Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Samsung 46F8000 kontra Sony KDL-46W905; Samsung F8000 Sony W905 W900

Rekomendowane odpowiedzi

Nie 19 tylko -19. ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panie Macieju Panu odpowiem krótko.Moja wypowiedź to nie szloch i lamenty tylko reakcja na nieadekwatne oceny do rzeczywistości w testach które wskazał Pan Binary. Tylko tyle i nic więcej.

Skoro post binarego wystarczył, aby podważyć rzetelność mojej oceny to proszę teraz o ustosunkowanie się do odpowiedzi, którą mu napisałem. Łatwiej jest krytykować niż dyskutować, co?

Maciek.

Ani mi w glowie podwazac Twoje oceny ani pluc nw Wasz test. Napisalem jedynie, ze w przyszlosci wartoby zastanowic sie nad systemem punktacji, gdyz jest najslabszym ogniwem I moze byc zrodlem nieporozumien. Gdyby wziac go na powaznie, to wygrana Sony w tym starciu, jest naprawde watpliwa. Mozesz mi wierzyc na slowo, ze pomimo iz wiem ze "musial wygrac Sony", wierze ze produkuje on lepszy obraz I rozumiem Twoja rekomendacje, choc obaj nie chcielibysmy chyba ogladac filmow na zadnym lcd.

Wylalem troche zolci przy okazji komentarzy zwiazanych z W905 I F8000, zupelnie niezwiazanych z testem czy Twoimi wypowiedziami. D o tyczyly one kogos innego.

Co innego zachwalac produkt, o ktorym sie niczego nie wie, i ktorego jeszcze nie ma. Jesli ktos poswieca swoich pierwszych kilkadziesiat postow na ten temat, usilujac podgrzec atmosfere, skupiajac sie przy tym na wyimaginowanych lub oczywistych wadach konkurencji, to mimo iz nie jestem naiwniakiem I niejedno juz widzialem, krew sie we mnie gotuje.

Wolabym nie brac udzialu w tego typu hucpach, bez wzgledu czy pisze je wynajety czlowiek czy po prostu oszolom.

Chcialbym abys nie mieszal tych dwoch roznych spraw, choc sytuacje komplikuje fakt, ze kontrowersyjne wypowiedzi padaja w pokrewnych tematach, czyniac kontekst trudnym do ogarniecia.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegom paul3d I Slawko proponuje najpierw zastanowic sie do kogo adresowac swoje krytyczne uwagi.

Ja nie robilem testu funkcjonalnosci odtwarzacza multimedialnego, nie jestem tez nim personalnie zainteresowany. Byc moze dla innych odgrywa on wazna role. Moim celem nie byla krytyka, a wykazanie ze system oceny telewizorow jest byc moze wadliwy albo niedokonca zrozumialy dla testujacych, gdyz najwyrazniej zawyzona w tym punkcie ocena, gdyby ja nieznacznie obnizyc, jednoznacznie odbiera laur zwyciestwa telewizorowi Sony, na ktory chyba jrdnak zasluguje.

Paul3d

Filmow nie kopiuje, choc zdaza mi sie je sciagac . Nie czuje w zwiazku z tym ani wstydu, ani zadnego dyskomfortu, gdyz puki co nie lamie przez to prawa.

A innym nic do tego. Na przyszlosc wiec radze glupie komentarze kierowac na Berdyczow

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast krytykować kolegę Binarego za wskazanie absurdalnych ocen za multimedialność Sony (który notabene ma ją na niskim poziomie) czy za oceny tv Lg o słabszej czerni i kontraście wyższe niż u konkurenta Samsunga trzeba mu podziękować.Wszak nikt nie ma monopolu na absolutną prawdę.

Na wszelkich forach wiele osób występuje tylko po to aby klaskać jak u Ewy Drzyzgi w TVN-ie.A chyba nie o to tu chodzi.

Kiki za pisanie niepopularnych tez i stwierdzeń banuje i wyrzuca z forum na zawsze.

Może tu też warto to zrobić aby pozbyć się Panie Macieju niepokornych.

To ja również zapraszam do dyskusji skoro tak Pan na nią naciska. Prosze odpowiedzieć na KONKRETNE argumenty kolegi Mecedo, który w mojej ocenie w rzeczowy sposób odpowiedział w kwestii upłynniacza. "Zaatakował" Pan, dostał odpowiedź i co? Cisza...Czyżby nagle się okazało, że Wasza teza o wyraźnej poprawie upłynniacza jest delikatnie mówiąc do bani?

To samo dotyczy oceny za multimedia. Do teraz ocena jest 4/5 a jak widać Sony pięknie się potrafi wyłożyć tam gdzie F8000 nie ma żadnych problemów.

[...]

Teza kolegi Binarego jest jak najbardziej na miejscu i nie powinniście się dziwić, że werdykt budzi kontrowersje lub raczej jego składowe.

Pisze Pan Panie Macieju o tesćie LM960 i uwagach w nim zawartych jako kontrargument dla posta Binarego. Wszystko fajnie, tylko o rekomendacjach portalu decydują punkty a nie wrażenia artystyczne zawarte w poszczególnych zdaniach. W punktacji Binary wytknął Wam zonka, a Wy zamiast przyznać rację pokazujecie klasyczny nerd rage.

Żeby było jasne, nie kłócimy się o 0.5 jak Pan raczył wytknąć, tylko o 3 pkt., które jak widac miały znaczenie.

Ad. 1 Powtórzę specjalnie dla Was jeszcze raz, bo widzę, że nie przeczytaliście, albo nie zrozumieliście mojego poprzedniego posta w tym temacie.

"Wrażenia w warunkach kinowych były także lepsze niż na większości krawędziowych telewizorów nie-IPS’owych" - to z testu LG LM960V

Samo fakt, że matryca osiąga niższy kontrast pomiarowy nie oznacza jeszcze, że telewizor ma słabszą czerń. Tak było kilka lat temu. Teraz w dobie lokalnego wygaszania i sztuczek z automatycznym sterowaniem podświetlenia i/lub kontrastu nie da się w pełny syntetycznie ocenić kontrastu ekranu. Kolejnym przykładem tego jest HX955, który osiąga ~2400:1 na całej matrycy, a jednak dostał ocenę za kontrast znacznie wyższą niż W905, bo local dimming robi ogromną robotę, której jednak na planszy ANSI prawie się nie odczuwa.

Drugą kwestią jest, że taki sam kontrast na IPSie wygląda inaczej niż na matrycy xVA, a LM960v ma jeszcze bardzo agresywny filtr, przez który praktycznie wcale nie widać spadku kontrastu pod kątem. To podwyższyło ocenę koreańskiego telewizora."

Ja nie robię żadnego nerd rage, nie wykłócam się o 0.5 punkta i nie przyznaję się też do błędu. Ja wciąż uważam, że LM960V ma lepszy kontrast niż F8000. Dlaczego? Patrzy wyżej. No chyba, że ktoś ogląda na telewizorze cały czas szachownice ANSI, to wtedy faktycznie F8000 powinien dostać lepsza ocenę....

Ad. 2 Do kwestii upłynniacza odniosę się tak szybko jak tylko będę miał styczność z kolejnym F8000 i będę mógł wyjaśnić powyższe wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se spokój z tymi ledami bo dyskusja na poziomie co lepsze maluch czy tico:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze od razu syrenka :D no tak HDTK Ty widzisz tylko plazmy i żadna inna technologia sie nie liczy ;)

A co to tych ocen to czytajcie dokładnie recenzje i wyciągajcie wnioski a nie patrzycie tylko na cyferki pod recenzją co ile dostało.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Siedzę na wakacjach i nie bardzo mam czas i ochotę kliknąć, zwłaszcza przekomarzac sie głupio i bez sensu.

Macieju. Do Twojej wiadomości, dość dokładnie przeczytalem twój test Lg, bo byłem zainteresowany swego czasu, co takiego prezentuje ich topowy model. Czytalem go z uwaga 2 razy, bo napisale, ze pod wzgledem kontrastu i czerni bije na na glowe h855, ktory to zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie. Dobrze tez zdaje sobie sprawę z uwarunkowań charakterystycznych dla pełnego podswietlania, tak zreszta jak i tego, ze rożne telewizory, z uwagi na różne algorytmy wygaszania podswietlania, zachowują sie inaczej.

Jezeli uważasz, ze pouczenie mnie, o tak oczywistym fakcie, jest punktem zwrotnym dyskusji, i może cokolwiek zmienić, to jest mi tym bardziej niezręcznie, Zwłaszcza ze to już drugie Twoje potknięcie, w temacie w905, po komentarzu odnoszacym sie do rzekomej wyższości "quantum dots", nad konkurencyjnymi wyswietlaczami, zaprezntowanymi przez lyzkochlopca, ktore rownie dobrze mogly byc spreparowane, aby w prosty sposób, przekazać zdolność do reprodukcji szerszej palety kolorów, co od poczatku, bylo oczywistym marketingowym naciaganiem (z uwagi na kalibracje pod rec709), co zreszta po czasie przyznales. Wg mnie nie przystoi fachowcowi Twojego formatu takie zachowanie. Zwłaszcza, ze o tym jak naprawdę zachowuje sie w905 pod względem reprodukcji barwnej dowiedziales sie dopiero podczas kalibracji egzemplarza testowego.

Wracając do "nieszczęsnego" LG lv960 - uzylem tego przykładu, zaczepnie i z premedytacją, aby zwrócić Wasza uwagę, na to jak subiektywnie i trudno dokonuje sie oceny czerni, a nastepnie dokonuje sie porownan tych ocen, nie mając telewizorów obok siebie. F8000 i W905 stały obok siebie, ale lv960, h855 czy h955 już tam nie było.

Ktoś, chcący znaleźć jakiś punkt odniesienia i trochę inaczej odbierający różnice w czerni/kontrascie w starszych modelach, szukając w nich właśnie punktu odniesienia,może czuć sie nieco zagubiony, może nawet uważać Twój system oceny za niespójny. Ale to była z mojej stronyn tylko taka zaczepka, bodziec do wypracowania lepszego systemu ocen, albowiem w tej kwestii Wasz test siadał totalnie. Próbowałem to po cichu zasugerować.

Jeśli Samsung wygra na punkty, a Ty napiszesz, ze przyznajesz palmę pierwszeństwa Sony, z uwagi na lepszy obraz, to nie boli mnie to, puki wierzyć bede w Twoja rzetelność. Rozumiem nawet, ze możemy różnie oceniać poszczegolne cechy i przyznawac za nie rozna ilosc punktow. ja nie widzialem obu skalibrowanych telewizorow w warunkach optymalnych obok siebie,tak jak Ty. Musze wierzyc Ci i wybieram , ze bede wierzyl, ze poswietlanie/wygaszania Sony wygrywa. Jeśli ktoś twierdzi, a da sie to sprawdzić, ze Sony nie czyta większości popularnych plików multimedialnych, to mi to zupełnie nie przeszkadza, choć uwazam ze nieuzasadnione jest przyznanie Sony wysokiej ocena cząstkowej w tej kategorii.

Dla mnie wydaje sie być to bez znaczenia, bo telewizory LCD używam wyłącznie do oglądania wiadomości czy programów telewizyjnych, zaś do komputera, czy oglądania filmów mam inne wyświetlacze, więc patrze przez pryzmat swoich priorytetów i nie muszę kupować absolutnie najlepszgo pod względem wierności odwzorowania kolorów czy szczegółow w czerniach telewizora, a taki ktory jest niezly I podoba sie zonie. Jednakze większość testów, czy innych opisów czytam zawsze z zainteresowaniem, bo moge wysuplac z nich interesujące informacje i nie ulec sugestiom autorów, co ma być dla mnie najważniejsze.

Zakladam ze inni mogą mieć całkiem odmienne podejście do tego tematu, tym razem chce zaprezentowac wylacznie swoje prywatne podejscie do problemu, nie mniej wdzieczny jestem za wyrazy wsparcia innych Kolegow.

Jeszcze raz Macku.

Dyskusja na temat tego jak różnie postrzegany i oceniamy kontrast czy czerń, do której strarasz sie skierować wątek jest niepotrzebna, tak jak i kwestia ile puktow nalezaloby odjac Sony za niekompatybilnosc odtwarzacza multimedialnego " z duchem czasu", w tej chwili nie gra roli, albowiem w Waszym teście już w tej chwili wygrał na punkty Samsung.

A ja pisze to bez złośliwości, bo uważam, ze skoro jesteś autorem (czy współautorem) metodologii testu i systemu ocen, to możesz tak ustanowić skale punktacji i wagę ocen, aby odpowiadały Twoim priorytetem, I w przyszlosci uwypuklaly charakterystyczne cechy wyświetlaczu, które wg są według Ciebie najwazniejsze, aby tak je uypuklic, by w końcowej ocena pokrywala sie z Twoimi rekomendacjami. Zwlaszcza, ze wiele testow jeszcze przed Toba I podejrzewam, ze ten portal nie bedzie jedynym forum je prezentujwcym.

Pozdrawiam I zycze wielu udanych testow w przyszlosci.

Jednoczesnie przepraszam wszystkich za bledy, ktorych nie udalo mi sie poprawic.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem test ok :) Kupiłem ten telewizor i teraz czekam na xperie z :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile czasu minie od kupna do przyjścia telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy ;), telewizory w cenie przekraczającej 6 tysięcy i więcej a tu problem

czy jakieś .MKV będzie działać bo jak nie to TV lipa ;)

Przy tej klasie TV i większej kolekcji filmów

amplituner 5.1 lub soundbar, plus jakiś media player

należy się jak psu miska ;)

A tak bardziej konkretnie to byle Blu-Ray LG BP325 za 300 zł czyta z USB prawie wszystko

i dodatkowo będzie można oglądać z płytek wesela, chrzciny i komunie ;)

..................................................................................................................................................

Nie mógłbym się bardziej zgodzić w/w opinią. Tv ma czytać i .... tyle. Nawet nie mam pojęcia o czym tu

piszecie i nie chcę wiedzieć :-) Zwykły użytkownik podpina pendriva z jakimś filmem, a TV ma

/musi go poprostu odtworzyć. I tak się dokładnie dzieje w Samsungach !

Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wymieniam po trzech tygodniach użytkowania mojego Sony KDL55W905A zrobiłem test i okazało się że jeden czerwony sub-piksel jest martwy. Gdyby nie test raczej bym tego nie zauwarzył. Jutro mi mają przywieść następny zrobię test i zobaczymy. Jeżeli nic nie będzie to spoko i daję sobie spokoj z testami na przyszłość bo tylko ryją łeb. Chyba że sam zauważę jakieś perfidne martwe piksele. Jeszcze jedno chłopaki szukam jakiegoś oficjalnego polskiego forum użytkowników W905A coś w stylu angielskiego AVForums lub amerykańskiego AVS forums chyba że właśnie się na nim znajduję. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację: znajdujesz się właśnie na tym forum ;D

Co do pecha jaki Ci się przytrafił to nie jest to normalne i mam nadzieję, że nowy ekran będzie już ok. Daj znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze martwe pixele "nie są normalne" Oczywiście nie twierdzę że jest to coś normalnego jednak zdarza sie "za często" w tv Sony. Ja mam 46HX850 i po kilku dniach miałem 3 niebieskie i jeden czarny. Sony oczywiście wymieniło TV na nowy ale z tego co sprawdzałem na forach zagranicznych nie byłem w tym odosobniony. Co gorsza, mam nowy TV i po 3 miesiącach TV nie chciał się włączyć i dioda czerwona migała 3 razy i tak ciągle. Po 1 dniu niedziałania nagle się włączył. Po 3 tygodniach to samo. Dziś przyjeżdża serwis i będą wymieniać płytę główną z czego nie jestem za bardzo zadowolony. TV ma 3 miesiące i już będą w nim grzebać. Sprawę zgłosiłem do Sony z wnioskiem o wymianę na nowy tv i czekam na odpowiedź. I tu pojawia się problem. Bo po pierwsze z tego co wiem 850tka jest już niedostępna więc jeśli Sony przychyli się do mojego wniosku będą musieli mi dać 46W905A a po przeczytaniu recki nie mam zajawki na ten TV ( design 850tki dla mnie o niebo lepszy a możliwość odtwarzania plików mkv nie robi na mnie wrażenia ).....

Pozdrawiam Forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamdo Was pytanie, posiadam starego W5500 działa bardzo dobrze, używam go z PS3 i tunerem sat. Dreambox 800 HD SE. Napaliłem się teraz na nowego 46-W905, a wcześniej na 55-HX850. Znalazłem teraz dostępny w sklepie 55-HX850 i nie wiem czy kupić ten stary model ale za to większy ekran czy lepiej kupić nowy model mniejszy z Xperią Z? Czy może narazie nie ma sensu zmieniać tv ze starego? Chciałbym też trochę 3D spróbować. Proszę Was o poradę jako fachowców.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym 55HX850. To bardzo duża różnica w wielkości a nic nie daje takiej radochy jak wielki ekran. A HX850 to doskonały ekran. Ja bym zamieniał mimo, że W5500 to także super TV. Ale chyba raz na parę lat warto ? : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywiezli mi nowy tv sprawdziłem piksele i wszystko spoko. Wiem ze piksele moga sie spieprzyc po czasie dzien, dwa ,tydzien , miesiąc, rok ale juz to mam w d...e tak jak powiedzialem wczesnie testow zadnych nie robie bo czlowiek zamiast uzywac tv bedzie poschizowany jakies testy co chwile robil zmiast czerpac radoche z nowego tv. Ogolnie tv spoko o niebo lepszy od mojego bylego samsunga es8000 jezeli chodzi o jakosc obrazu input lag tez lepszy od razu to odczulem grajac na ps3. Jedynie co by moglo byc to silniejsze podswietlenie bo w trybie gry mam na max. i powiem es8000 wg mnie mial mocniejsze. Jeszcze dodam ze wszystkie tryby ECO sa powylaczane. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd tu problemy z kolorem zielonym i niebieskim w SONY-m, skoro dzisiaj AVForums.uk dali test 40 calowego modelu i tam nic takiego nie ma !!!Może ten egzemlarz do testów był zrąbany. http://www.avforums.com/reviews/Sony-W90-KDL-40W905A-46W905A-55W905A-3D-LED-LCD-TV-Review_542/Test_Results.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywiezli mi nowy tv sprawdziłem piksele i wszystko spoko. Wiem ze piksele moga sie spieprzyc po czasie dzien, dwa ,tydzien , miesiąc, rok ale juz to mam w d...e tak jak powiedzialem wczesnie testow zadnych nie robie bo czlowiek zamiast uzywac tv bedzie poschizowany jakies testy co chwile robil zmiast czerpac radoche z nowego tv. Ogolnie tv spoko o niebo lepszy od mojego bylego samsunga es8000 jezeli chodzi o jakosc obrazu input lag tez lepszy od razu to odczulem grajac na ps3. Jedynie co by moglo byc to silniejsze podswietlenie bo w trybie gry mam na max. i powiem es8000 wg mnie mial mocniejsze. Jeszcze dodam ze wszystkie tryby ECO sa powylaczane. Pozdro

A czujnik ECO wyłączony masz :D ? bo chyba nie powiesz ze bez niego jedziesz na maksymalnym podświetleniu :o

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czujnik ECO wyłączony masz :D ? bo chyba nie powiesz ze bez niego jedziesz na maksymalnym podświetleniu :o

Czujnik swiatla wyloczony oczywiscie, po prostu ten model tak ma prawdopodobnie moze tak byc pod ten caly triluminos podswietlenie jest slabsze uzywam trybu gry i podswietlenie na max. I tyle w temacie. Ja lubie jak tv jest mocno podswietlony i po es8000 ten tv nie jest taki jak bym chcial jezeli chodzi o podswietlenie. Do normalnego ogladania programow telewizyjnych podswietlenie mam na 8. Przeczytaj ta recenzje i tu tez jest powiedziane ze jak na tv lcd jest slabo podswietlony i nie polecaja go do oslonecznionych pomieszczen. Ale potem przeczytałem komentarze i okazalo sie ze koles nie wylaczyl czujnika swiatla i poprawil blad he he...http://www.avforums.com/reviews/Sony-W90-KDL-40W905A-46W905A-55W905A-3D-LED-LCD-TV-Review_542/Review.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miesiąc jeszcze nie minął. Ale mimo to martwi mnie fakt, że gdy wpisuję na stronie ten kod to wyskakuje mi komunikat "Nie znaleziono kodu przydziału"

Wy również tak mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem dokładnie to samo ale już udało mi się sprawę wyjaśnić i skorygować.

Proponuję żebyś skontaktował się poprzez infolinie promocji z Sony.

Korygowanie tego zajelo mi trochę czasu i cztery rozmowy z infolinią

Nie będę tych moich zabiegów opisywał bo trudno by było to precyzyjnie przedstawić i mógłbym zostać źle zrozumiany.

Dlatego proponuję kontakt z infolinią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...