Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce pewnie będzie 4999 zł za 55 cal - przynajmniej mam taką nadzieję :/

Tyle to może któryś z modeli z serii 7.

To jest 6. Ja obstawiam że 55" będzie w cenie 4000-4200zł

Edytowane przez irzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica pomiędzy 6501 a 6561 jest tylko w ambilight? 2-stronny i 3-stronny. Czy jeszcze jakieś kluczowe parametry?

tak to jest jedyna róznica na tej stronie co podałem wyżej można porównać. No i różnica jest w cenie + 50 ojro ;-) wydaje mi się że warto zapłacić to nie jest dużo w stosunku do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to może któryś z modeli z serii 7.

To jest 6. Ja obstawiam że 55" będzie w cenie 4000-4200zł

Serio piszecie z tymi cenami? Ja sie balem ze 6501 49 cali bedzie dochodzil do 5000. No ale sie nie znam, pierwszy raz obserwuje wejscie nowych tv do sprzdazy.

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio piszecie z tymi cenami? Ja sie balem ze 6501 49 cali bedzie dochodzil do 5000. No ale sie nie znam, pierwszy raz obserwuje wejscie nowych tv do sprzdazy.

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

1100 ojro to teraz jakies 4,7 tys.za tego 49" 6501 ...ale w Holandii. Więc można załozyc że w Polsce bedzie to powiedzmy 4,2 tys. tak by mi pasowało :) jeszcze troche cierpliwosci i sie dowiemy

Edytowane przez theo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o co chodzi? 49 cali 60 Hz i ceny wyższe niż w latach poprzednich i jeszcze brak 3d?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o co chodzi? 49 cali 60 Hz i ceny wyższe niż w latach poprzednich i jeszcze brak 3d?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Gmeru w zapowiedzi testu tych tv pisał o odświeżaniu matrycy natywne 120 Hz. Z przyjemnością bym założył że to on ma rację :) Bo inaczej odpuściłbym czekanie na te tv.

Edytowane przez rapiernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 120Hz na 100%.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 120Hz na 100%.

I się wyjaśniło :) czekamy zatem dalej na test oraz tv w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o co chodzi? 49 cali 60 Hz i ceny wyższe niż w latach poprzednich i jeszcze brak 3d?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

jest 120Hz :) i to jest najważniejsze. czekamy dalej. O 3D można zapomnieć do czasu nowszych (bezokularowych) technologii.

Edytowane przez theo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 120Hz :) i to jest najważniejsze. czekamy dalej. O 3D można zapomnieć do czasu nowszych (bezokularowych) technologii.

Ja pamietam jak 3-4 lata czytałem, że po 2015 roku pojawią się telewizory 3D bez obsługi okularów, ale jak widać całkowicie zabili 3D :/

Ma 120Hz na 100%.

A kiedy można spodziewać się testu ? :)
Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę go jutro pewnie. Ale co do androida to nie ma szans żeby w 2-4 dni określić czy jest super hiper extra ;-). Wczoraj siedziałem długo z TV. Grałem z kompa w 4K (a raczej testowałem wydajność nowej zabawki w redakcji ;-) itd... wszystko chodziło szybko. Nie było żadnego zawieszenia się itd.

12080267_10153590461772017_9735865450145

12828298_10153590461902017_5827145920307

12322692_10153590461912017_7377830321729

Dwa złącza są HDMI 2.0 i idzie 4:4:4 więc bardzo fajnie sprawuje się jako monitor : - ) Lag jest znośny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy do jutra :) Sam nie wiem czy czekać na konkurencje czy kupić od razu tego Philipsa.
Interesuje mnie model 55 cal za około 5 tyś zł, więc pewnie dużego wyboru nie będę miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pamietam jak 3-4 lata czytałem, że po 2015 roku pojawią się telewizory 3D bez obsługi okularów, ale jak widać całkowicie zabili 3D :/

Za 3D to chyba mało kto będzie tęsknił....

Są ważniejsze funkcje by miał telewizor i dobry obraz :-)

Pisałem do paru sklepów ale w żadnym nie wiedzieli kiedy ten telewizor pokaże się w ofercie.

W Rtv Eura Agd póki co mają już jedną nowość Philipsa : 55PUS 8601

http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pus8601-12.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem do Neo24, to odpisali, że to nie zależy od nich. W przyszłym tyg pewnie już rusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego na stronach Philipsa zagranicznychj, a także polskiej 55PUS8601/12 nie jest oznaczony jako nowość np.http://www.philips.nl/c-m-so/televisies/8000-serie/nieuwste#filters=8000_SERIES_FLAT_TV_SE&sliders=&support=&price=&priceBoxes=&page=&layout=12.subcategory.p-grid-icon , Ale to nic pobawmy się ...cena 55PUS8601/12 to 2,3 tys. euro ok. 9,9 tys. zł. U nas w RTVEuroAgd taki sam 8,8tys. zł czyli ok. 10% mniej. Pojedźmy po proporcjach to jak pisałem wcześniej 49PUS6501/12 u Holendrów kosztuje na polskie ok. 4,7 to wychodzi, że u nas powinien kosztować ok. 4,2 tys. i tak samo wyliczył rapiernik :) (tak samo liczyłeś ?).

Na tej samej zasadzie, podsumowując moje typy w przybliżeniu:

49PUS6501/12 - 4,2 tys.

49PUS6561/12 - 4,5 tys.

55PUS6501/12 - 5 tys.

55PUS6561/12 - 5,4 tys.

............

65PUS8901/12 -19,4 tys.

Edytowane przez theo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się :) Dla nas to nowość bo wcześniej go nie widziałem w sprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Philipsa wynika, że ich preferowane sklepy to właśnie RTVEuroAgd i Mediaexpert tylko, że tu jeszcze nie ma żadnej nówki. O ile dobrze zrozumiałem w RTVeuroagd zakup możliwy >30 dni, bez możliwości rezerwacji. Z zakupami chyba trzeba jeszcze poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55PUS8601/12 pojawił się na rynku już w grudniu 2015, więc taka znowu nowość to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55PUS8601/12 pojawił się na rynku już w grudniu 2015, więc taka znowu nowość to nie jest.

Ale na polskim rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też. Co prawda w śladowych ilościach, ale można było go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dostać odp. co do cen ale jeszcze cisza. Kurczę spodziewałem się jednak, że 49" to będzie bliżej 3K niż 4K... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam cena ~5k zł za 55" cal pasuje, ale miejmy nadzieje, że będzie trochę taniej :) Skoro całkowicie wywalili 3D i chcą walczyć i klienta, to ceny powinny być niższe.
Dodatkowo nie zapominajmy, że ludzie coraz bardziej są zniechęceni do Philipsa. Mulące menu, zawiechy, dziwne restarty, brak obrazu po włączeniu tv... i nie piszę tutaj o modelach z 2015 roku (choć na ich temat w sieci można sporo znaleźć), ale o trochę starszych. Sam mam Philipsa 47" 6198k - który swego czasu kosztował ponad 4300 zl, ale tak wolnego tv w życiu nie widziałem. Wyszło może z 15 aktualizacji do tego tv i żadna nie poprawiła stabilności.

Ja po kupnie 6198k powiedziałem sobie, że nigdy Philipsa nie kupie, ale ten model PUS 6501 prezentuje się dość ciekawie, więc może i wyląduje w moim domu. Zresztą hardware idzie na przód, procesory coraz szybsze, więc nie wyobrażam sobie by TV z 2016 miał być mułem jak moj 6198k :P

@Gmeru

Ten Philips już w standardzie działa na androdzie 6.0 ?

Edytowane przez Calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...