Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

To znowu ja :P Trochę Cię pomęczę, było nie zakładać tematu i nie kupować projektora ;) Mianowicie mógłbym Cię prosić o wyjaśnienie/sprawdzenie opcji w Ustawienia>Zaawansowane>Projekcja:

1. Przód
2. Przód/Sufit
3. Tył
4. Tył/Sufit

Czym one się różnią?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekcja przednia i tylna (za ekranem - od tyłu) w kombinacjach stolik lub sufit (do góry nogami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Za ekranem? Hmm... Jest jakaś różnica między projekcją przednią a tylną?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć specjalny "przepuszczalny" ekran, a chyba masz zwykły, więc temat Cię nie dotyczy. Rozwiązanie specyficzne i rzadko stosowane.

Dobrym przykładem są, a raczej były, telewizory projekcyjne. Sam użytkowałem wiele lat takiego soniaka w 70 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie muszę się męczyć. :P:D;) Zasadniczą różnicą jest miejsce na tylną projekcję, no chyba, że kupimy projektor krótkoogniskowy np.  LG PF1000U, to i z tyłu i z przodu potrzebuje mniejszą odległość, z 38 cm, uzyskamy 100". ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Niezłe rozwiązanie z tą odległością, są jeszcze podobnie działające projektory w normalnej ;) cenie? :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są podobne lub wyższe za natywną rozdzielczość 1920X1080, są tańsze za około 3,500 PLN, ale to XGA (1024x768). To dobre rozwiązanie , gdzie zamiast tv i projektora, kupuje się taki LG. ;) Żywotność  30000 godz. i wbudowana bateria ( ok. 2,5 godz.).  ;) 

Jak mi kiedyś wysiądzie TV, to sprzedam projektor i może se pierdyknę coś takiego. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No dobra, zaczynam od jutra zabawę z pokojem i jego przystosowywaniem pod nowe dziecko w domu ;) Korytka, kabelki, mierzenia, piłowania, klejenia itp. :D Może trzeba będzie coś przesunąć ;) Mam nadzieję, że w grudniu wprowadzi się nowe dziecko ;) Ech...

EDIT

Takie głupie pytanie odnośnie kabelka HDMI, mianowicie czy jeżeli podłączę PC po HDMI (niby specyfikacja 1.4) do amplitunera i potem 10 m kabel HDMI (specyfikacja 1.3) podłączę z amplitunera do TV (póki co nie mam projektora, ale to jeden CeCha) i włączę film z BD 3D i wszystko ładnie pięknie będzie działało, to rozumiem, że kabelek HDMI jest niby ten "lepsiejszy" ;) Czy w ogóle jest coś takiego jak kabel HDMI 1.4, 2.0? Czy tylko ważne jest wejście/wyjście po stronie urządzenia, a kabel to kabel? Pytam, bo niby mam kabel o specyfikacji 1.3 i niby nie powinno działać 1080p 3D, a w takiej konfiguracji, jak opisałem działa ;) Także w czy jest haczyk?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie myle, ale o ile sa gniazda HDMI ze specyfikacją 1.3 , 1.4 , 2.0 itd to nie słyszalem o specyfikacji kabla. Może byc zwykly lub Hi Speed with Ethernet. Zwykle na kablu powinno to być napisane. Ten drugi polecam do zalożenia i powinno być ok. Mnie to czeka na wiosne lub lato przyszłego roku. Już z kol. ARTOMOHER o tym pisaliśmy. Z tym, że ja będe adaptował pomieszczenie ok 16m w piwnicy wyłącznie do tego celu. Projektor jeszcze na etapie wybierania i porównywania. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Pytanie za sto punktów, czy uchwyt o takich danych wymiarowych będzie pasował do EH-TW5300? Chodzi o rozstaw otworów montażowych. Czy po montażu punkt centralny wyświetlanego obrazu jest w połowie szerokości obudowy projektora, czy przesunięty na bok, jak obiektyw? Jak go powieszę w pozycji sufitowej, to ma przesunięcie w pionie względem linii obiektywu?

f2.jpg

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma duże możliwości regulacji, czyli uda się.

Środek obiektywu to środek ekranu. Dobry uchwyt musi mieć duże możliwości regulacji pionowej i poziomej. Pamiętaj, kąt padania = kąt odbicia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No ten ma zakres od 42-60 cm wysokości, -15/+15 stopni oraz 360 stopni. Wystarczy? ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy , dedykowany ma jeszcze możliwość przesuwania pionowego, ale za 750 zł. to wolałabym się zdekatyzować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Projektor przyjedzie w piątek, uchwyt jutro (109 zł), kabelki się ciągną, tylko nie mam ekranu ;) ...ale chociaż popatrzę na urządzenie ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No to jeszcze jedno pytanie z głupich, na 3 m można ustawić 110" max, a czy można na przykład na tej odległości ustawić 80" a nawet mniej? Nie pytaj dlaczemu ;) Odpowiedź proszę i zapomnij ;) Czyli masz ścianę oddaloną o 3 m i na niej chcesz mieć <=80", da radę?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, będę się starał to ustrzelić na Black Friday. Zależy mi na LCD bo na DLP widzę poszczególne kolory i troszkę to drażni, chcę tez mieć Full HD bo do gier to jednak za mało HD (choć do filmów styka). Wcześniej miałem benq na DLP z HD do testów i już wiem czego mi brakuje :)

Pytania:

1/ Czy dziś znowu kupilibyscie ten model czy jednak cos innego?

2/ Gdzie byście polecali kupić?
3/ Czy stosujecie UPS do zabezpieczenia projektora ? To w ogóle konieczne?

Pozdrówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

...no i przyjechał jeden dzień wcześniej, także jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5300! :) Oczywiście ekranu niestety jeszcze nie mam, ech! :P Nie mogąc się doczekać ustawiłem go na zwykłym stoliku, odsunąłem na odległość 2.25m od ściany, wysunąłem nóżkę i włączyłem. Keystone z automatu wykrył przekrzywiony rzut obrazu i o dziwo nawet dobrze go wyprostował ;) Miałem jedną w miarę wolną ścianę w kolorze ciemnego fioletu z wiszącym obrazem, ale kij mu w oko i tak odpaliłem film Avatar 2D i 3D z BD, tryb Naturalny z Interpolacją na Normalna i w Eco (2D) i w Normalny (3D). Udało mi się na tej odległości ustawić 80", czyli docelowo tyle, ile będzie miał ekran Kraftmann Smart S2 MattGrayHD. Wow! Wcale te 80" nie są takie małe! ;) Powiem szczerze, że nawet na tej beznadziejnej ścianie z tym ciemny kolorem, z wiszącym obrazem, z krzywym rzutem jest bosko! :) Interpolacja daje taki sam efekt jak mój Samsung UE40H6400 (przynajmniej ja różnicy nie widzę). Tryb Eco do zaakceptowania, ale Normalny chyba tylko z dość głośno ustawionym amplitunerem w systemie 5.1. Jak na tak małe pomieszczenie, bo zaledwie 12m2 i z tak bliskiej odległości, to w ogóle nie jest za jasno, jest idealnie ;) ...ale to są moje własne odczucia i to wszystko na szybko. Może przy ekranie szarym będzie inaczej niż na ciemnej ścianie. Potem poszedł Wiedźmin 3 i... :D Wow! :) Teraz to ja mogę przeżywać gry na nowy sposób ;) No nic, tak na szybko i chaotycznie wszystko podłączyłem, byle już odpalić, ale efekt jest SUPER - pewnie każdy użytkownik projektora po przesiadce z TV tak miał ;) Reszta zabawy, jak dojedzie ekran :) ...i po kalibracji!

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, doopan napisał:

Hej, będę się starał to ustrzelić na Black Friday. Zależy mi na LCD bo na DLP widzę poszczególne kolory i troszkę to drażni, chcę tez mieć Full HD bo do gier to jednak za mało HD (choć do filmów styka). Wcześniej miałem benq na DLP z HD do testów i już wiem czego mi brakuje :)

Pytania:

1/ Czy dziś znowu kupilibyscie ten model czy jednak cos innego?

2/ Gdzie byście polecali kupić?
3/ Czy stosujecie UPS do zabezpieczenia projektora ? To w ogóle konieczne?

Pozdrówki!

1. Ja obywatel ... tak kupiłbym. ;)

2. Do wyboru własnego. ;)

3. Nie , nie stosuję , nie potrzeba. :)

 

5 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...no i przyjechał jeden dzień wcześniej, także jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Epson EH-TW5300! :) Oczywiście ekranu niestety jeszcze nie mam, ech! :P Nie mogąc się doczekać ustawiłem go na zwykłym stoliku, odsunąłem na odległość 2.25m od ściany, wysunąłem nóżkę i włączyłem. Keystone z automatu wykrył przekrzywiony rzut obrazu i o dziwo nawet dobrze go wyprostował ;) Miałem jedną w miarę wolną ścianę w kolorze ciemnego fioletu z wiszącym obrazem, ale kij mu w oko i tak odpaliłem film Avatar 2D i 3D z BD, tryb Naturalny z Interpolacją na Normalna i w Eco (2D) i w Normalny (3D). Udało mi się na tej odległości ustawić 80", czyli docelowo tyle, ile będzie miał ekran Kraftmann Smart S2 MattGrayHD. Wow! Wcale te 80" nie są takie małe! ;) Powiem szczerze, że nawet na tej beznadziejnej ścianie z tym ciemny kolorem, z wiszącym obrazem, z krzywym rzutem jest bosko! :) Interpolacja daje taki sam efekt jak mój Samsung UE40H6400 (przynajmniej ja różnicy nie widzę). Tryb Eco do zaakceptowania, ale Normalny chyba tylko z dość głośno ustawionym amplitunerem w systemie 5.1. Jak na tak małe pomieszczenie, bo zaledwie 12m2 i z tak bliskiej odległości, to w ogóle nie jest za jasno, jest idealnie ;) ...ale to są moje własne odczucia i to wszystko na szybko. Może przy ekranie szarym będzie inaczej niż na ciemnej ścianie. Potem poszedł Wiedźmin 3 i... :D Wow! :) Teraz to ja mogę przeżywać gry na nowy sposób ;) No nic, tak na szybko i chaotycznie wszystko podłączyłem, byle już odpalić, ale efekt jest SUPER - pewnie każdy użytkownik projektora po przesiadce z TV tak miał ;) Reszta zabawy, jak dojedzie ekran :) ...i po kalibracji!

Z poważaniem

Gratulacje VAMET. rwpqX_s-200x150.gif?c=popkey-web&p=popke VoVy6.gif

Prawidłowy opad kopary. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W ustawieniach projektora jest opcja: Zakres wideo HDMI - Automatycznie/Normalne/Rozszerzone. W drugim urządzeniu mam Ograniczony/Pełny. Z tego co się orientuję, to powinno być na jednym i drugim urządzeniu to samo. Czy Normalne i Ograniczony oraz Rozszerzone i Pełny, to są opcje tożsame?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione AUTOMATYCZNIE ,  w drugim możesz ustawić PEŁNY. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy można gdzieś ustawić, żeby projektor wyłączył się po jednym naciśnięciu przycisku zasilania, a nie jeden raz naciskam i potem drugi na potwierdzenie?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o 3D

 

1/ czy wg Was takie okulary dadzą radę:

https://www.aliexpress.com/item/Active-shutter-3D-Glasses-USB-Charge-Epson-for-Universal-3D-TV-Samsung-Sharp-TCL-Sony-Panasonic/32729918842.html

względnie takie:

https://www.aliexpress.com/item/G15-BT-Bluetooth-3D-Active-Shutter-Glasses-for-Epson-Samsung-SONY-SHARP-Bluetooth-3D-Projector-TV/32753904600.html

Chce mieć jedne jako główne i drugie do oglądania filmów we dwójkę.

2/ Czy gracie na tym i gierki (z PC) dobrze się spisują?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 26.11.2016 o 20:49, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Czy można gdzieś ustawić, żeby projektor wyłączył się po jednym naciśnięciu przycisku zasilania, a nie jeden raz naciskam i potem drugi na potwierdzenie?

Z poważaniem

Nie można. ;) 

Dnia 26.11.2016 o 21:05, doopan napisał:

A ja zapytam o 3D

 

1/ czy wg Was takie okulary dadzą radę:

https://www.aliexpress.com/item/Active-shutter-3D-Glasses-USB-Charge-Epson-for-Universal-3D-TV-Samsung-Sharp-TCL-Sony-Panasonic/32729918842.html

względnie takie:

https://www.aliexpress.com/item/G15-BT-Bluetooth-3D-Active-Shutter-Glasses-for-Epson-Samsung-SONY-SHARP-Bluetooth-3D-Projector-TV/32753904600.html

Chce mieć jedne jako główne i drugie do oglądania filmów we dwójkę.

2/ Czy gracie na tym i gierki (z PC) dobrze się spisują?

 

 

 

 

 

 

Taniej Ci wyjdzie kupić np. http://allegro.pl/okulary-samsung-aktywne-3d-ssg-5100gb-nowe-i6623176417.html

http://allegro.pl/okulary-3d-samsung-aktywne-ssg-5100gb-bn96-25614a-i6623507124.html

No i są markowe. :D;) 

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...