Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

@up PeterMac chyba jednak mnie przekonałeś. W sumie koncerty oglądam na Dune Max a materiałów(mkv) 4k nie mam na czym odtwarzać.

Czy materiały po sieci z serwera w 4k 30k chodza płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chcę wydać kasy na sprzęt, który bedzie leżał( jak measy b4s) Potrzebuję dobrego odtwarzacza 4k, plików DSD, dźwięku atmos(mam ampli) dts-x też by się przydał.

Czy więc obiektywnie Nvidia spełni moje oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mialem measy b4s. Nie porownuj shielda do tego czegos , co nie widzialo nigdy slowa "wsparcie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję , ale chciałbym uzyskać maksimum informacji zamin kupię nvidię. Dlatego proszę o odpowiedź na mój wcześniejszy post nr78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia kupiona. Na razie konfiguruję wszystko. Filmy 4k z głębią 10bit po sieci WiFi śmigają aż miło( najnowsze KODI)

Jedynie nie wiem czemu nie widać aplikacji w menu zainstalowanych .Są w ustawieniach "aplikacje" ale w menu głównym ich nie ma. Pliki to apki inatalowane z pamięci USB?

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie Sideload Launchera ze sklepu, nie widać wszystkich appek w menu bo widać tam jedynie te które są dedykowane pod Android TV.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie bede zakladal nowego tematu bo w zasadzie sprawa dotyczy shielda.

Bawi sie ktos w emulowanie gier? Ps one, n64, wii?

Od kilku dni bawie sie w emulatorki, swietna sprawa .....

Moze opiszecie Wasze konfuguracje, soft z ktorego korzystacie. Najlepiej z linkami skad zdobyc .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem np.emulator Dolphin w wersji 5.0 i Super Mario Sunshine chodzi to całkiem przyzwoicie ~25-30fps w natywnej rozdzielczości gry, jednak na mocnym PC z mocnym GPU w Dolphinie 5.0 jest trochę lepiej ponieważ można ustawić skalowanie tekstur x3 do 1080p, 4xMSAA i wtedy jest nowa jakość grafiki i cały czas trzyma stale 30fps, natomiast emulacja N64, PSX dla Shielda to już pikuś. Zresztą wszystko rozchodzi sie o optymalizację emulatora, Dolphin na Andorida w wersji 5.0 jest cały czas w mocno rozwojowej wersji.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze mozna overlocking przeprowadzic jeszcze gdzies wyczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie-czym polecacie rozszerzyć pamięć ? Pendrive czy dysk? Choć mam dziwny objaw-kiedy podpinam pendrive USB 3.0 ustawiam go jako pamięć wewnętrzna sklep Play się nie uruchamia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam karte 128 GB.

Tylko zupelnie nie wiem po co?

Ale wszystko dziala bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary - znasz jakis prosty i sprawdzony sposób aby dawało sie zapisywać pliki na pamieciach przenośnych pendrive/dysk ? bo nie mogę nic zapisać z Shielda na pena.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie probowalem. Shield to u mnie kolektor kurzu, czekajacy na lepsze czasy. Ale moge sprobowac w ciagu 72h i ewentualnie dac znac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ,az tak źle? Ogólnie shield oprócz Dune Hd Max i egreata r300 to mój trzeci sprzęt strumieniowy. Na razie go poznaję , ma potencjał. I co dla mnie ważne filmy czy treści 4K smigają. Z takim zamierzeniem został kupiony. Fakt mogłem wybrać inne dostępne ustrojstwa( solo 4k, popcorna i inne do 4K) jednak wyszedłem z założenia ,że shield to nie tylko maszynka do odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie probowalem. Shield to u mnie kolektor kurzu, czekajacy na lepsze czasy. Ale moge sprobowac w ciagu 72h i ewentualnie dac znac ;)

OK daj proszę znać :) nie pali sie w sumie jak tam bedziesz miał wolny czas to go odkurz i potestuj :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ,az tak źle? Ogólnie shield oprócz Dune Hd Max i egreata r300 to mój trzeci sprzęt strumieniowy. Na razie go poznaję , ma potencjał. I co dla mnie ważne filmy czy treści 4K smigają. Z takim zamierzeniem został kupiony. Fakt mogłem wybrać inne dostępne ustrojstwa( solo 4k, popcorna i inne do 4K) jednak wyszedłem z założenia ,że shield to nie tylko maszynka do odtwarzania.

Nie. Nie jest zle, ale nie jest to jeszcze sprzet uniwersalny a przez 7 miesiecy niewiele sie zmienilo,

szczerze przyznaje, ze nawet w podstawoej kwestii, czyli odtwarzania testowych wersji BD, Shield wykazuje czasami przewage ( w przypadku SB i klopotow z wyborem wlasciwej listy, wzglednie wyszukiwaniem napisow do swierzych seriali w wersjach jezykowo mi obcych ;)) nad innymi pudelkami . Ponad to, wszystko juz dziala jak nalezy, poza muzyka i dzwiekiem HiRes,, choc przyznaje, ze po najnowszym update-cie nie probowalem, czy cos sie zmienilo w tym zakresie.

Wkurza mnie lichy stan Kodi 17 a glownie brak sensownych skorek. Ale tragedii nie ma. Po prostu uzytkuje glownie starsze playery i do tego ostatno bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli irytuje się sprzętem. Materiały 4k które na początku płynnie się odtwarzały po sieci wifi teraz tną niemiłosiernie. Robiłem reset systemu instalowałem kodi kilka razy i nadal to samo. Nie wiem o co chodzi?

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli irytuje się sprzętem. Materiały 4k które na początku płynnie się odtwarzały po sieci wifi teraz tną niemiłosiernie. Robiłem reset systemu instalowałem kodi kilka razy i nadal to samo. Nie wiem o co chodzi?

Podłącz się po kablu a nie po WiFi i zapewne problemy znikną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączyłem kablem jest lepiej ale nie idealnie. np; Timeescape tnie. Poza tym mam problemy z serwerem gier nvidia.

Zastanawiam się czy inne playery typu Dune solo4k mają te same przypadłości z plikami4k?

Czy w shield jest możliwość odtworzenia obrazów płyt ISO ?

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cos sie dziaje, zaczyna mi zrywac polaczenie z google play, niby gry pobieram ale ich nie ma. Mam nadzieje ze to tylko problem serwerow ..... Da sie u Was pobrac Gre o tron ? Bo u mnie dodaje do pobranych, pozniej instaluje i znika ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączyłem kablem jest lepiej ale nie idealnie. np; Timeescape tnie. Poza tym mam problemy z serwerem gier nvidia.

Zastanawiam się czy inne playery typu Dune solo4k mają te same przypadłości z plikami4k?

Czy w shield jest możliwość odtworzenia obrazów płyt ISO ?

Jezeli masz zainstalowane Kodi, to jak najbardziej. Smiga az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mogę sformatować żadnego nośnika jako wewnętrzną pamięć. Obojętne czy podpinam kartę czy pena Nvidia niby formatuje ale trwa to nieskończenie długo.

Ile to trwa u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie. Obiecalem sprawdzic ale nawal zajec spowodowal ze zapomnialem o tym. Jutro podmienie karte na USB i zobacze czy u mnie tez wystepuje ten problem. Moze to kwestia nowego FW? Nikt z Was nie sledzi forum NV?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary jeśli można prosić . Chodzi o to ,że mam na oddanie ewentualne sprzętu do jutra. Może coś nie tak z nim? Niby jak wchodzę w ustawienia/pamięć jest tam widoczne usb-ale jak w nią wchodzę ,to Nvidia ciagle oblicza miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...