Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zresetować ustawienia do fabrycznych i sprawdzić jak będzie.

Boże, serio? Czytałeś w ogóle wcześniejsze posty? To jest wada którą usuwa jedynie wymiana matrycy. Edytowane przez PiPoL
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @wery jest zwolennikiem metody "wysiąść i wsiąść jeszcze raz - może zapali" :)

Niestety hardware tak zazwyczaj nie działa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety hardware tak zazwyczaj nie działa.

A software i owszem. :)

Jak ja bym wydał 10k, to też bym reklamował sprzęt. A to, co proponuję, to zrobiłbym w celach poznawczych, aby być mądrzejszym przy sprawdzaniu następnej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiPoL szczerze współczuję wady ekranu, ale to, co opisujesz i pokazujesz, to nie jest winietowanie.

Na szczęście nie zauważyłem takiego efektu u mnie. Klatkowania też nie. Używam wewnętrznego tunera, DLNA i dysku USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie :

a71a27f94ca40ec02a29e1078b0d5392.jpg

Nie widzieliśmy takich zjawisk na naszym egz. testowym. Gdyby tak miało to wyglądać to na pewno byśmy opisali. Miejsce Twojego TV jest w serwisie.

Tu nie chodzi o to, że coś zamiatamy pod dywan w testach. Owszem, w OLED'ach jest lekkie winietowanie, ale pytanie jak to wpływa na komfort korzystania z telewizora? W moim odczuciu prawie wcale, ale takie uroki internetu, że najdrobniejsze pierdoły urastają do rangi dyskwalifikacji dla produktu. Tak samo o kurzu pod matrycą Samsunga H6400 czytałem epopeje na forach, a mimo to, że widziałem kilkadziesiąt sztuk to osobiście nie trafiłem na oni jedną zakurzoną.

Mógłbym pisać, że każdy LCD to [beeep], bo albo ma zerowe kąty, albo granatową poplamioną czerń, ma to sens?

Wyświetlacze mamy jakie mamy obecnie. Piszemy o tym co istotne. Winietowanie w moim odczuciu nie jest faktycznym problemem. To co masz na ekranie to jednak jakaś inna rzecz...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

910 ma też zielono różowe przebarwienia jak wcześniejsze modele. Może rzeczywiście mniej dokuczliwe ale jednak. Sprawdzone w dwóch sklepach. ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przebarwień nie doświadczyłem u siebie:) Jedynie te pasy.

@Maciej Koper, najłatwiej i najszybciej dostrzec pasy jak zmieniasz wejście HDMI i jest ta szara plansza z kablem. U mnie od razu widać pasy. Tak samo jak wybierasz wszystkie wejścia na raz i są wszystkie kable na szarym tle.

Na forum AV te pasy nazywają VIGNETTING. Jest tam kilkanaście zdjęć z dokładnie takim czymś. Więc czemu Ty uważasz, że u mnie to jest coś innego? :) Wymiennie używają też nazwy VERTICAL BANDING, dlatego najpierw myślałem, że to oledowa wersja bandingu z LCD:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic. Dlatego najpierw pisałem o bandingu, i chyba tak jest najwłaściwiej. Bo jak ruszamy kamerą to jest jeszcze gorzej i widać je przez całą szerokość ekranu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska sobie je tak nazwali i tyle. Mogli je nazwać kupą i to by pasowało, bo wygląda to jak kupa :(

Edytowane przez Rudeford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat przebarwień nie doświadczyłem u siebie:) Jedynie te pasy.

@Maciej Koper, najłatwiej i najszybciej dostrzec pasy jak zmieniasz wejście HDMI i jest ta szara plansza z kablem. U mnie od razu widać pasy. Tak samo jak wybierasz wszystkie wejścia na raz i są wszystkie kable na szarym tle.

Na forum AV te pasy nazywają VIGNETTING. Jest tam kilkanaście zdjęć z dokładnie takim czymś. Więc czemu Ty uważasz, że u mnie to jest coś innego? :) Wymiennie używają też nazwy VERTICAL BANDING, dlatego najpierw myślałem, że to oledowa wersja bandingu z LCD:)

EuroRTVagd bez łaski powinno Ci wymienić TV nawet bez wizyty ich kierownika.

Masz 14 dni od zakupu na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zakupie przez internet obowiązuje 14 dni. Tyle, że laska w sklepie wprowadziła mnie w błąd, mówiąc, że w sklepie stacjonarnym też, i stąd wizyta kierownika i ich wielka łaska. Aczkolwiek dziś mieli się odezwać kiedy tv i cały dzień cisza... Więc może nie obejdzie się bez kolejnego marudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj im TV niech Ci zwrócą kasę.Ja załatwię Ci w tej samej cenie z 5 letnią gwarancją ;) (Poznań)

Bez łaski w MM masz 30 dni za zwrot/wymianę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi ja sam w MM bez problemu swojego pierwszego oleda wymienilem nie robili zadnego problemu, szacun dla Was panowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu testow oled te pasy ohydne mozna zniwelowac nieco gamma na 2.2, wiem wiem ze lepiej noca 2.4 ale cos za cos.

Ogolnie wszystkie nowe oledy maja wade bandingu itp. Mimo wszystko I tak sa najlepsze.

A jak nie to js9000 tez swieci cudnie a jak nie to czekac na philipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu testow oled te pasy ohydne mozna zniwelowac nieco gamma na 2.2, wiem wiem ze lepiej noca 2.4 ale cos za cos.

Ogolnie wszystkie nowe oledy maja wade bandingu itp. Mimo wszystko I tak sa najlepsze.

A jak nie to js9000 tez swieci cudnie a jak nie to czekac na philipsa

Jeśli chodzi o gamme to niestety niewiele zmienia. Wtedy po prostu pasy widać na innych scenach :)

Gdy brałem 910V to stał też JS9000 65', jak byłem w dzień to było ekstra, jak byłem z reklamacją i było ciemnawo, to niestety bez szału. Jedyny plus, to że pod kątem "czerń" nie przechodzi w fiolet lub niebieski.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy, przyjechali z nową sztuką, i o ile pasów było mniej, to jeden był mega widoczny. Już lepiej wyglądają moje bo właściwie przy normalnym użytkowaniu jest to niemal niewidoczne. Właściwie jak by nie to, że gram to pewnie bym tego nie zauważył, ale wiadomo, jak już się coś zobaczy, to potem widzi się zawsze :)

W sumie można było przewidzieć po forum av, że po prostu ta technologia tak ma. Jednak wolę mieć podczas 90 min 3 sekundy pasów na ekranie, niż 40 min szarej czerni :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wolę mieć podczas 90 min 3 sekundy pasów na ekranie

@PiPoL: z tego co pisałeś wcześniej miałem wrażenie, że te pasy są na stałe... To jak to jest w rzeczywistości, pojawiają się i znikają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na stałe, ale widać je tylko w określonych scenach szarości. Czyli w czasie filmów zwykle parę sekund na film, a czasem wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie jakaś wada konkretnego egzemplarza, chociaż zastanowiłbym się też nad samym sygnałem wejściowym i zakłóceniom na kablu. Miałem kiedyś coś takiego przy przesyłaniu sygnału z kompa na tv po kablu hdmi... Pojawiało się albo winietowanie albo przebarwienia. Po wymianie hdmi na nowy (podobno z lepszym ekranowaniem) problem się automagicznie rozwiązał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kotekpsotek, jak to się ma do tego, że to samo jest na 6 konsolach, nc+, 7 różnych kablach i 2 sztukach TV?:) Żeby jeszcze bardziej pogrążyć Twoją teorie /rade napisze, że po USB jest to samo:)

Czytajcie dokładnie cały temat, bo niektórzy dają takie dziwne rady, że aż się nie chce pisać.

Niestety wyczekiwany Mesjasz, czyli oled Panasonica, który kosztuje ponad 53 tyś zł ma to samo. Na forum av są foty. Czyli oo prostu kwestia szczęścia jak bardzo będzie to widoczne w konkretnej sztuce, tak jak clouding i banding w lcd.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanatykiem ani fachowcem od sprzetu audio, tym niemniej od dawna chciałem kupić OLED w miejsce mojej starej juz 6-letniej plazmy Panasonica. Czekałem na nowy model 910, obawiając się chorób wieku dziecięcego modeli 970/980/930. I kupiłem 910V tydzień temu, obserwując m.in. to forum i ten wątek. Chciałem się krótko podzielić wrażeniami, nie jako fachowiec, ale byście mielli pogląd "przeciętnego" uzytkownika:

1. Obraz jest doskonały, ustawienie Kino bez żadnych modyfikacji wygląda najlepiej. Podobno w sklepie puszczają obrazy demo, ale ten jest cały czas jak wzorzec w sklepie. Czerń zabójcza. IDEAŁ. Fajnie działa smart, trochę wolny, ale bez problemu działa z androidem, windowsem, OS-em.

2. Dzien po zakupie przeczytałem na tym wątku o smugach... Z przerażeniem poleciałem do domu oglądać. Z ulga stwierdzam, że nie widzę żadnych smug. Starałem się jak mogłem by je znaleźć i nie ma. Uff. Ale nawet jesli byłyby aż tak niezauważalne ("kilka sekund na filmie" jak pisze PiPoL), to nie ma to dla mnie znaczenia. Aha - nie gram w grę, jedynie oglądam TV (kablówka UPC+BluRay).

3. Nie żadnych ma wgnieceń na ekranie. Nie jest to idealne lustro, ale wgnieceń absolutnie brak.

4. Kupilem w SC Poznan za 7000 zł. Nie jest to do końca uczciwa firma, wczesniej zapewniali że będzie faktura VAT, a jest jakaś lipna za depozyt, z punktu widzenia gwarancji oni sa właścicielem. Moje ryzyko gdy coś się stanie - mógłbym pewnie zwrocić im TV, ale za 2500 zł zaryzykuję.

5. Nie widzę żadnych problemów ze smużeniem na sporcie. Może nie mam wygórowanych wymagań, miałem 6-letnią plazmę Panasa. Tam tez nie było. Na każdym LED widzę.

Jesli ktoś ma cierpliwość, pewnie mozna poczekać na następną generację, ale zawsze i całe zycie można czekac na następną generajcę;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Kupilem w SC Poznan za 7000 zł. Nie jest to do końca uczciwa firma, wczesniej zapewniali że będzie faktura VAT, a jest jakaś lipna za depozyt, z punktu widzenia gwarancji oni sa właścicielem.

Osobiście nie kupiłbym za 7kpln bez gwarancji,bo sklep Ci takowej nie udzieli skoro nie masz nawet dowodu zakupu.

To coś "za depozyt" jest funta kłaków warte.

Trzeba pamiętać,że OLED jest na tyle nową technologią w TV,że zdarzyć się może wszystko i gwara może być potrzebna (mam 5cio letnią)

Po za tym cena zbliżona do 7k jest do uzyskania np w Saturnie w najbliższym czasie,bo mają co chwila swoje rabaty 15%. czy inne akcje z kartami podarunkowymi.

W styczniu tv będzie po 8999 minus 15% i masz 7650. :)

Z Ciekawości zapytaj sklep czy możesz w ramach zakupu przez internet zwrócić sprzęt lub wymienić na nową szt. Ciekawe jak zareagują.

Nie dostałeś paragonu więc towar nie do końca jest zgodny z umową.

Ja zapytałbym też LG podając nr seryjny skąd pochodzi TV i czy jest to sztuka bez wad,bo jakiś czas temu można było kupić takie 980tki na OLX po 6k

edit;

Dla uzmysłowienia Ci tego jak ta cena jest podejrzanie niska napiszę tylko,że zwykły sklep kupuje ten model od LG w cenie około 7200-7500pln i dolicza do tego 23% vat.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś uruchomić napisy z zewnętrznego pliku przy uruchomieniu video z USB?

Plik z napisami mam zapisany w formacie txt i wygląda on tak:

[587][650]::PROJECT HAVEN::|prezentuje
[750][772]/Mój tata był farmerem
[787][805]Jak wszyscy wtedy.
Przycisk SUB mam wyszarzony i niestety nie mogę wejść w dalsze opcje.
Dodam, że udało mi się uruchomić napisy jeżeli były zaszyte w filmie.
Googlowałem ostro, ale nie znalazłem jakie formaty są obsługiwane przez ten telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...