Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JS8500 55" SUHD Ultra HD 4K 3D LED LCD Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie z każdą aktualizacją bardziej kuleje smart. Przyklad tvp vod przy wyborze jakiegoś odcinka serialu leca reklamy a po nich tv wraca do programu telewizyjnego. Notabene w c650 zadnych reklam przed odcinkami nie ma,od razu laduje material

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że bardziej wina leży po stronie tvp. Ja tak ostatnio miałem na tvn player. Reklama i wyjście...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ze.to to wina tvp. Ale dlaczego na c650 wszystko śmiga, baaaa nawet reklam nie ma

Wysłane z mojego SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2016 o 20:29, Piteron napisał:

W telewizorze nic sie nie ustawia,nie włącza, nie aktywuje. Telewizor jak rozpozna metadane HDR sam ustawi parametry obrazu. Z reguly jest to kontrast i jasność w max.JS8500 oficjalnie nie ma wsparcia HDR ,mają je dopiero tegoroczne modele,ale obraz w tym formacie wyświetla tak na ile mu jasność matrycy pozwala. A ze jest ona nie wystarczająca do uzyskania certyfikatu to mamy tak ze w żadnej specyfikacji nie ma ujetego HDR.Ogolnie obejrzałem z K8500 dwa filmy na moim JS8500 tj Pacific Rim i Batman&Superman i napisze tylko tyle.ZMIENIAM ZDANIE CO DO TECHNOLOGII HDR. Bylem bardzo sceptyczny po obejrzeniu dem ale po calych filmach jestem zachwycony. Co prawda widzialem tylko namiastkę HDR ale juz jestem sobie w stanie wyobrazić jak to dziala na telewizorach ktore maja te minimu 1000 nitow. Chyba moj js8500 pojdzie na sprzedaż , emoji41.pngemoji41.png

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
 

Kupilem js 8500 55' tv rok temu i myslalem ze bedzie Najlepszy.... teraz znow wychodza lepsze bo maja lepszy HDR itd....co ile mozna tv zmienic bez jaj:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV zmieniamy identycznie jak smartfon czyli dokładnie co roku :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tym wszystkim jest to ze nawet kupując flagowy model nie można byc pewny ze za 3 miesiace cała ta technologia nie zostanie przeniesiona do modeli najtańszych . Ale kija ma teraz nie dwa a trzy końce, bo raz producenci obiecują ze tylko ten model jest naj a za moment traci wsparcie,dwa tak jak pisalem technologia goni i można byc pewny ze kupujac obecnie telewizor nawet ten z najwyzszej półki okazuje sie ze wynosimy ze sklepu juz starocia a trzy......no wlasnie niby technologia poszła do przodu a okazuje sie ze ultra nowoczesne telewizory nie mogą np dobic kontrastem natywnym do produktow z przed kilku lat

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byt określa świadomość...
Wszystko zależy od tego na ile jesteśmy w stanie zapłacić za nowe (stare najtańsze) trochę ulepszone technologie.
Patrząc po cenach tutaj w kraju i za zachodnią granicą to jesteśmy w stanie "przeplacać" za każdym razem nawet w Black Friday, jak Indianie za paciorki.

-->>

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki bezprzewodowe polecicie do tego modelu telewizora? nie ma problemu z parowaniem?? Znalazlem takie w sklepie xkom   Creative Outlier czarne z mikorofonem. Nie jestem audiofilem a słuchawki mają służyć do oglądania filmów. Dla żony za głośno jest :P..  Czyli ja na słuchawkach oglądam film a żona ciszej normalnie z tv, chyba będzie tak działać czy trzeba coś dodatkowo ustawiać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JS 8500 55' po roku uzywania,w serwisie opisali to jako wyciek swiatla,wymienili na nowy panel "AUO"oby pochodzil dluzej bo chyba sie przejade na ta Słowacje

20170211_151925.jpg

20170217_120430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że dostałeś AUO bo lepszych nie ma a na słowację nie musisz jechać bo tam na szczęście jeszcze AUO nic nie produkuje :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o AUO Ci dali na serwisie?

Nówka nie? :> 

A fabrycznie jaka była zamontowana w JS8500?

Serwis był na wynos czy u Ciebie w domu operacja przebiegała? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem zadowolony,serwis odezwal sie po dwoch dniach,po wyslaniu zdjecia stwierdzili ze to jednak matryca,przyjechal z nowym panelem,fakt ze musialem,rozłożyć ławe(ciekaw jestem jak bym jej nie mial) wymienil sprawnie i po plamie,jedynie szkopuł w tym,że Maciek robił mi kalibracje i jestem 400 zł w plecy:(

20170217_120448.jpg

19 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

:o AUO Ci dali na serwisie?

Nówka nie? :> 

A fabrycznie jaka była zamontowana w JS8500?

Serwis był na wynos czy u Ciebie w domu operacja przebiegała? 

Fabrycznie tez byla AUO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda że AUO robi  jak się okazuje już od dawna matryce na słowacji dla mnie to oznacza jedynie możliwy spadek jakości bo wzrostu to się raczej z tego tytułu nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem tuner 4K z wyjściem HDMI 2.0 prawidłowo w TV powinienem uaktywnić funkcję HDMI UHD Color aby HDR działał tak ? Na Astrze jest kilka pokazowych kanałów nadających w 4K z HDR. Wydaje mi sie, że działa ten tryb - kolory są bardziej "żywe" i obraz jest bardziej kontrastowy. Ale TV nie wyświetla mi żadnej informacji, że przyjął metadane HDR. Jest tylko adnotacja jak wybiorę źródło sygnału - UHD. Tak powinno być czy coś źle podłączyłem/ustawiłem ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja 'HDMI UHD Color' wymagana jest do tego aby uzyskać pełną rozdzielczość barw (4:4:4) przy rozdzielczości UHD w 50/60 klatkach na sekundę, a to jest osobna sprawa niż HDR. JS8500 nie informuje bezpośrednio żadnym komunikatem (niestety) o tym, że przyjął sygnał HDR, ale możesz dość prosto sprawdzić czy telewizor interpretuje ten sygnał - podświetlenie zmienia się wtedy na wartość 20 (maksymalną). Dokładnie tak dzieje się przy odtwarzaniu plików HDR z pendrive'a więc myślę, że identycznie powinno być przy zewnętrznym urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Czy w takim wypadku włączenie opcji HDMI UHD Color działa w jakiś sposób negatywnie na wyświetlany obraz przy założeniu oglądania nc+ czyli 1920x1080i ? Zostawić te opcję czy włączać za każdym razem jak będę oglądał materiał UHD ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam podłączony dysk USB pod TV JS8500, możecie mi podpowiedzieć jak usuwać nagrane dane z dysku USB bez usuwania go z TV i kasowania na komputerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to obiecywał?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6gb ładna aktualizacja
Co prawda nie mam w zwyczaju aktualizacji poza OTA ale raz kozie.........zobaczymy co to

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...