Jump to content

rafibydgoszcz

Użytkownik
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About rafibydgoszcz

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

1412 profile views
 1. Tak na szybko jak sprawdziłem u rodziców, to po nagraniu z telewizji kablowej wchodzimy w Nagrania i tam mamy listę nagrań, ale bez miniaturek ( są tylko klocki z nazwą programu ). Jest sortowanie alfabetyczne lub według daty. Ekran nagrywań to po prostu włączam REC na pilocie i pyta się mnie czy zakończyć nagrywanie wraz z końcem programu czy raczej np. po 20 minutach. Nagrania cykliczne hmmm, wchodziłem w GUIDE ( taki EPG ) i tam wybierałem jaki program chcę nagrać. Czy można ustawić cykliczność to mogę sprawdzić następnym razem jak będę u rodziców. Dzisiaj mogę też sprawdzić na swoim LG UJ, ale nie wiem czy pójdzie bez podpiętego twardego dysku.
 2. Musiałby pan wstawić jakieś zdjęcie z wytłumaczeniem o co chodzi, co jest nie tak. Pojęcie "słaby obraz" jest zbyt ogólne.
 3. Jeśli chodzi o szybkość działania, to będzie tak samo na modelach od 6200 do 67xx. Mam telewizor z LG WebOS 2.0, drugi z WebOS 3.5 i bawiłem się u rodziców serią UK6500 na WebOS 4.0. Jak dla mnie to szybkość jest ogólnie OK dla WebOS od 3.0 w górę. Natomiast przeglądarka www, nawet na WebOS 4.0 to jest tragedia, nic się nie da normalnie zrobić. 5 razy zdążę uruchomić i wyłączyć komputer zanim odczytam maile na tym telewizorze ( z poczty wp.pl ). Także do youtube, netflix, hbo go i innych takich rzeczy jest OK, natomiast przeglądanie stron nie wchodzi w grę. Co do jakości obrazu, to od serii 6500 dodano jakiś filtr Ultra Luminance powodujący zwiększenie jasności i widać, że jest jaśniej niż w niższych seriach. A różnice miedzy 6200, 6300 i 6400 to chyba tylko kolor ramki dookoła telewizora. Ja rodzicom poleciłem serię 6500 właśnie ze względu na lepszą jasność. Natomiast jakbym miał iść wyżej, to już od razu przeskoczyłbym na serię 7550, pomijając 6950, gdyż 7550 ma już nano cell. Co prawda 7550 ma nadal matrycę RGBW, ale jak ktoś nie podłącza komputera to chyba to nie ma aż tak dużego znaczenia przy małych rozmiarach matrycy ( tak do 65 cali ). Powyżej 65 cali lub gdybym podłączał TV do komputera, to jednak poszedłbym w serię SK8000/SK8100 ze względu na matrycę RGB.
 4. rafibydgoszcz

  LG 49UJ701V

  Hej. Wpadła mi śrubka do środka obudowy w moim LG 49UJ701V. Nie dało rady jej wyjąć poprzez przechylanie telewizora, więc musiałem go otworzyć. Przy okazji porobiłem zdjęcia różnych elementów, łącznie z oznaczeniem matrycy. A więc w tym modelu jest matryca o takim oznaczeniu HC490DG-ABSR2-A14X. Wychodzi na to, że jest to taka sama matryca jaka była montowana w 49UJ651V. Czyli różnica między UJ651V a UJ701V to głośniki Harman Kardon w UJ701V. Jeśli kogoś interesują parametry matrycy to na stronie displayspecifications wystarczy że wyszuka model UJ651V ( do UJ701V nie ma wszystkich parametrów ). Mam nadzieję, że komuś to pomoże w wyborze telewizora ( wiadomo, teraz te modele można dostać tylko używane, no ale i tak trzeba wybierać pomiędzy różnymi opcjami ).
 5. Poniżej fotki zrobione o 21:00. Pierwsze trzy z ustawieniami standardowymi w projektorze, a na ostatniej, czwartej, obniżyłem jasność z 50% na 31%. Czy taka zabawa jasnością może dać efekt jak zastosowanie ekranu szarego?
 6. O jakości projektora wolałbym się nie wypowiadać, wszystko będzie widoczne na zdjęciach. Jaki projektor mam, taki mam, nie zmienię tego. Mi się on podoba. Bardziej chodzi mi o ekran. Czy to ma być biały czy szary. I tak jakiś kupię, tylko prosiłbym o pomoc w wyborze koloru. Przedstawiam przekrój boczny pokoju, w którym projektor się znajduje. Słońce jest tak jakby po drugiej stronie budynku, więc promienie nie wpadają przez te okna dachowe, przynajmniej nie bezpośrednio. Projektor mogę zawiesić albo u góry na tym załamaniu dachu, albo na stoliku przed sofą ( trochę mi nie wyszedł rysunek, sofa posiada trochę więcej miejsca na głowy niż to wynika z rysunku ). Odległości podałem na obrazku. Projektor ma regulację keystone pionową, także bez problemu zamontuję go na górze, tylko pytanie jak lepiej. I jeszcze drugie pytanie, jakiej wielkości ekran przy tych odległościach byście państwo proponowali. Wieczorem zrobię zdjęcia jak wygląda obraz puszczony na tej ścianie. Obraz z projektora w dzień ( właśnie zrobiłem o godzinie 10:10 ) wygląda tak. Szerokość obrazu puszczona z odległości 3,3 metra ( czyli tak jakby projektor był zamontowany u góry ) ma 180cm. Nie mogę puścić obrazu bezpośrednio na ścianę, gdyż jest tam widoczne na zdjęciu załamanie. Tak jak pisałem wcześniej, wieczorem zrobię zdjęcie przy zgaszonym świetle. Nie mogę zrobić edycji. A więc w projektorze była włączona jakaś opcja zmniejszenia obrazu do 75%. Jak włączyłem 100% to szerokość obrazu to 240cm, ale nie chciało mi się już robić ponownej fotki.
 7. Witam. Chciałbym kupić ekran do swojego projektora. Projektor to LESHP z lampą LED, 1280x768, podobno 3300 lumenów :D ( załóżmy, że ma połowę z tego :D ). Teraz nie wiem, czy kupić ekran szary czy biały. Pomieszczenie, w którym będzie ekran jest całe białe ( białe ściany oraz sufit ). Jest dosyć wysokie, około 3,5 metra. Ekran będzie oczywiście dużo niżej. W przyszłości ściany będą być może pomalowane na inny kolor. Czy jeśli dzisiaj podłączyłbym projektor, zgasił światła, puścił obraz na białą ścianę i zrobił zdjęcie, to czy pomoglibyście mi zdecydować czy wybrać ekran szary czy biały? Nie do końca wiem, czy obraz będzie już prześwietlony czy nie, nie będę miał porównania do tego jak wyglądałby na szarej ścianie w tym pokoju. Jeśli ktoś zdecydowałby się przedstawić swoją opinię, to z jakim ISO i z jakimi ustawieniami mam zrobić zdjęcie, aby można było rzetelnie ocenić obraz z projektora? Czy mam zaświecić jakiś inny przedmiot jako referencję i umieścić go na zdjęciu ( może podświetlony ekran telefonu komórkowego )?
 8. Witam. Manta wprowadziła do sprzedaży telewizory z Androidem. O ile większe rozmiary posiadają w miarę dobre parametry ( 4 rdzenie i parę GB na aplikacje ), o tyle rozmiar który mnie interesuje, czyli 32 cale, posiada tylko 2 rdzenie i 1GB pamięci. Czy ktoś już może ma taki telewizor i testował go? Czy to ma prawo działać? To ma być telewizor dla dziecka. Będzie oglądała YouTube w 90% i w 10% zwykłą telewizję. Nie chcę, żeby wołała mnie co parę minut, że telewizor jej się zawiesił czy coś nie działa. Bardzo proszę o jakieś informację na temat tego telewizora.
×
×
 • Create New...