Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat, aby dzielić się wszystkim co dotyczy w/w projektora.

Moje dwa grosze niebawem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SKU V11H707040

TECHNIKA

System projekcyjny Technologia 3LCD, Ciekłokrystaliczna migawka RGB Panel LCD 0,61 cal z MLA (D9)

OBRAZ

Natężenie światła barwnego 2.200 lumen-1.500 lumen (tryb ekonomiczny) zgodne z normą ISO 21118:2012 Natężenie światła białego 2.200 lumen - 1.500 lumen (tryb ekonomiczny) zgodne z normą ISO 21118:2012 Rozdzielczość Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16:9 High Definition Full HD 3D Współczynnik proporcji obrazu 16:9 Stosunek kontrastu 35.000 : 1 Lampa 200 W, 4.000 h Żywotność, 7.500 h Żywotność (w trybie oszczędnym) Korekcja obrazu Auto pionowo: ± 30 °, Ręczna obsługa (lub "Instrukcja obsługi") poziomo ± 30 ° Przetwarzanie wideo 10 Bit Częstotliwość odświeżania pionowego 2D 50 Hz - 60 Hz Odwzorowanie kolorów Do 1,07 mld kolorów

UKŁAD OPTYCZNY

Stosunek projekcji 1,22 - 1,47:1 Zoom Manual, Factor: 1,2 Obiektyw Optyczny Rozmiar projekcji 34 cale - 332 cale Odległość wyświetlania, tryb szerokokątny/tele 1,62 m - 1,95 m (60 cal ekran) Wartość przesłony obiektywu projekcyjnego 1,58 - 1,72 Odległość ogniskowa 16,9 mm - 20,28 mm Fokus Ręcznie Przesunięcie 10 : 1

ZŁĄCZA

Przyłącza Złącze USB 2.0 typu A, Złącze USB 2.0 typu Mini-B, Wejście VGA, Wejście HDMI (2x), Wejście sygnału kompozytowego, MHL, Stereofoniczne wyjście audio mini-jack, Wejście audio typu cinch Połączenie ze smartfonem nie dot.

ZAAWANSOWANE FUNKCJE

Bezpieczeństwo Zamek Kensington, Blokada panelu obsługi 3D Aktywne Tryby kolorów 2D Dynamiczny, Naturalne, Kino, Jasny Kinowy Tryby kolorów 3D Dynamiczny 3D, Kinowy 3D Obsługiwane formaty 3D Równolegle, Góra i dół Funkcje Regulacja głębi 3D, Częstotliwość odświeżania 480 Hz obrazu 3D, Wbudowany głośnik, Epson Super White, Interpolacja klatek, Pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu, Interfejs audio/wideo MHL Tryby kolorów Kino, Dynamiczny, Naturalny, Jasny Kinowy

INFORMACJE OGÓLNE

Zużycie energii 291 W, 224 W (tryb ekonomiczny), 0,28 W (w trybie czuwania) Napięcie zasilania AC 100 V - 240 V,50 Hz - 60 Hz Wymiary produktu 297‎ x 245 x 114 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość) Waga produktu 2,9 kg Poziom hałasu Tryb normalny: 37 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 27 dB (A) Temperatura Praca 5°C - 35°C, Składowanie -10°C - 60°C Wilgotność powietrza Praca 20% - 80%, Składowanie 10% - 90% Opcje Aktywne okulary migawkowe 3D Głośniki 5 W Zawartość zestawu Urządzenie podstawowe, Kabel zasilający, Skrócona instrukcja uruchomienia, Pilot z bateriami, Instrukcja obsługi (CD), Dokumenty gwarancyjne

INNE

Gwarancja 24 miesiące/miesięcy Klient zanosi do serwisu, Lampa: 36 miesiące/miesięcy lub 3.000 h

PIERWSZE TESTY:

W trybie ECO pracuje cichutko w trybie NORMAL : pracuje jak PS, ale nie ma tragedii. :)

Obraz wyświetlany jest naprawdę świetny jak za 2850,00 zł, to rewelacyjny stosunek jakości do ceny. :)

C.d.n. Jakieś sugestie, pytania???

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, już zamontowałem ekran i przetestowałem projektor na dwóch pierwszych filmach.Ogólnie jestem zadowolony z zakupu , o lie w pierwszym filmie(2012) mógłbym doczepić się do czerni i kontrastu w ciemniejszych ujęciach, to w 3D(Harry Potter) po prostu bomba.Okulary od plazmy samsunga połączyły się same bez problemu a obraz bajka- nieco ciemniejszy obraz przez okulary i wszystko wygląda wyśmienicie,czernie ,kontrast, głębia 3D powala. Nie rozgryzłem jeszcze wszystkich ustawień obrazu tu pobawię się w tym tyg. i przetestuję filmy z pendrive.Miałem okazję zobaczyć benq1070 w akcji z tym samym filmem (2012)u znajomego(też świeży zakup)--czernie nieco lepiej ale ostrość już trochę słabiej( może dlatego że mam nieco jaśniejsze kolory na ścianach), specjalnie dużej różnicy nie ma, bardzo podobny sprzęt.Ponownie wybrał bym epsona przede wszystkim ze wględu na cenę--- około 200zł taniej + 300 stówki jakie musiał bym wydać za 3szt okolarów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

No i bardzo fajnie.

Tak dla ogółu, mój projektor śmiga na przewodzie 10m. za 40zł. High Speed Ethernet Voice Kraft: VK 42005 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyświetlaniu plików mkv 3d. Do tej pory podłączałem pendriva do plazmy i robiłem konwersję do 3d przyciskiem w pilocie telewizora, okularki i było ok.Teraz wykorzystałem odtwarzacz blu ray do podłączenia pendrive i otrzymałem ''podwójny obraz'' , widzę że projektor sam nie zrobi konwersji.Co muszę kupić aby wpinać pendriva i otrzymywać gotowy obraz3D tak jak w przypadku płyty bluray.Znalazłem COOD-E TV-- urządzenie multimedialne w specyfikacji posiada taki zapis--Obsługiwane formaty wideo---Wsparcie dla plików 3D SbS i TaB.Czyli teoretycznie powinien rozwiązać ten problem ale nie chcę niepotrzebnie wyrzucać pieniędzy nie mając pewności.Proszę o odpowiedź osoby które mają już doświadczenie z tym lub podobnym sprzętem.Zaznaczam że szukam najtańszego rozwiązania a ten cood-e tv kosztyje około 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marofux - To samo możesz wykonać na pilocie projektora. Wejdź w opcje 3d i poszukaj - masz tam - nie pamiętam już gdzie dokładnie (jak nie znajdziesz to podam Ci dokładnie) opcję synchronizacji obrazu do 3d z obrazów poziomych i pionowych. Wybierz właściwe dla danego filmu. U mnie 3d z mkv śmiga aż miło - także na okularkach z tv samsunga.

Przy okazji - w skrócie moja opinia na temat projektora. Nie mam doświadczenia ale dla mnie ten sprzęt jest rewelacyjny. Rzucam sobie obraz na karmelowej ścianie. Jest fantastycznie ! Byłęm pewien że będę musiał dokupić jakiś konkretny ekran ale obecnie mam wątpliwości - TAK ! jest tak dobrze ! Czernie to nie smoła ale ogólnie po krótkiej kalibracji - ostrość obrazu i kolory są wyśmienite. Nie chcę uż nigdy żadnego tv. No chyba że pojawią siena rynku jakieś oledy powyżej 80 cali w kwocie poniżek 5 k ;P

Edytowane przez misq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem i tak jak napisał Misq, jest w opcjach ustawień 3D.

zdjątko wykonane telefonem...kto zgadnie jaki to film ?

3eea6beee3606ccamed.jpg

Przewód HDMI za 40zł.

ded10f67ca14b099.jpg

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edie.

Szybko przyzwyczailiscie sie do wielkosci ekranu (jaka duza przekatna obrazu/odleglosc/wysokosc dolnej krawedzi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braciak,w ogóle gratuluję projektora :)

8ab749d649f4f09f90a88731d2015d20.300x177

:D

giphy.gif

Edie.

Szybko przyzwyczailiscie sie do wielkosci ekranu (jaka duza przekatna obrazu/odleglosc/wysokosc dolnej krawedzi)?

Bez problemu, dodam ,że projektor i ekran to prezent od mojej pięknej połowy ślubnej na imieniny i gwiazdkę łącznie. :D

Ekran jest taki : http://www.avtek.eu/en/product/2001-cinema-200 i wystarczający, ponieważ odległość do niego to około 270m, dolna krawędź ekranu to 0,95m. od podłogi. :D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy mam i na dniach zobaczę...a drugi bardzo mi się spodobał,o czym kiedyś pisałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem nawet sporo mówiliśmy o Zombi SS, a Bolgen, to jest dramat, jeżeli nastawisz się jak do tego komercyjnego szajsu San Andreas, to się rozczarujesz. Mnie film się podoba. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy... ;)

"San Andreas" to rzeczywiście chałka :lol:

Tymczasem nie będę Ci tutaj pisał nie na temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D;)

To ja trochę na temat.

Otóż faktycznie czerni jak smoła z tego projektora się nie uzyska, ale jak komuś na tym zależy, to zawsze można kupić hobok smoły i se wysmarować ekran. :P:D;)

Mnie to w niczym nie przeszkadza, natomiast kolory i obraz jako całość to za te pieniążki raczej można sobie poszukać w projektorach o tzw. półkę wyższych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca - za niewiele wiecej jest świetny model Benq 1070 z lepszą nieco czernią / kontrastem. Mocno się też nad nim zastanawiałem ale za Epsonem przeważyła lepsza ostrość obrazu, interpolacja, cichsza praca w EKO, to że do 3D wystarczą najtańsze nawet okularki od tv, niższy nieco input lag po wyłąceniu interpolacji i wysotrzenia no i oczywiscie te 2 czy 3 stówki w kieszeni ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak on jest powyżej 3000,00. Czerń tak, ale Epson daje radę i przyjemnie śmiga PS4.

Osobiście wolę (jak napisałeś), kilka stówek w kieszeni, bo zniewalajacej różnicy nie ma, a jeżeli są, to na korzyść jednak Epsona.

Zanim padł wybór, to trochę kursów po mieście było, mało tego, nawet mojemu prezentodawcy najbardziej przypadł do gustu, między Optomą 26 i Benq. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same dylematy. Ten Epson, Benek czy optoma 25,26 a nawet 28. Czytałem i oglądałem przez ostatnie tygodnie chyba z milion testów i opinii. Ten Epsonik - cóż - genialny sprzęcik w zakresie cenowym do 3k!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten przycisk na pilocie 3D format podczas podwójnego obrazu i wyskakuje mi komunikat że opcja ta jest teraz niedostępna .Kłopot rozwiązazałem przy pomocy urządzenia medialnego-- Q3 Himedia ,cena 350zł.Dla mnie to świetne rozwiązanie bo w domu korzystam z kablówki i nie jestem w stanie wypuścić sygnału tv kablem hdmi bo telewizor mam na kartę.Dzięki wbudowanemu Wifi łączy mi się z internetem i telewizję mam z sieci, dodatkowo połączy się z laptopem bezprzewodowo. Q3 zrobi konwersję 3D w pionie , poziomie a dodatkowo odtworzy kopię bluray iso czy filmy w 4K.Co do czerni to wina leży po stronie mojego pomieszczenia a nie projektora, będę musiał się zwiąść za malowanie bo mam za jasne ściany i wyeliminować odbicia światła.U mnie wisi ekran avtek cinema 240 matt white ,jedynie żałuję że nie kupiłem szarego bo filmy muszę oglądać w całkowitym zaciemnieniu.Mały remoncik niestety dopiero w nowym roku ale sprawę tymczasowo rozwiązałem-- zakładam okularki przeciwsłoneczne(nie za ciemne,filtr 2) i mam super kontrast i czerń.

Edytowane przez marofux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cfb4e418d0f3.jpg


Kadr z filmu Bone Tomahawk - Epson EH-TW5300 :D

dda91f246276.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braciszku,ile cali masz ekran ?

Powiem Ci,że coraz mniej interesują mnie te fantastyczne OLEDY...gdyż i tak dziennie oglądam ze 30 min telewizji (w tym 15 min wiadomości)...

Bardziej celuję w projekcję,tylko chciałoby się 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, 88. Z odległości 2,7m. jest akurat. ;)

Na 4K, jeszcze czas, teraz chore ceny i mało materiału. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Hobbita...pożyczony od Dżygita. :D;)

Końcowy kadr ... zdjęcie wykonane telefonem. ;)

3592d2a0a9b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się Panowie zastanawiam nad takim chińskim wynalazkiem,nie jest to co prawda Full HD, ale jeśli jakość obrazu jest taka jak na filmikach, to nie pogardziłbym,

,
, cena kusi, około 600 dolarów, ale ryzyko też jest, trzeba zamawiać z Chin.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...