Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Panasonic Blu-ray BDT700 - w końcu coś z grubej rury w temacie odtwarzaczy Blu-ray :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem teraz na zagranicznym forum podobno jakosc Video i Audio jest za[beeep]ista lepsza od DMP-BDT500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę linków do materiałów na temat tego cuda: https://www.youtube.com/watch?v=3H_4b1VKzOU

Tu info i zdjęcia z tym że niestety po francusku: http://www.hdfever.fr/2014/06/18/reception-du-panasonic-dmp-bdt700/

I jeszcze jedno: http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1395645206

W tym ostatnim szczególnie ciekawi brzmi ten fragment:

The Blu-ray player supports 4K in up to 60 fps and can process a 4K signal from start to end without downscaling

Niestety w następnym zdaniu już jest coś takiego:

Panasonic is not making it clear why this is necessary as current Blu-ray discs cannot store 4K content, but Panasonic says that it is possible to reproduce 4K photos from a camera in all their glory

Więc do czasu gdy nie będzie nowego nośnika to nie przekonamy się jak to jest w rzeczywistości.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc Video podobno taka sama co Sony BDP-S790,Audio znacznie lepiej,Pod usb problem z wyczytaniem czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo powolne menu,glosne chodzenie napedu,plastikowe nogi,przod tylko z aluminium reszta plastik.

ciekaw jestem jak to wyjdzie w tescie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31 - to zdanie "can process a 4K signal from start to end without downscaling" dotyczy tylko i wyłącznie 4K JPEG.

Komunikat Panasonica z tego samego dnia co ten news powstał nie pozostawia żadnych złudzeń.

When it comes to displaying 4K images the DMP-BDT700 and DMP-BDT460 are the perfect devices with their ‘4K JPEG Playback’ which displays 4K images directly rather than the traditional process of first down-scaling to HD resolution and then up-scaling to 4K and losing some of the quality. The Uniphier LSI chip reproduces both detail and colour at four times the level of HD resulting in immersive images that transform HD content into truly unforgettable home cinema visuals.

Nie znajdziesz żadnej recki tego playera w której przeczytasz, że potrafi on odtworzyć Youtube 4K, Netflix 4K bądź jakiejkolwiek inne 4K. On tylko i wyłącznie skaluje materiał niższej rozdzielczości do 4K.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jednym nie można się spierać: obrazowo to najlepszy blu na rynku na telewizorach 4K. Nie ma lepszego obrazu. Dlaczego? >>> 4K / 4:4:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru kiedy zrobisz ten test ?

Planuje kupic ten odtwarzacz tylko czekam jeszcze na twoj test,

Jak tak dalej bede czekal to zostane piratem chyba hihihi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na razie nie będę go pisał bo są inne testy :( Może uda się w tym miesiącu. Oby.

Ale specjalnie dla Ciebie i tych co czekają:

1. Najlepsza jakość obrazu z BD (skalowanie 4K dużo daje w przypadku 4:4:4). Oczywiście zwykłe Full HD też ok no ale to jest wszędzie praktycznie takie samo. Ten BD wyróżnia się ponadprzeciętnym skalowaniem do 4K (nikt inny tak nie potrafi)

2. Bardzo dobrze gra CD więc spokojnie może zastąpić niezłej klasy odtwarzacz CD (tak do 2-3 tys).

3. Bardzo duże możliwości konfiguracji dźwięku w setup (niespotykane w innych BD)

4. Analogi do kina można sobie darować bo tyłka nie urywają...

5. Budowa w środku niby średnia a jednak to gra. Bardzo dobrze gra! Ciekawe... :D

Kupować bo w tej cenie to nic nie ma lepszego. Aha po USB radzi sobie całkiem dobrze. MKVy itd. oraz z muzy flac. DLNA też dobrze sobie radzi.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......Bardzo dobrze gra CD więc spokojnie może zastąpić niezłej klasy odtwarzacz CD (tak do 2-3 tys). ?????? Nie wierze w to aby udało się w takiej zwartej konstrukcji, a już całkiem komiczne jest dostępność tego modelu :D :D :D Dobrze że kupiłem BDT-500 i nie czekałem na tego , bo po co mi 4K.Dochodzi jeszcze kiepska uniwersalność tego playera, bo nie ma DVD AUDIO i SACD i tylko jedno usb z przodu ? OPPO 103D to kombajn przy nim .Nie wart jest tej wysokiej ceny.Denon pewnie i tak pobije go nie długo swoim nowym flagowcem ale cena będzie razy 3.

Edytowane przez ROMAN38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w praktyce bo nie mam bdt500 ani bdt700 ale czytajac zagraniczne forum posiadacze 700 mowia ze ma lepszy obraz od 500tki

i to na tv full hd,

nie wiem jak jest naprawde, Gmeru pisal ze wszedzie jest tak samo jesli chodzi o obraz...

Jesli chodzi o CD to ma jakis Problem, przy niektorych plytach przechodzi do Stand by ale to podobno zalatwi nowy upgrade...

Edytowane przez micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......Bardzo dobrze gra CD więc spokojnie może zastąpić niezłej klasy odtwarzacz CD (tak do 2-3 tys). ?????? Nie wierze w to aby udało się w takiej zwartej konstrukcji, a już całkiem komiczne jest dostępność tego modelu :D :D :D Dobrze że kupiłem BDT-500 i nie czekałem na tego , bo po co mi 4K.Dochodzi jeszcze kiepska uniwersalność tego playera, bo nie ma DVD AUDIO i SACD i tylko jedno usb z przodu ? OPPO 103D to kombajn przy nim .Nie wart jest tej wysokiej ceny.Denon pewnie i tak pobije go nie długo swoim nowym flagowcem ale cena będzie razy 3.

A masz jakies info o planowanych nowych modelach Denona? Bo jak narazie oficjalnie cisza, nowe amplitunery sa a BD od 2 lat te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy potrafi po usb odtworzyć iso bd lub strukturę bd z katalogu na dysku i upskalować to do 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!
zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza dmp bdt700,ale nie wiem czy warto tracic tyle kasy na ten odtwarzacz,mam tez okazje odkupic stary model dmp-bd65 za 200zl,i nie wiem czy odkupic ten stary czy kupic wlasnie bdt700,mam tv 42 cale jest to panasonic gt60 i zalezy mi na jak najlepszym obrazie filmow z BD nie interesuje mnie zupelnie odtwarzanie mkv itd,co otym myslicie co wybrac czy jak wybiore ten stary czy strace na jakosci wyswietlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale ten player CD porządnie nie odtworzy:

content_big_costruzione.jpg

To widac po konstrukcji.

Dobry, używany CD player z lat 90-ych za kilkaset złotych zmiażdży tego Panasa.

Jesli chodzi o filmy to tylko wyjście po HDMI i dekodowanie w zewnętrznym procesorze czy amplitunerze. W tym najprawdopodobniej będzie dobry ale przypuszczam że do playerów OPPO to daleko. Ew. do SONY BDP 5000 czy Pioneera LX-91.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale ten player CD porządnie nie odtworzy:

content_big_costruzione.jpg

To widac po konstrukcji.

Dobry, używanyCD player z lat 90-ych za kilkaset złotych zmiażdży tego Panasa.

Pozdro

to znaczy,dlaczego nie odtworzy co masz na mysli mi wylacznie chodzi o orginalne plytki BD i czy wybrac ten czy moze stary DMP BD65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Ci Kolega. Napisał mądrze. Posłuchać posłuchasz CD tak samo z niego...jak i z Manty za 200zł :)

Jeżeli będzie jakaś różnica to niewielka :)

Słuchac z tego CD to porażka... To już lepiej postawić serwer DLNA na routerze i jechać flac'ami po LAN na amplituner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nie wiem o co wam chodzi z tym sluchaniem,
mi chodzi o jakos wyswietlanego obrazu a nie o cd z muzyka tylko o filmy i nie o mante tylko o Panasonica DMP BD65 i DMP BDT700

Edytowane przez Jan2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielismy na mysli słuchanie muzyki z CD na tym playerze. Jakośc będzie marna.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...