Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

@HD DVD - Czy ekran ma dużą ramkę od strony sufitu i w jakiej odległości od sufitu jest początek ekranu ? Im większy czarny pas rozbiegowy od góry ekranu, tym lepszy obraz uzyskasz i eliminujesz odbicia od białego sufitu. Zostaną już ( albo tylko) odbicia od np. jasnych mebli. To wszystko wpływa na obraz wyświetlany na ekranie. Jak nie ma stosownej salki kinowej, to lepiej tańszy ekran z rozbiegiem nawet 80cm. niż drogi ekran bez rozbiegu.

To tak z moich doświadczeń i obserwacji u znajomych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz fotka zrobiona aparatem fotograficznym. :D;)

db312b194703.jpg

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda i ekran z mniejszym współczynnikiem odbicia światła, też pomoże (np.0,9). Współczynnik odbicia ma też ścisły związek z kątem, pod jakim widzowie będą mogli zobaczyć najlepszy obraz. W wypadku niskiego współczynnika odbite światło jest rozpraszane równomiernie pod szerokim kątem i nawet osoby siedzące z boku ekranu będą oglądały obraz wyraźny, z prawidłowo odwzorowanymi barwami. Z kolei ekrany o wysokim współczynniku odbicia światła rozpraszają je w węższym zakresie, dlatego najlepszy obraz zobaczą osoby siedzące na wprost ekranu.

Przeważnie tak jest, ale nie jest to regułą. Gain definiuje jedynie ile ekran odbija światła w danym kierunku (zgodnie z prawem odbicia) w stosunku do białej tablicy z dwutlenku tytanu. Nie określa natomiast stopnia rozproszenia światła, czyli tego ile będzie odbijał w innych kierunkach. To definiuje parametr zwany kątem widzenia. Niestety producenci w tym przypadku piszą często bzdury :/

Początkowo po przeskoczeniu na mojego greya też byłem sceptyczny - ale pobawiłem się chwilę ustawieniami - najwięcej dała zmiana ciepłoty barw - i obecnie kolorki są ekstra. Spróbuj podbić kontrast do 70-80 % i zmniejszyć maksymalnie możliwie jasność. Tryb kino. Reszta według uznania.

Zmniejszanie jasności to idealny sposób na zgubienie detali w czerniach, podobnie jak podbijanie kontrastu, tylko to drugie będzie pożerać detale w światłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku jeżeli tak mówisz, to z pewnością tak jest. Moja wiedza jest jaka jest. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dziwną akcję ze swoim Epsonem TW5100 :D

Jak załączam coś pilotem od ampka Yamamhy Albo od Mede8era to załączają mi się opcje w Espone otwiera mi się menu :) często mi się to zdarza.

Tak jak by Epson reagował na piloty od Yamahy i Mede8era :)

Da się coś z tym zrobić w Epsonie ? jest jakaś opcja aby to wyłączyć ? :) z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moja Epsona też współpracować z Yamaha, ale u mnie nie być taka problema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz fotka zrobiona aparatem fotograficznym. :D;)

db312b194703.jpg

Zastanawiam się nad filtrem NDx2 może będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to spróbuj , albo pożycz od kogoś, bo wydawać kasę nie warto. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad filtrem NDx2 może będzie lepiej.

Najpierw proponuję byś zastanowił się nad wyregulowaniem ostrości, oraz reszty dopalaczy, bo zdjęcie aż kłuje w oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, to moje zdjęcie, chciałem tylko pokazać różnicę w wykonaniu zdjęcia z ekranu i podbiciu kilku parametrów w nawiązaniu do Twojego artykułu dotyczącego zdjęć . :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy opłaca się wymienić epsona 5200 na model 5300? Chodzi mi o zysk obrazu względem poniesionych kosztów ( może sprzedam mojego 5200 prawie rocznego, tylko nie wiadomo za ile). W epsonie 5200 brakuje mi trochę ostrości jak również szczegółowości obrazu, na temat czerni się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy opłaca się wymienić epsona 5200 na model 5300? Chodzi mi o zysk obrazu względem poniesionych kosztów ( może sprzedam mojego 5200 prawie rocznego, tylko nie wiadomo za ile). W epsonie 5200 brakuje mi trochę ostrości jak również szczegółowości obrazu, na temat czerni się nie wypowiadam.

Tak na oko - musiałbyś dołożyć przy kupnie nowej 5300-tki około 1000 zł. Zupełnie nieopłacalna dopłata wg. mnie. Różnica pomiędzy 5300 a 5200 jest bardzo niewielka. Brakuje ostrości i szczegółowości ? - to akurat dosyć dziwne. Z jakiego źródła oglądasz? Tj. - co puszczasz i w jakiej jakości że dostrzegasz takie wady jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem 5300 wypadnie lepiej, jednak ostrość w 5200 jest dobra, a szczegóły to chyba chodzi o te podczas ciemnych scen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Oglądam głównie z NC+, z PS3, filmy z twardego dysku. Podłączone to jest kablem 10 metrowym, spadki ostrości nie są na pełnym ekranie, raczej w rogach, a właściwie w jednym z rogów( zazwyczaj prawym górnym). Niestety ekran to Bueno Screen biały HD. Odległość projektora od ekranu to jakieś 2,8 metra. Myślę że może to być wina ekranu, jest zwijany i niestety powierzchnia jego nie jest zupełnie płaska na całej powierzchni, lekko zawija się po bokach. Myślałem podobnie odnośnie straty na sprzedaży, czyli tysiąc pewnie w plecy, jeżeli nie warto to fajnie, dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie nie ma spadków jakości w rogach, czy nie warto...to zależy jaki się ma budżet, bo jakość jest lepsza w 5300.

Zdjęcie z filmu ( zrobione 27-02-2016 - telefonem XperiaZ)....

81bf7baf83f2554d.jpg


Mój ekran też nie jest ideałem i też jest zwijany. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadry z filmu ON SMOK ( Он - дракон). Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku. ;)

e3e187dea9f0.jpg

71b9855c8dd8.jpg

f8ceaeb24cb2.jpg

fcfee2470a03.jpg

6ca2175c86b4.jpg


b8fe490204eb.jpg

2b699fbdcac9.jpg

9ec3b154b65e.jpg

058e9f360e3c.jpg

0b51b0e64bc2.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia rewelacja, nie mów, że robiłeś Xperią Z ? :D To ja nie wiem jak zrobić swoją Z2, żeby zdjęcie jako tako chociaż wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dziękuję. :)

Nie to nie Z, pobawiłem się moim Olympus EP-L. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zdjęcia nic nie mówią o realnym obrazie :)

Send from IOS with Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No świetne foty artomoher. Masz czasem coś takiego w ciemnych scenach - że tak jakby auto - iris głupieje i przestaje chwilowo działać (aż do zmiany sceny, jasności) i wtedy kontrast leci na łeb na szyję (tj. wszystko robi się szare)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;)

Jak do tej pory nie zauważyłem tego co opisujesz. Hmmmm...ciekawe.


Tylko że zdjęcia nic nie mówią o realnym obrazie :)


Send from IOS with Tapatalk

Zdjęcia nigdy nie pokażą tego co realnie widać, jednak uwierz mi na słowo, że jakość tego filmu pod względem obrazu, bije na łeb wiele produkcji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wiem,czy nie wezmę sobie jakiegoś projektora FHD,zanim te w 4K będą bardziej dopracowane...i nie będą kosztować 20-30 koła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź braciak, weź...UHD na obecną chwilę , to zbędne wydawanie dużej kasy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braciak czeka na 16K, bo 4K, 8K to dla nie go za mało...

jak będzie nowego Jaśka oglądał? ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...