Skocz do zawartości
artomoher

EPSON EH-TW5300 ...czyli tanio - nie znaczy , że słaba jakość! ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Nvidia Shield TV ma opcje konwertowania do 24hz tak przynajmniej piszą na AVS forums w wątku dot. TW9300. Sam się przymierzam do tej skrzynki do swojego TW9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ktoś mi to wyjaśni lopatologicznie ?(Apropo zalaczonego zdjęcia ) Czy np filmy 4k z Netflix mozna odpalić na tym projektorze ?Zastanawiam się też jak podpiac PS4 ,VU Solo2  + amplituner z projektorem zeby wszystko działało jak należy .
Screenshot_20170920-063702.thumb.png.7d0f20b4d51ddd0fd8407d65eba5be09.png
Tak, ale podobny efekt uzyskasz odpalając Netflix w 4K i skalując do 1080p już na karcie graficznej. O ile aplikacja Netflix na to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym Maćku że nie bede podpinal pod projektor kompa, stoi całkiem w innym pomieszczeniu zresztą jest dosyć wiekowy więc raczej chodziło mi tutaj o jakiś odtwarzacz albo Netflix z PS4 Pro hmmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś mi obliczy na jakiej wysokości mam zamontować projektor, wolałbym na scianie niechce w suficie ,odległość od ekranu do ściany 3,40m,wysokości stropu 2.50m .Ja nie ogarniam tych kalkulatorow ,będę wdzięczny ekran będzie grey max chyba na tą odległość to 100" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat padania równa się kątowi odbicia plus trochę geometrii. Za moich czasów uczyli tego jakoś w szóstej klasie podstawówki.

Brakuje jednej zmiennej, w jakim położeniu ma byc ekran. Potem kartka, linijka, ołówek, kątomierz albo cyrkiel i masz. Nie potrzeba nic liczyć, wystarczy narysować w skali.

 

 

Dnia 20.09.2017 o 20:24, tegu82 napisał:

Panowie ktoś mi to wyjaśni lopatologicznie ?(Apropo zalaczonego zdjęcia ) Czy np filmy 4k z Netflix mozna odpalić na tym projektorze ?Zastanawiam się też jak podpiac PS4 ,VU Solo2  + amplituner z projektorem zeby wszystko działało jak należy .

Screenshot_20170920-063702.png

 

Zapomniałeś dodać, że bez HDCP2.2. I wtedy to podłączanie w przyszłości źródeł UHD przestaje wyglądać tak różowo.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie macie ustawienia obrazu?Naturalny,Kino,... Ogólnie jestem zadowolony ale zawsze dobrze jest porownac z ustawieniami u innych.Jest dużo możliwości ustawienia obrazu i mam wrażenie że im więcej przestawiam to inaczej to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem projektor th 5300 i mam wrażenie ze obraz jest nie ostry, albo jestem wstanie ustawić ostrość na środku ekranu lub na krawędziach, czy szczęśliwi posiadacze są wstanie sprawdzić czy taki efekt mają u siebie, bo nie wiem czy wysyłać do serwisu czy to normalna sprawa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja jeszcze daje sobie czas do mikołaja z wyborem projektora a poważnie brałem pod uwagę 5300 ale po przeczytaniu kilku testów opinii i for chyba pójdę jednak w stronę jakiejś optomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z okularami do tego projektora. Oryginalne mają 480Hz. Wszyscy piszą, że inne też działają. Ja sprawdzałem na Samsungach i kupiłem jakieś z Ali, które miały mieć 480Hz, ale okazały się mieć max 144Hz. Na obydwu parach problem jest taki, że w dynamicznych scenach, szybko poruszający się obiekt pojawia się podwójnie i ogólnie wydaje się jakby był jakiś problem z płynnością obrazu. Czy ktoś ma oryginalne okulary 480Hz i miał możliwość porównać je z dowolnymi 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ich nie mam, ale prawdopodobnie ssg-5100. Tylko to akurat nie ma moim zdaniem większego znaczenia, bo identyczny efekt mam na chińskich. Dlatego szukam kogoś, kto ma oryginalne i ma porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam ssg-4100 i na Avatarze wygląda to dobrze.Jakich używacie ustawień żeby obraz szedł w miarę płynnie.

U mnie upłynniacz na maxa.Na wyjściu z kompa 24hz.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem z moim epsonem TW5300 mianowicie tryby color czyli dynamiczny, jasne kino i naturalny mam ustawione na taki sam kontrast i jasnosc czyli jak zmieniam miedzy trybami to nic sie nie zmienia bo wszedzie jest ustawione na 50 i moje pytanie brzmi jak to powinno byc ustawione . Moze troche nie jasno to wytlumaczylem ale ciezko wyjasnic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz różnicę w kolorystyce, przy zmianie trybów? Jak tak, to wszystko jest jak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎27 o 13:23, Michal Kepka napisał:

Witam mam mały problem z moim epsonem TW5300 mianowicie tryby color czyli dynamiczny, jasne kino i naturalny mam ustawione na taki sam kontrast i jasnosc czyli jak zmieniam miedzy trybami to nic sie nie zmienia bo wszedzie jest ustawione na 50 i moje pytanie brzmi jak to powinno byc ustawione . Moze troche nie jasno to wytlumaczylem ale ciezko wyjasnic .

Powróć do ustawień fabrycznych i zobacz wtedy.U mnie kontrast 55/ ostrość 10/pop.obrazu 0/0/30 upłynniacz max./ przesłona normalny.

Edytowane przez czapa1978
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy idzie przesłać sygnał telewizyjny na kartę bez dekodera do projektora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem ten projektor rok temu przeczytałem ten cały temat. Ogólnie byłem zadowolony, ładny obraz, bez problemowa obsługa. Wisiał sobie pod sufitem i jedyne co to raz na dwa tygodnie wyciągałem filtr go czyściłem. Dla bezpieczeństwa podpięty do zasilania przez UPS dla bezpieczeństwa, jakby prąd wyłączyli, albo jakieś tętnienia były. Wyświecił przez pół roku jakie go używam jakieś 200 godzin. Aż do wczoraj...

Wczoraj po półtorej godziny działania obraz się wykrzaczył (pełno przesunięć na całej powierzchni, kolorowe kreski równoległe do siebie. Przestał reagować na pilota, po wciśnięciu power na obudowie chwilę powyły wiatraki i teraz migają na niebiesko power i lampa. Wg instrukcji jest to jakiś błąd wewnętrzny...

No i teraz klops, myślałem, że jak wyciągnę lampę i włożę z powrotem to coś załapie, bo takie głosy znalazłem w necie, ale bez zmian.

Pozostaje chyba tylko gwarancja? Mam kupioną przedłużoną na 3 lata, ale nie wiem jeszcze z kim się kontaktować, kupione na allegro z oficjalnego konta epsona, fakturę wystawił jednak Komputronik... Jakieś doświadczenia w takiej materii? Jakoś tak się złożyło, że sprzętu Epsona jeszcze nie miałem i nie reklamowałem, nie wiem jak ich serwis działa ;)

Edytowane przez Artur Nogaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja nie czyszczę filtra i zero problemów od 2 lat :) A poza tym - fvat wystawił komputronik i to oni będą Ci realizować gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Epson ma dobre opinie, jeśli chodzi o działanie gwarancji, więc, spokojna głowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim kupiłem ten projektor rok temu przeczytałem ten cały temat. Ogólnie byłem zadowolony, ładny obraz, bez problemowa obsługa. Wisiał sobie pod sufitem i jedyne co to raz na dwa tygodnie wyciągałem filtr go czyściłem. Dla bezpieczeństwa podpięty do zasilania przez UPS dla bezpieczeństwa, jakby prąd wyłączyli, albo jakieś tętnienia były. Wyświecił przez pół roku jakie go używam jakieś 200 godzin. Aż do wczoraj...
Wczoraj po półtorej godziny działania obraz się wykrzaczył (pełno przesunięć na całej powierzchni, kolorowe kreski równoległe do siebie. Przestał reagować na pilota, po wciśnięciu power na obudowie chwilę powyły wiatraki i teraz migają na niebiesko power i lampa. Wg instrukcji jest to jakiś błąd wewnętrzny...
No i teraz klops, myślałem, że jak wyciągnę lampę i włożę z powrotem to coś załapie, bo takie głosy znalazłem w necie, ale bez zmian.
Pozostaje chyba tylko gwarancja? Mam kupioną przedłużoną na 3 lata, ale nie wiem jeszcze z kim się kontaktować, kupione na allegro z oficjalnego konta epsona, fakturę wystawił jednak Komputronik... Jakieś doświadczenia w takiej materii? Jakoś tak się złożyło, że sprzętu Epsona jeszcze nie miałem i nie reklamowałem, nie wiem jak ich serwis działa
Spróbuj może skorzystać z rękojmi zamiast gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Epsona, poprosili o numer seryjny i jutro przysyłaja kuriera :). Zobaczymy co się stało i ile zajmie naprawa. Na razie jestem pod pozytywnym wrażeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson odesłał zabawkę. Czas naprawy jeden dzień :), Padło coś takiego: DR BOARD ASSY;H707;PH;AS. Na koniec pouczyli tylko, że czyścić z kurzu, ale to pewnie standard ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...