Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: OLED LG EG910V 55" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynek polski 55 max.... 65" tylko 4K...

Co do laga dajcie jeszcze chwilę > też jestem maniak grania to w przyszłym tygodniu zdam relację. Ale ufam temu co wyżej bo ja przy 40-50 nie czuję jakiś większych problemów. Ale nie gram też pro online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD w 65 calach i z ceną w okolicach 15K byłby kilerem na kilerami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywiozłem 910 z Poznania, powiesiłem i odpaliłem. Faktycznie w ciemnym pokoju potrafi zniknąć :)

Dzisiaj obejrzałem Avatar w 3D i w mojej opinii obraz jest perfekcyjny.

Jedyne, co mnie niepokoi to czas przełączania kanałów z modułem CI+ CP. Zajmuje to dobre kilka sekund.

No i szkoda, że tylko jeden tuner...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z modułu TV SAT i weź dobry tuner dostawcy.

Moduły SAT TV to zawsze byłą porażka ...

Gdzie w Poznaniu mają OLED 9100 ?

Podaj namiar.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z modułu TV SAT i weź dobry tuner dostawcy.

Moduły SAT TV to zawsze byłą porażka ...

Gdzie w Poznaniu mają OLED 9100 ?

Podaj namiar.

saturn i euroagd mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM w Poznaniu( EG 910) będzie w pierwszym tyg. listopada.Jak by co pisać na Priv to zaklepie bo pewnie 2szt przyjadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy poprawiono już migotanie obrazu w OLEDach jak to jest tu pokazane na tym filmie

??

To jest też dla mnie mega ważne Chrisu75. Ze względu na ten parametr kupiłem 7 lat temu tylną projekcję JVC 65 zamiast Plazmy ponieważ tam był efekt migotania. Czy coś podobnego z efektem wyświetlania obrazu przez plazmy. Jestem bardzo ciekawy czy ktoś może to skomentować jak z migotaniem ekranu w OLEDACH. Projektory Sony i Jvc chyba też nie mają tej przypadłości z LCOS.

Edytowane przez Hiszpan_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym teście migotania oleda nie widzę, chociaż widziałem ten filmik już pewnie kilka razy. Zawsze jednak rozczula mnie tu dramatycznie słaby kąt patrzenia w js9500. W sumie to już przy tak 30-40 stopniach kolory zaczynają uciekać... Lipa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy poprawiono już migotanie obrazu w OLEDach jak to jest tu pokazane na tym filmie

Absolutnie nie widać takiego zjawiska! Takie głupoty wychodzą tylko jak się próbuje nagrywać/fotografować matrycę :) Pamiętaj: http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że początkowo kazał mi czekać aż 3 tygodnie, to dzisiaj odwiedził mnie Maciek i dokonał kalibracji mojego świeżutkiego nabytku.

Wydawało się, że trudno będzie poprawić tak wspaniały wyświetlacz, ale mimo wszystko udało się wydobyć masę szczegółów z ciemnych scen i skorygować nieco kolory.

Kalibracja zajęła nieco ponad godzinę i efekt jest wspaniały.

Była to pierwsza w Polsce kalibracja tego modelu wykonana przez Maćka u użytkownika :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie go dzisiaj dokładnie. Najbardziej rozbawiło mnie przekreślone długopisem 4K na ulotce sklepu:) Telewizor prezentuje się znakomicie. Całkowicie nie podoba mi się jego biały tył ale z drugiej strony można uznać to za czepialstwo. Obraz no cóż w sklepie wygląda ok ale to sklep....domyślam się że w domu to jest odjazd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat biały pasuje bardzo do wystroju, jednak niestety jak zawisł, to wcale go nie widać :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy po zmianie firmware trzeba robić jeszcze raz kalibracje ?? Niektóre TV aktualizują się pewnie raz w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wiedziałem, że nie może być za pięknie:

- 3D, no to jest w porównaniu do H6400 tragedia... Widać od razu połowę rozdzielczości :/ Wszystko poszarpane...

- niestety, jak jest włączony Truemotion to obraz lubi sobie poklatkować, zwłaszcza jak np. w tennisie jest mecz, replay w mniejszej liczbie klatek, i potem powrót do normalnego tempa i od razu klatkuje. Jest niestety dużo gorzej niż w H6400... Właściwie to jest tragicznie, bo tu na każdym trybie klatkuje, a w Samsunga jak był "wyraźny" to tego nie było.

I tu zastanawia mnie czy Gmeru i Maciej oglądają w ogóle NC+ lub Polsat testując TV. Bo w żadnej recenzji ani słowa o klatkowaniu, a czytając forum, można o tym przeczytać i w H6400, i w H7000 i teraz w 55eg910v...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wyglada obraz przy ogladaniu telewizji naziemnej ???

Czy system operacyjny (webos) chodzi rownie plynnie ja w modelu 960v ???. bo podobno zastosowali slabszy procesor w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Avatara i San Andres w 3D i nie widziałem nic poszarpanego. Obraz idealny. Pewnie, że technologia pasywna ma swoje ograniczenia, ale to jest absolutnie nie do zauważenia. Nie mam porównania do H6400.

Nie włączałem Truemotion i nie widzę klatkowania w CP. To jakaś bzdura. Klatkowanie zauważyłem jedynie na playerach internetowych, co jest zrozumiałe.

Pozdrowienia dla fana Samsunga ;)

U mnie Maciek nie włączał TVSAT, bo akurat miałem chwilowo przestawioną antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ta ironia o fanu samsunga to najbardziej debilna ironia jaką ostatnio mi ktoś napisał :)

Sorry, że nie jestem z tych co dają 10 tyś za TV i bronią go za wszelką cenę i wychwalają pod niebiosa żeby nie było, że źle wydali kasę.

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Klatkownaie jest na sporcie! Tam gdzie replay jest w zwolnionym tempie i przechodzi w normalną prędkość po skończeniu. Tak jak by chciał szybko wyrównać różnice w klatkarzu.

Oglądam Chelsea : Liverpool na Canal + i jest to smao po replay, tyle, że nie po każdym.

Wystarczy wyłączyć uplynniacz i problem znika. Więc błagam, daruj sobie te swoje teorie :)

Edit: Co do 3D, każde dziecko wie, że technologia pasywna ma o połowę mniejszą liczbę lini, więc już z logiki wynika gorsza jakość... Włącz plansze testowa i patrz na napisy w i bez okularów. SĄ POSZARPANE w okularach.

Zresztą o czym tu dyskutować, skoro nie masz nawet porównania.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia z trollami nie dyskutuję.

Sam sobie tłumacz, co napisałeś i jakie teorie wysnułeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...