Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony Android TV X8505C Ultra HD 4K 3D LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj się pojawi. W sumie już jest gotowy ale chcę jeszcze dla Was wrzucić w nim fajne filmy. Montuję ; )

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie , dzieci będą miały dziś więc "radochę" :) . Ja i inni użytkownicy forum też .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością na test... aktualnie w sieci euro jest KD-55X8509C za 7499pln

na raty 50x0% jak również wyprzedaż na raty 55w829b. interesuje mnie jakość obrazu TV z UPC (głównie kanały HD,sport, film itd...)

mam nadzieje na jakieś porównanie/odniesienie co do obrazu w/w modeli dla zwyklego Kowalskiego :D czy warto sie pchać w 4K czy tez jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się pojawi. W sumie już jest gotowy ale chcę jeszcze dla Was wrzucić w nim fajne filmy. Montuję ; )

Super, dziękujemy bardzo!

Ja osobiście byłbym bardzo zadowolony gdybyście zrobili takie małe porównanie CX700 i tego X8505C - myślę, że pomiędzy tymi 55-calowcami wiele osób może wybierać i przydałyby się pewnie jakieś wskazówki który w czym jest lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością na test... aktualnie w sieci euro jest KD-55X8509C za 7499pln

na raty 50x0% jak również wyprzedaż na raty 55w829b. interesuje mnie jakość obrazu TV z UPC (głównie kanały HD,sport, film itd...)

mam nadzieje na jakieś porównanie/odniesienie co do obrazu w/w modeli dla zwyklego Kowalskiego :D czy warto sie pchać w 4K czy tez jeszcze nie.

w MM w Bydgoszczu jest 65KD8505C za 10999 zl

czekamy na wyniki testu

mam tez pytanie moze ktos polecic kogos do kalibracji tego modelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy ; )

http://skalibrujtv.pl/ Maciek już zna w 100% ten model (pisał test) więc warto zgłosić się do niego.

Co do testu to rano o 6 się wysypał :D Ale zrobię wszystko by pojawił się nawet bez filmów, które montuję. Ale i tak jest co czytać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra póki co test w pierwszym poście. Jednak to nie koniec bo mamy dla Was tonę filmów ale nadal je obrabiam ; ) Więc na początek trochę lektory a potem trochę do Was pogadam o możliwościach tego TV od strony systemowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah jest test! :) piękne dzięki Panowie jak zawsze test rewelka, zabieram się za czytanie od deski do deski, pierwszy rzut na kontrast i kurcze lekki zawód :( chciałoby się trochę lepszy poziom, ciekawy jak wypadnie teraz model FullHD W805C :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak to miało wyglądać na premierę ale rano padło tyle rzeczy, że nie ma co czekać. Wiem, że trochę osób czekało więc i tak pewnie sporo do czytania i analiz :) . A ja pracuję nad kolejnymi materiałami. Jak się okazuje montaż zajmuje mega dużo czasu : / myślałem, że pójdzie szybciej ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Oczywiście należą się szczere podziękowania za przeprowadzenie szczegółowego testu . :) Fajnie przedstawione jest menu tego telewizora .

Moje osobiste zdanie dotyczące działania systemu operacyjnego Android telewizora jest jednak cokolwiek inne . Uważam , że przed

firmą Sony jest jeszcze wiele do zrobienia , aby system ten działał stabilnie . W telewizorze również nie działa funkcja nagrywania HDD REC .

O ile się orientuję ma wyjść stosowna aktualizacja oprogramowania , która ma sprawić , że funkcja ta będzie działać . Jeszcze raz dzięki za wykonaną pracę przy teście tego modelu telewizora firmy Sony .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za test :) Nadal mam mętlik w głowie co wybrać :P

Gmeru, czy mógłbym prosić o informację czy X8505C radzi sobie lepiej z odwzorowaniem ruchu niż CX700? To było coś co trochę w Panasonicu mi przeszkadzało (podobnie jak generowane artefakty przez upłynniacz), czy w Sonym jest lepiej? Albo inaczej: zeszłoroczne modele (z Motionflow) były zawsze polecane do transmisji sportowych, jako te, które najlepiej odwzorowują ruch - czy Sony nic nie zepsuło (i jest tak samo), a może jest lepiej albo gorzej?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie zepsuło, jednak Samsung zwyczajnie opracował lepszy system i teraz telewizory z jego stajni są na pierwszym miejscu pod względem odwzorowania ruchu. Niemniej w Sony jest ono nadal na bardzo dobrym poziomie, lepszym niż w CX700 :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Czy mówiąc o tym odwzorowaniu ruchu masz też na myśli "konsumenckie" serie Samsunga (np. JU7000, bo to jest w sumie jedyny model który mógłby znaleźć się w orbicie moich zainteresowań), czy mówisz raczej o TV z trzech topowych serii JS (SUHD)?

Edytowane przez Piotrek P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie nie związane z jakością obrazu czy dźwięku . Czyjej firmy zamontowana jest matryca w tym

modelu ? Czy pochodzi może z tajwańskiej AUO ? I drugie związane z menu serwisowym , na które

testujący niechętnie odpowiadają . Czy wchodzi się do niego podobne jak do menu serwisowego

w modelach serii W905A , czyli gdy telewizor jest w trybie analogowym , przełączamy telewizor na

czuwanie(standby)pilotem i następnie wciskamy po kolei 4 przyciski tj. i+ , 5 , vol- , włącz/wyłącz .

Można dzięki temu zobaczyć SELF CHECK , gdzie jest między innymi podana nazwa matrycy oraz

w dolnej części , w najniższym rzędzie podana ilość godzin pracy telewizora oraz ilość włączeń .

Pytam o to dlatego , że telewizor testowany ma zupełnie przeprojektowane menu , więc te dane

o których piszę tj . ilość przepracowanych godzin , czy włączeń może znajdują się w menu telewizora w informacjach o telewizorze i wówczas nie trzeba by było wchodzić do menu serwisowego , aby dane te

zobaczyć .

I jeszcze chciałbym dopytać , w kwestii skali na suwaku poziomym wartości funkcji : Gładkość . Napisane jest w teście od 0 - 5 .

A nie jest tak : Min , 1 , 2 , 3 , 4 , Max ?

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten interesujacy test. Czy mozna sie spodziewac, ze 65" et 75" (direct LED) beda mialy jeszcze lepszy kontrast ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań

1 Sposób podświetlania opracowany przez Sony pod nazwą Triluminos jest to podświetlanie direct led za pomocą diód RGB, ale to chyba nie oznacza to samo co quantum dot. Z tego co pamiętam to tylko jeden model posiadał quantum dot Sony XBR X900A. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.

2. Czy można dodatkowo zrobić pomiar kontrastu za pomocą tablicy ANSI. Mimo że nie są to testy miarodajne dają jednak skalę porównawczą między innymi testami telewizorów. Tak poza tym, jaka jest różnica w nowym pomiarze kontrastu a tablicą ANSI?

Z czystej ciekawości czekam na test serii W8 i W755, czy przypadkiem nie będzie tak że jakość obrazu będzie lepsza od wyżej wspomnianej serii X85. Taki właśnie przypadek spotkał Panasonica gdzie seria cx700 ma nieco gorszą jakość obrazu niż seria CX680 (kontrast).

Taka ciekawostka. Wczoraj byłem w jednym ze sklepów sieci MediaExpert, pytałem o wyżej wymienione TV. Pan uprzejmie mi odpowiedział, że mają na sklepie, ale mi nie pokaże żadnego telewizora o które proszę, dopóki nie sprzeda modeli ubiegłorocznych. :)

Edytowane przez cheli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę , że obsługujący Ciebie w sklepie stacjonarnym sieci Media Expert może powiedział to żartem .

Z tego co mnie wiadomo , nie mają w tej chwili pełnej oferty telewizorów firmy Sony z systemem

operacyjnym Android . Oferta ta ma być rozszerzona przypuszczalnie od 09 lipca 2015 r . Tak

mnie poinformowano w jednym ich sklepów stacjonarnych . Można wtedy w sklepie stacjonarnym zamówić dany model , to wtedy

sprowadzą go z magazynu centralnego do sklepu .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lahcim - ale oni mają zupełnie inne te wyniki kontrastu także tak to sie nie da zestawić porównać, dla przykładu 55W829B u nich robi 5260:1 a na HDTVPolska 4150:1, także jak porównywać to myślę tylko opierając się o jeden serwis.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję zawitać do salonu Sony w Poznaniu i obejrzeć serię X85 - zarówno w wersji 55 jak i 65-calowej. Na stanie mają też X93C i ultra cienki X90C (jeśli ktoś jest zainteresowany). Generalnie moje pierwsze wrażenie jest takie, że wersja 65-calowa miała jakieś żywsze/ładniejsze te kolorki i wyższy kontrast, ale oczywiście nie wiem jakie były ich ustawienia (choć z drugiej strony przypuszczam że w salonie ustawiają już jakieś podobne i najlepsze z fabrycznie dostępnych), więc na ten temat się nie wypowiadam, bo nie jestem specjalistą. Tak sobie myślę, że nie jestem pewien czy wersja 65-calowa nie miała jakiejś innej powłoki - może stąd moje wrażenia?

Tak czy inaczej byłem zainteresowany głównie upłynniaczem i odwzorowaniem ruchu, no i oczywiście trochę też samym Androidem (otrzymałem info, że TV tam w salonie miały już zainstalowane jakieś najnowsze update'y Androida sprzed dwóch dni, czy to prawda - nie wiem). Moje wnioski są następujące:

1) AndroidTV na razie jest trochę porażkowy i każda osoba decydująca się na Sony'ego powinna sobie zdawać sprawę, że przynajmniej na początku nie będzie idealnie. Z drugiej strony mam 2 inne urządzenia Sony'ego (Xperia Z1 Compact i Xperia Z3 Tablet Compact) i mogę powiedzieć, że Sony jako firma rozwiązuje problemy ze swoimi urządzeniami (zwłaszcza z Z1 Compact było trochę problemów na samym początku). Android sprawia gorsze wrażenie od np. Firefox OSa w Panasonicach - może i możliwości liska znacznie mniejsze, ale przynajmniej jest sprawnie, płynnie, nic nie laguje i na pierwszy rzut oka działa. Natomiast Android nie chciał np. pokazać w urządzeniach mojego pendrive'a, mimo że pokazywał że "urządzenie USB zostało podłączone". Dopiero po wejściu do aplikacji Video (od Sony'ego) pliki były widoczne i Pan w salonie też był tym trochę zaskoczony.

2) Rozpoznawanie plików dużo lepsze niż w zeszłorocznych modelach Sony'ego, które nie chciały sobie poradzić ani z surowymi plikami z Blu-ray'a ani z nagraniami z dekodera. Ten poradził sobie ze wszystkim, włącznie z nagraniem HEVC 4K (ale to już wiadomo z testów). Mam jednak wrażenie że plik HEVC 4K nieco lagował (były takie mikroprzycięcia?), ale przyczyny nie znam - może za duży bitrate, może pendrive za wolny (chociaż to ten sam z którego oglądałem nagrania na CX700 i JU7000). Inna sprawa, że na koniec coś się zaciął i już niektórych plików nie chciał odpalić (czuję winę Androida albo aplikacji Video).

3) No i ostatnia rzecz - odwzorowanie ruchu i upłynniacz. Powiem szczerze że nawet nie zajrzałem do menu żeby zobaczyć co było ustawione (ale podejrzewam, że ustawienie standardowe, o którym było napisane w teście) bo właściwie... zupełnie mnie to nie obchodziło - widziałem bardzo dobry, płynny obraz (jak dla mnie było w sam raz, nie widziałem jakiegoś nadmiernego upłynnienia), a jednocześnie nie było praktycznie żadnych artefaktów! Wypatrywałem duszków wszędzie i niczego takiego nie zauważyłem - dla porównania w CX700 przejrzałem wszystkie ustawienia i nie było ani jednego, które by mnie zadowalało (duszki były wszędzie); JU7000 nie testowałem aż tak szczegółowo, ale przy wyłączonym upłynniaczu obraz mi się nie podobał, a przy włączonym na predefiniowane ustawienia były albo artefakty albo nadmierna płynność. Jak dla mnie seria X85 ma idealne odwzorowanie ruchu, tzn. pasujące dokładnie moim kryteriom - praktycznie zero artefaktów, bez nadmiernego upłynnienia, ale obraz nie jest skokowy.

4) A i jeszcze jedna uwaga odnośnie skalowania - większość materiałów z mojego pendrive'a to w końcu 1080p (lub 1080i50 z dekodera), więc byłem ciekaw efektów. O ile Panasonic i Samsung wypadały bardzo poprawnie i jednocześnie podobnie, to mam subiektywne wrażenie że Sony zaprezentowało się lepiej. Zwróciłem np. uwagę na to, że napisy czy czcionki pojawiające się w filmach/na meczach wyglądały lepiej na Sonym niż na pozostałych TV, w ogóle nie widać było skalowania! Tak jak mówię - TV nie stały obok siebie, więc mogę się odwołać tylko do własnej zawodnej pamięci, ale jednak mam nieodparte wrażenie że Sony skalował materiały (zwłaszcza te z dekodera, bo na filmie z Blu-raya wszystkie TV się prezentowały super) trochę lepiej niż konkurencja.

Podsumowując - osobiście mam nieodparte wrażenie że będę musiał pogodzić się z zawodnym (przynajmniej na razie, ale liczę na update'y Sony'ego) Androidem i nieco słabszym kontrastem niż konkurencja i jednak wybrać Sony'ego, bo w ruchu ma moim subiektywnym zdaniem dużą przewagę zarówno nad JU7000 jak i CX700.

Teraz tylko pytanie - czy zaszaleć i skusić się na 65 cali? ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla mnie system operacyjny Android w telewizorach firmy Sony na dzień dzisiejszy jest niedopracowany

bez dwóch zdań . Z czasem sytuacja zapewne ulegnie zmianie , mam taką nadzieję .

Zobaczymy jak będzie to wyglądało w telewizorach firmy TP Vision z logo Philips z systemem operacyjnym Android -linia 2015 r. , bo linia 2014 r. telewizorów z systemem operacyjnym Android tej firmy okazała się być

zupełnie niedopracowana .

Ja bym jeszcze z zakupem zaczekał do jesieni , jak nie ma "musu" zakupu . Troszkę ceny spadną przy okazji , bo za wysokie teraz są .

Pozdrawiam,

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mówiłem to robię. Będzie kilka takich. Póki co wstęp:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo fajny filmik . Taki , praktyczny oto przecież chodzi w tej całej zabawie z telewizorem firmy Sony Android . Super . Czekamy na następne . :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten TV nie obsługuje już 3D :P czy nie chciało Wam się już go testować i pisać pod kątem 3D ? Acha Gmeru gdybyś mógł do filmiku dorzucić YT w 4k jak sobie radzi ten TV jak to wogóle widać.Co do Andka to i błędów tego TV ma być jakaś duża aktualizacja w połowie lipca ,która zniweluje wszelakie błędy i wady :P.Oby ! Napisałem tu gdzieś tam wyżej ,że jakoś blado świecił ten TV w porównaniu z JU7000 dzisiaj człowiek w sklepie mi włączył naziemną na obu i nastąpił powrót do SONEGO spowrotem tylko jeszcze jedna sprawa została 55 czy 65 oto jest pytanie :P ! W MM do jutra jest tysiaka tańszy 65" a 55" 700 zł !

Edytowane przez henry-czek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...