Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Natomiast ja pisalem o 55" 6501 i w necie wszedzie jest 4,6 tys, a w Zgorzelcu gdzie mieszkam w Mediaexpercie jest za 4,2 tys. . Różnic w obrazie w stosunku do innych modeli nie zauwazylem ; chodzi mi o niski kontrast i jasnosc ...wiem ze to osąd powierzchowny ale wszedzie był ten sam material do zobaczenia

Co ciekawe na stronie ME jest dalej cena 4,6

Edytowane przez theo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55PUS6561 pojawił się wreszcie w sklepie nie dla idiotów oraz Saturnie. W obu cena.. uwaga.. 5900 :). Co ciekawsze model 49" o dokładnie 2 tys. tańszy.

Powariowali? Ma ktoś pomysł o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pewnie jakąś promocja i wtedy ładnie 5900 przekreślą i napiszą 4600-4700.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam

kupiłem ten model ale oddaje go ponieważ ma bardzzo nierówne podświetlenie matrycy, gdyby nie to to pewnie bym go zostawił, android chodzi bardzo płynnie, sport też, mam pare zdjęć i filmów z jego pracy

http://i64.tinypic.com/5p0b4p.jpg

http://i66.tinypic.com/1zcg4gg.jpg

oraz filmik

55pus6501 https://www.youtube.com/watch?v=FiJGgoPbLaM

dla porównania ten sam materiał na innym tv

https://www.youtube.com/watch?v=S9pIMOnliKk

Na którym wg was jest lepsze podświetlenie i czerń?

Edytowane przez dealer25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś porównać ten PUS6501 do ubiegłorocznego PUS7150?

Widzę, że PUS7150 można dostać jeszcze trochę taniej, a ma kilka ciekawych opcji z "wyższej półki".

Nie wiem tylko jak ze stabilnością i wydajnością 7150 - inny SoC, ale też 4-rdzeniowy i tyle samo RAMu.

Czy ma/miał ktoś do czynienia z 7150?

Ciężko znaleźć coś nt. sprzętu, który ma znaczenie dla działającego w nim Androida, a mianowicie CPU, GPU, RAM,...

Dopiero na GFXBench szukając po oznaczeniach firmware'u poszczególnych serii można coś doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica, to:

PUS7150 - matryca VA, 60Hz

PUS6501 - matryca IPS, 120Hz

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki vigoo, to faktycznie zasadnicza różnica. Myślałem, że 7150 ma 120Hz VA,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógłby ktoś podzielić się spostrzeżeniami czy wymienić Philipsa 42 6008 na ten model ?

Jeszcze doprecyzuję. Oglądam praktycznie tylko na wprost ekranu, głównie gram na PS4 i oglądam Netflixa.

W dzień raczej tylko gram bo nawet anteny nie mam podłączonej.

Z obecnego modelu jestem zadowolony planuje się przesiąść na większy, 4K i z HDR.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Kong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić ten telewizor - podobno po aktualizacji mamy już różne tryby HDR, jednak najbardziej interesuje mnie czy HDR działą w trybie gry, zwlaszcza przed nadchodzącymi konsolami. Da się to jakoś sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest róznica pomiedzy 49PUS7101/12 a 49PUS6561/12?

Tylko podświetlanie? EDGE vs DIRECT? czy cos jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Co sprawia, że w trybie 'Gra' jest niższy input lag niż w innych trybach? Przyznam, że ustawienia kolorystyczne w tym trybie są beznadziejne mówiąc łagodnie, jednak przy kalibracji w tym trybie nie wszystkie opcje są dostępne.

(w trybie Gra np. ustawiając kolory na 'custom' Hue i Saturation są na szaro, nie można zmienić wartości).

Jaka jest różnica w input lagu między 'Gra' a własnym ustawieniem nie bazującym na 'Gra', tzn. na swojej kolorystyce z wyłączeniem każdej możliwej opcji zbędnej?

Rozumiem, że w Ostrość -> 'Ultra Resolution' Off/On to tylko kwestia tego czy ma skalować do Ultra obraz z FHD? Jeśli tak, to czy ma to w ogóle sens? Czy raczej zbędna opcja?

Edytowane przez Fallen93
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie od kilku dni testuję ten model. Martwi mnie bardzo jedna rzecz. Mianowicie ten filmik (inne mniej)

W ujęciach nie spowolnionych wokół piłkarzy pojawia się strasznie irytujące rozmycie. Nie wiem czy to problem tego modelu czy akurat mój egzemplarz jest wadliwy. Takie lekkie rozmycia są też widoczne w innych filmach ale w tym widać to najmocniej. Ustawienia mam takie jak zalecał Gmeru w teście. Czy ktoś z Was posiada ten model i mógłby sprawdzić jak to wygląda u niego. Ja ten filmik odpalałem i w 4k i FHD i w obu przypadkach tak jest. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was koledzy.. widze, ze nie tylko Ja mam problemy z tv marki philips... na wstępie kupiłem model 49 cali pus 6501 i wielka katastrofa. po podłączeniu stwierdzam uwalona matryca..  kreska pozioma wzdłuż matrycy.. do tego biala...  poszedlem do media expert i kolega zamówił kolejny model niby ten sam. przychodze do domu w kolejnym egzemplarzu to samo.. telefon do serwisu i sie zabawa zaczyna :)..

Nie pamietam ile razy dzwonilem do Philipsa..i ile razy robilem serwisantom zdjecia oraz nagrywalem film. wkoncu przyslali serwisanta z radomia z MIK radom.gosc zabral tv i tyle widzialem telewizor..oczekiwanie na diagnoze ...

odpowiedz z serwisu..uszkodzona matryca. i zamawiaja nowa z francji czy nie wiem skad. ..oczekiwanie 10 dni. wkoncu tv dojechal do domu.. po podlaczeniu  i wymianie matrycy jeszcze gorzej..

Nerwy puscily i dzwonie do MIK radom. Rozmawialem juz z Panem Kierownikiem,ktorego pozdrawiam p.Adama... On na to ze nie mozliwe ze znowu tak sie dzieje..rozmawial z serwisantem, itd. ze u nich bylo ok.

Wina lezala ponoc w transporcie i poluzowaniu sie tasm laczacych plyte glowna z ekranem..Serwis wymienil plyte glowna i matryce. ale nie wymienili tasmy. I ponoc byla to wina tasmy.

Serwisant mial przyjechac do mnie do domu w kolejny wtorek i wymienic w domu plyte glowna i tasme..i niby mialo byc ok..lecz oddalem go do Media.

Poszedlem do kolegi z Media i powiedzialem o calej sytuacji. Wiec doplacilem 800 zl i wybralem ta sama serie ale matryce 55 Cala.. model  

55 PUS6501

Mariusz Magyar u mnie rowniez w tym modelu jest jakaś otoczka w kolo osoby czlowieka pixeloza.rozmycie.

Przy aktualizacji brak opcji HDR.Dzwonilem w tej sprawie do philipsa..powiedzial mi technik ze testuja to jak narazie, niby to dziala jezeli podlaczy sie zrodlo sygnalu do hdmi lub USB.i TV sam wykrywa HDR.dla Mnie pic na wode. w Najblizszej aktualizacji maja byc Tryby.

w gornym prawym rogu mam nie równomiarowe podświetlanie matrycy tzw clouding. i teraz nie wiem czy zglosic to czy wymieniac. ????????????????

 

Mariusz Magyar  sproboj wylaczyc opcje szumy w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Magyar

troche testowalem owy tv..odpalilem Twoj film z pilka nozna.. wylacz perfect natural motion  i kratki znikna.. lub daj na minimum...UHD mam u siebie na 4:2:2

perfect natural motion  pierniczy sprawe z tymi kratkami i smużeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflixa można oglądać w HDR z poziomu konsoli Xbox One S. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to żadna komfortowa sytuacja jak i że nieliczni kupują/mają konsolę, ale może ta informacja okazać się dla kogoś przydatna. Nadal liczę na HDR normalnie z poziomu Philipsa bez kombinacji, ale też jak na razie w tym HDR nie ma co oglądać poza Marco Polo i Daredevil. Szkoda, że Bloodborne nie jest w HDR u nas nadal dostępny (w US jest), a to jeden z ciekawszych seriali jakie oglądałem.

I prawda co to PNM:

WYŁĄCZCIE CAŁKOWICIE LUB USTAWCIE NA MINIMUM PERFECT NATURAL MOTION.
To 'on' tak psuje radość z oglądania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedz i porady ale oddałem już ten TV. Teraz waham się pomiędzy Sony XD8505 a Samsungiem KS7000. Trochę droższe modele ale chyba lepszy wybór. Sony już chodzi po 4999 a Samsung ok 500 zł. droższy ale z tego co czytałem i słyszałem w sklepach typu MM (chociaż akurat nie wiem czy w tego typu sklepach sprzedawcom można do końca zaufać) oferuje lepszą jakość obrazu. Martwią mnie tylko te komentarze o odchodzącej obudowie w KS7000 dlatego raczej wybiorę Sony. Do tego przedłużenie gwarancji producenta Sony ma chyba też w lepszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej i jaki wybrales?..ja zamiast philipsa chcialem Sonego 

SONY LED KD-55XD8005BAEP

ale rodzaj matrycy i odswiezanie..ponoc owy philips ma lepsza. Wydaje sie ze ciezko wybrac Leda z ktorego bedziemy zadowolenii. Kazdy model ma cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmiku nie ma tragedii pod względem czerni Philipsa IPS pomimo funkcji wygaszania vs Sony VA :

https://youtu.be/UV0mo7J28so?t=765

Albo TCL vs ten sam model Philipsa :

https://youtu.be/-dNAXifPObg?t=1202

Ciekawe jak to realnie (a nie na filmiku) wygląda w nocy, bo u mnie wszyscy mają telewizory na VA, widziałem i testowałem wiele IPS ale w dzień.

EDIT:

Ale żem wstawił porównanie, he he, Ten Sony to też IPS ;)

Tutaj jest doskonale widać jak świeci w nocy IPS vs Samsung :

 

https://youtu.be/UV0mo7J28so?t=813

 

 

Teraz sobie przypomniałem że  jednak kiedyś spędziłem wieczór u rodzinki gdzie mają TV Toshiba na IPS bez wygaszania, i czerni w nocy faktycznie nie było tylko święcący szary kolor.

Ale jak ktoś może to niech zrobi jakieś fotki czerni tego Philipsa  w całkowicie zaciemnionym pokoju bez włączonego Ambi.

Albo jakiś filmik porównawczy z jakimś modelem na VA.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmpeg-4 sprawa jest dość prosta większość IPS ma czerń na poziomie 0.12 - 0.15 cd/m2 , dla VA ta wartość jest zazwyczaj 4-6 krotnie niższa i jak zgasisz światło to ta czerń też dość wyraźnie swieci, więc jak ktoś Ci powie że IPS daje dobra czern to się można tylko uśmiechnąć, bo nawet VA jest  dalekie od ideału :)

PS.49 calowy Sony to też IPS.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie od czasu problemow i oddaniem 49 cali  ...mam kolejny problem tak mi sie wydaje z 55 cali..

 

Tj linia... mozecie powiedziec co to jest ??? ta linia czarna szerokosci 1 cm na dole ekranu.

 

https://goo.gl/photos/CDcq3Rqhfk2nKd5f9

Jezeli to Wada..zaczne od nowa zabawe z MIK radom i Panem kierownikiem Adamem i Media Expert :)

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...