Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

@Pipol, czyli potwierdzasz co piszą recenzenci ad. oledów, trzeba się bawić tymi suwakami aby dostować płynność ruchu oraz ostrość w ruchu zależnie od zrodla. Inaczej na 50hz a inaczej na 60hz/24fps. Niestety ale LG ma najlepszy panel ale już "silników" najlepszych nie ma i nigdy nie miał. Płynność ruchu bardziej dopracowana jest w lcd.

Poczytaj na hdtvtest, oni dość szczególowo opisują problem ale chyba i tu w teście piszą o tym. Mam pytanie, czy oglądając szare kolory, odcienie czerni itd czy zauważyłeś banding? I czy przy jasnych, bieli występują jakieś odcienie żółci itp? Możesz również poczytać avforums tam już jest trochę posiadaczy tego tv. Ja choruję na oled'a ale marzy mi się 4K chociaż za daleko siedzę:) ale chciałbym kupic cos na kilka lat. Zaczekam na 920ke ale ponoc ma gorszy filtr niz 960. Jak sie wqrze to kupie 65js9000 i bede sobie wmawiał ze czern to nie wszystko:) ale sam sobie nie uwierze.

960ka to wciąż znak zapytania jesli chodzi o HDR z BDP 4K, nikt tego nie potwierdził jeszcze. Tak czy siak te oledy pomimo swoich niedoskonalosci sa the best teraz ale musze uczciwie powiedziec ze seria JS edge 9000 robi wrazenie tylko ta srebrna ramka mi totalnie nie lezy.

Pozdr i milego uzytkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HDTK, chociaż jeden ogarnięty użytkownik :)

Daj link jak możesz do tego dostosowywania suwaków:)

Banding... Nie wiem na ike go widziałem, a na ile miałem zwidy. Bo to był nieporównywalny z lcd.

Żebym nie był źle zrozumiany, jeśli chodzi o obraz to led nie ma startu. Jedyny problem, to ten uplynniacz na dekoderze...

Bo jak jest film HD z pena, to nie ma żadnego problemu z działaniem uplynniacza. Wszystko śmiga aż miło.

Tryb gra, to samo. Idealnie.

Jedyny problem to transmisje sportowe gdzie wchodzi replay w zwolnionym tempie, i przeskakuje do meczu, wtedy coś się pieprzy z softem i świruje.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakas okazja z Niemiec tylko ktos uzył polskiego oznaczenia TV. Na allegro jest model 55eg9209 niedostępny w Polsce 4K za 11999 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdtvtest: "The OLED television handled 1080p/24 material properly without telecine judder, as long as [Real Cinema] was engaged. In general viewing, we spotted some stuttering from time to time (especially from the internal Freeview HD tuner) as [TruMotion] processing kicked in, but it wasn’t frequent or severe enough to bother us."

@Obcy, i co znaFco? Już wiesz kto tu jest trolem.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy poprawiono już migotanie obrazu w OLEDach jak to jest tu pokazane na tym filmie

??

Ja żadnego migotania na tym filmie nie widzę. Jednak z ciekawości ściągnąłem ten filmik na dysk (w 1080p) i sprawdziłem klatka po klatce. Żadnego migotania. Zauważyłem za to błędy w upłyniaczu ruchu. Ale dopiero jak sprawdzałem klatka po klatce. Przedtem tego nie zauważałem, ale jak już dojrzałem to widziałem już za każdym razem. Może ten upłynniacz wprowadza wrażenie migotania? Nie wiem. Nie wiem też jakie zniekształcenia wprowadził sam kodek youtube, a które są wytworem LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HDTK

Biały jest biały. Nie wpada w nic. Masz zdjęcie. Szary też jest szary :)

dae9203f52e201e98ca4b11fb3638829.jpg

Edit: na szarej tapecie nie ma problemu, ale niestety w grze, jak jest mieszanka szarego z czarnym, to pojawia się taki kwiatek...

a6e0bafc540a171c1889d5e57bdd6f95.jpg

To już jest nie fajne...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiPol masz wlaczony obraz na skanuj? Gdzieś czytałem na zagranicznym forum, ze uplynniacz lepiej sobie radzi jak juz nie musi dodatkowo obrabiać proporcji obrazu. Masz na skanuj?

Ps. Na Twoim zdjeciu z biała plansza widzę lekkie zabarwienia w kierunku różu na krańcach ekranu... to by znaczyło/dowodziło że to wina filtru do pasywnego 3D to powoduje tak jak w modelach wcześniejszych.

Pozdro!

Edytowane przez wojtazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwicie mnie koledzy. Od kilku tygodni miałem nadzieję ze przeskoczę etap LCD i po plazmie wejdę w OLED. A tu widać ze jeszcze trochę czasu zejdzie na ustabilizowanie wszystkich elementów technicznych. Może moja PV80 jeszcze ze 2 lata pociągnie :) W końcu dopiero 14 tys. godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, te pasy pionowe które pokazałem na zdjęciu to tzw vignetting. Pokazuje się na ciemnym szarym kolorze i odcieniach. Wygląda to tragicznie, bo w przeciwieństwie do odpowiednika lcd czyli bandingu, jest też na obrazie statycznym.

Oczywiście musiałem przejść wojnę w Euro AGD, godzinna rozmowa, wizyta kierownika u mnie w domu, jego monolog o super technologii i, że to nie możliwe, a ja sobie wymyślam.

Koniec końców w piątek mam mieć nową sztukę.

Tyle, że czytając forum av, widzę, że ma to w mniejszym lub większym stopniu każdy oled :/

Smutno mi z jednego powodu. W żadnej recenzji oled na tym portalu nie ma o tym ani słowa! Nic! Zaczynam mieć wrażenie od prezentacji przy ostatniej premierze, że jest jakiś układ na lini hdtvpolska.com i lg.

Nic o klatkowaniu, nic o vignetting. Na zagranicznych portalach aż huczy, a u nas nic... Trochę to smutne. Mam nadzieję, że to czysty przypadek,ale wydanie 10 tyś po Waszych zachwytach jak widać nie było super pomysłem.

Oczywiście zacinanie i vignetting tyczy się wszystkich oled od LG. Na forum av jest mnóstwo zdjęć wersji 55,65 i każdego modelu.

Najgorsze jest to, że nie ma żadnej alternatywy, a powrót do lcd po tygodniu posiadania oleda brzmi jak ponury żart i wykluczam to całkowicie.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś gdzieś w polskim necie lub prasie branżowej Audio Video w naszym kochanym kraju gdzie opisano, że jakiś klocej gra albo świeci do doopy?

Ja sobie nie przypominam.

Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest cecha jedynie polskich mediow,

Placimy premium za nowosc, nie zas za brak wad. Naiwnym byloby myslec, ze produkt bazujacy na nowej i "trudnej" technologii, w tak wczesnej fazie, jest ich pozbawiony.

Z drugiej strony nie dziwie sie tym, ktorzy nie mogli wytrzymac z zakupem. Chwala im za to. Ja raczej jeszcze sie wstrzymam przez kolkejna generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze z kazda nowa technologią TV tak było, że gdy wchodziła mówiło się wyłącznie w achach i ochach zapominając albo nie widząc ich wad. Zarówno z PDP jak i LCD. A przechrzczony LCD na LED to już wogóle miał nas zbawić.

Zawsze i wszędzie tak jest więc jak mówiła babka Pawlakowa był czas przywyknąć. I z OLEDem jest identycznie. I będzie z każdą następną technologią.

Na razie o laserowych projektorach tez mowi się tylko w achach.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie do końca chodzi o cechy danej technologii ale o podejście do czytelników czy użytkowników forum. Już jakiś czas temu pisałem, że redakcja do testów dostaje wyselekcjonowane sztuki LCD i nie ma w nich żadnych przypadłości typowych dla technologii. Mnie to kosztowało trochę nerwów bo trzy różne modele tv lądowały z powrotem w sklepie a miało być tak pięknie. Natomiast z OLEDami to już grubo poszło.

Wygląda na to, że trzeba uruchomić w głowach zaawansowany filtr ograniczonego zaufania. A szkoda bo jednak testy na hdtvpolska dobrze się czyta. Tylko co z tego skoro ukrywane są poważne wtopy producentów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic o klatkowaniu, nic o vignetting.

Mam 930. Używam zewnętrznego tunera Technisat DigoCorder ISIO. Nie stwierdziłem żadnego klatkowania ani w nC+ ani w CP.

Czy możesz przesłać mi screen tego obrazu z pasami? Najlepiej jakiś jpg.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dekoder ADB w INEA i też klatkowania nie stwierdzam.

Nie widzę też problemu vignettingu.

Na słabym sygnale bywa,że widać przejścia tonalne w szarościach ale pasów na ekranie nie doświadczyłem póki co.

Ale mam 930.

Gmeru ma 980 od ponad roku może napisze kilka słów jak to wygląda u niego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie występuje też gdy gram na PS3 czy PS4. Nawet w Until Dawn gdzie chodząc w kopani mamy całkowitą ciemność z szarym pyłem (dymem) pod nogami postaci.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jest to wnerwiające. Jakie jest źródło sygnału ?

USB, ps4, xbox one, nc+, tło telewizora gdy zmieniasz wyjście :)

Zawsze i wszędzie na ciemnym szarych rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiPol współczuję Tobie, dopiero na tych zdjęciach da się zauważyć w czym rzecz i to o wygląda źle i dobrze, że udało się Tobie załatwić wymianę tego tv na inny egzemplarz :)

Edytowane przez wojtazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zresetować ustawienia do fabrycznych i sprawdzić jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...