Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony Android TV X8505C Ultra HD 4K 3D LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

obróbcie jak najszybciej test modelu FHD czyli 805c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik podoba mi się , mam pytanko czy możecie sprawdzić na tym modelu jak sobie radzi z 3d? Duży to problem dla Was? Można to umieścić właśnie w takim filmiku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa pytań :DDD Odpowiem kawałek, Maciek potem na pewno jeszcze też odpisze w kwestiach różnych.

Dzięki za odpowiedź :) Czy mówiąc o tym odwzorowaniu ruchu masz też na myśli "konsumenckie" serie Samsunga (np. JU7000, bo to jest w sumie jedyny model który mógłby znaleźć się w orbicie moich zainteresowań), czy mówisz raczej o TV z trzech topowych serii JS (SUHD)?

Mamy na myśli wszystkie, też te niższe. Oni mają to mega obcykane.

Witam,

Mam pytanie nie związane z jakością obrazu czy dźwięku . Czyjej firmy zamontowana jest matryca w tym

modelu ? Czy pochodzi może z tajwańskiej AUO ? I drugie związane z menu serwisowym , na które

testujący niechętnie odpowiadają . Czy wchodzi się do niego podobne jak do menu serwisowego

w modelach serii W905A , czyli gdy telewizor jest w trybie analogowym , przełączamy telewizor na

czuwanie(standby)pilotem i następnie wciskamy po kolei 4 przyciski tj. i+ , 5 , vol- , włącz/wyłącz .

Można dzięki temu zobaczyć SELF CHECK , gdzie jest między innymi podana nazwa matrycy oraz

w dolnej części , w najniższym rzędzie podana ilość godzin pracy telewizora oraz ilość włączeń .

Pytam o to dlatego , że telewizor testowany ma zupełnie przeprojektowane menu , więc te dane

o których piszę tj . ilość przepracowanych godzin , czy włączeń może znajdują się w menu telewizora w informacjach o telewizorze i wówczas nie trzeba by było wchodzić do menu serwisowego , aby dane te

zobaczyć .

I jeszcze chciałbym dopytać , w kwestii skali na suwaku poziomym wartości funkcji : Gładkość . Napisane jest w teście od 0 - 5 .

A nie jest tak : Min , 1 , 2 , 3 , 4 , Max ?

Pozdrawiam,

Tak, wchodzisz tak samo ale jest ono inne. Nie ma tam zbyt wielu informacji. Ja by był typ matrycy to byśmy napisali : ) Suwak trzeba sprawdzić, ja nie pamiętam. Maciek pewnie pamięta.

Dzieki za ten interesujacy test. Czy mozna sie spodziewac, ze 65" et 75" (direct LED) beda mialy jeszcze lepszy kontrast ?

Może tak może nie. Trudno powiedzieć. Pewnie dopiero jak ktoś z terenu będzie kalibrował to się dowiemy. Ogólnie może tak być (pamiętamy chociażby Samsunga np. H6400 mniejszego i dużego) - różniły się.

Fajny filmik podoba mi się , mam pytanko czy możecie sprawdzić na tym modelu jak sobie radzi z 3d? Duży to problem dla Was? Można to umieścić właśnie w takim filmiku. Pozdrawiam.

Problem jest taki, że w zestawie nie dają już producenci okularów. Gdzie się da to sprawdzimy. Zwrócimy na to uwagę następnym razem.

Co do przeglądarki i obsługi kanałów 4K w HEVC na sat to podobno w połowie lipca (już tutaj widziałem też takie wpisy) ma być stosowny update. Ten telewizor cały czas się zmienia ; ) Jak telefon hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozamiatane. Po tym teście w tej klasie cenowej Panasonic 65CX700 jest jak na razie najlepszy i chyba na ten telewizor się zdecyduje. Oczekiwałem od Sony 8505c czegoś więcej a tu marnie z tym kontrastem , czernią . Martwi mnie tylko ta płynność ruchu w CX700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film. O sterowaniu:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy na myśli wszystkie, też te niższe. Oni mają to mega obcykane.

W takim razie chyba jeszcze raz będę musiał się przejść i obejrzeć JU7000 przed dokonaniem ostatecznego wyboru. CX700 mi się bardzo podobał (zwłaszcza cenowo, bo najtańszy ze wszystkich), ale niestety wiem, że po tym co zobaczyłem w kwestii ruchu na Sonym, to raczej Panasonic odpada.

Przeglądałem jeszcze raz test Samsunga - co byś polecił jako ustawienie optymalne aby ruch był ostrzejszy, obraz płynniejszy ale bez nadmiernej przesady? W teście JS9500 widziałem że pisaliście żeby w AutoMotion Plus ustawić:

Redukcja rozmycia - 10

Redukcja drgań - 5

Wyraźny ruch LED - wyłączony

Tak najlepiej próbować?

Coś jeszcze innego powinienem ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajny pilot multimedialny.

Wygodna obsługa przy pomocy myszy bezprzewodowej i klawiatury . Sterowanie wygodne .Można polubić . :)

BTW , przepraszam , że nie na temat , Brazylia przegrywa z Paragwajem .

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Czy mówiąc o tym odwzorowaniu ruchu masz też na myśli "konsumenckie" serie Samsunga (np. JU7000, bo to jest w sumie jedyny model który mógłby znaleźć się w orbicie moich zainteresowań), czy mówisz raczej o TV z trzech topowych serii JS (SUHD)?

Generalnie nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować serii JU, jednak można przyjąć, że odwzorowanie ruchu będzie tam równie sprawne, bo nawet w ubiegłorocznych, tanich seriach (takich jak H6400) działało świetnie.

Witam,

Mam pytanie nie związane z jakością obrazu czy dźwięku . Czyjej firmy zamontowana jest matryca w tym

modelu ? Czy pochodzi może z tajwańskiej AUO ? I drugie związane z menu serwisowym , na które

testujący niechętnie odpowiadają . Czy wchodzi się do niego podobne jak do menu serwisowego

w modelach serii W905A[...]

Do menu serwisowego wchodzi się dokładnie tak jak opisałeś, jednak zostało ono gruntownie przebudowane i nie ma tam jakiejkolwiek informacji o zastosowanej matrycy... Ciężko więc powiedzieć od jakiego producenta pochodzi.

Dzieki za ten interesujacy test. Czy mozna sie spodziewac, ze 65" et 75" (direct LED) beda mialy jeszcze lepszy kontrast ?

Być może, jednak poza podświetleniem direct led musiałoby być jeszcze zaimplementowane lokalne wygaszanie. Jeśli ktoś ma więc dostęp do tych modeli to proponuję sprawdzić, czy w menu występuje funkcja z tym związana :)

Mam kilka pytań

1 Sposób podświetlania opracowany przez Sony pod nazwą Triluminos jest to podświetlanie direct led za pomocą diód RGB, ale to chyba nie oznacza to samo co quantum dot. Z tego co pamiętam to tylko jeden model posiadał quantum dot Sony XBR X900A. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.

2. Czy można dodatkowo zrobić pomiar kontrastu za pomocą tablicy ANSI. Mimo że nie są to testy miarodajne dają jednak skalę porównawczą między innymi testami telewizorów. Tak poza tym, jaka jest różnica w nowym pomiarze kontrastu a tablicą ANSI?

1. Trudno powiedzieć w jaki sposób realizowany jest Triluminos, może faktycznie nie są to kwantowe kropki. Spektrograf wygląda całkowicie inaczej niż w przypadku W905A.

2. Jest przemycony w tabeli "testy syntetyczne" jako "kontrast natywny".

W takim razie chyba jeszcze raz będę musiał się przejść i obejrzeć JU7000 przed dokonaniem ostatecznego wyboru. CX700 mi się bardzo podobał (zwłaszcza cenowo, bo najtańszy ze wszystkich), ale niestety wiem, że po tym co zobaczyłem w kwestii ruchu na Sonym, to raczej Panasonic odpada.

Przeglądałem jeszcze raz test Samsunga - co byś polecił jako ustawienie optymalne aby ruch był ostrzejszy, obraz płynniejszy ale bez nadmiernej przesady? W teście JS9500 widziałem że pisaliście żeby w AutoMotion Plus ustawić:

Redukcja rozmycia - 10

Redukcja drgań - 5

Wyraźny ruch LED - wyłączony

Tak najlepiej próbować?

Coś jeszcze innego powinienem ustawić?

Wprowadź jeszcze ustawienia związane z redukcją szumów, opisane we wszystkich testach ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast natywny ansi telewizorów UHD wg testów tu na forum to średnio 2500:1 a max 3300 po kalibracji wiec o takich wynikach jak się zdarzały w przypadku fhd 2015 tv można na razie zapomnieć. Chyba tylko sony 55x9...b przekroczył wyraźnie 3000:1 wiec to teraz łakomy kąsek bo cena zeszła poniżej 9 tys.

Jak ktoś ma kupować UHD tv to kontrast tego x8...c jest porównywalny z innymi UHD a jedynie wybrane FHD dają drugie tyle większy. Można czekać na test samsunga ju7000 żeby dowiedzieć się jaki kontrast i czy panel 200 hz bo seria 7 samsunga zawsze błyszczala tyle ze od tego roku to już UHD i może teraz zblednac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Sposób podświetlania opracowany przez Sony pod nazwą Triluminos jest to podświetlanie direct led za pomocą diód RGB, ale to chyba nie oznacza to samo co quantum dot. Z tego co pamiętam to tylko jeden model posiadał quantum dot Sony XBR X900A. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.

Mam już potwierdzenie, że system Triluminos w X8505C faktycznie nie wykorzystuje kwantowych kropek. Napisałem to z rozpędu, a powinienem był się upewnić. Dzięki za info, poprawione ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie

W MediaM występuje model opisany w teście X8505C który wg opisu posiada - Technologia odświeżania Motionflow XR 800 Hz /czarna ramka/

Natomiast w RTVEuroAGD jet model X8509C który wg opisu posiada - Technologia odświeżania Motionflow XR 1000 Hz /też czarna ramka/

Na stronie Sony też jest ta informacja. Ponieważ cena poza promocja jest taka sama jak w praktyce przełoży sie w stosunku do tego testu modelu X8505C ta różnica 200 HZ w modelu X8509C. Czy występują poza tym inne różnice między niby tymi samymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem tylko tyle, że też staram się znaleźć różnice pomiędzy X8505C / X8507C / X8508C / X8509C. Wydaje mi się, że w Euro RTV AGD mocno mijają się z prawdą i tak naprawdę to mają dostępny model X8507C (te modele mają np. w Saturnach) i różnią się one kolorem ramki, bo w X8507C jest srebrna, a w X8505C jest czarna (i to zgadza się ze stroną Sony'ego; Motionflow w obu tych modelach jest 800Hz). Z kolei X8508C i X8509C mają każdy Motionflow o 100 Hz wyższy (odpowiednio 900 i 1000) - gdzie one będą dostępne to nie wiem.

Inna sprawa, że tu na forum pisano, że zeszłoroczne oznaczenia ilości Hz przy Motionflow nie miały praktycznie żadnego znaczenia, natomiast jak jest teraz - nie wiem.

Z kolei pan w Sony Center usiłował mi wmówić, że modele sprzedawane w salonie Sony'ego to (tu cytuję): "nie to samo co TV Sony'ego w Euro RTV". Mówił np. że w zeszłorocznych modele były np. serie 828 (przeznaczone do sieciówek) i 829 (rzekomo w salonach Sony'ego) i różniły się nie tylko kolorem/materiałem ramki ale np. również zastosowaną matrycą.

Swoją drogą - ktoś z osób lepiej znających modele zeszłoroczne mógłby się jakoś odnieść do tych rewelacji? Czy to taka typowa gadka, żeby kupować w centrum Sony'ego? ;)

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc cos na rzeczy

w MM jak pisalem wczesniej 8505C jest po 10999

"ten sam" model w sklepie internetowym Sony ok 14000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzeczy to jest to ,że sklep internetowy Sony drze na żywca polskiego klienta . Podobnie ten sam telewizor za zachodzie jest zawsze zdecydowanie tańszy niż w sklepie internetowym Sony. Problem jest jeden brak szacunku dla polskiego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem tylko tyle, że też staram się znaleźć różnice pomiędzy X8505C / X8507C / X8508C / X8509C. Wydaje mi się, że w Euro RTV AGD mocno mijają się z prawdą i tak naprawdę to mają dostępny model X8507C (te modele mają np. w Saturnach) i różnią się one kolorem ramki, bo w X8507C jest srebrna, a w X8505C jest czarna (i to zgadza się ze stroną Sony'ego; Motionflow w obu tych modelach jest 800Hz). Z kolei X8508C i X8509C mają każdy Motionflow o 100 Hz wyższy (odpowiednio 900 i 1000) - gdzie one będą dostępne to nie wiem.

Inna sprawa, że tu na forum pisano, że zeszłoroczne oznaczenia ilości Hz przy Motionflow nie miały praktycznie żadnego znaczenia, natomiast jak jest teraz - nie wiem.

Z kolei pan w Sony Center usiłował mi wmówić, że modele sprzedawane w salonie Sony'ego to (tu cytuję): "nie to samo co TV Sony'ego w Euro RTV". Mówił np. że w zeszłorocznych modele były np. serie 828 (przeznaczone do sieciówek) i 829 (rzekomo w salonach Sony'ego) i różniły się nie tylko kolorem/materiałem ramki ale np. również zastosowaną matrycą.

Swoją drogą - ktoś z osób lepiej znających modele zeszłoroczne mógłby się jakoś odnieść do tych rewelacji? Czy to taka typowa gadka, żeby kupować w centrum Sony'ego? ;)

Co do modeli 828 i 829B to oba to dokładnie te same modele z tą samą matrycą AUO także Pan opowiada bajki, jedynie mówił prawdę odnośnie ich przeznaczenia.

http://reviews-tvled.blogspot.com/2014/05/difference-sony-w8-w805b-w815-w828-w855.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie zainstalowac otwarzacz VLC i KODI i potestowac jak to działa jak napisy wygladają jak stabilnosc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzeczy to jest to ,że sklep internetowy Sony drze na żywca polskiego klienta . Podobnie ten sam telewizor za zachodzie jest zawsze zdecydowanie tańszy niż w sklepie internetowym Sony. Problem jest jeden brak szacunku dla polskiego klienta.

To że sklep internetowy Sony zdziera, to wszyscy wiemy. Ja mówię teraz o salonach Sony'ego - a w przypadku tego konkretnego modelu (55X8505C) cena jest akurat ta sama i w sieciówkach i w Sony Center, z tą różnicą, że np. w salonie jako bonus dostaje się kupon na wykorzystanie bodajże 200 zł na wszystko w sklepie w Google Play no i można dokupić 5-letnią gwarancję za bodajże 400-500 zł. Więc w tym przypadku oferta salonu wcale nie wygląda tak słabo ;)

Co do modeli 828 i 829B to oba to dokładnie te same modele z tą samą matrycą AUO także Pan opowiada bajki, jedynie mówił prawdę odnośnie ich przeznaczenia.

http://reviews-tvled.blogspot.com/2014/05/difference-sony-w8-w805b-w815-w828-w855.html

Dzięki za info - tego się spodziewałem ale wolałem się upewnić. Z drugiej strony ciekawe czemu Sony wprowadza taki zamęt z tą numeracją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie zainstalowac otwarzacz VLC i KODI i potestowac jak to działa jak napisy wygladają jak stabilnosc itp

wczoraj na konkurencyjnym forum jeden z uzytkownikow napisal ze zainstalowal kodi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować to tak;) ale używać to już trzeba trochę powalczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kiedy można spodziewać się kolejnych filmików o testowanym telewizorze firmy Sony KD-55X8505C ?

Czekamy , bo są bardzo fajnie zrobione . :)

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Kodi na 55W805C - działa stabilnie, czyta wszystko właściwie, jestem zadowolony, bo na systemowych przeglądarkach to nie działa obecnie właściwie nic z dysku po USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I to jest konkretna informacja :) . Takich więcej na temat działania telewizorów firmy Sony z systemem

operacyjnym Android .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...