Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmmm.... ale to jest natywne1280x800dpi ... czy nie lepiej kupić coś, co można zobaczyć i przetestować? Za 2000, 00 zł. można kupić Epson EH-Tw5100 (FullHD), to tańsze i chyba jednak lepsze rozwiązanie. Oczywiście nic Ci nie narzucam, jedynie piszę co ja bym zrobił. ;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.... ale to jest natywne1280x800dpi ... czy nie lepiej kupić coś, co można zobaczyć i przetestować? Za 2000, 00 zł. można kupić Epson EH-Tw5100 (FullHD), to tańsze i chyba jednak lepsze rozwiązanie. Oczywiście nic Ci nie narzucam, jedynie piszę co ja bym zrobił. ;)

Tu się muszę z tobą zgodzić, 600 baksów to przynajmniej dla mnie sporo, więc lepiej kupić coś co można zobaczyć i pomacać, no i oczywiście z gwarancją, którą można bez problemu zrealizować.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet w Euro ten Epson 5300 jest poniżej 2800 i nawet raty "0" procent. Jest sporo możliwości. Poszukaj sobie, pomacaj i daj znać jak owoce tego. :D;)


Do tego 5100 dodają nawet dwie pary okularów 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PAN_Epson_EH_TW5300.jpg

Telefonem na szybko, więc jakość chałki bez kruszonki. :D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi.

Ty juz lepiej ta komorka, nie rob zdjec swojemu Epsonowi,

Nie mam na mysli czerwonego tintu, bo kazdy aparat w jakas barwe ucieka, ale troche zjadlo* , a kazdy lubi kruszonke :)

* - Chyba ze jasne sceny, bo tu ciemna masa pomiedzy klaczkami wloczki, wyzarla ja razem z kolorem.

Mnie nigdy nie wychodza zdjecia ekranu robione komorka.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może ma ktoś skalibrowany ten projektor to dajcie jakieś fajne ustawienia 2D i 3D.Mam Ekran Elite Screen Spectrum Matt White 1.1.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160111_030523_zpspa4htwgu.jpg

Tyz Epson, tyle ze starszy, z komorki

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może ma ktoś skalibrowany ten projektor to dajcie jakieś fajne ustawienia 2D i 3D.Mam Ekran Elite Screen Spectrum Matt White 1.1.Dzięki

Jak masz możliwość, to "odżałuj" trochę grosza na profesjonalną kalibrację. Różnica będzie kolosalna.

Wklepując i porównując te wszystkie ustawienia z sieci stracisz mnóstwo czasu, a i tak nie osiągniesz takiego efektu jak "po kalibracji"... ;)

Przerabiałem już to na TV. A przy kolejnym projektorze będzie to pierwsze co zrobię.

To wcale nie są duże koszty, jak spojrzy się na jakość, którą można uzyskać...

Edytowane przez Heinrich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd DVD .

Takie my ki mają niewielki sens w przypadku telewizorow. W przypadku projektorow jest o tyle gorzej, że znaczenie ma również powierzchnia na którą rzucasz obraz. Pomocne mogą być generalne zasady, jaką opcje i kiedy warto włączyć, a jakie nie. Ale kopiowanie ustawień nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji TV też są różnice in plus, a co do projektorów....przepaść ;)

Ten Twój skalibrowany?

Ładnie się prezentuje.....a ty piszesz, że on w komórce....strach pomyśleć, co masz w salonie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz, zdjecie mialo tyko pokazac, jak komora zjada w przypadku przewagi cieni w detalach w tym kadrze nie ma cieni, pomiedzy klaczkami wloczki. W takim kadrze jak u vikinga (follow the link) jest tylko troche lepiej. Ale to kwestia roznicy pomiedzy telefonami, bo obraz pewnie identyczny albo zblizony. Proj niekalibrowany instrumentalnie, tylko ustawiany na oko, pod plytke demo (tzw. "kalibracyjna" )

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknę jutro na kompie, to co teraz widzę, to też na telefonie, może dlatego wygląda dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze różnica uchwycenia kadru i ustawienia poziomu jasności w aparacie telefonu. :)

I jak, podobał Ci się film i obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec chodzi o to, ze ustawiac mi sie nie chcialo, wiec pstyryknalem taki kadr z jak najmniejsza iloscia czerni, zeby pokazac roznice pomiedzy takim zblizonym do cyknietego przez Ciebie (mozna znalezc pod tym samym linkiem co zaprezentowane wczesniej) Moja komora wyzarla polowe mniej niz Twoja, ale tez wyzarla.

Film mi sie srednio podobal, ale mozna pewnie czesciowo zrzucic to na sraczke mojego psa, z ktora, z uwagi na pozna pore , musialem sie borykac sam.

Co do obrazu, niestety musze podtrzymac to co napisalem wczesniej , wyglada miejscami slabo, dodatkowe 30-50" z pewnoscia by Cie do tego przekonalo. Wystepujace czasami brzydkie zamglenie w tle, nie dotyczy wylacznie wersji 3D ale i 2D.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cfb4e418d0f3.jpg

Kadr z filmu Bone Tomahawk - Epson EH-TW5300 :D

dda91f246276.jpg

Skąd te czernie u mnie wszystko szare.Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ takich czerni nie ma i kłamcą jest ten kto powie inaczej. Aby uzyskać jak największą czerń i kontrast, należy zrobić ciemności jak w grobowcu faraonów bez odbić wszelkich mebli i ścian i wyposażenia.

Zdjęcie (każde) przekłamuje , dodam tylko, gdybym zrobił fotkę aparatem na statywie, ustawił światło, czas i później obrobiłbym je jakimś programem, to jeszcze bardziej bym zrobił zjazd koparki. Na sąsiednim forum jest jeden użytkownik, który robi zdjęcia obrazów rzucanych z Sony i w oryginale ( na 100%) tak nie wyglądają, a gawiedź ma koparki u ziemi.

Tak więc głównie , jak największe zaciemnienie pokoju, później lepszy ekran ( świetnie gdyby miał regulowane ramki do 21:9) i poprawa będzie . ;):)


Przeczytaj to i wszystko się "rozjaśni" . :D;)http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te czernie u mnie wszystko szare.Pomocy

A Iris aby na pewno włączone? Dodatkowo warto pobawić się opcjami - i to nie tylko projektora ale także tymi od np. karty graficznej (podbić kontrast, zjechać z jasnością itp.)

ps. na czym wyświetlasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Iris aby na pewno włączone? Dodatkowo warto pobawić się opcjami - i to nie tylko projektora ale także tymi od np. karty graficznej (podbić kontrast, zjechać z jasnością itp.)

ps. na czym wyświetlasz?

Elite Screens Matt White 1.1 110cali Blu Ray Philips 7500/2 sufit biały ściany kawa z mlekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Misq, pobaw się ustawieniami. Smolistej czerni nie uzyskasz, ale jest naprawdę dobrze.

Napisz po zabawie z ustawieniami, czy jest zmiana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi,podłączałeś do tego projektora "Plejaka" ?

Jeśli tak,to jak to się sprawuje i współgra ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite Screens Matt White 1.1 110cali Blu Ray Philips 7500/2 sufit biały ściany kawa z mlekiem.

:/ Jakimś znawcą wielki nie jestem - ale do Twoich warunków tj biały sufit i jasne ściany zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby ekran w Greyu (mam Adeo reference grey i ładnie się zgrywa z tym projektorem). Pozostaje Ci walka suwakami i pamiętaj o włączeniu tego Auto Iris ( to podstawa - ale pewnie masz to włączone.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi,podłączałeś do tego projektora "Plejaka" ? Jeśli tak,to jak to się sprawuje i współgra ? :)

I owszem, śmiga naprawdę świetnie, jestem miło zaskoczony. :D;)

:/ Jakimś znawcą wielki nie jestem - ale do Twoich warunków tj biały sufit i jasne ściany zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby ekran w Greyu (mam Adeo reference grey i ładnie się zgrywa z tym projektorem). Pozostaje Ci walka suwakami i pamiętaj o włączeniu tego Auto Iris ( to podstawa - ale pewnie masz to włączone.).

To prawda i ekran z mniejszym współczynnikiem odbicia światła, też pomoże (np.0,9). Współczynnik odbicia ma też ścisły związek z kątem, pod jakim widzowie będą mogli zobaczyć najlepszy obraz. W wypadku niskiego współczynnika odbite światło jest rozpraszane równomiernie pod szerokim kątem i nawet osoby siedzące z boku ekranu będą oglądały obraz wyraźny, z prawidłowo odwzorowanymi barwami. Z kolei ekrany o wysokim współczynniku odbicia światła rozpraszają je w węższym zakresie, dlatego najlepszy obraz zobaczą osoby siedzące na wprost ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ Jakimś znawcą wielki nie jestem - ale do Twoich warunków tj biały sufit i jasne ściany zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby ekran w Greyu (mam Adeo reference grey i ładnie się zgrywa z tym projektorem). Pozostaje Ci walka suwakami i pamiętaj o włączeniu tego Auto Iris ( to podstawa - ale pewnie masz to włączone.).

Auto iris włączony lampa eco.Ekran biały bo szary zmieniał kolory.Dzięki muszę grzebać w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto iris włączony lampa eco.Ekran biały bo szary zmieniał kolory.Dzięki muszę grzebać w ustawieniach.

Początkowo po przeskoczeniu na mojego greya też byłem sceptyczny - ale pobawiłem się chwilę ustawieniami - najwięcej dała zmiana ciepłoty barw - i obecnie kolorki są ekstra. Spróbuj podbić kontrast do 70-80 % i zmniejszyć maksymalnie możliwie jasność. Tryb kino. Reszta według uznania.

Edytowane przez misq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...