Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Panasonic Blu-ray BDT700 - w końcu coś z grubej rury w temacie odtwarzaczy Blu-ray :)

Rekomendowane odpowiedzi

Z HDMI będzie b.dobrze (jak w prawie każdym playerze)

to wiem ,ale czy warto wywalic 1899,00 zł albo odkupic od znajomego Dmp BD65 w dobrym stanie za 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kilka postów wstecz "Gmeru" napisał:

"2. Bardzo dobrze gra CD więc spokojnie może zastąpić niezłej klasy odtwarzacz CD (tak do 2-3 tys)."

To, jak to jest z tym bdp 700,dobry,czy słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest słaby. Każdy ma swoją definicję. Ja dla audio poprzeczkę mam powieszoną baaardzo wysoko.

Oczywiście mam na myśli jako odtwarzacz czyli po wyjściach analogowych, a nie jako transport po wyjściach cyfrowych.

Tu dwa przykłady dobrych, baaaa ... nawet bardzo dobrych odtwarzaczy CD, które bardzo dobrze znam:

Marantz-CD7-review-inside.jpg

image94241.jpg

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu wywalać takiego kalibru żeby zdemolować tego Pasikonika. Wystarczy porównać nawet z urządzeniami marantza z torem opartym na układach HDAM

Wygląda to bardzo podobnie do tego co powyżej (oddzielne zasilanie dla cyfry i analoga) i brzmi - jak na budżet 1200-1500zł na prawdę przyzwoicie....

A w tym Pasikoniku bida aż piszczy.Wyjścia audio są bezpośrednio połączone z dac'iem z tego co widać (jeśli nie liczyć kilku rezystorów i kondensatorów buforujących - marnej jakości zresztą))

Gwoździem programu jest jednak...przewód zasilający najprawdopodobniej moduł wifi dyndający bezwładnie tuż nad fragmentem płytki audio.... zgroza (idę o zakład że prąd nie jest porządnie odfiltrowany bo nie widać takiej elektroniki a zatem drut sieje na prawo i lewo)

Te wyjścia analogowe mogli sobie...podarować. Zrobili tym tylko krzywdę temu playerkowi. To może grać TYLKO jako transport

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu wywalać takiego kalibru żeby zdemolować tego Pasikonika. Wystarczy porównać nawet z urządzeniami marantza z torem opartym na układach HDAM

Wygląda to bardzo podobnie do tego co powyżej (oddzielne zasilanie dla cyfry i analoga) i brzmi - jak na budżet 1200-1500zł na prawdę przyzwoicie....

A w tym Pasikoniku bida aż piszczy.Wyjścia audio są bezpośrednio połączone z dac'iem z tego co widać (jeśli nie liczyć kilku rezystorów i kondensatorów buforujących - marnej jakości zresztą))

Gwoździem programu jest jednak...przewód zasilający najprawdopodobniej moduł wifi dyndający bezwładnie tuż nad fragmentem płytki audio.... zgroza (idę o zakład że prąd nie jest porządnie odfiltrowany bo nie widać takiej elektroniki a zatem drut sieje na prawo i lewo)

Te wyjścia analogowe mogli sobie...podarować. Zrobili tym tylko krzywdę temu playerkowi. To może grać TYLKO jako transport

Żeby to grało dobrze jako transport to musiałoby mieć dobry napęd CD. A teraz takich już nie robią.

To będzie grało bardzo przeciętnie jako transport.

BTW zdjęcia pokazałem jako poglądowe jak kiedys budowano bardzo dobre odtwarzacze CD.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z obrazem z płyt DVD na tv FULLHD? Warto się przerzucić na coś takiego z PS3 / PS4, czy szkoda kasy, a różnica będzie niewielka?

Pytam, gdyż ten player zbiera bardzo dobre oceny, min. w PC World i podobno miażdży, jeżeli idzie o jakość obrazu ale rozumiem, że lepiej spisuje się u posiadaczy TVUHD niż FHD? Skanowanie DVD i BD do jakości UHD na prawdę jest tak dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale ten player CD porządnie nie odtworzy:

content_big_costruzione.jpg

To widac po konstrukcji.

Dobry, używany CD player z lat 90-ych za kilkaset złotych zmiażdży tego Panasa.

Jesli chodzi o filmy to tylko wyjście po HDMI i dekodowanie w zewnętrznym procesorze czy amplitunerze. W tym najprawdopodobniej będzie dobry ale przypuszczam że do playerów OPPO to daleko. Ew. do SONY BDP 5000 czy Pioneera LX-91.

Pozdro

Lepiej podaj jakąś alternatywę w tej cenie a nie podniecasz się czymś za XXXtyś zł. Oczywiście testowałeś tego playera prawda?

A jak jest z obrazem z płyt DVD na tv FULLHD? Warto się przerzucić na coś takiego z PS3 / PS4, czy szkoda kasy, a różnica będzie niewielka?

Pytam, gdyż ten player zbiera bardzo dobre oceny, min. w PC World i podobno miażdży, jeżeli idzie o jakość obrazu ale rozumiem, że lepiej spisuje się u posiadaczy TVUHD niż FHD? Skanowanie DVD i BD do jakości UHD na prawdę jest tak dobre?

PC World ;DDDD Oni na pewno są znawcami tematu :D:D Lepiej przeczytaj jedyną w miarę na poziomie recenzję tego playera czyli z Audio Video. Filip Kulpa chwalił tego playera. A ma on w audio baaaaaaaaaaaaaardzo duże doświadczenie i na pewno więcej do powiedzenia niż np. powyższy kolega pmcomp, który na oczy go nie widział ani nie słyszał i ocenia "po obrazkach" podobnie jak 4K np,. :DDD

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o podniecanie tylko stwierdzenie faktu - do CD ten sprzęt się nie nadaje. A do pozostałych celów...wystarczy sięgnąć po brata-bliźniaka za 400zł i będzie to samo na ekranie i w głośnikach (różnica tylko w wyglądzie i wykonaniu.) Jedne z nielicznych dobrze brzmiących urządzeń w podobnej cenie co ten Pasikonik miał swego czasu w ofercie Pioneer (lata temu) BDP-51FD.... Działał, wyglądał i grał niemal wzorowo.

A więc można ? Można !

Dzisiaj Pionek wraca do korzeni. Właśnie wypuścił ciekawy model BDP-LX88 a dla mniej wymagających BDP-LX58 Oba na 1000% zagrają lepiej po analogach od tego Pasikonika

http://www.areadvd.de/tests/preview-pioneer-bpd-lx58-universal-player-einer-fuer-alles/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podaj jakąś alternatywę w tej cenie a nie podniecasz się czymś za XXXtyś zł. Oczywiście testowałeś tego playera prawda?

Po pierwsze nie testowałeś tego playera tylko ten player.

Po drugie nie testowałem dogłębnie jak mam w zwyczaju ale go słuchałem. Własnie po analogach. I na tej podstawie i na podstawie oceny budowy wydałem swój osąd. A zaciekawił mnie poniewaz ma dwa wyjścia HDMI. I po tych HDMI radzi sobie bardzo porządnie, pytanie czy mozna podobnie i taniej. Moim zdaniem można.

Gdybyś przeczytał uważnie moją odpowiedź, a nie się czepiał, to byś zauważył że podałem alternatywę. Do CD uzywany odtwarzacz CD za kilkaset złotych z lat 90-ych.

Żaden z dzisiejszych odtwarzaczy BD czy DVD do odtwarzania muzyki z CD po analogach sie nie nadaje. Nawet OPPO choc ten robi to jeszcze w miarę przyzwoicie.

Czy teraz wyjaśniłem dokładnie?

Nt. testów wydawnictw Pana Filipa Kulpy wypowiadać się nie będę ponieważ On jest z branży i zarabia na tym pieniądze. I nigdy Jego stanowisko nie będzie obiektywne. Poza tym jego specjalizacja to video nie audio. Do tego ta super gazeta posiłkuje się pomiarami Maćka Kopera jakby przez tyle lat sama nie mogła dorobić się odpowiedniego sprzętu pomiarowego. Lepiej poczytac testy na hdtvpolska ;). Pan Filip Kulpa chwali wszystko co przynosi mu kasę.

Audio Video nie czytuję ponieważ jest to moim zdaniem najgorsza gazeta o tematyce AV na naszym rynku. Jeśli już to czytuje niemieckie Audio czy Video, z polskich Hi-Fi Choice.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oceniamy po wyglądzie wnętrza pokazanych tu odtwarzaczy,to BDP-LX58 w żadnym stopniu nie wygląda lepiej,niż panas,a śmiem powiedzieć,że nawet jest bardziej ubogi. I jak to ma się do stwierdzenia,że na pewno zagra lepiej! Kilku kolegów,przez ostatnie lata,było nie wątpliwie autorytetami nie podlegającymi żadnej dyskusji,lecz po latach przebywania na forum,niestety stwierdzam,że część tych pochwał,mogła być lekko na wyrost:-) Nie mówię tu jedynie o tym wątku,ale o całości naszego forum. Wychodzi tu stara zasada,że człowiek po latach, nabiera własnego doświadczenia (osłuchania) i sam sobie odpowie na nurtujące go pytania,tylko trwa to znacznie dłużej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszm ale na jakiej podstawie twierdzisz że Pioneer wygląda gorzej ? Masz jakiekolwiek pojecie o elektronice ? Bo ja - nie chwaląc się - mam odpowiednie wykształcenie by na ten temat dyskutować merytorycznie. Twierdząc że jest inaczej sam sobie przyklejasz etykietkę ignoranta bo stwierdzasz tezy nie mające żadnego oparcia w stanie faktycznym. No, chyba że dla Ciebie laminat to laminat - zawartość jest nieistotna (a dla mnie akurat kluczowa) Są konstrukcje których nie trzeba słuchać by stwierdzić że są do bani. To takie zboczenie zawodowe poniekąd.... Ja jestem w stanie stwierdzić dużo o danym klocku już po samym układzie wyjść na tylnym panelu. Już po tym można poznać jak rozplanowano tory audio, zasilacz, sekcję video...Czy priorytetem były koszty produkcji, czy zadowolenie klienta...

Oczywiście, możesz się nie zgadzać, próbować płynąć pod prąd, podważać sens istnienia forum i doświadczenie osób które znają temat lepiej...W takim razie załóż własne forum i przekonuj do konstrukcji w stylu tego Paasonic'a... Będzie to dla Ciebie interesujące doświadczenie jak sądzę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do postu Mobora.

Oto rzeczony Pioneer 58:

Pioneer-BDP-LX58-Innenleben-Gesamt.jpg

i ponownie Panasonic:

content_big_costruzione.jpg

W Pioneerze dedykowana płyta z analogowymi wyjściami audio.

Ekranowanie napędu i płyty cyfrowej.

Ten Pioneer w audio z CD też doopy nie urwie ale na pierwszy rzut oka powinien zagrać lepiej.

I jeszcze OPPO 103:

BDP-103-Internal-hr.jpg

Duuuzo lepszy zasilacz choć ciągle niestety impulsowy. Płyta audio wielokanałowa nie preferująca dźwięku z dwóch przednich.

No i OPPO 105:

phe20-oppo-bdp-105-bp05.jpg

Porządny zasilacz oparty na transformatorze zamknietym w swojej puszce. oddzielny tor analogowego audio wielokanałowego 7.1 plus odzielny dla L + R w wersji zbalansowanej i niezbalansowanej. Bardzo przemyślana konstrukcja.

Mam jego poprzednika czyli OPPO 95. Jest gdzies tu na forum jego test a przynajmniej dogłębny, rozbierany opis.

Z tzw. hi-endowymi producentami trzeba uważać. W sławnym Lexiconie w amplitunerze często znajdziemy zawartość Harmana Kardona. To ten sam koncern. A w blu-ray BD 30 znajdziemy ... OPPO 83:

lexicon_oppo.jpg

oppo_bdp-83_lexicon_bd-30-540x272.jpg

Inny, fajny odtwarzacz blu-ray do fajnego grania CD? prosze bardzo:

cambridge_audio_azur_751bd_3v5.jpg

Niestety Panasonic w dźwięku audio stereo nie ma nic do powiedzenia. Podejrzewam, że jako transport po coaxialu też czy OPPO czy ten CA Azur 751 też będą lepsze.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś bezpośrednie porównanie 500 i 700 ? Na Oppo nie dam 4k :(

Będzie to pracowało z JVC X 500 . Jak wygląda upsacaling DVD w 700 ? Równie dobrze jak w 500 ?

Może jest jakiś posiadacz 700 i opowie nam o wadach i zaletach tej maszynki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Sporo już wiem o tym odtwarzaczu jednak nie znalazłem jasnej informacji która jest dla mnie ważna: czy ten sprzęt interpoluje do 4K także materiały z USB i z DLNA?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza jak po smierci organisty bo ... zapewne Panasonic dał ciała i ten model mało potrafi. I jest słaby co jednoznacznie wynika z jego budowy.

I zapewne dlatego nie doczekaliśmy się żadnego testu bo wynik odbiegałby od oczekiwań producenta ;).

Ze swojej strony nt. tego playera napisałem chyba wystarczająco. Gówienko opakowane w złoty papierek.

Czekamy teraz na odtwarzacze BD UHD :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza jak po smierci organisty bo ... zapewne Panasonic dał ciała i ten model mało potrafi. I jest słaby co jednoznacznie wynika z jego budowy.

I zapewne dlatego nie doczekaliśmy się żadnego testu bo wynik odbiegałby od oczekiwań producenta ;).

Ze swojej strony nt. tego playera napisałem chyba wystarczająco. Gówienko opakowane w złoty papierek.

Czekamy teraz na odtwarzacze BD UHD :).

Pozdro

:) Co do kwestii audio jak najbardziej ale to akurat dla mnie nie jest ważne. Ta interpolacja ze źródeł innych niż płyta bardzo mnie interesuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potrzebujesz player sieciowy, a nie BD player :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twój TV nie dokona takiego upscalingu?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy w tym cudownym OPPO zdechnie laser jak w Pioneerach ludziom pozdychał za grube tysiące wtedy będzie płacz i lament na półce pozostanie kawał smieciowej elektroniki ! w piecu za to te duze kondzie bedą ładnie strzelać !!

takich cwaniaczków co kupowali drogie playerki jest sporo a teraz płączą ze po 2 latach optyka zdechła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy w tym cudownym OPPO zdechnie laser jak w Pioneerach ludziom pozdychał za grube tysiące wtedy będzie płacz i lament na półce pozostanie kawał smieciowej elektroniki ! w piecu za to te duze kondzie bedą ładnie strzelać !!

takich cwaniaczków co kupowali drogie playerki jest sporo a teraz płączą ze po 2 latach optyka zdechła

Dlaczego obrażasz mnie i nazywasz mnie cwaniaczkiem?

Bo kupiłem sobie OPPO? Kompleksy masz jakies z tego powodu?

???

BTW w tej chwili OPPO to najlepszy uniwersalny player, który czyta wszystkie formaty audio i video z płyty i wysyła wszystkie audio po HDMI łacznie z plikami DSD (DFF i DSF). Do tego 105 pracuje jako DAC.

I tak jest czy Ci się to podoba czy nie. Pokaż mi inny klocek o takich możliwościach.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sporo już wiem o tym odtwarzaczu jednak nie znalazłem jasnej informacji która jest dla mnie ważna: czy ten sprzęt interpoluje do 4K także materiały z USB i z DLNA?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Mam BDT700 i mogę potwierdzić że materiały 720p i 1080p są interpelowane do rozdzielczości 4k/60p. Tak jest z USB jak i DLNA. Oczywiście nie wspomniałem o filmach Blu-Ray ale to chyba jest jasne. Jedyny problem w tym odtwarzacz jest z dźwiękiem 7.1 Brak kodeków. Mimo że mamy obraz to niestety nie ma dźwięku. Dlatego do filmów 7.1 i z Atmos zakupiłem Himedia H8. Teraz mam problem rozwiązany.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu i możliwości jego kalibracji to są ogromne w tym Blu-Ray. Jak by ktoś miał i mógł udostępnić swoją kalibrację to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez 200473

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli pozwolisz podpytam Cię o tę Octa Core Himedia. Czy menu jest w 4K a jeśli nie to czy przez KODI telewizor wykrywa sygnał 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...