Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony Android TV X8505C Ultra HD 4K 3D LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Kodi jest super intuicyjne. Ma dużo ustawień, ale na defaultowych w zupełności daje radę bez grzebania. Nie podzielam opinii, że trzeba się z nim pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerofan - sprawdź jak masz możliwość czy KODI potrafi przesłać dźwięk wielokanałowy HD typu DDTrueHD, DTS-HD do amplitunera choć raczej na to bym nie liczył :) ale kto wie, druga sprawa sprawdź czy poprawnie przełącza TV w tryb 24p przy filmach z taką ilością klatek.

Musisz wejść w ustawienia - wyświetlanie obrazu - odhaczyć opcję "Używaj pełnoekranowego okna", dodatkowo wejście w opcje Wideo - Odtwarzanie - "Dostosuj częstotliwość odświeżania wyświetlacza" na Zawsze.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zrobią samochód na Androidzie.

:D:lol::D

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerofan - sprawdź jak masz możliwość czy KODI potrafi przesłać dźwięk wielokanałowy HD typu DDTrueHD, DTS-HD do amplitunera choć raczej na to bym nie liczył :) ale kto wie, druga sprawa sprawdź czy popranie przełącza TV w tryb 24p przy filmach z taką ilością klatek.

Musisz wejść w ustawienia - wyświetlanie obrazu - odhaczyć opcję "Używaj pełnoekranowego okna", dodatkowo wejście w opcje Wideo - Odtwarzanie - "Dostosuj częstotliwość odświeżania wyświetlacza" na Zawsze.

Witam,

A testujący telewizor firmy Sony KD-55X8505C nie mogą tego zrobić ^_^ w ramach uzupełnienia testu .

Pozdrawiam,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na dysku żadnego materiału w DTS, takie rzeczy to tylko z Bluraya no ale wtedy już leci dźwięk bezpośrednio do Amplitunera więc nie będę tam grzebał.

Jeśli chodzi o dostosowanie częstotliwości wyświetlania - nie mogę znaleźć tych ustawień w menu Kodi...

PS. a tak właściwie, to chyba teraz nie ma trybu 24p tak jak było w ubiegłym roku ? Jest Żywy, Standard, Użytkownika, Kino Pro i Kino Domowe.

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aerofan - tu znajdziesz całą masę trailerów z dźwiękiem Dolby TrueHD - http://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-hd/

Co do KODI to w sumie nie wiem moze tych opcji nie ma w wersji Androidowej ?, natomiast jak włączasz film w KODI z 24 klatkami to TV przełącza się w tryb 24p ? czyli pokazuje 1080p/24p ? bo to podstawa ten tryb do wyświetlania filmów w odpowiedniej częstotliwości wyświetlacza, dopiero w takim trybie następuje odpowiednia poprawa ruchu przez upłynniacz.

PS. a tak właściwie, to chyba teraz nie ma trybu 24p tak jak było w ubiegłym roku ? Jest Żywy, Standard, Użytkownika, Kino Pro i Kino Domowe.

Tryb 24p to podstawa i jest :), scen owszem nie ma już.

Witam,

A testujący telewizor firmy Sony KD-55X8505C nie mogą tego zrobić ^_^ w ramach uzupełnienia testu .

Pozdrawiam,.

Wiesz fajnie by było, widać na filmie z omawiania Androida przez Gmeru ze mają zainstalowanego KODI także jest nadzieja :) z drugiej strony pewnie i tak mają całe ręce roboty w tym okresie wysypu nowych modeli kiedy to dostają na testy jeden za drugim modelem.

Żeby to wszystko ogarnąć, pomierzyć przetestować dobrze, opisać to kurcze jest co robić :)

Ciekawe kiedy zrobią samochód na Androidzie.

:D:lol::D

Pozdro

Eee juz są :)http://www.spidersweb.pl/2015/05/android-auto-premiera.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na dysku żadnego materiału w DTS, takie rzeczy to tylko z Bluraya no ale wtedy już leci dźwięk bezpośrednio do Amplitunera więc nie będę tam grzebał.

Jeśli chodzi o dostosowanie częstotliwości wyświetlania - nie mogę znaleźć tych ustawień w menu Kodi...

PS. a tak właściwie, to chyba teraz nie ma trybu 24p tak jak było w ubiegłym roku ? Jest Żywy, Standard, Użytkownika, Kino Pro i Kino Domowe.

A zmieniłeś tryb ustawień na "ekspercki", w ustawieniach w każdej zakładce dolny prawy róg "Poziom ustawień"? Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyciągnąć z telewizora programy do formatu apk? Chodzi o TVN Player, TVP.Pl i ipla? Nie wiadomo dlaczego nie ma ich w sklepie google skoro są juz w tv. Wyciągnięcie to prosta sprawa, są do tego programy. Bardzo was proszę o te programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić podczas odtwarzania, w jakim trybie pracuje ekran i czy to właśnie 24p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na dysku żadnego materiału w DTS, takie rzeczy to tylko z Bluraya no ale wtedy już leci dźwięk bezpośrednio do Amplitunera więc nie będę tam grzebał.

Jeśli chodzi o dostosowanie częstotliwości wyświetlania - nie mogę znaleźć tych ustawień w menu Kodi...

PS. a tak właściwie, to chyba teraz nie ma trybu 24p tak jak było w ubiegłym roku ? Jest Żywy, Standard, Użytkownika, Kino Pro i Kino Domowe.

Witam,

Wydaje mnie się , że są też między innymi takie opcje : 24pTrue Cinema ,

Cinemotion/Tryb filmu/Cinema Drive,

Auto/Auto 24p/Wył/

Ale ja nie mam tego telewizora , więc może się mylę , proszę więc mój wpis ewentualnie skorygować .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. a tak właściwie, to chyba teraz nie ma trybu 24p tak jak było w ubiegłym roku ? Jest Żywy, Standard, Użytkownika, Kino Pro i Kino Domowe.

Tryb "Automat 24p" w ubiegłorocznych telewizorach powodował zmianę sceny na "Kino" w momencie dostarczenia sygnału 24p. Tylko tyle. W X8505C nie ma tej funkcji, bo jest zbędna i głupawa. Możesz dostarczyć do telewizora materiał 24p i będzie on poprawnie wyświetlony w każdej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie ma okularów - już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo mieszane uczucia w sprawie tego telewizora ponieważ martwi mnie bardzo ta słaba ocena kontrastu na podstawie przeprowadzonego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Czy ktoś może sprawdził jak działa Kodi, jak z jakością odtwarzania , miałem możliwość porównania filmu FHD na Kodi PC, Nvidi Shild ( Android ) , oraz odtwarzaczu Mede8er, jakość Mede8er jest bez porównania lepsza, obraz jest płynny i stabilny, zastanawiam się jak będzie się sprawować na tym Tv, fajne by było mieć jedno urządzenie do wszystkiego.

Edytowane przez synjutrzenki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam bardzo mieszane uczucia w sprawie tego telewizora ponieważ martwi mnie bardzo ta słaba ocena kontrastu na podstawie przeprowadzonego testu.

Nie ma co już co przesadzać, kontrast jest raczej przeciętny w normie jak na VA, zresztą patrząc na konkurencje w 4K na rok 2015 tez nie jest lepiej w podobnej półce cenowej a nawet gorzej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petermac ma rację. Sony 8505c ma kontrast jak inne UHD sony czy samsung a jedynie panasonic cx700 i cx800 daje 20 proc większy ale tam znów jest mniej skuteczny uplynniacz maksymalnie 550 do 600 linii wiec juz lepiej mieć lepszy uplynniacz.

Wśród UHD tv nie ma takich wysokich kontrastów jak wśród FHD np 6000:1 czy nawet 4500:1 I jakoś się to zrównało wśród UHD do przedziału od 2500:1 do 3300:1 a najtańsze UHD to mają nawet mniej i brak uplynniacza. Jeśli chodzi o kontrast to wśród UHD tv nie ma zdecydowanych liderów na razie.

Jak ktoś chce kontrast 5000:1 I więcej to nich szuka rodzynków wśród FHD tv.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlategoż właśnie nie kupiłem jeszcze UHD. Oglądałem nowe panele Sony i Samsunga, po czym włączyłem sobie w domu nc+ i CP i stwierdziłem, że przy takim bitrate jaki oferują dziś telewizje UHD w telewizji szybko się nie doczekam i kupiłem FHD z wypasionym kontrastem :) Kupowanie dziś UHD tylko po to, żeby był, za to z mniejszym kontrastem i słabszą czernią mija się moim zdaniem zupełnie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się wogule trzeba zastanowić czy lcd kupić bo oled lg 55ec930 można już nawet za 8000 zł kupić a debiutował w cenie 3500 euro i jak teraz lg wprowadzał następcę LG 55eg910 za cenę katalogowa 2200 euro to łatwo można sobie wyobrazić 55eg910 za kilka miesięcy w wyprzedaży w cenie poniżej 6000 zł. Jeśli tak to ja już lcd nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o zakupie Oleda, ale nawet sprzedawcy w sklepie odradzali (?!) ze względu na trwałość i słabe upłynnianie. Mi się osobiście nie podobał fakt, że przy odtwarzaniu filmów z USB nie miałem możliwości zmiany proporcji wyświetlanego obrazu (sprawdziłem osobiście). Stwierdziłem, że kupię Sony Android FHD w tym roku, a jak za rok-dwa LG wypuści lepsze panele Oled, to sobie zmienię wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ,

Dzisiaj tj. 09-07-2015 , na fachowym portalu duńskim Flatpanels.dk :) ukazał się test telewizora firmy Sony napisany przez

Torben Rasmussen , model Sony z serii X85C , wielkość przekątnej ekranu 65" .

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1436424059#1

Telewizor firmy Sony otrzymał wysoką rekomendację portalu . Testujący podaje ustawienia parametrów obrazu .

( zresztą , jak zwykle i które mogą być pomocne , gdy samemu się ustawia parametry obrazu według swoich

preferencji) :)

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oni tam tez fajnie podają np. poziom czerni 0.04 cd/m2 (u nich większość ma te 0.04 hehe) a jak jest to już 0.049 cd/m2 :), co by nie mówić ale tak dokładnych pomiarów jak robi Maciej Koper i Gmeru próżno szukać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...