Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Samsung 46F8000 kontra Sony KDL-46W905; Samsung F8000 Sony W905 W900

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Rozumiem, oba telewizory w konkretnych ustawieniach i scenach przejawialy mankamenty systemow podswietlania i efekty przewazaly szale raz w jedna strone, raz w druga.

Nie było szali raz w jedną raz w drugą w przypadku czerni, Samsung ewidentnie odstawał czernią od Soniaka delikatnie ujmując co było dobrze widać podczas nawet livestream'a, kto oglądał ten widział ;) Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wynikach można dyskutować w nieskończoność i zawsze będą rozbieżne bo różni recenzenci używają różnego sprzętu do kalibracji, w różnych warunkach i różnych przekątnych itd.

Nie mniej jednak, w/g hdtvtest które jest uznanym portalem i podobnie zresztą jak inne portale podaje identyczne 0,049 ANSI czerń w Samsungu jak i Sony ale 55", tak czy siak obydwa sa bardzo dobre, cholernie drogie ledy

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to ze hx 850 był lepszym modelem mam jeszcze możliwość zakupu takiego tv prosil bym testujących o potwierdzenie bo nie wiem który wybrać

pozdrawiam

W każdym akapicie artykułu masz nawiązania do HX850 i porównania właśnie po to by nie musieć zadawać takich pytań, bo na takie pytanie nie da się odpowiedzieć tak lub nie.

@Maciej, na wstępie Dzięki Wam za test, kawał dobrej roboty oj kawał.

czy mógłbyś się odnieść do tych bardzo niepokojących wieści ad. motion w W9? Na forach USA określają już to mianem bug. Zauważyliście to?

Motion

Sony’s motion-compensated frame interpolation system is called [Motionflow], which comes in 6 flavours on the KDL55W905A: “Standard“, “Smooth“, “True Cinema“, “Clear“, “Clear Plus” and “Impulse“. The first two introduced soap opera effect into 24p movies, so we rejected them immediately. For the sake of completeness, motion resolution (as determined through the horizontally scrolling test chart in the FPD Benchmark disc) were 850 and 900 for “Standard” and “Smooth” respectively. “True Cinemadid not increase motion resolution at all beyond the stock LCD level of 300.

The last three options increased motion resolution to 1080 lines. The Impulse” mode uses backlight scanning/ black frame insertion techniques to “reset” our retinal persistence and improve the perceived clarity of moving objects. No interpolation is applied in this mode, so there’s no interpolation artefacts, but we did see some double edge ghosting on selected panning shots.

The Sony W905′s “Impulse mode implementation caused significantly less flicker to our eyes compared to last year’s HX853, which is a massive plus. However, there’s still a sizeable amount of brightness drop: with “Impulse” mode engaged, we only managed to coax a maximum luminance of 98 cd/m2 out of the KDL-55W905A with both [backlight] and [Contrast] bumped up to “Max“. This pretty much rules it out for daytime viewing when it’s arguably most needed, since most live sports broadcasts (which benefit most from higher motion resolution without interpolation artefacts) take place during the day.

[Motionflow] “Clear” interpolates without causing 24fps film-based content to look like hyperrealistic, ultra-smooth video. “Clear Plus” appears to be a midway setting between “Clear” and “Impulse” – there’s some interpolation going on, and a small decrease in luminance. Both “Clear” and “Clear Plus” are viable options to boost motion resolution without evident side effects, with the former being more practical for daytime use.

za hdtvtest.....

Temu kto to napisał nie można odmówić wiedzy i doświadczenia więc motion jest sprawą nad wyraz subiektywną moim zdaniem. Co dla jednych jest idealnie dla innych może być fatalnie.

Potwierdzam, że:

True cinema nie podwyższał ostrości ruchu (nie zauważyłem, by ten tryb robił cokolwiek)

Trzy ostatnie opcje podwyższały rozdzielczość ponad 970 linii (mój test jest trudniejszy niż FPD i 970 linii liczy się bardziej niż 1080 z tamtej płyty)

Nie zaobserwowałem rozdwojonych konturów na trybie impuls, prawdę mówiąc nie testowałem dokładniej tego trybu. Jest raczej ciekawostką, bo zbyt mocno migocze by go używać na co dzień.

Mam pytanie do Macieja odnośnie Triluminosa, kiedy TV wyświetla natywną przestrzeń barw Triluminosa na jakim ustawieniu odnośnie kolorów, tzn czy musi być włączony Żywy kolor na Maks patrząc po zrzutach tak aby TV nie zawężał przestrzeni i nie ingerował elektroniką ?.

Ustawienie żywego koloru na maks daje najszersze spektrum barw, ale nie wiem, czy jest ono natywne.

A jak mają się kąty W905 w porównaniu do 850 ?

W W905 są trochę gorsze, ale to marginalne różnice. Oba telewizory mają okropnie słabe kąty widzenia.

Gmeru mam takie pytanie co do W905 a mianowicie jest w teście taki obrazek z westernu :D gdzie zieleni mało na sony ale czy to jest spowodowane triluminos czy tak już jest w tym TV na stałe i czy można to wyłączyć i zieleń wtedy wraca ?

Nie da się odwzorować poprawnie zieleni na tym TV, bo nie ma systemu zarządzania barwą, gdzie można by to ustawić. Na ustawieniu "film" zielenie są niedosycone i mają przekłamany odcień, a przy włączonym żywym kolorze przesycają się.

Dobrze. Skoro nikogo nie zastanowilo, co by bylo gdyby Samsungowi nie odebrano zbyt wielu punktow, zas Sony nie potraktowano gdzieniegdzie tak laskawie, to dociekliwym na poczatek polecam test LG LM960V, autorstwa Macieja Kopra http://blog.skalibrujtv.pl/2013/02/test-lg-lm960v-nanoled/.

Jak ktos nie ma czasu albo sily na przeczytanie calosci i przyjzenia sie diagramom, to w skrocie podaje punkt zaczepienia:

Samsung F8000

ocena:

Kontrast i czerń 7.5[/size] / 18

Rozumiem, oba telewizory w konkretnych ustawieniach i scenach przejawialy mankamenty systemow podswietlania i efekty przewazaly szale raz w jedna strone, raz w druga. Czy ta subiektywna, badz co badz ocena, jest dostateczna podstawa do tak duzej dysproporcji ocen?

Sony za czern i kontrast otrzymalo 10.5[/size] / 18.

Podoba mi się, że drążysz temat Binary ;) Szkoda, że nie zwróciłeś uwagi na ten fragment w teście LM960:

"Wrażenia w warunkach kinowych były także lepsze niż na większości krawędziowych telewizorów nie-IPS’owych"

Samo fakt, że matryca osiąga niższy kontrast pomiarowy nie oznacza jeszcze, że telewizor ma słabszą czerń. Tak było kilka lat temu. Teraz w dobie lokalnego wygaszania i sztuczek z automatycznym sterowaniem podświetlenia i/lub kontrastu nie da się w pełny syntetycznie ocenić kontrastu ekranu. Kolejnym przykładem tego jest HX955, który osiąga ~2400:1 na całej matrycy, a jednak dostał ocenę za kontrast znacznie wyższą niż W905, bo local dimming robi ogromną robotę, której jednak na planszy ANSI prawie się nie odczuwa.

Drugą kwestią jest, że taki sam kontrast na IPSie wygląda inaczej niż na matrycy xVA, a LM960v ma jeszcze bardzo agresywny filtr, przez który praktycznie wcale nie widać spadku kontrastu pod kątem. To podwyższyło ocenę koreańskiego telewizora.

Po trzecie nie traktujcie tych ocen jako wyrocznię. Testy przeprowadzamy z dużym odstępem czasu, więc nie ma co się czepiać o każde 0.5 punktu. Nawet gdybyśmy zestawili wszystkie telewizory obok siebie i tak pewnie były by zastrzeżenia. Tak czy inaczej, nic manipulowane nie było. Oceniłem jak oceniłem i zdania nie zmieniam. Pomiędzy F8000, a W905 jest ogromna różnica w kontraście na korzyść tego drugiego.

Niestety mam co do tego olbrzymie wątpliwości.To co napisał kolega Binary piętro powyżej wskazuje niekonsekwencje i zupełnie oderwane od logiki oceny przyznane od autorytetu tego forum kolegę Macieja.Tv Lg o słabszym kontraście i poziomie czerni uzyskuje ocenę wyższą niż Samsung o lepszych parametrach o 2 pkt.Moim skromnym zdaniem przy kupnie sprzętu należy się kierować zdrowym rozsądkiem i własnym wzrokiem bo ... papier wszystko przyjmuje.

Dokładnie Beksa, pokieruj się swoim wzrokiem do sklepu, porównaj ze sobą modele, a później opisz swoje wrażenia. Na ten moment nie rozumiem na czym są oparte twoje szlochy i lamenty.

Test fajny, wiedza Maćka i Gmeru jest na prawdę duża w tym co robią, ale jeżeli chodzi o płynność ruchu, to niestety chłopaki dają ciała. Jak można napisać że w Samsungu poprawiono Motion Plusa w stosunku do zeszłorocznych modeli skoro kompletnie niczym te algorytmy się nie różnią i są tak samo skopane jak w zeszłorocznych modelach?

Jak by ktoś miał obiekcje, to wrzucam link do filmików testowych, które dają artefakty na Samsungu, a na Sony nie sprawiają żadnego problemu:

https://hotfile.com/dl/224245157/06f0fe6/Motion_tests.zip.html

Artefakty z tych filmików to tylko jedna strona medalu. Druga, znacznie gorsza, to przycinanie się filmów co jakiś czas. Po prostu na Samsungach nie da się uzyskać płynnego odtworzenia całego filmu, nawet z Reclockiem. Co jakiś czas będzie przycięcie obrazu. A dla wnikliwych poniżej szczegółowy opis:

Mam starego Samsunga B650 i udało mi się stworzyć konfigurację PC z Reclockiem do płynnego oglądania filmów bez żadnych przycięć. Motion Plus w tym modelu działa sympatycznie bez efektu teatru i bez artefaktów na załączonych filmikach.

Bratu doradziłem kupno następcy: C650. Jednak jak się potem okazało ciągle miał problem z przycinaniem się filmów, nawet z Reclockiem. Byliśmy przekonani że to wina komputera brata. Wreszcie zdenerwowany zawiozłem swojego PC do brata i co się okazało? Takie same przycięcia! Co minuta, dwie szarpnięcie obrazem. Wreszcie doszliśmy, że to wina MotionPlusa w TV.

Brat kupił sobie potem odtwarzacz Dune i jest trochę lepiej. Przycięcie średnio co 15 minut. Przywiózł ostatnio do mnie ten odtwarzacz i obejrzeliśmy dwa filmy by go sprawdzić na moim Sony HX750. I wiecie ile było przycięć na tych filmach? 0!!!

Na telewizorze brata, modelu C650 artefakty z filmików już występują. I tak samo wygląda to na dzisiejszych F8000. Ile to generacji w przód? 5?

Ja jak kupiłem Samsunga ES6710, to szybko go zwróciłem, głównie z powodu cloudingu który był nie do zaakceptowania, ale też z powodu Motion Plusa który dopełnił czary goryczy. Bo to przycinanie filmów co kilka minut nadal występowało. I na 100% jest to winaTV, bo po przepięciu kabla HDMI na starego B650 problem momentalnie znikał.

1. Po czym wnioskujesz, że nie poprawiono w ogóle upłynniacza. Testowałeś oba modele w ten sam sposób?

2. Co to znaczy dają artefakty na samsungu, a na sony nie? Upłynniacz Samsunga ma dwa suwaki z 10 stopniami regulacji + funkcję led motion plus. To daje 200 kombinacji ustawień, więc trochę za dużo by uogólniać. Nie sądzisz? Podaj ustawienia na jakich testowałeś jeżeli piszesz o artefaktach. My testowaliśmy na redukcja rozmyć Maks, redukcja skoków 1 - 4 i LED motion plus włączone. Testowałem kilka ujęć (24p) z kamerą przesuwającą się po planie horyzontalnie (coś podobnego do tego co wstawiłeś). Sprawdzałem też materiały 50p np. koncert the pipetes, który jest okrutny dla upłynniaczy. Ilość artefaktów była podobna do tego co na Sony.

3. Nie zaobserwowałem problemu z przycinaniem obrazu, ale nie oglądaliśmy jednego materiału dłużej niż 10 minut bez przerwy. Jesteś pewien, że to nie była wina uszkodzonego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratu doradziłem kupno następcy: C650. Jednak jak się potem okazało ciągle miał problem z przycinaniem się filmów, nawet z Reclockiem. Byliśmy przekonani że to wina komputera brata. Wreszcie zdenerwowany zawiozłem swojego PC do brata i co się okazało? Takie same przycięcia! Co minuta, dwie szarpnięcie obrazem. Wreszcie doszliśmy, że to wina MotionPlusa w TV.

Brat kupił sobie potem odtwarzacz Dune i jest trochę lepiej. Przycięcie średnio co 15 minut. Przywiózł ostatnio do mnie ten odtwarzacz i obejrzeliśmy dwa filmy by go sprawdzić na moim Sony HX750. I wiecie ile było przycięć na tych filmach? 0!!!

Na telewizorze brata, modelu C650 artefakty z filmików już występują. I tak samo wygląda to na dzisiejszych F8000. Ile to generacji w przód? 5?

No cóż, na C750 mam to samo. Myślałem (miałem nadzieję), że poradzili sobie z tym problemem w następnych seriach. A tu niespodzianka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po czym wnioskujesz, że nie poprawiono w ogóle upłynniacza. Testowałeś oba modele w ten sam sposób?

2. Co to znaczy dają artefakty na samsungu, a na sony nie? Upłynniacz Samsunga ma dwa suwaki z 10 stopniami regulacji + funkcję led motion plus. To daje 200 kombinacji ustawień, więc trochę za dużo by uogólniać. Nie sądzisz? Podaj ustawienia na jakich testowałeś jeżeli piszesz o artefaktach. My testowaliśmy na redukcja rozmyć Maks, redukcja skoków 1 - 4 i LED motion plus włączone. Testowałem kilka ujęć (24p) z kamerą przesuwającą się po planie horyzontalnie (coś podobnego do tego co wstawiłeś). Sprawdzałem też materiały 50p np. koncert the pipetes, który jest okrutny dla upłynniaczy. Ilość artefaktów była podobna do tego co na Sony.

3. Nie zaobserwowałem problemu z przycinaniem obrazu, ale nie oglądaliśmy jednego materiału dłużej niż 10 minut bez przerwy. Jesteś pewien, że to nie była wina uszkodzonego egzemplarza?

1. Jak tylko w MM pojawiły się F8000 poszedłem z laptopem by puścić filmiki testowe. Artefakty dokładnie takie same jak na C650 brata i na ES6710 który miałem kilka miesięcy temu. Tak więc wniosek może być tylko jeden.

2. Żadne zmienianie opcji w MotionPlus czy wyłączanie LED motion plus nie likwiduje artefaktów. Testowałem to bardzo dokładnie. Z tego co pamiętam to nawet gdy ustawienia w MotionPlus były 0, 0 to i tak artefakty występowały. Dodam że najlepszy test z tych filmików co wgrałem to "Red tails". Tam ewidentnie widać artefakty za skrzydłami samolotów.

3. Przycinanie ewidentnie występuje na C650 co minutę dwie, a na ES6710 którego miałem co około 15 minut. Dedukcyjnie wnioskuję że to wina MotionPlusa, bo nie chce mi się wierzyć, że to taki zbieg okoliczności, że ciągle trafiam na uszkodzone egzemplarze. Zresztą z wiadomych względów nie mam możliwości przetestowania kilku egzemplarzy.

A jeszcze taką ciekawostkę dodam, że na ES6710 gdy ustawiłem odświeżanie 23.976Hz (23p w opcjach Intela) to obraz skakał jak żaba, co sekundę. Trzeba było ustawić 24Hz bo inaczej nie było szans na oglądanie. I znowu, test polegał na przepinaniu kabla pomiędzy ES6710, a B650, gdzie B650 nie miał przy 23.976Hz żadnych problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dołączone okulary 3D do Sony obsługują funkcję Simulviev czy też trzeba kupić inną wersję

okularów 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innej wersji od Sony nie ma na rynku a te okulary według producenta obsługują ten tryb ale... nie testowaliśmy tego. Sony deklaruje, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test chłopaki! Przeczytałem od deski do deski. Wrażenia.. Cóż... Mieszane. Spodziewałem się, że będzie lepiej niż HX855, a tu w zasadzie przez te kolory wyszło trochę słabiej... A miało być tak super z tym całym Triluminusem ;) W sumie to trochę się tego obawiałem, tak to już jest z nowymi technologiami :)

Oj poważnie zaczynam się zastanawiać nad zmianą technologii i takim GT60 albo VT60 :) Trzeba przyznać, że parametry tych drugich kuszą... No nic, mam czas :)Ale zastanów się dobrze, bo migotanie plazmy może cię za bardzo zdziwić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMAN38: przyglądałem się już plazmom na żywo i mi ich migotanie nie przeszkadza, w zasadzie to praktycznie go nie dostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem w Media Markt z dyskiem twardym na którym mam materiały testowe : kilkadziesiąt sampli mkv , mp4 ,m2ts oraz kombinacje typu pliki z napisami wbudowane , level 4.1 , napisy obok ,2 scieżki dzwiękowe itd ..

Podłaczylismy pod 55W905A - oprogramowanie niby najnowsze gdyz stwierdził ze nie ma aktualizacji - no i test : Zaden z moich plików mkv nie został odczytany - robiłem sample ok 3 minutowe .TV próbował otworzyc materiał ale przechodził w pauze i pokazał tylko tytuł oraz czas trwania - taki pasek na dole po lewej i dalej nic . Malo tego na jednym pliku sie zawiesił tak - ze nie reagował na pilota do tego stopnia ze po kilku minutach odłaczyliśmy go od prądu poprzez wyjęcie wtyczki

Poszliśmy do drugiego egzemplarza 46 cali -- to samo takze sie zawiesił

Przeczytały jedynie pliki mp4 - co ciekawe gdy pokaże miniaturke filmu to otworzy ten film - reszta plików pomimo wyświetlenia informacji - miniaturek brak i ich nie odtwarza ....a nawet całkowicie sie zawiesza

Dziś ide na kolejną próbe gdyż zrobiłem kolejne sample innymi wersjami mkvmerge tzn wersją 3.00, 3.10 , 4,20 oraz 6,20 zobaczym co tym razem sie stanie

Info podam wieczorem - na razie jestem strasznie zawiedziony multimedialnościa Sonego

Dla mnie jak na razie Sony sie nie popisało z mkv i coś czuje ze tylko niektóre mkv mogą być otwierane - pytanie tylko które , z jakim levelem oraz czym robione ..

Wszystkie sample chodzą na moim Samsung ES8000 oraz dodatkowo by nie było ze coś z dyskiem czy materiałami - sprawdziliśmy w MM na 55F8000 - takze wszystkie pliki odtworzył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eleonor - a czy czasami te sample nie miały skompresowanego nagłówka ? jakoś Gmeru testował i łykał mkv z DTS takze...

http://hdtvpolska.com/topic/29925-mega-test-2013-sony-bravia-kdl-46w905-triluminos-display-sony-w905-w900-nastepca-hx850/page-6#entry301587

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleonor z tego co się orientuję to mkvmerge w wersji wyższej niż 3.40 robi kompresje nagłówka i wówczas niektóre playery mają problemy /np. LG BD390/ ja używam

wyłącznie v.3.40 i zarówno LG BD390 jak i sONY BD790 - 0 problemów z odtworzeniem mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po teście .. dziś o niebo lepiej z małymi niedoskonałościami

Wszystkie sample mkv które nie mogłem wczoraj odtworzyć przepuściłem przez

MKV Toolnix 3.00 - tu otworzył wszystkie pliki oraz MKV Toolnix 4.20 - każdy plik recznie extra options compression none - tu nie otworzył wersji 3D SBS

Nie potrafił odtworzyć plików ts , m2ts , flac

Napisy - - pamieta ostatnio właczone kodowanie można wybrac UFT-8 , 1250 , wokół napisów szaro przezroczyste tło - szkoda ze tego nie można wyłaczyc , czcionka mogłaby być ładniejsza i toche grubsza , otwiera wmuxowane napisy jak i zewnetrzne .srt

Dzwięk jest AC3 DTS - można wybierac

W porównaniu do pracy ( szybkośc ) z Samsungiem ES8000 sprawia wrażenie wolniejszego

TV który testowałem miał firmware PKG3.208EUA - nowszego nie wykrył .

Z ciekawostek plik Jellyfish-120-Mbps na Sony to klatka po katce natomiast Samsung płynność super zero czkawek .

Dodam jeszcze ze nie powino być tak ze TV podczas odtworzenia pliku całkowicie sie zawiesza i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki zasilania - tu powinien byc komunikat ze nie moze tego pliku otworzyć .

p.s.

98% plików mkv które mam nie ruszałem tzn nie przepuszczałem przez mkvmerge po to by usunąc kompresje nagłówka i nie wyobrażam sobie tego ze miałbym to robic na paru tysiącach plików .. troche to denerwujące i tu mam nadzieje ze nowsze firmware uwzględni to

Podsumowując Sony zrobiło bardzo wielki krok w multimedia i nie jest zle - natomiast czy to dopracują tego nie wie nikt ..... :) tu tylko chęci programistow lub może w kolejnym modelu za rok

To na tyle ode mnie odnośnie multimedia w Sony - mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem i nie zniesmaczyłem zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem z mkv jest to, że ten kontener nie jest zamknięty, więc w tym przypadku tak naprawdę nie ma jednego standardu, jak mają wyglądać pliki i stąd właśnie takie sytuacje, że jeden plik działa, a drugi już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale macie problemy ;), telewizory w cenie przekraczającej 6 tysięcy i więcej a tu problem

czy jakieś .MKV będzie działać bo jak nie to TV lipa ;)

Przy tej klasie TV i większej kolekcji filmów

amplituner 5.1 lub soundbar, plus jakiś media player

należy się jak psu miska ;)

A tak bardziej konkretnie to byle Blu-Ray LG BP325 za 300 zł czyta z USB prawie wszystko

i dodatkowo będzie można oglądać z płytek wesela, chrzciny i komunie ;)

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej innej natury. Sony dostało ocenę 4/5 za odtwarzacz multimedialny. Jak widać jest to troche ocena na wyrost, czy moze "na zachętę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam posluchalem rady Pana Macka i dzisiaj przywiezli mi z SC HX 955 w 55 calach i jest gicio :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest raczej innej natury. Sony dostało ocenę 4/5 za odtwarzacz multimedialny. Jak widać jest to troche ocena na wyrost, czy moze "na zachętę".

Kolejna ocena Sony z księżyca.

A ja tam posluchalem rady Pana Macka i dzisiaj przywiezli mi z SC HX 955 w 55 calach i jest gicio :-)

Jak czytam Pana Maćka to raczej poleca plazmy - chyba że się mylę.

A Panie Macieju Panu odpowiem krótko.Moja wypowiedź to nie szloch i lamenty tylko reakcja na nieadekwatne oceny do rzeczywistości w testach które wskazał Pan Binary. Tylko tyle i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po teście .. dziś o niebo lepiej z małymi niedoskonałościami

Wszystkie sample mkv które nie mogłem wczoraj odtworzyć przepuściłem przez

MKV Toolnix 3.00 - tu otworzył wszystkie pliki oraz MKV Toolnix 4.20 - każdy plik recznie extra options compression none - tu nie otworzył wersji 3D SBS

Nie potrafił odtworzyć plików ts , m2ts , flac

Napisy - - pamieta ostatnio właczone kodowanie można wybrac UFT-8 , 1250 , wokół napisów szaro przezroczyste tło - szkoda ze tego nie można wyłaczyc , czcionka mogłaby być ładniejsza i toche grubsza , otwiera wmuxowane napisy jak i zewnetrzne .srt

Dzwięk jest AC3 DTS - można wybierac

W porównaniu do pracy ( szybkośc ) z Samsungiem ES8000 sprawia wrażenie wolniejszego

TV który testowałem miał firmware PKG3.208EUA - nowszego nie wykrył .

Z ciekawostek plik Jellyfish-120-Mbps na Sony to klatka po katce natomiast Samsung płynność super zero czkawek .

Dodam jeszcze ze nie powino być tak ze TV podczas odtworzenia pliku całkowicie sie zawiesza i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki zasilania - tu powinien byc komunikat ze nie moze tego pliku otworzyć .

p.s.

98% plików mkv które mam nie ruszałem tzn nie przepuszczałem przez mkvmerge po to by usunąc kompresje nagłówka i nie wyobrażam sobie tego ze miałbym to robic na paru tysiącach plików .. troche to denerwujące i tu mam nadzieje ze nowsze firmware uwzględni to

Podsumowując Sony zrobiło bardzo wielki krok w multimedia i nie jest zle - natomiast czy to dopracują tego nie wie nikt ..... :) tu tylko chęci programistow lub może w kolejnym modelu za rok

To na tyle ode mnie odnośnie multimedia w Sony - mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem i nie zniesmaczyłem zakupem

Problem jest raczej innej natury. Sony dostało ocenę 4/5 za odtwarzacz multimedialny. Jak widać jest to troche ocena na wyrost, czy moze "na zachętę".

Przestańcie w końcu piracić. Stać Was na telewizor za 9-10 tys a sprawdzacie czy czyta poprawnie wszystkie rodzaje MKV? Masakra... i śmiech na sali.

Ale macie problemy ;), telewizory w cenie przekraczającej 6 tysięcy i więcej a tu problem

czy jakieś .MKV będzie działać bo jak nie to TV lipa ;)

Przy tej klasie TV i większej kolekcji filmów

amplituner 5.1 lub soundbar, plus jakiś media player

należy się jak psu miska ;)

A tak bardziej konkretnie to byle Blu-Ray LG BP325 za 300 zł czyta z USB prawie wszystko

i dodatkowo będzie można oglądać z płytek wesela, chrzciny i komunie ;)

Otóż to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panie Macieju Panu odpowiem krótko.Moja wypowiedź to nie szloch i lamenty tylko reakcja na nieadekwatne oceny do rzeczywistości w testach które wskazał Pan Binary. Tylko tyle i nic więcej.

Skoro post binarego wystarczył, aby podważyć rzetelność mojej oceny to proszę teraz o ustosunkowanie się do odpowiedzi, którą mu napisałem. Łatwiej jest krytykować niż dyskutować, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro post binarego wystarczył, aby podważyć rzetelność mojej oceny to proszę teraz o ustosunkowanie się do odpowiedzi, którą mu napisałem. Łatwiej jest krytykować niż dyskutować, co?

To ja również zapraszam do dyskusji skoro tak Pan na nią naciska. Prosze odpowiedzieć na KONKRETNE argumenty kolegi Mecedo, który w mojej ocenie w rzeczowy sposób odpowiedział w kwestii upłynniacza. "Zaatakował" Pan, dostał odpowiedź i co? Cisza...Czyżby nagle się okazało, że Wasza teza o wyraźnej poprawie upłynniacza jest delikatnie mówiąc do bani?

To samo dotyczy oceny za multimedia. Do teraz ocena jest 4/5 a jak widać Sony pięknie się potrafi wyłożyć tam gdzie F8000 nie ma żadnych problemów.

Należą Wam się ogromne podziękowania za chęci i czas poświęcony na test, ale jak widać było go zbyt mało lub ulegliście po prostu podprogowo "naciskom" z forum od czytelników, którzy "już teraz" chcieli porównania obu flagowców.

Teza kolegi Binarego jest jak najbardziej na miejscu i nie powinniście się dziwić, że werdykt budzi kontrowersje lub raczej jego składowe.

Pisze Pan Panie Macieju o tesćie LM960 i uwagach w nim zawartych jako kontrargument dla posta Binarego. Wszystko fajnie, tylko o rekomendacjach portalu decydują punkty a nie wrażenia artystyczne zawarte w poszczególnych zdaniach. W punktacji Binary wytknął Wam zonka, a Wy zamiast przyznać rację pokazujecie klasyczny nerd rage.

Żeby było jasne, nie kłócimy się o 0.5 jak Pan raczył wytknąć, tylko o 3 pkt., które jak widac miały znaczenie.

Robicie kawał dobrej roboty, ale musicie zrozumieć, że postawiliście poprzeczkę na tyle wysoko, że takie nieścisłości będa zauważane, bo to forum dla freaków TV więc "show no mercy".

Przestańcie w końcu piracić. Stać Was na telewizor za 9-10 tys a sprawdzacie czy czyta poprawnie wszystkie rodzaje MKV? Masakra... i śmiech na sali.

Zapraszam kolego na kurs czytania ze zrozumieniem. Tak, sprawdzamy czy czyta w sposób poprawny .mkv bo to część składowa testu i nowość u Sony, więc naturalnym jest, że potencjalny nabywca chce to zweryfikować.

Z piraceniem nie wyskakuj, bo zrobi ci ktoś zdjęcie swojej półki z oryginalnymi filmami i wyjdziesz na idiotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro post binarego wystarczył, aby podważyć rzetelność mojej oceny to proszę teraz o ustosunkowanie się do odpowiedzi, którą mu napisałem. Łatwiej jest krytykować niż dyskutować, co?

Kolega Abbath (którego serdecznie pozdrawiam)mnie uprzedził.Po co dyskusje jak oceny są nieadekwatne i oderwane od rzeczywistości.Krytyka zabroniona widzę.

Na tym forum zawsze każdy pojedynek wygra Sony.Nie ma sensu go nawet oceniać.

Pojedynek z Philipsem 9607 świetnie to ukazał.

Krytykujecie forum HDTV bo gość o nicku Kiki prowadzi sklep i sprzedaje tv więc ma interes w tym by koloryzować swe testy.

Zaznaczam robicie kawał dobrej roboty.Ale chyba nie mamy obowiązku tylko klaskać jak klakierzy i twierdzić ze skoro Pan Maciej tak napisał to jednoznaczne z tym iż jest to jak 12 przykazanie.Prawda absolutna.

Zamiast krytykować kolegę Binarego za wskazanie absurdalnych ocen za multimedialność Sony (który notabene ma ją na niskim poziomie) czy za oceny tv Lg o słabszej czerni i kontraście wyższe niż u konkurenta Samsunga trzeba mu podziękować.Wszak nikt nie ma monopolu na absolutną prawdę.

Na wszelkich forach wiele osób występuje tylko po to aby klaskać jak u Ewy Drzyzgi w TVN-ie.A chyba nie o to tu chodzi.

Kiki za pisanie niepopularnych tez i stwierdzeń banuje i wyrzuca z forum na zawsze.

Może tu też warto to zrobić aby pozbyć się Panie Macieju niepokornych.

W jednej z wypowiedzi napisał Pan np.że Ambilight w Philipsach to jest przereklamowany element.A co z tymi którzy uważają dokładnie odwrotnie i nie widzą możliwości oglądania tv bez tego zbędnego dodatku Pana zdaniem.Mają do tego prawo czy nie?

Nie jesteśmy aptekarzami i powtórzę 3 pkt to nie 0,5.

Proszę pokazać choć jeden test na tym forum w którym Sony nie zwyciężył jakiegokolwiek pojedynku.

To widocznie wielu nie wie w necie bo nie trafiają tu na forum jakie ta japońska firma robi genialne tv .

Kolega Binary napisał tylko dwa prawdziwe zdania - i już się zagotowało.A zupełnie niepotrzebnie.Kto nic nie robi ten się nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje 3 grosze dorzuce.

Jak dla nnie nic dziwnego nie ma w tym, ze sony wygrywa testy.

Jako uzytkownik jestem dosc wymagajacy i mialem juz kilka telewizorow. W tej samej klasie cenowej pod wzgledem jakosci obrazu sony nie ma wiekszej konkurencji.

Co do zarzutow; ze jakis LG dostal kiedys lepsze oceny od ostatnio testowanego tv, to mam takie pytanie: Czy tez bedziecie sie dziwic, ze np. Golf 2 kiedys w testach dostal 5/5 a nowy Passat tylko 4/5?

Powiecie, ze testujacy sa niekonsekwentni bo wedlug nowych kryteriow Golf powinien dostac -19/5 ?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez vvilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje 3 grosze dorzuce.

Jak dla nnie nic dziwnego nie ma w tym, ze sony wygrywa testy.

Jako uzytkownik jestem dosc wymagajacy i mialem juz kilka telewizorow. W tej samej klasie cenowej pod wzgledem jakosci obrazu sony nie ma wiekszej konkurencji.

Co do zarzutow; ze jakis LG dostal kiedys lepsze oceny od ostatnio testowanego tv, to mam takie pytanie: Czy tez bedziecie sie dziwic, ze np. Golf 2 kiedys w testach dostal 5/5 a nowy Passat tylko 4/5?

Powiecie, ze testujacy sa niekonsekwentni bo wedlug nowych kryteriow Golf powinien dostac -19/5 ?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Dla mnie też nic dziwnego że Sony wygrywa wszystkie pojedynki- każde dziecko wie że robią najlepsze tv.To oczywiste.Sony jest bardziej przewidywalny jak piłkarze Barcelony i Realu Madryt razem wzięci.Więc może tylko warto robić pojedyncze testy tv Sony bo pojedynki i konfrontacje są bez sensu- Sony wygra zawsze w 21 wieku.

Nie jakiś (o którym wspominasz ) Lg i nie kiedyś- tylko najwyższy model LM960V a test z 19 lutego tego roku a więc różnica czasowa pomiędzy ocenami to ledwo 3 miesiące- dlatego porównanie z Golfem serii 2(1983) a nowym Passatem B7(2010) niefortunne.Dzieli je większa przepaść niż Pan Maciej ma lat.Za dużo chaosu w Twoim poście nie można mieć oceny 19/5 a co najwyżej 5/5 lub 5/19.

Edytowane przez Maciej Koper
złe cytowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...