Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 55PFS8109/12 48PFS8109/12 seria 8000 / 8109 powered by Android

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze dziękuję Panowie za test. Jak zawsze, dobra robota!

TV naprawdę robi wrażenie i zrobił zamęt w głowie. Co tu wybrać? Może dołożyć i kupić tego Philipsa? Pokazałem test żonie, i... podoba się, baaardzo :-)

Poczekam jednak na opinie pierwszych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sam wiem z doświadczenia, że ambi działa na płeć żeńską ; ) Ja czekam na jakiegoś maniaka Androida, który tutaj rozkręci scenkę : ) XBMC... i takie tam. Ja w ogóle przytulę ten tv na dłuższy czas i sam się wkręcę. Trzeba go trochę poużywać.

Ja już co do wyboru nie będę się wypowiadać bo to jest masakra ; ) Współczuję :D Albo zazdroszczę takich PROBLEMÓW ;p ^_^^_^^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Rzeczywiście fajny test bez dwóch zdań . :)

Ucieszył mnie widok dwóch kart Smart z modułami CAM w dwóch wejściach COMMON INTERFACE + . Rozumuję , że dzięki podwójnemu tunerowi będzie można nagrywać

jeden program , a inny program w tym samym czasie oglądać . Mam na myśli tuner DVB-C . Bo teraz mogę na telewizorze firmy Sony 46W905A , który ma tylko jedne wejście COMMON INTERFACE+

a w którym mam włożony moduł CAM z kartą Smart od operatora telewizji cyfrowej HD -kablowej , nagrywać ten sam program i równocześnie go oglądać . Innego programu

oprócz tego nagrywanego nie mogę w czasie nagrywania oglądać . Wiem , że te dwie karty Smart mogą mieć równe uprawnienia do wyświetlania

wszystkich kanałów lub jedna z kart ma wyższe uprawnienia , a druga niższe uprawnienia do wyświetlania kanałów . Dlatego , jeżeli karty Smart są o różnych uprawnieniach to są dla nich przeznaczone odpowiednie wejścia COMMON INTERFACE+ . Dla karty o wyższych uprawnieniach jest przeznaczone wejście 1 , a dla karty o niższych uprawnieniach wejście 2 COMMON INTERFACE+ . Jak karty są o równych uprawnieniach nie ma znaczenia do którego wejścia włoży się moduł CAM wraz kartą Smart.

Nie otrzymałem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie , no trudno . Macie przecież kontakt z przedstawicielami Philipsa , mogliście w temacie podświetlenia "krawędziowego" w tym telewizorze zapytać .

Ja myślę , że Philips wprowadził lokalną kontrolę jasności , pomimo że diody podświetlające są zamontowane tylko z boku telewizora . Zastanawiam , czy po dolnej krawędzi

telewizora , czy może z lewej strony telewizora , a może z obu tych stron . Będą inne testy , to może sprawa się wyjaśni , "bebechy" telewizora będą widoczne po jego rozkręceniu poszczególnych części . W telewizorze Sony przeze mnie używanym podświetlenie "krawędziowe" jest L/P , czyli z lewej i prawej strony telewizora.(krawędzi)

Pozdrawiam,

Edytowane przez hallyday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo chlopaki, extra test, świetnie się czyta i ogląda screeny + filmiki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. Czy ten telewizor można obejrzeć w jakimś mediaku czy saturnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz to mam twardy orzech do zgryzienia, ten Philips realnie około września czy jednak w tej samej cenie a nawet taniej Samsung 55HU7500 w rozdzielczości 4K?

Wyposażenie po stronie Philipsa, design również, ambi, android a tam 4K, pełne z hevc itd.

No to co lepsze super full hd Philips'a czy 4K w samsungu?

Co byście wybrali?

No bo Philips 4K będzie bez hevc ponoć oraz cena pewnie z 10tys i "tylko" potrójny ambi i dostępność pewnie jesienią.

Ja brałbym porządne Full HD, 4K tak nie wykorzystasz.Do tego kalibracja i masz super sprzęt.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak napiszesz nam jak to zrobić, w momencie gdy telewizor nie posiada lokalnego wygaszania, to sprawdzimy, bo z obserwacji nie wynika to jednoznacznie. Ocenianie rozmieszczenia diod na podstawie nierównomierności podświetlenia bywa złudne.

Mysle, ze uzycie kamery termowizyjnej mogloby pomoc w tym zadaniu. Tylko jakie to ma znaczenie, jak dokladnie rozmieszczone sa te diody, skoro liczy sie efekt ich dzialania

Teraz pewnie glownym tematem, dla wielu, bedzie hackowanie tego telewizora. I nie mam na mysli rootowania, tylko wlamanie do sieci domowej urzytkownika:)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Użytkownicy skandynawscy zgłaszają problemy na forum Philips :

http://www.supportforum.philips.com/en/showthread.php?16029-No-sound-from-android-apps-48pfs8109&s=22f2b04c14680c0078c92aa93f5105bf

Wygląda , że oprogramowanie jest jeszcze nie do końca dopracowane , trzeba mieć nadzieję , że programiści od TP Vision/Philips wydadzą udany soft

poprawiający występujące błędy w oprogramowaniu , które tak "zatruwają" użytkowanie tego telewizora przez jak ja ich nazywam "beta"testerów czyli

pierwszych użytkowników . Oprogramowanie układowe w telewizorze powinno wpierw przecież być przetestowane przez programistów firmy , i oni powinni

"wychwycić" ewentualne błędy i je poprawić , a nie wypuszczać produkt na rynek konsumencki niedopracowany , który powoduje zmartwienia jego nabywców.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy, bugi w sofcie zawsze będą, ważne aby na bieżąco nowym softem je eliminowano. Wystarczy spojrzeć na soft w Samsungu, świetny, rozbudowane smart i bugi też są pomimo tego że któryś rok z rzędu jest w użyciu a co dopiero android, totalna nowość w tv. Poza tym apple ma bugi w iphonach i androidy tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi jednak podejście Philipsa w ostatnich latach do aktualizacji oprogramowania. To najsłabsza strona tego producenta, jeśli nie poprawią podejścia do tematu może być lipa.

A telewizorek wygląda na wart uwagi. Sam bym się wykosztował na niego ale dopiero po pewnej obniżce cen.

Czy wiadomo coś o modelach w innym kolorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mają być jeszcze w białym o oznaczeniu 8209. Pytanie brzmi czy biały to też szczotkowane aluminium czy plastik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast 5200:1 po kalibracji ;)

Jakie to szczęście że mam swojego prawdziwego króla kontrastu czyli Panasa 65VT60 z moim 20000:1 i to jeszcze bez pro kalibracji, ale wkrótce poproszę kolegę Kopra o nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzesień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Rzeczywiście fajny test bez dwóch zdań . :)

Ucieszył mnie widok dwóch kart Smart z modułami CAM w dwóch wejściach COMMON INTERFACE + . Rozumuję , że dzięki podwójnemu tunerowi będzie można nagrywać

jeden program , a inny program w tym samym czasie oglądać . Mam na myśli tuner DVB-C . Bo teraz mogę na telewizorze firmy Sony 46W905A , który ma tylko jedne wejście COMMON INTERFACE+

a w którym mam włożony moduł CAM z kartą Smart od operatora telewizji cyfrowej HD -kablowej , nagrywać ten sam program i równocześnie go oglądać . Innego programu

oprócz tego nagrywanego nie mogę w czasie nagrywania oglądać . Wiem , że te dwie karty Smart mogą mieć równe uprawnienia do wyświetlania

wszystkich kanałów lub jedna z kart ma wyższe uprawnienia , a druga niższe uprawnienia do wyświetlania kanałów . Dlatego , jeżeli karty Smart są o różnych uprawnieniach to są dla nich przeznaczone odpowiednie wejścia COMMON INTERFACE+ . Dla karty o wyższych uprawnieniach jest przeznaczone wejście 1 , a dla karty o niższych uprawnieniach wejście 2 COMMON INTERFACE+ . Jak karty są o równych uprawnieniach nie ma znaczenia do którego wejścia włoży się moduł CAM wraz kartą Smart.

Nie otrzymałem odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie , no trudno . Macie przecież kontakt z przedstawicielami Philipsa , mogliście w temacie podświetlenia "krawędziowego" w tym telewizorze zapytać .

Ja myślę , że Philips wprowadził lokalną kontrolę jasności , pomimo że diody podświetlające są zamontowane tylko z boku telewizora . Zastanawiam , czy po dolnej krawędzi

telewizora , czy może z lewej strony telewizora , a może z obu tych stron . Będą inne testy , to może sprawa się wyjaśni , "bebechy" telewizora będą widoczne po jego rozkręceniu poszczególnych części . W telewizorze Sony przeze mnie używanym podświetlenie "krawędziowe" jest L/P , czyli z lewej i prawej strony telewizora.(krawędzi)

Pozdrawiam,

Tak - własnie po to są dwa moduły CAM aby można było korzystać z funkcji PIP lub oglądać jedno a nagrywać drugie.

Zalecenia producenta są takie aby zainstalować dwie karty o takich samych uprawnieniach ale owszem złącza CAM są ponumerowane i złącze 1 jest wiodące ale dla pewności poprawnego działania zalecane jest zainstalowanie dwóch kart o takich samych uprawnieniach.

Ps. Można spróbować nabyć moduł CAM zdolny do dekodowania dwóch strumieni jednocześnie. Są takowe na rynku. Niestety to rozwiązanie nie zadziała jeżeli moduły CAM są przez danego operatora sprawowane z konkretną kartą np. N na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie się doczekałem recenzji. Jeszcze tak dokładniej to chyba żaden model nie miał :). Najlepszy w tym momencie telewizor na rynku?

BTW - można go gdzieś zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo czekałem, aż pokażą nam wreszcie ten telewizor. Mnie się podoba bardzo, kto będzie kupował niech poczeka jeszcze na poprawki w oprogramowaniu i będzie świetny telewizor. Myślałem, że ambilight z czterech stron to tylko zeszłoroczna przymiarka jak rynek zareaguje, a się okazuje, że pomysł został podtrzymany i pewnie w tym roku będzie jeszcze jeden model z takim ambi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za test.

Na stronach Philipsa widac zapowiedź 4K czyli modely 55PUS8809. Mam nadzieje , że będzie równie dobry, a nawet lepszy. Bardzo by mi to odpowiadało.

Dla mnie jedyną niepokojaca sprawą jest RAM wielkości 1GB. Posiadałem telefon Samsung S3 i ten parametr byl oficjalnie podany jako przyczyna nie aktualizowania telefonu do Androida 4.4. Oby w tym wypadku tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsa PUS8809 jeszcze nie znamy, natomiast o HU7500 będę mógł się wypowiedzieć w przyszłym tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Danii i od lipca jestem naprawde szczesliwym posiadaczem 8809 (55 cali UHD). Zgadzam sie z testem, telewizor jest przepiekny obraz powala na kolana a ogrom funkcji i wodotryskow przygniata mnie do sciany. Jedynie mam problem ze streamowaniem kanalow tv na ipada oraz odwrotnie ale to chyba wina samej apki. W tej chwili czekam tez na promocje na zarowki Hue. Jak tylko bede mogl to nabede bo to juz moj trzeci telewizor z ambilight (a szosty z rzedu Philipsa). Chcialbym aby HBO Go poprawilo apke na Androida aby mogla sie instalowac w telewizorze. Poza tym oprogramowanie telewizora nie jest jeszcze w pelni dopracowane, co 2-4 tygodnie wychodzi aktualizacja ale wciaz sa pewne niedomogi (teraz sterowanie wlaczeniem mediabox+ nie dziala) ale powtarzam: obraz powala na kolana :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem jeszcze dodac ze na pudelku jest dumny napis Made in Poland :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do telewizorów Philips ,to poniekąd zostało tylko Biuro Konstrukcyjne w Brugge (Belgia)i logo firmy Philips , a produkcja(składanie) została przeniesiona z Węgier

do Polski (Gorzów) . Największą bolączką jest niedopracowane oprogramowanie . Użytkownik poniekąd jest beta testerem . Owszem

oprogramowanie może w początkowej fazie produkcyjnej mieć błędy , jest to nieuniknione , ale firma TP Vision , która "wykupiła "

akcje Philipsa jakoś chyba nie ma szczęścia do programistów.Sam jestem zainteresowany żywotnie telewizorem Philips , tyle że w

wersji 8159 z centralną podstawą lub telewizorem Philips 55PUS9109/12 , który ma ujrzeć" światło dzienne" w miesiącu październiku i

być może cena wyjściowa , która ma wynosić 3200 € , zejdzie "w dół" i będzie dla mnie "strawna". A telewizory Philips 48PFS8109/12

i Philips 55PFS8109/12 są już dostępne do zakupu od 22 sierpnia np. w sklepie internetowym Media Expert w cenie 6999.00 zł,czy 7999.00 zł.z dostawą do domu lub sklepu stacjonarnego . No na wyjściu cokolwiek mimo wszystko za wysoka . Trzeba trochę odczekać , ale

na żywo warto będzie zobaczyć . Nie ma jak osobisty ogląd , testy testami , najważniejszy , będę to zawsze powtarzał , jest osobisty ogląd

interesującego nas modelu .

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Danii i od lipca jestem naprawde szczesliwym posiadaczem 8809 (55 cali UHD). Zgadzam sie z testem, telewizor jest przepiekny obraz powala na kolana a ogrom funkcji i wodotryskow przygniata mnie do sciany. Jedynie mam problem ze streamowaniem kanalow tv na ipada oraz odwrotnie ale to chyba wina samej apki. W tej chwili czekam tez na promocje na zarowki Hue. Jak tylko bede mogl to nabede bo to juz moj trzeci telewizor z ambilight (a szosty z rzedu Philipsa). Chcialbym aby HBO Go poprawilo apke na Androida aby mogla sie instalowac w telewizorze. Poza tym oprogramowanie telewizora nie jest jeszcze w pelni dopracowane, co 2-4 tygodnie wychodzi aktualizacja ale wciaz sa pewne niedomogi (teraz sterowanie wlaczeniem mediabox+ nie dziala) ale powtarzam: obraz powala na kolana :) Pozdrawiam

A ja mieszkam w bidnej Polandii i od 9 miesięcy jestem mega szczęśliwym posiadaczem plazmy 65VT60 i twój Philipsik obrazem nawet w 30 % nie dorównuje kontrastem/kolorami i dynamiką obrazu , że nieraz gęba sama się uśmiecha z zachwytu !!!!!! Jak taka technologia mogła polec ????? pozostawili tą dającą beznadziejny szary obrazek.4K to będzie miało sens tylko na OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fyr

Witam

Czy mógłbyś sprawdzić ile RAM ma 8809. Procesor z tego co znalazłem jest 8-rdzeniowy. Pewnie trzeba ściągnąć z Google Play program do diagnostyki by dowiedzieć się o szczegółowej specyfikacji.

@ROMAN38 Cieszymy się razem z Tobą.

Jacek N3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...