Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, artomoher napisał:

No dobra, wybacz mi gafę, skojarzyłem po piesku w avatarze, bo tamten użytkownik na nick związany z pieskiem. Dawno tam nie zaglądałem, dlatego pomyliłem nick. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i jeszcze raz przepraszam. Mea culpa, mea mxima culpa. ;)-_-

Nie gniewam się, tylko nie wiem po co takie głupoty piszesz ? :)Już myślałem, że mam schizofrenię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, doopan napisał:

Nie gniewam się, tylko nie wiem po co takie głupoty piszesz ? :)Już myślałem, że mam schizofrenię :)

Wytłumaczyłem przecież dlaczego. :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, artomoher napisał:

Wytłumaczyłem przecież dlaczego. :P;)

No tak, bo Ty masz schizofrenię ;) ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś obydwaj mamy. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artomoher napisał:

Jak zauważyłeś obydwaj mamy. ;) 

Nieprawda, ja sobie swoją uwidziałem, moja nie jest prawdziwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi , zostawiam 6700W. Wireless hdmi od epsona rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,

9 godzin temu, kamon napisał:

Witam.
Podłączę się pod temat o EH-TW5300 bo mam pytanie o jego głośność w trybie ECO.
Przez dwa tygodnie byłem właścicielem Optomy HD27 ale oprócz niewielkiego zakresu zoom rzeczą która mi bardzo przeszkadzała była głośność jego pracy w najcichszym trybie eco. Obecnie testuję Epsona EH-TW6700W i choć jestem zachwycony jego głośnością a raczej cichością w ww. trybie to jego rozmiary budzą sprzeciw mojej żonki. Czy EH-TW5300 lub 5350 jest równie cichy w trybie eco ?

Co te żonki maja z tymi rozmiarami sprzetu???:P Jakoś rozmiary ,,innych sprzętów,, im nie przeszkadzaja. A sprzęt elektroniczny i owszem.

PS Sorry że a jest bez ogonka bo i tak pisałem cztery razy. Przy każdym ogonku od a wszystko skasowanie, a odpowiedzialni za taki stan rzeczy spią:angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, mi nie kasuje nawet ja napiszę, ącki wlazł do mącki i zrobił dwa bączki. ą ą :D

P.S.

Epson Rulez! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kamon napisał:

Zastanawiam się czy różnica 2 dB to dużo i jak jest z ostrością w 5300 w porównaniu do 6700 (ja mam porównanie do Optomy HD27 i na 6700 jest wyraźnie lepiej)

Skala decybelowa to skala logarytmiczna a wzrost natężenia dźwięku o 3dB to na nasze dwukrotny wzrost jego natężenia.
Na nasze, jeżeli producent podaje że poziom hałasu zwiększy się o 3dB to znaczy że dla nasbędzie dwa razy głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Skala decybelowa to skala logarytmiczna a wzrost natężenia dźwięku o 3dB to na nasze dwukrotny wzrost jego natężenia.
Na nasze, jeżeli producent podaje że poziom hałasu zwiększy się o 3dB to znaczy że dla nasbędzie dwa razy głośniej.

To spore uproszczenie, zakładające, że to będą te same częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, artomoher napisał:

To ciekawe, mi nie kasuje nawet ja napiszę, ącki wlazł do mącki i zrobił dwa bączki. ą ą :D

P.S.

Epson Rulez! :D

A u mnie nie da rady napisac a z ogonkiem. Choć czasem się uda (dziwne - ostatnia litera w poprzednim poście). Teraz próbowałem i dalej nie można. Konkretnie napisanie tej litery powoduje zaznaczenie całego napisanego tekstu na niebiesko i następna litera to już skasowanie wszystkiego co się napisało. Nie tylko u mnie tak jest. Już kilka osób o tym pisało.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Coś jest nie halo np. w Chrome + gdy kogoś cytujemy i w połączeniu z literą "ą".

Tak na przyszłość - utracony tekst można odzyskać PPM i Cofnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, doopan napisał:

To spore uproszczenie, zakładające, że to będą te same częstotliwości.

To prawda.
Zakładam że główny hałas jaki będzie dochodził z projektora to szum powietrza chłodzącego lampę, więc częstotliwość dźwięku nie ulegnie zmianie.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jasiek_31 napisał:

To prawda.
Zakładam że główny hałas jaki będzie dochodził z projektora to szum powietrza chłodzącego lampę, więc częstotliwość dźwięku nie ulegnie zmianie.

Wystarczy inny rodzaj wentylatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, doopan napisał:

Wystarczy inny rodzaj wentylatora :)

A także inne koło kolorów oraz jego prędkość :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, miruna napisał:

A także inne koło kolorów oraz jego prędkość :) 

No i Zonk, tu nie ma tego cudu, tak jak w Twoim Beniusiu. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. 
Widzę że sami znawcy mierzenia hałasu tu się zebrali.
Nikt jednak nie założył że takie parametry mierzy się w sposób ustandaryzowany i dla określonych częstotliwości, w końcu ludzkie ucho najlepiej słyszy dźwięki w zakresie do 4kHz więc i w takim przedziale wypadałoby robić pomiar.
Inaczej jakiekolwiek podawanie takich parametrów i ich porównywanie nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie ciekawią jakieś pomiary. Zastanawia mnie tylko to, czy skupiamy się na filmie, czy wentylatorku. Wielu "wielkich fachowców/znawców" chodzi do kina i mlaskanie, smród popcornu, gadanie i świecące smartfony jakoś są OK?! Tu nagle w e n t y l a t o r e k, taki malutki to zło! No znów majty opadają. :D:D Dajcie spokój i posłuchajta Bary Łajta. :P:D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artomoher napisał:

No i Zonk, tu nie ma tego cudu, tak jak w Twoim Beniusiu. ;):)

Ale jest w Optomie HD27 do której to miał zastrzeżenia dotyczace hałasu kolega kamon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Dobrze. 
Widzę że sami znawcy mierzenia hałasu tu się zebrali.
Nikt jednak nie założył że takie parametry mierzy się w sposób ustandaryzowany i dla określonych częstotliwości, w końcu ludzkie ucho najlepiej słyszy dźwięki w zakresie do 4kHz więc i w takim przedziale wypadałoby robić pomiar.
Inaczej jakiekolwiek podawanie takich parametrów i ich porównywanie nie ma sensu...

No i z pewnej odległości. Natomiast i tak te pomiary robią jak chcą.

2 godziny temu, artomoher napisał:

Mnie nie ciekawią jakieś pomiary. Zastanawia mnie tylko to, czy skupiamy się na filmie, czy wentylatorku. Wielu "wielkich fachowców/znawców" chodzi do kina i mlaskanie, smród popcornu, gadanie i świecące smartfony jakoś są OK?! Tu nagle w e n t y l a t o r e k, taki malutki to zło! No znów majty opadają. :D:D Dajcie spokój i posłuchajta Bary Łajta. :P:D;)

Właśnie po to mam kino w domu, żeby nie chodzić w takie miejsca i nie denerwować się takimi atrakcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam parę pytań które mnie nurtują ,otóż zakupiłem miesiąc epsona 5300 do tej pory wszystko było pięknie ładnie aż nie obejrzałem pierwszego filmu 3d oczywiście efekt jest wspaniały nie do porównania co do mojego telewizora Sharpa brak smużenia efekty płynne głowa nie boli ani oczy od oglądania natomiast nie wiem czy ten projektor tak ma czy to mój tak ma podczas przełączenia na 3d cały ekran robi się w takie malutkie piksele,kwadraciki czerwone nie wiem jak to nazwać trochę jest to denerwujące przy ciemniejszych scenach ale da się to przełknąć czy jest to wada czy ten typ tak ma ?

Drugie moje pytanie jest takie przy ciemnych scenach widać 2 plamki jedna w dolnym prawym rogu druga słabiej widoczna po lewej stronie na górze mniej więcej po środku okrągła nie są to żadne odbicia ponieważ sprawdzałem ruszając projektorem brudu też żadnego nie widzę ,denerwujące jest to że człowiek wydaję kasę i sprzęt nie jest 100% sprawny do tego zakupiłem go w Szwajcarii i nie wiem czy gwarancję uznają mi w Polsce ?

https://images85.fotosik.pl/218/a2129f244c747d68.jpg

https://images85.fotosik.pl/218/07549b3d94bece3c.jpg

i plamy

https://images86.fotosik.pl/219/468b00f449ffd93a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś mi to wyjaśni lopatologicznie ?(Apropo zalaczonego zdjęcia ) Czy np filmy 4k z Netflix mozna odpalić na tym projektorze ?Zastanawiam się też jak podpiac PS4 ,VU Solo2  + amplituner z projektorem zeby wszystko działało jak należy .

Screenshot_20170920-063702.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jak znajdziesz urządzenie, które puści Netflix 4k 24Hz , to tak.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...