Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już nie warto zostawić w spokoju tego modelu bo chyba przez ten rok wszystko zostało napisane i potwierdzone testami... gdyż właśnie wchodzą bezpośredni następcy, którzy mają pełen custom w ustawieniu płynności. W tym momencie powinien trafić w gust chyba każdego...

tak i nowe testy z których wyjdzie jaki to super tv,a tak naprawdę to niedopracowany szmelc,a jak chodzi o następców to niech ludzie,którzy chcą kupić ten bezwartościowy produkt zastanowią sie i to mocno, a potem pójdą kupić coś innego byle nie PANASONICA ,

I jeszcze jedno ponoć Japończycy to honorowy naród,to ten odpowiedzialny za projekt tego tv niech się zwolni i idzie do parku liście grabić.,a jak chodzi o testy to jak tak słaby tv mozna było ocenić tak wysoko?bardzo polecamy,a powinno być czym prędzej wycofać z produkcji,

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Taki zły to on nie jest. Ma swoje wady, ale ma kilka zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. Taki zły to on nie jest. Ma swoje wady, ale ma kilka zalet.

jakie? wymień 5 mocnych punktów,tyle tylko że(bez urazy)ciężko ci będzie to zrobić gdyż nie masz tego tv, a na podst. testów to wiesz...... po prostu test nijak się ma do rzeczywistości,jakieś dane,trochę cyfr i tyle, a do tego testujący powinien usiąść przed tv i parę dni pooglądać różne programy w rożnej jakości i wtedy wydać opinię, bo na papierze to może i on jest dość dobry,a w rzeczywistości to wszystko co napisałem powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ten CX700 na czas testów miał zainstalowany specjalny program podobnie jak to miało miejsce w samochodach firmy Volkswagen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie? wymień 5 mocnych punktów,tyle tylko że(bez urazy)ciężko ci będzie to zrobić gdyż nie masz tego tv, a na podst. testów to wiesz...... po prostu test nijak się ma do rzeczywistości,jakieś dane,trochę cyfr i tyle, a do tego testujący powinien usiąść przed tv i parę dni pooglądać różne programy w rożnej jakości i wtedy wydać opinię, bo na papierze to może i on jest dość dobry,a w rzeczywistości to wszystko co napisałem powyżej

Oczywiście, nie mam wiedzy takiej jak Ty, ponieważ u mnie w domu nie wisi Panasonic (i raczej nigdy nie zawiśnie) natomiast widziałem nie raz go w akcji. Kontrast i czerń jest na dobrym poziomie. Jak dla mnie najważniejszą wadą tego telewizora jest mizerny upłynniacz. To nie tak powinno działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że jednej, dwóm czy kilku osobom może się nie podobać coś (tak widzę prześwietlając od roku ten test bo go ciągle obserwuję). Sorry ale ten temat ma ponad 200 000 odsłon i pewnie sprzedał tysiące tych modeli. Nie widzę tutaj zalewu problemów. Po to jest forum by dzielić się wrażeniami. My jako profesjonalni testerzy nie siadamy i nie oglądamy sobie "kilku kanałów w różnej jakości" bo wtedy byłby to tylko subiektywny test a nie taki jest cel tego portalu. My doprowadzamy ten ekran do najlepszej możliwej jakości obrazu i zaczynamy testować najlepszy możliwy sygnał jaki można mu podać. Czyli 4K i HD. Z wyników w porównaniu do innych ekranów wyszedł bardzo dobrze i nie mogę dyskutować z tym co widzę bo mam porównanie ze wszystkimi innymi firmami. Co do ruchu napisaliśmy wszystko jak jest. Czyli także o wadach. Ja temat tego ekranu zamykam bo już za kilka dni wjeżdża następca.

A to, że na świecie są miliardy ludzi ;) i każdy da swoją opinię subiektywną to inna sprawa. Normalna... szanuję to. Ale nie przyjmuję powyższych porad co mamy zrobić testując ekran. Robimy to na najwyższym światowym poziomie i nie zmienimy tego ;-). Test to pomoc przy zakupie ale nie wyrocznia. Wyrocznia jest w sklepie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów nie mam zastrzeżeń co do ich profesjonalności ,zresztą i tak się na tym mało znam,tak jak mówiłem wcześniej siadam i oglądam,podoba się lub nie i tyle.Wyraziłem swoje zdanie.Może warto by było też spojrzeć na te tv przez pryzmat zwykłego użytkownika? Co będzie dalej zobaczymy,co pokaże nowy model?

dzięki

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Dlatego dobrze, że piszesz bo pomagasz innym! My przez parę dni nie mamy szansy w ten sposób spojrzeć a i tak staramy się w wielu aspektach być bardziej "ludzcy" np. przy ocenie czerni wprowadziliśmy ocenę z życia a nie tylko liczby ;-). Nowy model już ma pierwszy test: https://www.avforums.com/review/panasonic-dx700-tx-58dx700b-uhd-4k-tv-review.12515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę "ocenę z życia" dot. czerni to niestety kojarzę to z innym forum, gdzie opis czerni w każdym (promowanym przez sprzedawcę oczywiście) tv to "wybitna czerń", "mega czerń", "super czerń" itd. etc. Wolę liczby, dzięki temu faktycznie można stwierdzić który model i o ile ma tą czerń faktycznie lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czerń podana w cyferkach bo widzę ją na co dzień jak słabo ona u mnie świeci i serce me się raduje, a jak ktoś ma duży telewizor lub projektor to wtedy podczas wieczornego seansu szybko doceni małą ilość cyferek w czarnym kolorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nastepcy tego modelu od panasa to jest shit :). Dodali pelna kontrole plynnosci ale do[beeep]ali 60Hz matryce ;).

Jesli ktos chce poprawy wzgledem cx700 to musi kupic model z wyzszego segmentu i dopiero wtedy bedzie mial i 120Hz na matrycy i usprawniony systwm poprawy plynnosci. Choc co mi po 120Hz matrycy co ma 550 linii ruchomego obrazu z uplynniaczem a bez zaledwie 330?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czerni to są i liczby i z życia ; ) Akurat ten element warto pokazać od strony także normalnego użytkowania ale to już w teście jest wytłumaczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ten caly dx za chu... Nie jest nastepca cx bo nie ma nawet utrzymania parametrow. Nawet kontrast ma gorszy. To nie jest nawet nastepca cx670-680. To jest jakies kuriozum :). Ani szybkie to, ani kontrast wysoki. Guwno i tyle :).



Co do czerni to są i liczby i z życia ; ) Akurat ten element warto pokazać od strony także normalnego użytkowania ale to już w teście jest wytłumaczone...

Gmeru - tylko nie zaczynaj pisac jak kiki :). Zostan prosze Cie przy cyfrach bo teksty "z zycia" do mnie nie docoeraja. O wrazeniach z zycia nie da sie dyskutowac bo to nie sa parametry mierzalne :).

Jak slysze tekst o wra,eniach z zycia to nic nie poradze ale jakbym czyfal: "wazne, ze klientom sie podoba/klienci sa zadowoleni". :).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to akurat czerń w tym tv jest ok mnie wmurza ruch ten efekt gorącego powietrza wokół postaci,brak płynności w czasie oglądania np piłki nożnej, mrowiace tło szczególnie ciemne, kolory sa ok.ale np twarze albo czerwone, albo blade, ktoś pewnie napisze kalibracja pomoże, próbowałem po swojemu to ogarnąć coś tam pomogło choć nie za wiele, no i te kąty, siedząc na wprost ok, ale mały ruch w prawo lub lewo i po zamiatane. tu matryca va ips byłby lepszy, no ale inne tv też mają va i tak źle nie jest itd itd można by jeszcze po narzekać, ale to nic nie zmieni

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wreszcie admin tego kretynka, co bluzga wyciął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to akurat czerń w tym tv jest ok mnie wmurza ruch ten efekt gorącego powietrza wokół postaci,brak płynności w czasie oglądania np piłki nożnej, mrowiace tło szczególnie ciemne, kolory sa ok.ale np twarze albo czerwone, albo blade, ktoś pewnie napisze kalibracja pomoże, próbowałem po swojemu to ogarnąć coś tam pomogło choć nie za wiele, no i te kąty, siedząc na wprost ok, ale mały ruch w prawo lub lewo i po zamiatane. tu matryca va ips byłby lepszy, no ale inne tv też mają va i tak źle nie jest itd itd można by jeszcze po narzekać, ale to nic nie zmieni

To może wystaw go na aukcję i kup coś innego. Jeśli Cię ten tv tak irytuje to chyba długo z nim nie wytrzymasz. Ja bym tak zrobił...

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę to pod uwagę,tylko nad następnym tv będę musiał się mocno zastanowić, do tego podszedłem trochę na ''lajcie'' czyli coś poczytam coś zobaczę i powinno być dobrze,niestety tak to nie działa,nie przy dzisiejszych tv,dzisiaj trzeba sie trochę napracować zanim tv zawiśnie na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym duzym telewizorze lcd czyli 50 calowym, bez znaczenia jakiej firmy bedzie to telewizor nie bedzie bardzo dobrego obrazu sd.W panasonicu cx700 jakosc obrazu sd na pewno nie jest zla bo mam bezposrednie porownanie z 55 calowym telewizorem oled lg . Chyba ze masz bardzo wysokie wymagania ktore dotycza jakosci obrazu sd, w takim przypadku zdecydowanie polecam uzywana plazme oczywiscie panasonica lub pioneera bo jakosc obrazu jest, byla i bedzie najlepsza.Tak jak wczesniej napisalem czyli najlepsza jakosc obrazu sd mozna uzyskac w telewizorach kineskopowych bo byly przeznaczone tylko do odbioru niskich rozdzielczosci.Druga sprawa to wiekszosc telewizorow kineskowpowych miala maly ekran. Na mniejszym ekranie kanaly sd zawsze beda prezentowac sie lepiej niz na wiekszym.Pod wzgledem jakosci obrazu sd na drugim miejscu zaraz po telewizorach kineskopowych sa plazmy o rozdzielczosci 1024x768 czyli np ostatni model plazmy panasonica tx-p42x60e , tx-p 42cx3e ,LG 42PT353..Najlepsza jakosc obrazu sd w ostatnim modelu panasonica z 2013 roku czyli tx-p42x60e, na drugim miejscu plazma panasonica z 2011 roku, tx-p42cx3e, na trzecim lg42pt353.Trzecie miejsce dla lg z powodu slabej jakosci poziomu czerni .Posiadam wymienione telewizory i panasonic oczywiscie jest najlepszy. Po prostu panasonic to pierwsza liga a plazma lg daleko w tyle z powodu slabej czerni.

Najlepsza jakosc obrazu sd i hd z tunera satelitarnego manta hd8000 lub 9000.Jakosc obrazu sd na bardzo, bardzo wysokim poziomie.Amerykanski chipset zoran supra xd180 zapewnia najlepsza jakosc obrazu sd i hd.

http://www.manta.info.pl/forum/tunery-tv-sat/manta-hd8000-3245/

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę latam po różnych forach, ale w końcu zdecydowałem się zarejestrować u Was ;)

Generalnie wielu osobom niezdecydowanym ten telewizor mogę polecić!

Dobre trzy miesiące szukałem następcy swojego 48h6400, by ostatecznie zdecydować się na 55cx700.

Każdy telewizor led ma swoje wady. Jeden większy clouding, banding, inny kiepski kontrast, a inny jak np. panas słaba rozdzielczość ruchu i brak dts.

Trzeba znaleźć swój wewnętrzny kompromis ;)

Ja miałem już w domu sony 55x8509 i zdecydowałem się zwrócić. Telewizor wielce chwalony, w końcu m. in świetny upłynniacz.

No ale jednak dla mnie jakość obrazu przy nocnym seansie ma największe znaczenie. Z 55x8509 jest jak z h6400 - loteria. Albo dostaniesz fajny egzemplarz, albo tak jak ja taki z nierównomiernym podświetlaniem (jasny 30 cm róg co przy poziomym czarnym pasie, dla mnie było nieakceptowalne). Poza tym mimo, że miałem serie z fabryki grudzień 2015 to na dobry początek android 4 razy mi się zawiesił przy regulacji ustawień.

Przechodząc do meritum 55 calowy CX700 to:

- doskonała czerń (warto naprawdę zostawić sobie te minimum przy sterowaniu podświetleniem), dla niektórych ułomne są te strefy, ale przy tej cenie to cud, że tv to ma i to przy 55 w poziomie,

- prosty przewidywalny system - bez zaskoczeń, w końcu z góry wiem, że odtwarzacz nie widzi folderów i przy dts w ogóle nie czyta dźwięku :)

- świetna cena

- bardzo prosty w obsłudze

- bardzo dobry obraz przy transmisjach piłki nożnej hd (gorzej np. z siatkówką - tam piłki przy serwisie raczej nie zobaczysz wyraźnie)

- świetne 3d - WARTO TO ZAZNACZYĆ! Crosstalk w h6400 był odczuwalny, w x8509 tragiczny, w cx700 znikomy. Nawet jeśli wg pomiarów przy 3d tv nie osiąga fullhd to i tak na tle tych dwóch wskazanych obraz bajka. A ja jako ten beton co lubi 3d, miałem to na uwadze podczas doboru TV.

- mój egzemplarz nie doświadcza problemu ciemnych rogów, może chociaż raz miałem farta, a może wcale nie jest to tak często spotykane jak mawiają fachowcy w sklepach.

Wadę problemów z DTS można naprawić zakupem chociażby samsunga h6500, co dalej razem daje bardzo atrakcyjną cenę (a mamy przy tym w bonusie smart samsunga).

Wadę upłynniacza i rozdzielczości w ruchu trzeba zaakceptować, chociaż naprawdę przy dobrym materiale HD problem jest nieuciążliwy. Programy nadawane w sd to i tak cud, że to tak wygląda na dużym panelu 55-calowym.

Generalnie wolę kiepski upłynniacz niż beznadziejne podświetlanie.

Z plotek z avforums wyczytałem, że jedna z aktualizacji podwyższyła rozdzielczość do nawet 900 linii, ale jakoś osobiście nie mam przekonania.

Dajcie znać jak ktoś z Was ogarnie co zmieniła dzisiejsza aktualizacja 3,226. Często ich nie robią, może coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam nastawienie vade. Żaden tv 55 cali nie pokaże obrazu sd jak żyleta. Tvp info bije wszelkie rekordy pod względem brzydkoty obrazu. To trochę jak z nowym samochodemz salonu. Stać cię na nowy lakier i niezły silnik, musi cie być stać na aluminiowe felgi. Transakcja wiązana. I nawet najnowszy mercedes w oponach z malucha wyglada źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cx700 50 a 55 cali to jednak dwa trochę różniące się od siebie tv,choć by sposobem podświetlenia,nie wiem jak matryca,ja mówię tylko o 50'' taki tylko rozmiar brałem pod uwagę przy zakupie ,reszta to tak jak opisałem, ja rozumiem że obraz sd nie będzie jak żyleta, no ale.........

Edytowane przez vade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...