Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie testujecie funkcji 3D. Teraz należy do rzadkości i może przechylić szalę na stronę tego modelu, a Philips miewał problemy z jej implementacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie ma 3d

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zdanie zostało z szablonu Philipsa z zeszłego roku. Przepraszam za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Dzięki za test, profesjonalnie. Ale muszę przyznać że sam test mnie rozczarował. Myślałem ze ten tv będzie alternatywą dla samsunga JU7000, ale chyba wypada gorzej. Martwi mnie sama matryca IPS, w moich warunkach domowych i upodobaniach (wieczorne i nocne seanse) mimo wszystko lepiej byłoby z matrycą VA. Kąty też są dla mnie średnio ważne. Mam problem także z tym upłynnianiem, boję się że to będzie tak samo jak w panasie cx700e. Tam stopnie regulacji są podobne i efekt teatru przy pośrednim i maksymalnym. Tutaj jak się okazuje też mamy teatr przy minimalnym. I co teraz brać do 50 cali w cenie do 4500 zł? Ja żyć?

Edytowane przez rapiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca IPS ? :(

Też jestem rozczarowany. Dziękuje, szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a jak wygląda w tym TV efekt sample and hold? W ogóle jaki TV poleciłbyś do grania w 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że dopiero w modelu 65 cal zdecydowali się na panel VA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości, czy Philips opanował w końcu tak skomplikowaną opcję, jak zapamiętywanie ustawień? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Zdanie zostało z szablonu Philipsa z zeszłego roku. Przepraszam za błąd.

W takim razie coś za mało tych minusów...

Brak 3D jest wadą, która dla niektórych dyskwalifikuje ten telewizor, a tym bardziej matryca IPS bez wygaszania strefowego. Kontrast natywny 880:1?! Monitory VA sprzed 10 lat mają lepszy, a przecież zwykle używa się ich w oświetlonym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś za mało tych minusów...

Brak 3D jest wadą, która dla niektórych dyskwalifikuje ten telewizor, a tym bardziej matryca IPS bez wygaszania strefowego. Kontrast natywny 880:1?! Monitory VA sprzed 10 lat mają lepszy, a przecież zwykle używa się ich w oświetlonym pomieszczeniu.

Nie no bez przesady z tą wadą odnośnie 3D. Równodobrze wadą telewizorów FullHD byłoby to że nie są UltraHD, a to po prostu dobre FullHD jest :)

Z resztą z góry było wiadomo że ten tv jest bez 3D, to nie żadna niespodzianka. Wadą z kolei byłoby kiepskie działanie 3D w tym tv (gdyby je miał).

Edytowane przez rapiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet bym nie uznał słabego kontrastu jako wadę tego tv. Ten model ma matrycę IPS bez zaawansowanego systemu wygaszania i inaczej być nie mogło. Kontrast w normie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać aż się w którymś sklepie pokaże ....

I cena trochę powinna spaść. Może że nowość to przez to. Bo cena tego modelu jest w cenie aktualnie poprzedniej wyższej serii czyli 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dca to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda z testu zdecydowanie gorzej niż 7600

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja cały czas się zastanawiam nad tym tv. Trochę IPS mi nie pasuje... Ogólnie do wyboru mam:

Philips 6501 i trochę droższy KD-55X8505C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jaka matryce ma pus7101? IPS czy VA?

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja cały czas się zastanawiam nad tym tv. Trochę IPS mi nie pasuje... Ogólnie do wyboru mam:

Philips 6501 i trochę droższy KD-55X8505C ?

tak samo ja i z tego samego powodu. Czy zawsze musi byc jakis minus. To zapewne dzialanie marketingowe. Mamy czuć niedosyt.

Teraz u mnie w głowie Philips 6501 vs.Samsung JU7000 ( w rezerwie KD-55X8505C, ale nie chce potanieć)

Edytowane przez theo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo ja i z tego samego powodu. Czy zawsze musi byc jakis minus. To zapewne dzialanie marketingowe. Mamy czuć niedosyt.

Teraz u mnie w głowie Philips 6501 vs.Samsung JU7000 ( w rezerwie KD-55X8505C, ale nie chce potanieć)

A nad czym tu się zastanawiać? Jedyną zaletą 6501 jest ambilight. Ma kilka razy gorszy kontrast, brak wygaszania strefowego i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy transmisje 4k z satelity udało się obejrzeć na tym philu ... bo modele z 2015 sobie z tym nie radziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony KD-55XD8505, to tez nie jest czasami IPS ???

Z tego co czytałem, to IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naród czeka na telewizjada.net i ewentualnie cda.pl

To podstawa.

Do tego sa wtyczki do KODI :).

Czyli grzybni hodowanej naj wulgarnych okresleniach dla meskiego organu kopulacyjnego ciag dalszy :).

Kontrast nizszy niz monitory na TN. Moj jeden monitor BenQ ma kontrast 3000:1 (mva). Bierz czlowieku albo wolna matryce z wysokim kontrastem od Pazdzierzasa, albo szybka ale z kreskowkowym kontrastem (Phiu[beeep]s).

Tragedi i robienie z klientow idiotow :).

Ze co? 300 linii bez uplynniacza? To nawet Pazdzierzasy cx680-680-700 mialy szybsze matryce :). Na co temu tv 120Hz matryca jesli obraz w ruchu ciagnie ledwo 300 linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...