Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Dziękuję za szybką odpowiedź. To jedyna różnica między tymi modelami? Wi-Fi? Czy jakieś aktualizacje się robi, jak na TV, typu Firmware? Jeżeli tak, to poprzez USB jest taka możliwość? Właśnie zmierzyłem dokładnie i mam 3.30m od ściany do ściany i 2.60m od podłogi do sufitu. Projektor byłby podwieszony pod sufit lub stał na półce zamontowanej na ścianie przeciwległej do ekranu? Mam takie pytanie, mianowicie w jakiej odległości od ściany i od sufitu powinien znajdować się projektor. Powiedzmy, że mam półkę na ścianie, to tylna i górna część obudowy musi być w jakiejś minimalnej odległości od ściany, gdzie będzie stał projektor, czy nie ma to znaczenia?

EDIT

Jaki ekran ramowy (czyli jak dobrze rozumiem ala obraz na ścianie) polecacie do tego projektora? Szerokość około 200 cm.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na temat aktualizacji nie wiem, tak to jedyna różnica. Jeżeli masz możliwość zamontowania ramowego, to zdecydowanie tak. Tam gdzie ma być projektor, to Twoja sprawa, ważne aby mógł " oddychać" , resztę patrz w kalkulatorze z linka, który Ci podałem. 

P.S.

Jak możesz to ekran zrób sam , materiały są dostępne w sieci.  

Jak chcesz czasem oglądać tv, to lepiej ekran zwijany. ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy jeżeli w tym kalkulatorze otrzymałem takie informacje:

Szerokość ekranu: 1.87m
Wysokość ekranu: 1.05m
Przekątna ekranu: 85"

To ekran powinienem wybrać mniejszy, większy? Jak to dopasować, żeby wypełnił cały obszar ekranu? Czy otrzymam jakiś ekran z napinaczami do 1000 zł?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopasujesz zoomem, do 100zł z napinaczami i nowy... wątpię . 

Po prawej stronie ( w kalkulatorze) masz zakres odległości i jaki otrzymasz obraz. te 85" to obraz do wyświetlenia/pokrycia. ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jak już go przymocuję i okaże się, że obraz jest przesunięty względem ekranu, to kupa? :) On nie ma możliwości przesuwania obrazu lewo-prawo i góra-dół? Czyli jak sobie to ułatwić? Najpierw zamontować projektor i rzutować obraz i potem podwiesić ekran? ;) Jaki standard mocowania on posiada do podwieszenia do sufitu? Jak Twój ekran się zachowuje, fałduje się, zniekształca materiał? Poleciłbyś po doświadczeniach z nim? Nie zacina się przy chowaniu? Czy ma możliwość mocowania zarówno do ściany jak i sufitu?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ekran, odmierzając przy włączonym projektorze, później ustawiłem projektor. Jest możliwość regulacji lewo, prawo, ale powoduje zniekształcenie trapezowe.

Ad. mojego ekranu, troszkę jest na bokach pofalowany, ale mi to lotto. Z mechanizmem zwijania i rozwijania, problemów nie ma i nie było. Jak za te śmieszne pieniądze, to uważam, że to dobry zakup. Około miesiąca capił tworzywem, ale to norma. ;)

Mocowanie ma zarówno do ściany jak i sufitu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dzięki raz jeszcze! :)

Słuchajcie znalazły się głosy przeciwne 2200 lumenom w pomieszczeniu 3.30mx3.40m=11,20m2. Projektor na tej odległości z 3.30m. Czy podzielacie taką opinię, że będzie za jasno nawet w trybie Eco? Na upartego mogę zrobić odległość 2.3m-2.7m i projektor dać na 0.70m od sufitu. Proszę o szczere opinie.

Tutaj jak będzie powieszone:

EH-TW5300.jpg

Z góry serdecznie dziękuję.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oglądam tylko w trybie eco. ;)

Pierdoły klepią. :lol:

voldemort.jpg

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Co dają ekrany Grey w stosunku do White? I jak rozumieć Gain 0.8 w stosunku do np.: 1.0?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część ludzi preferuje  biały i część która sądzi, że szary. Ogółem rozbija się o to, jak zaciemniony masz pokój. Jeżeli masz ciemnie w miarę ciemne ściany i sufit - to biały.  Tutaj to światło pada na ekran i im większy gain tym bardziej odbija się światło. Jeżeli już masz jasno w pokoju to spada Ci komfort oglądania i kontrast. Ekran Matt Grey wyciąga lekko kontrast i czerń. Jeżeli masz ciemny pokój , to różnica będzie niezauważalna( wg. mnie). Dodatkowo jak daleko jest projektor od ekranu oraz z jakich kątów patrzysz  też  znaczenie. Przy małych odległościach i ekranie około 90" i jasnych ścianach, grey może być lepszym wyborem, osobiście mam biały i jest dobrze. 

P.S.

Polecam poczytać fajny artykuł Maćka ( tu na forum), wiele można się dowiedzieć o ustawieniu projektora. ;) 
 

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czy mógłbym Cię prosić o zmierzenie długości kabla zasilającego, który był oryginalnie załączony?

Czy obraz można przesuwać za pomocą Keystone w pionie i poziomie bez utraty jakości obrazu?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 : 3 m.

Ad. 2 Tak jak pisałem wcześniej , może powstać trapez, czyli pogorszenie. ;)

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet, rzuciłem okiem na kilka ostatnich wpisów i pomyślałem, że to Ci się przyda: http://www.projectorcentral.com/Epson_Europe-EH-TW5350-projection-calculator-pro.htm

Zaznaczasz tryb eco, wpisujesz odległość, ustawiasz zoom, gain ekranu i dostajesz informację o uzyskanej jasności.

Z odległości 2,5 m ten projektor da 93" i to będzie trochę zbyt jasno. Nie doczytałem, jakie masz możliwości, ale najkorzystniej odsunąć projektor na 3 m i rzucać 110" na szary ekran (0,8 gain) w trybie eco.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dziękuję za zainteresowanie. Mogę jedynie ustawić max 92", ale osobiście uważam, że nie będzie to komfortowe w moim pokoju. Odległość od ściany do ściany to 3.30 m z tego z 30 cm ma prawie ten projektor. Pozostaje około 3.00 m do dyspozycji, ale kolejne 30-50 cm będzie ekran wisiał od przeciwległej ściany (żona nie chce zrezygnować z TV w tym pokoju i będzie wisiał na ścianie, stąd też ekran musi być po opuszczeniu w jakiejś odległości), dlatego robi się 2.50 - 2.70 m od obiektywu do ekranu. Zastanawiałem się nad ekranem KraftMann Smart-S2 205x115 / 16:9 / 92" / Matt Gray HD lub KraftMann Smart-S2 175x110 / 16:9 / 80" / Matt Gray HD.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

92" z 2.30 m dla widza wydaje mi się jakoś zbyt wielki obszar do ogarnięcia ;)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A jakie masz wymiary pokoju? W jakiej odległości zamontowałeś ekran od projektora i na jakiej wysokości go masz? Położenie sufitowe?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w temacie, na pierwszej i drugiej stronie.Ustawione zgodnie z kalkulatorem. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No to nadszedł czas na moje ulubione pytanie, tylko odpowiedz szczerze, bo inaczej nie ma to sensu :) Czy jakbyś stanął przed podobnym wyborem, co przed zakupem, to czy kupiłbyś raz jeszcze EH-TW5300, czy raczej poczekał i dołożył do innego projektora? ;)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniążki, to (dla mnie) naprawdę nie ma co narzekać i jestem zadowolony, a trochę już filmów obejrzałem na nim. Jeżeli się wczytałeś, to porównywałem organoleptycznie z Benq W1070 i w/g mnie Epson lepiej świeci. Nie sztuką jest wydać dużo na może i lepszy jakiś projektor, lecz mi poprostu szkoda kasy. Przechodząc do pytania, nie mi nie jest potrzebny lepszy. Wolę preferencje niż referencje, ponieważ wydając dużo więcej, nie widzę aż tak kosmicznej różnicy, a mogłem porównać do kilku innych. Oczywiście to moje subiektywne odczucie i mój wybór. ;)

Zamiast wydawać krocie na zbytki, wole podziwiać zabytki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Będę potrzebował 10m kabla zasilającego i HDMI 1.4 do niego, bo wszystko od miejsca instalacji projektora daleko.

Czy kabel zasilający z wtykiem IEC 320 C13 będzie pasował? Masz w papierach od projektora, jakie tam jest gniazdo pod zasilanie, jego oznaczenie/symbol?

Hmm, skoro lubisz zabytki, to jaki kabelek 10m polecasz do tego projektora, żeby mi bez problemu/zakłóceń/dziwnych pikseli tryb 3D i 1080p60 z PC przesyłał? :)

EDIT

Jak nie jest tajemnicą, to podaj proszę, jaki masz uchwyt do niego?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej przedłużacz z filtrem? ;) HDMI (zobacz zdjęcie w wątku), kosztował około 40,00 zł. za 10 m. Śmiga jak F-16. Ważne aby był High Speed with Ethernet (znów odsyłam do zdjęcia). Nigdy nie bylo problemu z przesyłaniem sygnału. Nie daj się naciągnąć na drogi przewód, wszak to sygnał cyfrowy. Uchwyt...hmmmmm...skrzynka po jabłkach, pomalowana, zrobione otwory, przykręcone. :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie da rady przedłużacz, kabel będzie szedł sufitem, potem do podłogi. Sam pisałeś, że 3m, a sam sufit-podłoga to 2.6m, a po samej ścianie w dół nie mam możliwości, dlatego musi iść w narożniku sufitu do rogu i potem 2.6m w dół i z parę metrów jeszcze, bo mam kanapę na styk do ściany ;) ...także tam nawet pici kłak nie wejdzie.

Kabel HDMI 10m to ja mam, jak się okazało :) ...ale kij wie czy to "High Speed HDMI with Ethernet" ;) Jak to sprawdzić?

Co do uchwytu, to daj Ty spokój mojej żonie :P ...i tak wystarczająco przeżyła hasło "Projektor w domu" ;) ...myślę, że skrzynki nie przeżyłaby :P Muszę kable ładnie w listwach pochować tak, żeby jak najmniej odbiegło od sytuacji obecnej ;) Kobiety :P

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:D  ;)

W każdym bądź razie, kabel, zwany przewodem, będzie taki jak napisałeś. Moja "białka" nawet nie oponowała, ba skrzynka jej się podoba i znajomym też. :P:D;)

Zobaczysz, teraz oponuje, a później będzie namawiać... to może coś obejrzymy? :ph34r::D

To tak zrymuję sobie... 

Lubię kiedy kobieta w objęciach mych kona...

Szkoda tylko, że z powodu Epsona... :D;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...