Jump to content
Gmeru

TEST: Panasonic Blu-ray BDT700 - w końcu coś z grubej rury w temacie odtwarzaczy Blu-ray :)

Recommended Posts

Dzisiaj w moje ręce wpadł taki o to wypas. Na dniach będę go szerzej opisywał. W końcu coś z grubej rury po latach posuchy:

• Like 1

@Gmeru, ale numer myślalem już że sie nie doczekam polskiego testu tego player'a a nie jest to zwykły player. Czytałem obszerny test na audiovideohd fr ale wiesz z goole tłumacz, masakra jakaś ale gość porównuje go tylko do OPPO!

@Gmeru czy front tego player'a jest z aluminium czy to plastik?

Ha :D no ten akurat model nie mógł nie trafić w nasze ręce :) Jak za starych czasów bo teraz to już takich nie robią typowi producenci :( A tu proszę :)

Dzisiaj wyjmę bo to było na szybko. Dam znać w weekend. Jeszcze paruję od Philipsów. Chwila odpoczynku ;)

Mam od dawna jego bardzo udanego poprzednika czyli BDT500 i myślę że obraz w FHD mają takie same, bo po co mi 4K na plazmie 65VT60 .Za 1200 zł i to co potrafi i jakość to nic lepszego nie kupi. :)

Na stronie Panasonica tego odtwarzacza BRAK:

http://www.panasonic.com/pl/consumer/domowa-rozrywka/blu-ray-dvd/odtwarzacze-blu-ray.html

Kuriozum :lol::lol::lol: .

Chwała im za taki player. Panasonic zawsze przodował w inowacyjnych odtwarzaczach na rynku.

Mam nadzieję, że czyta i odtwarza materiał 4K w nowym kodeku. Gmeru obiecał sprawdzić.

Pozdro

Edited by pmcomp

Przód to aluminium. Ogólnie odpowiadam zdawkowo gdyż rozgryzam ten sprzęt... wczoraj nie za bardzo chciał mi przeczytać cokolwiek po USB... chodzi o 4K. Dam znać jak ogarnę go dokładnie. No i zajrzałbym do środa.

No raczej w 4k nic nie przeczyta bo on niema chyba wsparcia na takie pliki jak H265 HEVC, a w x264 z rozdzialka 2840 x 2160 tez nieda rady tak mi sie wydaje bo w specifikacji nic niepisze ze powinien takie cos czytac,On jest przeznaczony tylko do fotek w 4k i do upscalingu z 1920 x1080 do 2840 x 2160 raczej.

Napisane jest, że ma wsparcie dla HEVC dlatego bardzo dziwne, że nie przeczytał póki co.

Multimedia USB / UPnP and Samba (Client / Server): MKV, H264, HEVC, AVI, M2TS, TS, Divx Plus HD, MP3, Flac, 4K JPEG, XviD, AVCHD, AAC, WMA

Sprawdzę po sieci...

W specyfikacji na stronach Panasonica nie widzę słowa aby ten odtwarzacz przyjmował materiał 4K czy obsługiwał HEVC.

Możliwe... Jeszcze sprawdzam co i jak. W jakim celu jest zatem output 4k/60p? A moze oni juz cos wiedza i bedzie w 2015 update pod nowe plyty?!;)

Na niemieckim forum pisza ze on ma ten HEVC codek tylko tez nie wiedza dlaczego nic nie dziala z usb i po sieci ,tez przypuszczaja ze moze dostanie update pod nowe plyty w 2015,bardzo to ciekawe...

60p i 4:4:4? No coś im chyba nie gra w tej specyfikacji :)

No to mnie ciśnienie opadło.. bo nie do końca wiemy z czym mamy do czynienia..

podobno z multimediami ma problem. Jest test w nowym audio video pozdro.

By the way wygląda znakomicie. Jak stare klocki

Edited by mjasinsk

Z informacji które znalazłem w sieci wynika że sam Panasonic zaprezentował ten odtwarzacz jako zdolny do odtwarzania materiałów 4K (nie tylko zdjęć) ale jak dokładnie to ma wyglądać tego już nie zdradzili.

Może się okazać że po oficjalnej prezentacji BD4K, sprzęt dostanie update softu i będzie to działało, tym bardziej że na pokładzie poza prockiem Panasonica ma też Cortexa.

Wszystko na to wskazuje... czekamy zatem. Ja zrobię test ale na pewno ciśnienie opadło póki co...

W cuda wierzycie... :)

Pomijając informacje z drugiej ręki podawane w 1 kwartale przez różne serwisy co ten player niby ma robić to czy jest chociaż jeden oficjalny komunikat Panasonica o HEVC czy natywnym 4K ? Sytuacja zapewne tożsama co z projami JVC niby 4K.

Ale puśćmy wodze fantazji i przypuśćmy, że ten player jest "uzbrojony" w powyższe funkcje i Panasonic zamiast się tym chwalić to je z nie wiadomo jakiego względu ukrył. Nie wiemy kiedy nośnik 4K w końcu wyjdzie, jaką będzie miał pojemność, jaką będzie miał specyfikację, czy nie zostaną dodane jakieś nowe formaty dźwięku, jakie zostaną wprowadzone zabezpieczenia antypirackie, itd. itp. Nie wszystko da się załatwić prostą aktualizacją firmware.

Edited by misfit