Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 55PFS8109/12 48PFS8109/12 seria 8000 / 8109 powered by Android

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie, w sobotę kupiłem TV, dzisiaj jadę do sklepu reklamować, ale już się dowiedziałem na infolini RTV Euro AGD że zwrotów, wymian u nich nie ma, tylko reklamacja u producenta. Tak więc coś czuje że będzie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś z posiadaczy tego tv wie może czy da się uruchomić plik .mkv przy pomocy dlna?

Odpaliłem kodi, ale ani kodi ani wbudowany player nie radzą sobie z odtworzeniem tych filmów. Mam na pc udostępniony folder, wszystko jest widoczne, ale przy próbie puszczenia filmu zwraca komunikat "unsupported file format...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się spodziewałem, RTV EURO AGD umywa ręce i nie przyjmuje zwrotów/wymian mimo niezgodności towaru z umową, oczywiście mogę TV oddać do nich, ale to jest tylko reklamacja w moim imieniu do Philipsa (czyli to co mogłem zrobić sam). W związku z tym zgłosiłem tą wadę do Philipsa (przesłałem im powyższe zdjęcia) i podobno mają zabrać TV na ekspertyzę do serwisu. Obawiam się że okaże się że podświetlenie "mieści" się w ich normach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę bo wygląda to źle. Stawiam, że jednak wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało mi się ogarnąć kwestię udostępnienia plików .mkv. Teraz jednak pojawił się problem innego typu.

Przy niektórych filmach (głównie właśnie mkv) po uruchomieniu (obojętne czy to za pomocą kodi czy też przy użyciu wbudowanego playera) obraz się zacina. Tak mam na przykład z avatarem i jeszcze kilkoma innymi.

Czy to jest kwestia problemów mojego wifi czy na przykład modułu wifi telewizora? Filmy puszczone z usb nie mają oczywiście tego problemu.

Da się jakoś to rozwiązać czy po prostu niektóre pliki będzie trzeba odtwarzać z flash drive'a?

I jeszcze jedna kwestia, próbowałem oglądać avatara w 3D, jednak nie potrafię jakoś tego ogarnąć. Obraz jest jakby nieostry / zamazany. Niektóre elementy są ostre a niektóre nie. Daje to taki efekt, że nie da się tego oglądać, oczy wariują. Czy to jest kwestia złego formatu pliku czy też tak już jest z 3D w telewizorze? Próbowałem zmieniać ustawienia 3D (lewo / prawo, zamiana i tak dalej) ale efekt jest cały czas taki sam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tego tv czy po ostatniej aktualizacji androida macie ciągle 4.22 czy juz 5.0 lilipo ???

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w wersji 4.2.2. Z tego co wiem tylko tegoroczne modele są na androidzie 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego tv: czy telewizor posiada bluetooth ? Jeśli tak jak wygląda współpraca ze słuchawkami bezprzewodowymi i soudbarami innych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV posiada BT - jest w menu opcja włącz/wyłącz. Nie wiem jak działa to ze słuchawkami/soundbarem bo nie posiadam.

Swoją drogą to na razie jestem raczej zadowolony z zakupu ... niby mnóstwo niepochlebnych opinii w "internetach", a mi tak jakby działa OK. Jeszcze nie potrzebował "hard reseta", włącza się OK, matryca podświetlona prawidłowo, wysyła sygnał CEC do Raspberry Pi nawet gdy został włączony jako drugi (Pi działa u mnie 24/7), w 3D praktycznie crosstalku brak, Miracast działa jak trzeba ... Androida "wbudowanego" używa się tylko u mnie do Player/Ipla/Kinoplex, więc od funkcji SMART nie wymagam w tym TV zbyt wiele ...

Zobaczymy "na dniach" jak dojdzie do mnie soundbar i podłączę go za pomocą ARC :D Mam nadzieję, że nie będzie gubił ustawień (innych nie gubi chyba).

Jak się człowiek naczyta, to potem szuka problemu tam gdzie go nie ma... Dziś np Teść chciał zobaczyć 3d ... no i jednak w tle crosstalk był... zacząłem szukać najpierw przyczyny w google szukając 8109 crosstalk, potem raspberry pi crostalk, potem kodi crostalk ... a na końcu okazało się, że miałem ustawione jakieś "przybliżenie" w dopasowaniu obrazu do ekranu i jak ustawiłem 1:1 to wszystko super :)

Edytowane przez barat
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba przechwaliłem (albo coś robię źle).

Z jakiegoś powodu nie mam dźwięku na soundbarze podłączonym HDMI ARC.

TV wyczuwa Fidelio B5, przełącza się na niego, pozwala sterować "głośnością" (na wyświetlaczu soudbara wartość się zmienia), pozwala na ON/OFF soundbara wraz z TV, ale dźwięku rzadnego :(

Do soundbara mam podpięty Raspberry Pi i z niego dźwięk leci, do tego mam też sterowania CEC pilotem TV (Vol+/- steruje soudbarem, a pozostałe przyciski Raspberry Pi)...

Co ja robię źle bo nie ogarniam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie mogę edytować to sprostuję w kolejnym poście - jeśli jakiś admin może to niech połączy w jedno.

Wygląda na to, że pomogła wymiana kabla HDMI. Poprzednio był to SHIRU HDMI-HDMI 1,5m, a teraz mam Auda Optimum Kabel HDMI(m)/ (m) 1m ... cenowo to samo, ale jakość wykonania zupełnie inna. Miejmy nadzieję, że teraz będzie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Proszę o pomoc w wyborze telewizora zastanawiam się co będzie lepszym wyborem z tych dwóch telewizorów, chodzi mi gdzie uzyskam lepszy obraz, jakość it - lepsze 3d. Na tą chwilę obstawiam full hd, ale mam duży czy nie wybrać 4k a może 55pus8809.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 55" nie koniecznie zauważysz wzrost jakości 4k vs 1080p z odległości ~2m ... w tych phili i tak 4k to po HDMI, tunery tego nie obsługują, Android wbudowany też nie, HDR nie ma ...

Ja wybrałem 55pfs8109 i na razie nie żaluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - rozumiem, że telewizor jest nadal aktualizowany? W związku z tym mam pytanie. Czy pamięć która jest wbudowana, wystarcza na aktualizacje? Bo w telefonach z małą ilością pamięci po kilku aktualizacjach często jest tak, że telefon komunikuje brak pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - rozumiem, że telewizor jest nadal aktualizowany? W związku z tym mam pytanie. Czy pamięć która jest wbudowana, wystarcza na aktualizacje? Bo w telefonach z małą ilością pamięci po kilku aktualizacjach często jest tak, że telefon komunikuje brak pamięci...

dziwne rzeczy opowiadasz ... czyli jest upgrade FW telewizora i ma niestarczyć pamięci dla tego upgrade ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zastanawiam się jak to w nim działa, bo ten model ma mało wbudowanej pamięci. Chodzi mi o to, czy kolejne aktualizacje coraz bardziej zajmują pamięć wewnętrzną?

Jestem nim zainteresowany i stąd takie pytanie, bo ciekawi mnie, czy z czasem nie braknie pamięci na aktualizacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja FW nie ma nic wspólnego z aktualizacją Androida na telefonach/tabletach. W TV android jest dodatkiem, a nie głównym elementem systemu ... do tego stopnia, że w tym modelu działa w 720p, a w modelach 2015 działa w 1080p ;)

Ja osobiście olałem aspekt SMART tego TV i używam Raspberry Pi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuszanie na TV funkcji serfowania po necie za sprawą ANDROID jest chyba złym oczekiwaniem.

GOOGle ANDROID TV nie jest w żaden sposób wspierany.

Na co liczył SONY i inni.

"oblukaj", "cda" itp. i dostęp darmowy do treści filmowych przez SONY TV czy Philips jest możliwe.

Wystarczy poczytać. Pluginy pod KODI.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed dylematem czy model 55PFS8109 czy 55PUS8809 ?

Czy warto wydać 1k więcej na niby 4K czy jednak pozostać przy Full HD ?

Czy jest duża różnica w androidzie 4.2.2 a 5.0

Telewizor do oglądania ; sport i filmy

Znajdę gdzieś test 55PUS8809

Edytowane przez druiodbuff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Witam </p>

<p>3m na wprost pokój raczej ciemny i tak wieczorami oglądam dlatego stawiam na dobrą czerń i kontrast </p>

<p>Sygnał;  dekoder upc i bluray</p>

<p>Jak wychodzi skalowanie do 4k w modelu 8809</p>

Edytowane przez druiodbuff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...