Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JS8500 55" SUHD Ultra HD 4K 3D LED LCD Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa cyferke .....a tak poważnie to ja nie widzę żadnych zmian, nawet tych zapowiadwnych czyli podgladu kanalu w epg,dźwięk jest a obrazu brak. To moj6 stary c650 mam podgląd

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka


Nowa cyferke .....a tak poważnie to ja nie widzę żadnych zmian, nawet tych zapowiadwnych czyli podgladu kanalu w epg,dźwięk jest a obrazu brak. To moj6 stary c650 mam podgląd
P/s
Dziwna sprawa w OTA aktualizacja jest a na stronie brak

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka






Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem demo hdr Sony - Camp, które było tu podlinkowane wcześniej. I ok, na moim js8500 wygląda to dobrze ale jak ma nie wyglądać coś z takim bitrate. Co to jest hdr zobaczyłem po obejrzeniu na moim, wcale nie przestarzałym monitorze, LG DM2752-PZ, który hdr nie obsługuje. Różnica jest kolosalna, jakby dwa inne materiały. Słońce, refleksy wodne czy nawet żar w ognisku - miazga.

Do hdr podchodziłem jak do śpiewu przyszłości. Netflix, kilka płyt uhd i na razie tyle co do źródeł. Ale w obliczu premiery ps4 pro, które niedlugo również kupię, patrzę na sprawę  z ciekawością. Mam nadzieję, że zaimplementowanie hdr do grania naprawdę zrobi różnicę.

Ciekaw jestem różnicy do tegorocznych serii, szkoda, że nie ma juz możliwości przebadania js'a nową metodologią. Jak to musi wyglądać na hdr 1000, czy różnica jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR na monitorze bez HDR? Ale to kompletnie nie wygląda tak jak trzeba :D chyba, że masz skonfigurowany madvr żeby dokonywał adekwatnych konwersji. W przeciwnym razie będziesz miał wyprany z barw i kontrastu obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam nic konfigurowane. Typowy zestaw kodeków klite na pc. To dlatego różnica była kolosalna. Tam gdzie na  materiale były źródła światła wyglądało to jak rozlana plama jasności, kolory rzeczywiście też inne. Sprawa wyjaśniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam JS8500 - czy istnieje możliwość włączenia na stałe zegara (np. w prawym dolnym rogu). Wcześniej miałem TV LED SHARP - w nim taka funkcja była.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W js8500 nie ma takie możliwości

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Piteron napisał:

W js8500 nie ma takie możliwości

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
 

To "kiszka" - dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PS4 Pro (HDR) pod TV, sprawdziłem Uncharted 4 i The Last of Us Remastered. Efekt HDR widoczny + lepsze kolory, ale mam dwa pytania.

1. Po włączeniu opcji HDR w grze podświetlenie TV automatycznie wzrasta na maxa, czy w tegorocznych TV jest to samo ?

2. Czy suwak jasności w grze ma wpływ na efekt HDR (np. słońce i ilość wyświetlanych nitów jasności w czasie grania) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem PS4 Pro (HDR) pod TV, sprawdziłem Uncharted 4 i The Last of Us Remastered. Efekt HDR widoczny + lepsze kolory, ale mam dwa pytania.
1. Po włączeniu opcji HDR w grze podświetlenie TV automatycznie wzrasta na maxa, czy w tegorocznych TV jest to samo ?
2. Czy suwak jasności w grze ma wpływ na efekt HDR (np. słońce i ilość wyświetlanych nitów jasności w czasie grania) ?






zależy jaki masz tv .

musisz wejść w menu tv i aktywować hdr oczywiście jeśli go twoj5 telewizor 4k ma...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV JS8500 oczywiście




masz ten sam pr9blem co ja..
tzn. masz mega telewizor z PQI 1900a nie ma hdr przynajmniej w specyfikacji


musisz wejść w menu ps4 pro fc57a6ab97b16b88df9a255477123459.jpg


i ustaw5 jak na zdjęciu a potem sprawdź informacje o wyjściu

9eef094be4db8b37722757d4d1b2cade.jpg



i pokaże wtedy czy twój tv obsługuje hdr



ja mam serię tv JU6572 i też nic o hdr nie pisze a niby wyświetla.

chyba że jestem w błędzie ...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JS8500 posiada HDR. Twój TV dostał wsparcie HDR przez update.




No to widzisz5 czlowiek5 się uczy całe życie ale mam nadzieję że pomogłem chociaż z tym manu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze nic sie nie ustawia,nie włącza, nie aktywuje. Telewizor jak rozpozna metadane HDR sam ustawi parametry obrazu. Z reguly jest to kontrast i jasność w max.JS8500 oficjalnie nie ma wsparcia HDR ,mają je dopiero tegoroczne modele,ale obraz w tym formacie wyświetla tak na ile mu jasność matrycy pozwala. A ze jest ona nie wystarczająca do uzyskania certyfikatu to mamy tak ze w żadnej specyfikacji nie ma ujetego HDR.Ogolnie obejrzałem z K8500 dwa filmy na moim JS8500 tj Pacific Rim i Batman&Superman i napisze tylko tyle.ZMIENIAM ZDANIE CO DO TECHNOLOGII HDR. Bylem bardzo sceptyczny po obejrzeniu dem ale po calych filmach jestem zachwycony. Co prawda widzialem tylko namiastkę HDR ale juz jestem sobie w stanie wyobrazić jak to dziala na telewizorach ktore maja te minimu 1000 nitow. Chyba moj js8500 pojdzie na sprzedaż ,

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W telewizorze nic sie nie ustawia,nie włącza, nie aktywuje. Telewizor jak rozpozna metadane HDR sam ustawi parametry obrazu. Z reguly jest to kontrast i jasność w max.JS8500 oficjalnie nie ma wsparcia HDR ,mają je dopiero tegoroczne modele,ale obraz w tym formacie wyświetla tak na ile mu jasność matrycy pozwala. A ze jest ona nie wystarczająca do uzyskania certyfikatu to mamy tak ze w żadnej specyfikacji nie ma ujetego HDR.Ogolnie obejrzałem z K8500 dwa filmy na moim JS8500 tj Pacific Rim i Batman&Superman i napisze tylko tyle.ZMIENIAM ZDANIE CO DO TECHNOLOGII HDR. Bylem bardzo sceptyczny po obejrzeniu dem ale po calych filmach jestem zachwycony. Co prawda widzialem tylko namiastkę HDR ale juz jestem sobie w stanie wyobrazić jak to dziala na telewizorach ktore maja te minimu 1000 nitow. Chyba moj js8500 pojdzie na sprzedaż ,

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka






polecam obejrzeć marsjanina 3927f6c1053234d970e1be46d6a53dd8.jpg


mega jakość

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielki minus dla Sony że nie dała odtwarzacza UHD w PS4 Pro. Trzeba czekać na Xbox Scorpio.




nie dała bo zaoszczedzila sam odtwarzacz uhd kosztuje 300$ więc za drogo zapewne coś wymyślą gdy Scorpio wyjdzie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





nie dała bo zaoszczedzila sam odtwarzacz uhd kosztuje 300$ więc za drogo zapewne coś wymyślą gdy Scorpio wyjdzie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


„Wprawdzie uważamy, że płyty nadal będą miały duże znaczenie w branży gier, ale w przypadku materiałów wideo widzimy wyraźny trend nabierania znaczenia streamingu. Przynajmniej jeśli chodzi o naszych użytkowników, którzy prócz grania najczęściej wykorzystują konsolę właśnie do konsumpcji wideo.” - Andrew House, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale już nie mam playera. Ale jak bedzie okazja to......Grawitacja bedzie pierwsza

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciekawi jak by wyglądał The Revenant HDR. A póki co trzeba się na razie zadowolić Popcornem A500.

 





No wlasnie pytanko jak to ogólnie działa?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło o popcorn a ale już wiem trzeba to kupić i przetestować

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

zastanawiam się nad himedia q10pro

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe firmware 1471,dostepne na razie przez OTA,zmian nie zauważyłem

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być. Gorzej gdybyś zauważył ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...