Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bambolo napisał:

Witam , a czy jest szansa na domowe czyszczenie tego przypadku ? , co zrobić jak TV już po gwarancji , przecież nie będziemy co rok wysyłać telewizora do czyszczenia :( 

Rozkręcał koto to już ma jakieś doświadczenie ? , da się to rozkręcić ? :) no ratujmy się ludzie :)

Tu masz sposób Ryszarda ? : "Jestem posiadaczem modelu UE55F6320 od trzech lat . Telewizor spisuje się super , wszystkie aplikacje również . Po około roku pokazała się usterka , której w pierwszej chwili nie zauważyłem . Na matrycy pokazała się plama wielkości paczki papierosów , która swoim wyglądem przypominała jasnoszarą chmurkę o różnych odcieniach szarości . W pierwszej chwili myślałem , że jest to zabrudzony ekran na zewnątrz ale kiedy przetarłem jego czystą fibrą  okazało się , że jest to plama na matrycy . Wizyta serwisanta zakończyła się typowo w takiej sytuacji . Przygotowany formularz o uszkodzeniu matrycy , wymiana ( koszt ok. 2,8-3 tys ) i oczywiście brak gwarancji , że usterka na wystąpi w późniejszym okresie użytkowania . Totalna porażka !!! Oczywiście odprawiłem gościa . Jak dla laika dla mnie to była w 100% plama kurzu na matrycy wynikająca z nieszczelności ramki , a nie jej uszkodzenie . W mojej opinii  utwierdził mnie fachowiec ( przez duże F , a nie jakiś cieć z Samsunga ) , który kilka dni później składał mi nowy komputer w domu . Po minucie pracy plama zniknęła . Okleiłem ramkę dookoła taśmą papierową zostawiając ok. 1 cm przerwy aby maksymalnie zwiększyć podciśnienie ( kurz bardzo dobrze trzyma się rozgrzanych układów scalonych ) , wziąłem odkurzacz , założyłem wąską ssawkę , której również zakleiłem wlot zostawiając jedynie małą dziurkę - włącznik odkurzacza na max . mocy i po chwili cała plama zniknęła . Od tej chwili minęło już prawie 2 lata i wszystko O.K. 3 tys zaoszczędzone . Pozdrawiam i zachęcam spróbować mojej metody"

Jak tv jest po gwarancji to możesz dać go do czyszczenia komuś kto prowadzi jakiś zakład naprawy tv, bo samemu lepiej się za to nie brać. Jak źle się wstawi wyczyszczoną matrycę to mogą powstać jakieś naprężenia matrycy i mogą być problemy z równomiernością podświetlenia matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kto wie przez które dziurki się dostaje ten kurz ? czy przez wloty powietrza na gorze obudowy ? czy też przez ramkę z czoła telewizora ? ,może da się to jakoś uszczelnić , 

jeśli ktoś nie ma jeszcze tragedii to może się w taki sposób uchronić przed dalszymi zabrudzeniami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy telewizor z jakim mialem do czynienia. Android się zawiesza. Podświetlenie matrycy padło od razu po gwarancji. Potem padła płyta główna. Ogólnie był 5 razy w serwisie. Ciągle jakieś usterki. Takiego chłamu nigdy w życiu nie miałem. Chciałem mieć Ambilight i wyszło mi bokiem. Straciłem pieniądze i nerwy. Układ chłodzenia nie daje rady. Podzespoły są bardzo słabej jakości. Nigdy więcej Philips. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Czy macie może informacje na temat modelu PSU6503/12 - jaka tam jest matryca czy znacząco rożni sie od testowanego 6501 ?

Czy wato jeszcze inwestować w ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marianopower napisał:

Czesc

Czy macie może informacje na temat modelu PSU6503/12 - jaka tam jest matryca czy znacząco rożni sie od testowanego 6501 ?

Czy wato jeszcze inwestować w ten model ?

Zależy ile cali.

https://www.displayspecifications.com/en/model/d33610c8

https://www.displayspecifications.com/en/model/650910c7

https://www.displayspecifications.com/en/model/14eb10c6

https://www.displayspecifications.com/en/model/c97410c5

Ale czy tak jest jak tam piszą, nie wiem - w modelu 60' typ matrycy nie jest podany, w 55' jest niby IPS a obsługuje HDR co raczej kłóci się ze sobą. Najlepiej sprawdzić naocznie - na matrycy IPS obraz widać nawet pod bardzo ostrym kątem, ale czernie nie są czarne tylko matowe. W VA kontrast jest lepszy a czernie czarniejsze, ale przy oglądaniu z boku pojawiają się przebarwienia obrazu - da się oglądać raczej tylko na wprost, albo pod niewielkim kątem.

Co do różnic, oprócz tego że 6503 obsługuje HDR, to raczej nikt nie ma obydwu modeli w domu, żeby je porównać, to samo ostatnie pytanie - nikt za ciebie decyzji nie podejmie. To są dwa różne telewizory. Ja mam 6501 z IPS i nie narzekam, ale taki chciałem, z możliwością oglądania z różnych miejsc. Szary zamiast czarnego mi nie przeszkadza - kwestia przyzwyczajenia. Twoje oczekiwania mogą być zupełnie inne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Wielkiego budżetu nie mam tv oglądam praktycznie tylko wieczorami i zależy mi na czerni. Chcialbym kupić Philipsa w wersji 65 cali a przy nim brak info o matrycy. Mogę go kupić powystawowy za 2200 157 dni pracował do tej pory.

Jako opcje rozważam Thomsona 65 cali 65ud6406 nowy za 2300 Marka mnie jakoś nie do końca przekonuje, ale jednak nówka.

Jakieś wskazówki co wybrać ?

 

 

Ps

Szkoda że oledy takie drogie

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zakończyły Wasze boje z serwisem? Działaliście bezpośrednio z  serwisem Philipsa czy inaczej?

U mnie też wyskoczyły plamy, jakby kurz ale działam przez firmę HESTIA. (miałem wykupione dodatkowe ubezpieczenie na 5 lat - tv kupiony w 2017).

Zadzwoniłem, podesłałem fotki i zamówili kuriera.

Jutro ma kurier odebrać TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec telewizor wrócił o ubezpieczyciela.... brudne plamy zniknęły.... na kwitku wpisali, że wymieniono podświetlenie.... ale na ekranie pojawiła się jasna plama wielkości pomarańczy - tak jakby w tym miejscu matryca bardziej świeciła - im jaśniejszy obraz, tym bardziej ją widać....

DSC05160.JPG

DSC05161.JPG

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...