Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Sony Android TV X8505C Ultra HD 4K 3D LED LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli materiał video na ktorym tv sie grzal

Nie wierze po prostu ze firmware poprawilo dzialanie elementow elektronicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wskutek optymalizacji systemu spadło obciążenie CPU, to telewizor może być chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko kanały telewizyjne więc chyba nie było jakiegoś obciążenia dla elektroniki. Kiedy przywiozłem tv do domu, zacząłem poznawanie tego TV i pierwszą reakcją po niecałej godzinie miałem go serdecznie dosc-zawiechy, resetowanie, zamulenie TV sięgało zenitu. Miałem ochotę go oddać następnego dnia do sklepu. Poczytalem fora angielskie Sony i włos mi się zjerzył jakie wady ma ten telewizor. Wyjerzdzalem na tydzień w delegację i powiedziałem sobie że dam mu szansę a Sony obiecało aktualizację firmware'u w październiku. Po powrocie zaktualizowałem tv, zresetowalem i szok-tv zaczął działać lepiej. W mojej opinii firmware został poprawiony i dlatego TV działa lepiej, nie grzeje sie. Mam nadzieję że Sony wyda jeszcze odpowiednie poprawki w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko kanały telewizyjne więc chyba nie było jakiegoś obciążenia dla elektroniki. Kiedy przywiozłem tv do domu, zacząłem poznawanie tego TV i pierwszą reakcją po niecałej godzinie miałem go serdecznie dosc-zawiechy, resetowanie, zamulenie TV sięgało zenitu. Miałem ochotę go oddać następnego dnia do sklepu. Poczytalem fora angielskie Sony i włos mi się zjerzył jakie wady ma ten telewizor. Wyjerzdzalem na tydzień w delegację i powiedziałem sobie że dam mu szansę a Sony obiecało aktualizację firmware'u w październiku. Po powrocie zaktualizowałem tv, zresetowalem i szok-tv zaczął działać lepiej. W mojej opinii firmware został poprawiony i dlatego TV działa lepiej, nie grzeje sie. Mam nadzieję że Sony wyda jeszcze odpowiednie poprawki w najbliższym czasie.

Ale w środku tego telewizora siedzi procesor X1 (w rzeczywistości Mediatek MT5595), który jest zbudowany w architekturze ARM Big.LITTLE, tj. 2 mocne rdzenie Cortex A17 do obróbki obrazu połączone z 2 słabiutkimi Cortex A7 do obsługi Androida (wykrywane przez system jako Mediatek MT5890). Część odpowiedzialna za obróbkę obrazu pracuje cały czas na wysokich obrotach. Ten drugi też non-stop coś robi, nawet gdy ci się wydaje, że się nudzi. To musi się grzać, zwłaszcza że całość wykonał tajwański Mediatek, który zawsze produkował najtańszy szmelc. Pewnie w parze z kiepsko zbudowanym układem siedzi równie kiepskie chłodzenie i efekt gotowy. Ale póki nic się nie topi, nie śmierdzi i nie wiesza bardziej niż zwykle, w ogóle bym się tym nie przejmował. Bardzo wysokie temperatury dla procesorów to normalka. Zresztą porównaj sobie z telewizorami Samsunga - one całe są gorące i jakoś działają.

Edytowane przez Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w środku tego telewizora siedzi procesor X1 (w rzeczywistości Mediatek MT5595), który jest zbudowany w architekturze ARM Big.LITTLE, tj. 2 mocne rdzenie Cortex A17 do obróbki obrazu połączone z 2 słabiutkimi Cortex A7 do obsługi Androida (wykrywane przez system jako Mediatek MT5890). Część odpowiedzialna za obróbkę obrazu pracuje cały czas na wysokich obrotach. Ten drugi też non-stop coś robi, nawet gdy ci się wydaje, że się nudzi. To musi się grzać, zwłaszcza że całość wykonał tajwański Mediatek, który zawsze produkował najtańszy szmelc. Pewnie w parze z kiepsko zbudowanym układem siedzi równie kiepskie chłodzenie i efekt gotowy. Ale póki nic się nie topi, nie śmierdzi i nie wiesza bardziej niż zwykle, w ogóle bym się tym nie przejmował. Bardzo wysokie temperatury dla procesorów to normalka. Zresztą porównaj sobie z telewizorami Samsunga - one całe są gorące i jakoś działają.

Dzięki za rzeczowe wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tegoroczne serie X9 lub W9 będą wyposażone w lepszy (czyt. mocniejszy) procesor niż X1/Mediatek MT5595 i stąd przypuszczenie, że Android będzie działał na nich sprawniej/stabilniej ma racjonalne podstawy? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pliki mkv są wyświetlane w TV SONY 2015 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w środku tego telewizora siedzi procesor X1 (w rzeczywistości Mediatek MT5595), który jest zbudowany w architekturze ARM Big.LITTLE, tj. 2 mocne rdzenie Cortex A17 do obróbki obrazu połączone z 2 słabiutkimi Cortex A7 do obsługi Androida (wykrywane przez system jako Mediatek MT5890). Część odpowiedzialna za obróbkę obrazu pracuje cały czas na wysokich obrotach. Ten drugi też non-stop coś robi, nawet gdy ci się wydaje, że się nudzi. To musi się grzać, zwłaszcza że całość wykonał tajwański Mediatek, który zawsze produkował najtańszy szmelc. Pewnie w parze z kiepsko zbudowanym układem siedzi równie kiepskie chłodzenie i efekt gotowy. Ale póki nic się nie topi, nie śmierdzi i nie wiesza bardziej niż zwykle, w ogóle bym się tym nie przejmował. Bardzo wysokie temperatury dla procesorów to normalka. Zresztą porównaj sobie z telewizorami Samsunga - one całe są gorące i jakoś działają.

X1 to mediatek mt5595? Kupa bzdur nic wiecej. Radze poczytac o architekturze ARM Big.LITTLE i dlaczego jest stosowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[poradnik] Instalacja aplikacji zewnętrznych (IPLA, Chrome itd.)

1. Na smartfonie albo tablecie instalujemy interesującą nas aplikację ze sklepu Google (np. Ipla)

2. Instalujemy również darmową aplikację Ultimate Backup Lite (potrzebny dostęp do roota)

3. Wskazujemy naszą aplikację na liście i wybieramy w opcjach UBL opcję "Backup", wskazując, gdzie chcemy zapisać plik z kopią programu. (Jeśli na telewizorze mamy już dostęp np. do Dropboxa, możemy zapisywać od razu w Dropboksie, jeśli nie, to na kartę SD)

4. We wskazanej lokalizacji zapisany zostanie plik .apk naszej aplikacji (jeśli zapisujemy na karcie SD będzie to ścieżka: Pamięć wewnętrzna > App_Manager > App_Backups > User_Apps ). Plik .apk kopiujemy na pendrive'a lub jak pisałem - na Dropboxa.

5. Na TV instalujemy dostępny w sklepie manager plików ES file explorer. Na nim wchodzimy na podpiętą pamięć USB i po prostu klikamy na skopiowany plik .apk. Jeśli wcześniej już włączyliśmy możliwość instalacji z zewnętrznych źródeł, po prostu rozpocznie się instalacja. Jeśli nie, zostaniemy poinformowani o konieczności takiego włączenia. Właśnie w ES file explorere możemy sobie dodać swoje konto Dropbox, co znacznie ułatwi transfer plików pomiędzy TV a innymi urządzeniami.

Zmiany dokonujemy tutaj: Ustawienia > Bezpieczeństwo > Instalacja z nieznanych źródeł

6. Mamy już zainstalowaną aplikację, ale musimy się do niej jeszcze jakoś dostać (nie jest wyświetlana na ekranie domowym Android TV). Na telewizorze instalujemy więc kolejny program (launcher) o nazwie Sideload Launcher. Wyświetli on wszystkie zainstalowane aplikacje (w tym instalowane "ręcznie).

7. Cieszymy się IPLĄ, albo np. przeglądarką Chrome smile.png

THE END

Może ktos to sprawdzic czy dzila.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1 to mediatek mt5595? Kupa bzdur nic wiecej. Radze poczytac o architekturze ARM Big.LITTLE i dlaczego jest stosowana.

Radzę poczytać o Mediatek MT5595 i nie zabierać głosu w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać o Mediatek MT5595 i nie zabierać głosu w temacie.

A ja raz jeszcze radze poczytac o architekturze ARM Big.LITTLE , poniewaz swoimi '' wypocinami '' wywrociles ta architekture do gory nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie było tak pięknie o nowym oprogramowaniu to ja wczoraj zgłosiłem na infolinię SONY usterkę żeby się tym ktoś zajął bo wina leży właśnie po najnowszej aktualizacji- chodzi o oglądanie filmów w 3d ... co jakiś czas w lewym dolnym rogu pojawia się informacja mówiąca o wybranym formacie obrazu - pojawia się i znika także w zależności od filmu z różną częstotliwością :-) generalnie nie jest to komfortowe oglądanie. Dzisiaj byłem również w SC w Warszawie i sprawdziłem na dwóch filmach i to samo się dzieje.. Na forum Sony zagraniczni użytkownicy również o tym piszą dotyczy to chyba wszystkich modeli - ja mam problem w X 8505 C , też pisali o problemie w serii W z tego roku jak i o modelu X tylko wyższym modelu.. także generalnie oprogramowanie znowu musi być poprawione, bo wcześniej było ok - nic się nie działo takiego.

Także proponuję zgłaszać to na infolinię to będzie większa presja na Sony żeby dali znać tym którzy się oprogramowaniem zajmują w tej firmie. Założyłem też wątek na forum Sony także tam można również o swoich przypadłościach w tym temacie napisać bo każdy to ma, tylko niektórzy nie sprawdzali 3d od tego czasu. Zagraniczni użytkownicy znacznie więcej o tym piszą widać częściej oglądają 3d. Także na razie jest tak że jedno coś naprawią drugie dodadzą, a trzecie zepsują.

Edytowane przez lolek126
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać przykładowe ustawienia obrazu dla jasnego pokoju oraz dla trybu nocnego? Gram również na konsoli więc może ktoś poleci jakieś ustawienia dla trybu gra? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku - może byłby Pan tak uprzejmy i napisał do Sony maila w sprawie pojawiania się komunikatu o formacie obrazu przy oglądaniu filmów w 3d. Panu odpowie ktoś od Sony, a użytkownicy mogą sobie pogadać z infolinią na której nic nikt nie wie kiedy będzie problem rozwiązany. Dzisiaj również powiadomiłem serwis Pram, który nic nie wiedział o tej wadzie związanej z najnowszym oprogramowaniem.

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też po ostatniej aktualizacji szwankuje pilot? Kilka razy zdarzyło mi się wyjąć baterie z pilota one flick remote. Pilot nie reagował na polecenia. Trochę jest to denerwujące bo zdarza się dość często. Jakieś sugestie? Ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój TV KD 55x8509 w Anglii i po ostatniej aktualizacji z 4.11 miałem problem z pilotem dotykowym i telewizor sam się zresetował. Na angielskim forum wrze, wysyłają zbiorowe maile do zarządu Sony Europa. Dużo osób zwraca TV do sprzedawców. Ja jeszcze poczekam do grudnia bo ma wyjsc aktualizacja nagrywania, drugi tuner sat, PAP. Sony oszukalo klientów informując że usługi które miały być dostępne w lecie nie są dostępne do tej pory i nie wiadomo czy będą. Kupilem ten TV dlatego że ma dwa tuney sat i nagrywanie USB a tu zaskoczenie-towar niepełnowartosciowy. Jestem tej dobrej sytuacji że zmieniło się prawo konsumenckie w anglii odnośnie oprogramowania w różnego typu produktach. Jeśli oprogramowanie zainstalowane nie spełnia swojej funkcji lub jest niedopracowane i przez to produkt jest wadliwy to kupujący ma prawo do zwrotu zakupionego produktu z pełną refundacją pieniędzy zapłaconych w dniu zakupu. Ciekawe co Sony zrobi żeby odzyskać dobre imię.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój TV KD 55x8509 w Anglii i po ostatniej aktualizacji z 4.11 miałem problem z pilotem dotykowym i telewizor sam się zresetował. Na angielskim forum wrze, wysyłają zbiorowe maile do zarządu Sony Europa. Dużo osób zwraca TV do sprzedawców. Ja jeszcze poczekam do grudnia bo ma wyjsc aktualizacja nagrywania, drugi tuner sat, PAP. Sony oszukalo klientów informując że usługi które miały być dostępne w lecie nie są dostępne do tej pory i nie wiadomo czy będą. Kupilem ten TV dlatego że ma dwa tuney sat i nagrywanie USB a tu zaskoczenie-towar niepełnowartosciowy. Jestem tej dobrej sytuacji że zmieniło się prawo konsumenckie w anglii odnośnie oprogramowania w różnego typu produktach. Jeśli oprogramowanie zainstalowane nie spełnia swojej funkcji lub jest niedopracowane i przez to produkt jest wadliwy to kupujący ma prawo do zwrotu zakupionego produktu z pełną refundacją pieniędzy zapłaconych w dniu zakupu. Ciekawe co Sony zrobi żeby odzyskać dobre imię.

Takie podejście konsumentów powinno być wszędzie.

To wtedy będzie efekt, inaczej płaci się sporo tylko za "wirtualny marketing".

-->>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten Tv w zeszłym miesiącu dokładnie 27 października. Po 2-3 tygodniach zauważyłem, że podczas włączenia telewizora po upływie 5-10 minut, obudowa telewizora zaczęła strzelać i tak przez najbliższe dobre 2 godziny. Strasznie były to irytujące i wnerwiające trzaski. Nikt pewnie z nas nie chciałby aby jego tv trzaskał/strzelał jak sobie pomyśli ile za ten sprzęt zapłacił. Nie są to małe pieniądze i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Zdarzają się wadliwe sztuki dlatego zobacze jak to będzie z kolejną sztuką. Dodam jeszcze, że po ostatniej aktualizacji tak jak pisał kolega powyżej pilot dotykowy czasami odmawił posłuszeństwa. Zareklamowałem tą usterkę w sklepie dokładnie John Lewis. Powiedzieli, że nie będzie problemu z wymianą na nowy telewizor. Dzisiaj przyszedł nowy Tv. Na obecną chwilę brak trzasków. Zobaczymy jak to będzie przez najbliższe dni. Dodam, że John Lewis daje 90 dni na zwrot produktu jeżeli klient nie jest zadowolony. Jeżeli wszystko będzie działać jak należy to zachowam ten telewizor. Jeżeli będą jakieś problemy to w następnym miesiącu oddaje i proszę o zwrot gotówki. Trzy razy do tej samej rzeki wchodzić nie będę. Daje ostatnią szansę temu tv. Podoba mi się i ten android nawet zaczął chodzić zadawalająco. To jest moja subiektywna opinia. Pozdrawiam

Edytowane przez sebooluk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej aktualizacji piszecie z 04.11 ? W RP ostatnia aktualizacja była z 14.10 po której jest problem z 3d - to co pisałem wcześniej.. W UK była jeszcze jedna aktualizacja od czasu tej która miała miejsce w RP w dniu 14.10? A problem z 3d też macie ? Czy to są te same aktualizacje? Wyświetla się wam komunikat o formacie obrazu ?

A wszystkim mającym tv w RP proponuję dzwonić na infolinię do Sony i składać reklamację i niech przesyłają dalej to do centrali a ona niech pisze tam gdzie robią aktualizacje i niech poprawiają to co zepsuli...

Najlepiej jakby Pan Maciek oficjalnie do Sony napisał wtedy też byłaby konkretna odpowiedź. Mi napisali po mojej reklamacji że sprawa została zgłoszona do działu technicznego.. ale co oni mogą.... zgłoszą do centrali a ta może tylko zgłosić właśnie do tych co robią aktualizacje do tv...

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej aktualizacji piszecie z 04.11 ? W RP ostatnia aktualizacja była z 14.10 po której jest problem z 3d - to co pisałem wcześniej.. W UK była jeszcze jedna aktualizacja od czasu tej która miała miejsce w RP w dniu 14.10? A problem z 3d też macie ? Czy to są te same aktualizacje? Wyświetla się wam komunikat o formacie obrazu ?

A wszystkim mającym tv w RP proponuję dzwonić na infolinię do Sony i składać reklamację i niech przesyłają dalej to do centrali a ona niech pisze tam gdzie robią aktualizacje i niech poprawiają to co zepsuli...

Najlepiej jakby Pan Maciek oficjalnie do Sony napisał wtedy też byłaby konkretna odpowiedź. Mi napisali po mojej reklamacji że sprawa została zgłoszona do działu technicznego.. ale co oni mogą.... zgłoszą do centrali a ta może tylko zgłosić właśnie do tych co robią aktualizacje do tv...

W UK była aktualizacja obiecanej funkcji Youview, jest to polaczenie telewizji naziemnej z interaktywna-cos jak VOD. Ja tego nie uzywam bo mam polsat cyfrowy przez moduł Cam. Problemu z 3d nie mam ale zgłaszają osoby problemy że pojawiają się jakieś plamy na ekranie. Od kiedy kupilem nigdy nie pojawił się komunikat o formacie obrazu. Z trudno mi powiedzieć czy aktualizacje są takie same ale 14.10 w całej Europie była ta sama aktualizacja. Dodam ciekawostkę że Sony wysyła ankietę żeby wyrazić opinię na temat produktów i jeśli opinia jest negatywna to Sony nie dopuszcza jej do publikacji a osoba która ją wystawiła otrzymuje maila że jego postępowanie jest nie fair, zabawne?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Kolego Cheljan ja się na tym nie znam ale aktualizacje na Europe są takie same bez względu czy ktoś ją z aktualizuje w RP czy UK - powinno być to samo. Różnica polega na tym że np. w UK dali dodatkowo aktualizację a w RP już jej nie ma.. choć nie ma co się martwic skoro wychodzi problem z drugim pilotem..

Czyli rozumiem, że przy oglądaniu filmów w 3d nie wyskakuje co jakiś czas i ginie u Ciebie informacja o formacie ekranu ??? Bo to tylko w RP dzieje się przy oglądaniu filmów w 3d.

Co do ankiety to w RP nie wysyłają :-) ale faktycznie to co robi ktoś z Sony UK to jest żenujące bo każdy pisze to co uważa za stosowne i powinni to przyjąć do wiadomości. Generalnie z obrazu są wszyscy zadowoleni tylko problem jest z oprogramowaniem tych modeli i mają z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was. W zeszłym tygodniu byłem zareklamować swój telewizor z powodu strzelającej obudowy z tyłu telewizora. W tym tygodniu a dokładnie w piątek otrzymałem nowy telewizor. Wszystko było wporządku aż do dzisiaj kiedy to znów obudowa zaczęła strzelać. W sklepie powiedzieli mi, że to nie jest normalne i że jak będzie tak samo z kolejną sztuką to mogą znowu wymienić mi na nowy model lub mogę zarządać zwrot gotówki. Jestem teraz w kropce bo telewizor jest świetny i nawet polubiłem androida ale z drugiej strony strasznie irytuje mnie ta strzeląjaca obudowa bo dla mnie to nie jest normalne przy telewizorze za takie pieniądze. Nie wiem co mam robić masakra... Chyba zaczne rozglądać się za jakimś Samsungiem albo innym modelem Sony bo być może to jest problem z całą serią X8509C. Jakieś sugestie? Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez sebooluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum napisałem o tych trzaskach zobacz sobie ( tam też zadałeś pytanie to dwa razy nie ma sensu pisać)... Ja myślę że jeśli chodzi o RP to wszystko w rękach Pana Maćka i Gmeru bo im Sony musi odpowiedzieć jasno odnośnie komunikatów przy 3d jak i tych np. trzasków które zdarzają się w szczególności u użytkowników w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...