Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miało być przypadkiem aktualizacji z hdr? No nic czyli trzeba pomyśleć nad samsungiem albo x80d sony. Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wprowadzasz go w błąd?

na netflixie owszem nie ma możliwości oglądania HDR bezpośrednio z TV (czekamy na aktualizację, netflix zapewniał, że 'soon', ale to może wynosić i tydzień i pół roku także fakt, że kiepsko), natomiast HDR jest..gry w HDR działają, Xbox One S wszystko zaznacza na OK:

4K HDR 60 Hz

4K 10bit 24 Hz

4K 10bit 50 Hz

4K 10bit 60 Hz

Wideo w HDR

Gry w HDR

Z aplikacji Netflixa z Xbox One S nawet na TV jest HDR. Zerknij na zdjęcia niżej.

http://imgur.com/a/sgk2O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. wlasnie sie zastanawiam czy ps4 nie wymienic na xbox :)))..  bardziej chodzilo mi o ustawienia w zakresie opcji obrazu.

Rozmawialem o tym z serwisem philips. Pan przekazal ze w dalszym ciagu testuja opcje HDR i jak wspomniales przy najblizszej aktualizacji maja pojawic sie opcje.

HDR działa fakt ,gdy tv dostanie sygnal po HDMI lub USB dysk..na chwile obecna nie mam jak tego przetestowac bo nie mam filmu z HDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kazmirzleszno napisał:

rozumiem. wlasnie sie zastanawiam czy ps4 nie wymienic na xbox :)))..  bardziej chodzilo mi o ustawienia w zakresie opcji obrazu.

Rozmawialem o tym z serwisem philips. Pan przekazal ze w dalszym ciagu testuja opcje HDR i jak wspomniales przy najblizszej aktualizacji maja pojawic sie opcje.

HDR działa fakt ,gdy tv dostanie sygnal po HDMI lub USB dysk..na chwile obecna nie mam jak tego przetestowac bo nie mam filmu z HDR :)

Pobierz sobie próbkę i z pendrive włącz :)

Jest tego sporo tutaj:

http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr

Zwróć jednak uwagę na opis poszczególnych dem, jeśli jest informacja: "You need a Ultra HD TV with HDR!", to demo pójdzie jak najbardziej, inny jest natomiast system dla Panasonica np. przy Lego Movie i Mad Max: "This file can be READ ONLY on a Panasonic TV (HDR + 4K)!!"

PS4 Pro wychodzi 11 listopada, nie wyobrażam sobie aby gry nie chodziły też w HDR poprawnie tutaj na telewizorze, ale naturalnie to tylko spekulacja moje, gdyż premiera za tydzień.

Forza Horizon 3 wygląda nieziemsko i gra się miodnie, a mówię to jako osoba, która nie tykała żadnych wyścigów ani samochodów (w grze :P) od czasu genialnego Burnout Takedown na PS2, zawsze mnie tego typu gry nudziły. Z Forzą jest inaczej. Gears of War 4 jest w HDR też i kolejne premiery tak samo zarówno na PS4 jak i XONE S. Wydaje mi się, że technologia przyjmie się w przeciwieństwie do 3D. 

Premiery najnowsze lub część gier, które ostatni wyszły mają mieć / mają HDR:

FF XV, Resident Evil 7, Scalebound (XONE exclusive + W10 na PC), Forza Horizon 3 (jak obok), Gears of War 4 (jak obok), Deux Ex Nowy, NBA KK217.

XONE jednak trochę się 'powystrzelał' z premierami, a Sony najlepsze wszystko zostawiło na 2017. Ja generalnie zdecydowałem, że zamiast pakować w komputer (niestety nie mam możliwości upgraedu już, i5-2400 + MSI na H61, więc brak OC + GTX 960 + Zasilacz działający na styku z tym zestawem i rozpadająca się obudowa :P), złożenie nowego na 1070 wynosi prawie 4000 zł. Sprzedaż starego 1000 zł, w efekcie kasy więcej niż za obie konsole. A HDR na PC się nie wykorzysta akurat.

To nie jest taki HDR jak zobaczycie na znacznie droższych Samsungach czy LG, nie ma się co oszukiwać, ale to porównywanie telewizora za 3100 zł (6561, 6101 znacznie tańszy, dodam od siebie, że jeśli różnica jest nieduża cenowa, to raczej warto do 3-stronnego ambilighta dopłacić, 2-stronny gorzej się prezentuje) do telewizorów za 6000 czy więcej to mowa o różnicy cenowej opiewającej na 2 telewizory vs 1. :P

Jak ktoś ma kasę, to naturalnie warto dopłacić do innego modelu, w tej cenie to super sprawa.

Jednak jeśli oglądacie dużo piłki nożnej, to nie polecam tego modelu akurat, bo pasy w meczach potrafią przeszkadzać. Warto przynieść na pendrive fragment meczu do sklepu i zobaczyć na własne oczy czy widzisz ten problem.

Mam też wrażenie z oglądania zarówno 49" jak i 55", że nie opłaca się do większego modelu dopłacać, z tego względu, że na 55" widać więcej mankamentów niż na 49". (Pasy + Artfekty przy PMNS. Na 49" tych artefaktów wcale nie widzę przy PMNS minimum (więcej i tak nie polecam), a na 55" faktycznie coś się rzuca w oczy.

Edytowane przez Fallen93
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może mi ktoś powiedzieć jak w tym modelu wyprowadzić dźwięk na głośniki, które da się podłączyć tylko przez złącze cinch, albo mini-jack, bo mi się udało jedynie przez gniazdo słuchawkowe, ale to nie jest dobre rozwiązanie.

Adapter USB zadziała, czy trzeba szukać czegoś pod HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mają własne zasilanie, nie potrzebuję do nich wzmacniacza, to są głośniki jak do komputera, tylko duże, trójdrożne. Wziąłem je kiedyś za bon z neostrady, z myślą o wykorzystaniu w telewizorze. Dotychczas były wpięte do dekodera nc+, ale to się teraz nie sprawdza, bo raz że chciałbym je wykorzystywać również przy oglądaniu SmartTV, dwa, że w takim zestawieniu występuje opóźnienie i dźwięk w głośnikach pojawia się wcześniej niż w telewizorze. Muszę je wpiąć bezpośrednio do TV, pytanie tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem sprawdzic co w tym tv jest..z tylu kolo euro zlacze masz gniazdo audio IN niebieskie lub kolo hdmi 1  optyczne..i po sprawie :)

Jakbys napisal model sprzetu bylo by prosciej.

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głośniki komputerowe (Edifier R1280T) na FIio D03K (cyfrowy -> analogowy) + kabel optyczny i gra to świetnie, wyłączam wtedy oczywiście całkiem dźwięk z głośników i operuję pilotem do Edifierów (zmiana głośności) i wyciszenie.

Do tego D03K robi niezłą robotę (chip Wolfson WM8805 akceptujący sygnał do 192 kHz/24 bit)

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/03/dac-fiio-taishan-d03k.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kazmirzleszno napisał:

bylem sprawdzic co w tym tv jest..z tylu kolo euro zlacze masz gniazdo audio IN niebieskie lub kolo hdmi 1  optyczne..i po sprawie :)

Jakbys napisal model sprzetu bylo by prosciej.

Może jeszcze raz przeczytaj co napisałem.

Gniazdo IN to gniazdo wejścia a nie wyjścia (OUT), a optyczne podłącza się do optycznego, napisałem  że w głośnikach mam tylko gniazdo cinch i mini-jack.

2 godziny temu, Fallen93 napisał:

Ja używam głośniki komputerowe (Edifier R1280T) na FIio D03K (cyfrowy -> analogowy) + kabel optyczny i gra to świetnie

To jest wyjście, ale jak na adapter trochę kosztuje, a mi nie zależy na nie wiadomo jakim dźwięku, byleby nie był taki puszkowy jak jest teraz, nie mniej podpowiedziałeś mi rozwiązanie. Znalazłem dużo tańszy konwerter optyczny, muszę tylko poczytać jak się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.11.2016 o 16:09, Fallen93 napisał:

czemu wprowadzasz go w błąd?

na netflixie owszem nie ma możliwości oglądania HDR bezpośrednio z TV (czekamy na aktualizację, netflix zapewniał, że 'soon', ale to może wynosić i tydzień i pół roku także fakt, że kiepsko), natomiast HDR jest..gry w HDR działają

Musze kolegę zmartwic.Niestety ale ten tv fizycznie nie jest w stanie wyświetlać HDR'u. Podobnie jak zresztą cała masa tv na matrycach IPS. Ten tv ma kontrast z poziomu 1000:1 i max. jasność 320 nit, a to zbyt mało aby mieć nawet namiastkę HDR.

Certyfikat UHD Premium zakłada minimalne parametry (dla lcd)na poziomie:

kontrast 20 000:1 (tu mamy niemal 20 razy mniej)

czyli minimum jasność 1000nit (tu mamy ponad 3 razy mniej)

czerń 0,05nit (tu mamy natywnie prawie 3 razy więcej)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak muszą być zgrane napisy żeby nie było krzaków zamiast polskich znaków?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kamileqpl napisał:

Jak muszą być zgrane napisy żeby nie było krzaków zamiast polskich znaków?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

CP 1250

(ANSI)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CP 1250
(ANSI)



Dzięki wielkie, już wszystko działa.

Panowie mam jeszcze sprawę. Co mam zaznaczyć w opcjach redukcji szumów, zniekształceń MPEG i Perfect natural motion?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wszystko na OFF?

kontrast dynamiczny
Perfect natural motion
Redukcja szumów
Redukcja zniekształceń MPEG?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect natural motion  ja u siebie mam na OFF bo powoduje smużenie i w kolo postaci pojawiaja sie artefakty.

reszta według swojego oka oraz od podpietego sygnalu czy to DVB-t czy cos kablowego. Redukcje mpeg mam chyba off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perfect natural motion może powodować artefakty ale trzeba pamiętać tez, ze ma on pozytywny wpływ na płynność ruchu - wskazane wiec są eksperymenty z różnymi ustawieniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś Philips 49PUS6501 dotarł do mnie w zamówionej przesyłce. Piszę, ponieważ niepokoi mnie jedna rzecz. Na ekranie pojawia się pozioma kreska, która ciągnie się o całej jego długości tak jak na załączonym zdjęciu. Ktoś może mi powiedzieć z czego to wynika i o co chodzi? Powinienem reklamować ten telewizor? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam,

IMG_20161125_155219.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pus6561 i nie mam żadne takiej kreski!

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wierze w to co widze:)..dostales ten model co ja go reklamowalem :)))????

mialem to samo.i taka sama kreska..REKLAMACJA>.uszkodzona matryca stwierdzone przez MIK radom.. jezeli kupiles w markecie proponuje lec szybko po inny model.bo ja tak zrobilem doplacilem do 55 cali.... opisywalem moja sytuacje kilka postow wczesniej..i wlasnie pisalem o takiej samej linii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy delikatnie poruszam kablem od zasilania kreska zmienia nieco swoje położenie. Może to problem z kablem od zasilania właśnie?

Aha, przepraszam, nie widziałem całej konwersacji. Telewizor został zakupiony przez internet w Media Expercie. Będę się w takim razie z nimi kontaktował. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...