Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony Android TV X8505C Ultra HD 4K 3D LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam 65 cali od kilku dni i specjalnie oglądam mecze i musze również potwierdzić ze nie zauważyłem efektu DSE w moim modelu, chyba że jest ale ja go nie widzę lub nie potrafię zinterpretować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam puścić

by być pewnym. Ja puszczałem to w 3 różnych sklepach na 4 różnych telewizorach i wszystkie miały straszny efekt DSE. Zostaje z 55 cali choć 65 korciło. Jeśli nie masz DSE to napisz, gdzie kupiłeś TV i jaka jest data produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIGS napisz mi proszę co powinienem zobaczyć jeżeli będzie źle.

Drugie pytanie chcę zrobić root w tv macie jakiś pomysł ?

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIGS napisz mi proszę co powinienem zobaczyć jeżeli będzie źle.

Film, który załączyłem przedstawia białe i zielonkawe jednorodne pasy. Jeśli jest DSE tzn efekt brudnego ekranu to będziesz widzieć jakbyś miał brudny ekran. Pasy będą przesuwać się jakby pod brudem.

Edytowane przez pigs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIGS napisz mi proszę co powinienem zobaczyć jeżeli będzie źle

Jeżeli czegoś nie widzisz, to nie szukaj dziury w całym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ten model ok 1 miesiąc temu.....65"... generalnie jakość obrazu bardzo dobra , ale mam zastrzeżenia co do wyboru ustawień obrazu.... jeśli zmieniam parametry w odniesieniu do aplikacji na android telewizor i tak korzysta z ustawień fabrycznych tv... dotyczy to wszystkich aplikacji , min kodi, ipla, tvn player... czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem...dodam , iż zmiana ustawień jest możliwa co do tunera sat czy też you tube...proszę o ew. radę jak rozwiązać ten problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie odnośnie 55 calowej wersji z edge led. Czy to normalne, że na lewym i prawym brzegu ekranu nawet przy jednorodnym tle (np zatrzymany film) pojawia się jaśniejszy pasek ok 0,5cm, który jakby pulsował (w sensie znika lub robi robi się węższy przynajmniej na części i pojawia się znowu).

Czy to taka przypadłość wszystkich tv z podświetleniem krawędziowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem swój egzemplarz, pora pożegnać się z wysłużonym, ale i bardzo fajnym Samsungiem LE40C750 i wrócić do Sony. Chodziłem za wieloma TV spełniającymi kilka prostych kryteriów: 55 cali, 4K, 3D, dobra jakość obrazu i w kręgu moich zainteresowań były Samsungi i LG. Sony, choć mam olbrzymi sentyment do tej firmy, jakoś nie brałem pod uwagę, ale gdy zobaczyłem nową linię z Android TV, to wnet zdanie zmieniłem. W sumie pewnie wziąłbym LG, bo już pomijając parametry i inne kwestie, to przede wszystkim LG są montowane w Polsce, a jak mogę dorzucić coś do naszej gospodarki, to zawsze wybieram taką opcję. Niestety w przypadku LG jest jeden dla mnie drastyczny minus - nóżka. Otóż podpórki znajdują się na krawędziach ekranu, czyli trzeba mieć bardzo szeroką szafkę (min. 120cm), by móc takiego LG postawić. Pozostaje ew. powieszenie na ścianie, ale nie jest to opcja, która mnie interesuje (często odłączam/podłączam kable i nie chcę kuć w ścianie). Taka prozaiczna rzecz wyeliminowała LG i pozostał Samsung i Sony. Poczytałem sporo o tym modelu i co cieszy, to że jest gotowy na wszystkie standardy 4K, włącznie z YT, no i właśnie Android TV, na który to system wszyscy narzekają, ale dla nie to mimo wszystko duży plus. Bo w końcu ten Android uzyska stabilność, a możliwości jego będą nieograniczone i TV na pewno będzie supportowany długie lata.

W tej chwili czekam na dostawę, więc o jakości obrazu się nie wypowiem, a wyciąganie wniosków z salonów jest pozbawione sensu - choć nawet w klepach widać było, że ten Soniacz oferuje naprawdę świetną jakość jak za tę cenę. Jedyny minus jaki dla mnie ma ten TV, to aktywne 3D. Na 3D mi zależało i wolę pasywne. Wiem, że w teorii przekłada się to na rozdzielczość tego 3D, ale jednak cena okularów robi swoje i przede wszystkim są mniej upierdliwe. No ale coś za coś, z taką matrycą na pasywne 3D nie ma co liczyć.

Z ciekawostek jeszcze - szukałem tego TV w kilku sklepach - Media Markt, Saturn i Centrum Sony. W Media cena 5899 PLN, w Saturnie 5999 PLN (zawsze dysproporcje cenowe między Saturnem i MM mnie bawią, skoro to ta sama sieć), natomiast w Sony Centre... 5699 PLN. Co więcej oferowali dostawę tego samego dnia, a w MM czy Saturnie musiałbym czekać do poniedziałku. I najważniejsze - gdyby ktoś rozważał zakup tego TV - w Sony oferują w promocyjnej cenie rozszerzenie gwarancji na 5 lat. Normalnie kosztuje to 700 PLN, ale oferują za 391 PLN. Tak więc dałem się na nią też naciągnąć, choć ostatecznie (odpukać) jeszcze nigdy żaden TV mi nie nawalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek jeszcze - szukałem tego TV w kilku sklepach - Media Markt, Saturn i Centrum Sony. W Media cena 5899 PLN, w Saturnie 5999 PLN (zawsze dysproporcje cenowe między Saturnem i MM mnie bawią, skoro to ta sama sieć), natomiast w Sony Centre... 5699 PLN. Co więcej oferowali dostawę tego samego dnia, a w MM czy Saturnie musiałbym czekać do poniedziałku. I najważniejsze - gdyby ktoś rozważał zakup tego TV - w Sony oferują w promocyjnej cenie rozszerzenie gwarancji na 5 lat. Normalnie kosztuje to 700 PLN, ale oferują za 391 PLN. Tak więc dałem się na nią też naciągnąć, choć ostatecznie (odpukać) jeszcze nigdy żaden TV mi nie nawalił.

W Saturnie średnio co miesiąc jest rabat technologiczny, więc za tydzień-dwa ten TV będzie kosztował 5159 PLN. Dokładnie w tej cenie był jakieś 3 tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY dziś tak ma na każdej matrycy z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco uzupełnię to co napisałem 3 posty wyżej. Jako plus dla Sony Center (zapomniałem o tym wspomnieć) muszę dodać darmowy dowóz (w Saturnie i MM sobie za to liczą chyba 60 PLN), co więcej miałem TV u siebie tego samego dnia, więc za to ogromny plus (nienawidzę czekać na sprzęt ;)).

Natomiast teraz myślę przydatna ciekawostka. Została mi para okularów z Samsunga - problem w tym, że na podczerwień. Z kolei oryginalne Sony do tego modelu kosztują ok. 250 PLN za parę, co jest ceną cokolwiek dyskusyjną. Jednak producenci zaimplementowali wspólny standard Bluetootha jeśli chodzi o okulary aktywne i choć w instrukcji jak byk jest napisane, że TV współpracuje tylko z okularami marki Sony, to postanowiłem zaryzykować i kupiłem dwie pary okularów aktywnych od Samsunga, bo te kosztują tylko 99 PLN. Konkretnie te oto:

N7crnZx.jpg

I cóż się okazało? Bezproblemowo współpracują z tym TV :). Tak więc jeśli ktoś planuje kupować do niego okulary 3D, to moim zdaniem nie ma się co zastanawiać - brać te Samsunga.

Z innych ciekawostek - niestety mój stary aplituner (Sony DG710) nie wspiera ani 3D, ani tym bardziej 4K. Dotąd problem ten omijałem w ten sposób, że podłączałem sobie HDMI do TV a dźwięk puszczałem po optyku, ale tu już za dużo było problemów z tego typu rozwiązaniami, więc postanowiłem też zmienić amplituner. Myślałem o STR-DN540, który kosztuje 999 PLN i zbiera doskonałe recenzje. No i obsługuje 3D i 4K. Prawie się naciąłem na zakup tego sprzętu omamiony świetnymi recenzjami, a tu klops, bo nie wspiera on HDCP 2.2, słowem gdy będzie content 4K w TV czy na BD, to można zapomnieć o odtwarzaniu go przez ten amplituner, tak więc przestrzegam! Ostetecznie biorę więc 2x droższy niestety DN860 - dopiero ten daje wsparcie HDCP w tym standardzie (aktualnie dają 4 lata gwarancji na niego w Sony).

Co do Android TV - początkowo system ten wkurzał mnie niemiłosiernie i nie dziwią mnie negatywne opinie. Już pomijając, że z 3x zniknęły mi opcje ustawień obrazu i musiałem TV włączyć i wyłączyć. Ale pomijając to, to nagle naszła mnie eureka - otóż problem braku responsywności Android TV wynika z tego, że w przypadku niektórych potwierdzeń trzeba przycisk potwierdzający (a konkretnie tego "touchpada"), trzymać dłużej wciśnięty. I odkąd pojąłem ten szczegół, to obsługa TV stała się znacznie przyjemniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sony dalej leci sobie w kulki, nie ogarnia tematu i kolejny raz przesuwa aktualizację. Przy takiej ilości błędów poprawki powinny ukazywać się na bieżąco, a nie raz na pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja będzie 13 października info z infolini sony z dziś :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten telewizor i odradzam wszystkim zakup. Pisanie o mocy androida i o aplikacjach dostępnych dla tego sprzętu to fikcja!

Oprócz kilku aplikacji to jakiś śmietnik... Wg mnie sprzęt w takiej formie nie powinien trafić na rynek.

Jedyne co przemawia za to obraz, reszta to nieporozumienie, ja osobiście czuję się jak beta tester jakiegoś badziewia, który imituje

smart tv...

Pozdrawiam

Edytowane przez klepacki
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten telewizor i odradzam wszystkim zakup. Pisanie o mocy androida i o aplikacjach dostępnych dla tego sprzętu to fikcja!

Oprócz kilku aplikacji to jakiś śmietnik... Wg mnie sprzęt w takiej formie nie powinien trafić na rynek.

Jedyne co przemawia za to obraz, reszta to nieporozumienie, ja osobiście czuję się jak beta tester jakiegoś badziewia, który imituje

smart tv...

Pozdrawiam

Dokładnie, w tym modelu TV 4K jest po prostu mizerny procek, nie wspomne już o soniakach tv fhd.

Reklama Sony

Procesor obrazu 4K X1™: jeden układ, który zmienia wszystko

Wydajny procesor Procesor obrazu 4K X1™ zapewnia doskonałą jakość obrazu z każdego źródła — telewizji, płyt Blu-ray i DVD, a nawet materiałów wideo 4K z Internetu. Inteligentna analiza i interpolacja zwiększają rozdzielczość do 4K, a uzyskiwany dzięki nim obraz cechuje się wyjątkową czystością, bardziej naturalną kolorystyką i mocnym kontrastem.

Bełkot i nic więcej.

Screen z programu KODI

3d0936f6.jpg

W programie widać, że obciążenie procesora i pamięci na stop klatce jest 80%

Wiekszość problemów ze sprzętem soniacza (TV 2015) wynika z mizernego procesora i ograniczonej pamięci. Każdy wie jak słabo działa telefon z 1.5 GB RAM. Obecne topowe telefony mają 3GB i więcej. Moj Note 3 z 2013 roku ma 3 GB i działa sprawnie . Nawet sony xperia Z1 z 2013 miała juz 2 GB RAM :D

t2531179_plansza.jpg
Edytowane przez komputery-pc.info
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym modelu TV 4K jest po prostu mizerny procek, nie wspomne już o soniakach tv fhd.

Reklama Sony

Bełkot i nic więcej.

Screen z programu KODI

3d0936f6.jpg

W programie widać, że obciążenie procesora i pamięci na stop klatce jest 80%

Wiekszość problemów ze sprzętem soniacza (TV 2015) wynika z mizernego procesora i ograniczonej pamięci. Każdy wie jak słabo działa telefon z 1.5 GB RAM. Obecne topowe telefony mają 3GB i więcej. Moj Note 3 z 2013 roku ma 3 GB i działa sprawnie . Nawet sony xperia Z1 z 2013 miała juz 2 GB RAM :D

t2531179_plansza.jpg

To są parametry dobre dla budżetowego tabletu z ekranem 10 cali

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym modelu TV 4K jest po prostu mizerny procek, nie wspomne już o soniakach tv fhd.

Reklama Sony

Bełkot i nic więcej.

Screen z programu KODI

3d0936f6.jpg

W programie widać, że obciążenie procesora i pamięci na stop klatce jest 80%

Wiekszość problemów ze sprzętem soniacza (TV 2015) wynika z mizernego procesora i ograniczonej pamięci. Każdy wie jak słabo działa telefon z 1.5 GB RAM. Obecne topowe telefony mają 3GB i więcej. Moj Note 3 z 2013 roku ma 3 GB i działa sprawnie . Nawet sony xperia Z1 z 2013 miała juz 2 GB RAM :D

t2531179_plansza.jpg

Co ma wspólnego procesor obrazu z obsługą androida ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i odwrotnie, procesor androida z przetwarzaniem obrazu ?, a może to ten sam ?

Wysłane z mojego SM-T325 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i odwrotnie, procesor androida z przetwarzaniem obrazu ?, a może to ten sam ?

Wysłane z mojego SM-T325 przy użyciu Tapatalka

Przecież sam zacytowałeś za co odpowiada procesor obrazu :D

i zapewniam cie że robi to dobrze.

Ten "wolny procek" o którym piszesz odpowiada za działanie systemu Android TV.

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W waszym modelu też słychać pstrykanie, które wydobywa się z tyłu telewizora podczas włączenia i oglądania (tylko przez jakiś czas) potem ustępuje i jak wyłączam telewizor też strasznie pstryka. Czy to jest normalne? Masakra jakaś... Tyle wad ma ten telewizor, że aż brak mi słów :/

Edytowane przez sebooluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja będzie 13 października info z infolini sony z dziś :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Przełożona na 28.10.2015.

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożona na 28.10.2015.

Etam, przełożona. To tylko wersja tymczasowa. 28 października znowu przełożą. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam W809C i wyskoczyło mi powiadomienie o aktualizacji.

Witam ,

Tak , jest wsparcie dla HDR .

Wersja systemu operacyjnego Android obecna po aktualizacji z dnia 13 października 2015 r. to : 5.1.1,

playstation video ,

po podłączeniu nośnika USB pojawia się menu wyboru : album , muzyka , film .

Wsparcie dla HEVC w telewizorach Android (Full HD &4K), poprawa synchronizacji obrazu i dźwięku przy połączeniu

hdmi , obraz testowy- sygnałowy z Astry 4K .

To tak szybciutko "na gorąco".

BTW, następna aktualizacja oprogramowania przewidziana jest na dzień 30 listopada 2015 r . (Ma wprowadzić między innymi funkcje takie

jak : Twin Tuner , PIP/PAP , oraz funkcję nagrywania programów cyfrowych na dysk HDD poprzez port USB REC w telewizorze . Ta ostatnia funkcja może być jednak przesunięta w czasie do dnia 24 grudnia 2015 r.)

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...