Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 55PFS8109/12 48PFS8109/12 seria 8000 / 8109 powered by Android

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowalem Smart Booster i wynik to 1002Mb czyli chyba 1Gb. Procesor jest raczej 6-rdzeniowy bo hex core a nie octa core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobiazg, służę uprzejmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ,,mgiełka" koloru różowo-czerwone na końcach czarnego(podczas ruchów) koloru wystepuje we wszystkich philipsach !Miałem już kilka modeli i jak się raz to zobaczy , to póżniej staje się bardzo denerwujace!Philips nic z tym nie robi!Pisali o tym na flathpanelhd o seri 8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne funkcje dodano do tego telewizora, gdybym tylko mi fundusze pozwalały to bym swój natychmiast opchnął na jakiejś aukcji, dozbierał i kupił ten. Najlepsze to możliwość oglądania bez zewnętrznego dekodera, czterostronny ambilight, oraz Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu owszem szybkie, niephilipowskie, ale jak zwykle pełno bugów, działa czasem wg własnego widzimisie, jakies czarne ekrany wyskakują, PiP działa nie tak jak trzeba (wygląda na to, że tylko kanały DVB-T i satelitarne wewnętrzne można normalnie zamieniać, ja mam z dekodera zewnętrznego dreamboxa i niestety nie działa to tak jak powinno) na który taaaak liczyłem ...

Dźwięk - mozliwe że coś źle robię, ale kombinuje i kombinuje, i jest gorszy (a powinien być lepszy) niż w moim starszym 47PFL6007 (a nie jest tam tez zbyt dobry...).

Nie wiem też, czy da się jakoś to skonfigurować, ale zaaawsze z wyjściem exitem z menu smartTV/android wchodzi mi na kanał DVB-T - a ja chcę na kanał mojego dreamboxa jako priorytet ... denerwujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emer

Co do dzwięku wyłącz "Clear sound" i pobaw się wysokimi i niskimi tonami - będzie lepij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie - jak bedę w domu, potestuje ... mam załączony "clear sound"

Jestem na etapie kupna wieszaka - cięzki wybór, wyjątkowo źle zaprojektowano położenie ambivoox, no i diody ambilight też. Praktycznie nie ma wieszaka, który by nie przeszkadzał jednemu i drugiemu ....

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - ten "clear sound" daje jakiś wypłaszczony dźwięk, po wyłączeniu jest duuużo lepiej - dziękuję :)

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips proponuje uchwyty Vogel's THIN 225 lub THIN 245 ale są bardzo drogie. Myślę że na ich podstawie coś się uda znaleźć podobnego. Jak coś dobierzesz to się pochwal - też coś muszę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy ... a może TY sie pochwal co i jak, a ja na Twoich błędach ...

żartuje - kupiłem za 45PLZ, powiesiłem ale jutro powiem co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zonk z tymi ustawieniami audio !!

Wybieram "osobiste", robie w tym trybie ustawienia, niskie , wysokie, ustawiam "clear sound" na wyłącz i jest OK do czasu wyłączenia TV, po załączeniu spowrotem stare ustawienia dźwięku !!

Jak to zapisać aby nie wracały stare ustawienia ?

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam w bidnej Polandii i od 9 miesięcy jestem mega szczęśliwym posiadaczem plazmy 65VT60 i twój Philipsik obrazem nawet w 30 % nie dorównuje kontrastem/kolorami i dynamiką obrazu , że nieraz gęba sama się uśmiecha z zachwytu !!!!!! Jak taka technologia mogła polec ????? pozostawili tą dającą beznadziejny szary obrazek.4K to będzie miało sens tylko na OLED.

oddałem dwa egzemplarze tego cudownego telewizora (jeden po 3. a drugi po 5. tygodniach) i powiem ci, że "taka technologia mogła polec" ze względu na: wypalające się w tempie ekspresowym matryce, buczące wiatraki i potworny pobór prądu... miło mi, że komuś ten telewizor sprawił radość, bo mnie przez niego o mały włos szlag nie trafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FW v9.32.28 - for 8xx9 Series - 2014
This FW is applicable to following EU models:
8109 / 8159 / 8209 / 8809
IMPORTANT: After upgrading your TV, it is necessary to perform a "cold start". This means that,
after the TV is running again (after the update), shut down the TV, wait 1 minute (till all components are shut down),
and unplug the TV from the mains (pull power cord) for 2 minutes before starting again.
Changelog:
AND1E_0.9.32.28 (Date published: 2014-09-23)
Improvement for CAM usage
Solution to prevent flickering UI with 4K input
AND1E_0.9.32.27 (Date published: N/A)
Please note that version 9.32.27 was an intermediate version for production only.
Solution to prevent greenish UI
Solution to remove flickering after watching picture quality demo
AND1E_0.9.32.25 (Date published: N/A)
Please note that version 9.32.25 was an intermediate version for production only.
Improvements for HDMI usage
Improvement with HBBTV usage
Improvement with DVBT Canal+ usage
Improvements for recording usage
Improvements during fast zapping
General stability improvements
Internal Skype camera new firmware integration
Solution for Quantis CAM usage with Ziggo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizyta skalibrujtv.pl :

biel stała się bielsza, niuanse w odcieniach szarości, generalnie duża satysfakcja i przyjemność poznania pewnego faceta - skalibrujtv.pl w osobie Szefa :)

minusy w/w wizyty : spóźnij się 8 min i nie chciał kawy/herbaty ... ;)

plusy - profesjonalna usługa, pdf z ustawieniami, zalecane/polecane ustawienia "ulepszaczy" i generalnie rzecz biorąc - ludzkie oko nie ustawi właściwie nastaw obrazu, co Maciek Koper swoimi zabawkami namierzy i skalibruje ...

Edytowane przez emer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień dźwięku w trybie "osobiste" - ponieważ mozna je zmienić/zapisać TYLKO podczas pierwszego ustawienia, przy pierwszym uruchomieniu TV, zrobiłem całkowity reset do ustawień fabrycznych i ustawiłem te parametry dźwięku jakie chciałem (podstawa to wyłączyć "clear sound"). Teraz to one są podstawowe i sa zawsze te same po wył/zał telewizora. Śmieszne to, ale niestety philips ma takich faHowców od oprogramowania ...

Co ciekawe, reset nie spowodował zmian w IFS noc, które skalibrował Maciek u mnie (nie były tez zablokowane) - pozostały nie zmienione

Jeszcze jedna sprawa - ustawienia obrazu trzeba sobie ustawić na każdym źródle sygnału - czyli i oglądając DVB-T, i na iplach tvplayerach i youtubach, i na HDMI .... nie wystarczy wybrac na jednym z nich np IFS noc, wszedzie trzeba to wybrać, bo każde ustawienie jest osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieliście , chyba jakiś super egzemplarz do testowania .

Niektóre partie tych telewizorów z danego tygodnia produkcji

są niestety obarczone błędami o których piszą ich użytkownicy .

Funkcje sieciowe nie za bardzo działają ...

Dla mnie wniosek jest prosty , należy nie spieszyć się z zakupem ,

bo telewizor sporo kosztuje , wychodzą kolejne nowe wersje

oprogramowania , więc trzeba mieć nadzieję , że zostaną wyeliminowane

główne błędy ...

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wiecie może czy w tych modelach można ułożyć listę kanałów w te sposób aby np pod 1ka mieć TVP 1 via DVB-T a na 2jce TVP2 via Satelita? Na Samsungach takiej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie:

co lepiej kupić: Philips 55pfs8109 czy Philips 65PFS7509? Mam straszny mętlik w głowie a chce do końca października kupić TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem uchwyt Vivanco / Titan WTS 3 35552 i jestem zadowolony. Jest w standardzie VESA 200x200 czyli dopasowany do TV 55PFS8109, nie zasłania diod Ambilight, posiada tuleje dystansowe, pozwalające zamontować go pomimo wypukłości tylnego głośnika. Można regulować odległość od ściany w zakresie 86-214 mm oraz kąt ustawienia na przegubie kulowym.

http://images70.fotosik.pl/283/552d742b6d7c5dcf.jpg

http://images70.fotosik.pl/283/f7e95d5818f58371.jpg

http://images70.fotosik.pl/283/16fa4447c88e1d2f.jpg

Testowałem też uchwyt Vogels, ale moim zdaniem się nie sprawdza - zasłania diody:

http://images70.fotosik.pl/283/b2dc95809b052df6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matteo001 dziękuję Ci bardzo za świetną odpowiedź, mega merytoryczna i bardzo pomocna. Dzięki. Przeglądałem dane tego uchwytu i rozumiem, że nie ma co się martwić tym, że dedykowany jest max do 40 cali ponieważ wytrzyma max 35 kg a sam tv waży 17,2 kg ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w temacie oprogramowania tego TV. Na stronie Philips najnowsze jakie jest to:AND1E_0.9.32.28
tymczasem w tv , który kupiłem 3 dni temu wersja oprogramowania jaka widnieje to:
AND1E.0.9.32.100
W związku z tym pytanie: cy to jest jakaś wersja beta najnowszego czy wręcz odwrotnie, czyli pierwsza wersja i powinienem ją upgradowac do tej umieszczone na stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie dasz rady DOWNgradować - masz wyższy numer. Chyba że softem AND1E_0.9.32.28 na pendrive, choć to nie ma sensu.

Ja tez przy zakupie miałem wersje wyższą niz była aktualnie ogólnodostępna.

To jakies wersje fabryczne, nie ma ich nigdzie i nie wiadomo co wnoszą nowego.

No i gdy pojawi sie wersja wyższa niż masz (XXXX100), to dopiero wtedy UPgradujesz ... no i zawsze lepiej robić to pendrivem, a nie liczyć że zaciągnie bez przeszkód z neta bezpośrednio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...