Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: Samsung 46F8000 kontra Sony KDL-46W905; Samsung F8000 Sony W905 W900

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu:

1. Jak tylko w MM pojawiły się F8000 poszedłem z laptopem by puścić filmiki testowe. Artefakty dokładnie takie same jak na C650 brata i na ES6710 który miałem kilka miesięcy temu. Tak więc wniosek może być tylko jeden.


Ten fragment Red Tails jest faktycznie bardzo wymagający dla upłynniacza, ale

2. Żadne zmienianie opcji w MotionPlus czy wyłączanie LED motion plus nie likwiduje artefaktów. Testowałem to bardzo dokładnie. Z tego co pamiętam to nawet gdy ustawienia w MotionPlus były 0, 0 to i tak artefakty występowały. Dodam że najlepszy test z tych filmików co wgrałem to "Red tails". Tam ewidentnie widać artefakty za skrzydłami samolotów.


na wyłączonym Motion Plus nie widziałem w tej scenie artefaktów, jedynie smużenie. Może B650 miał lepiej dopracowane, pod tym względem, algorytmy interpolacji klatek, ale czy oferował równie dobrą rozdzielczość dynamiczną?

3. Przycinanie ewidentnie występuje na C650 co minutę dwie, a na ES6710 którego miałem co około 15 minut. Dedukcyjnie wnioskuję że to wina MotionPlusa, bo nie chce mi się wierzyć, że to taki zbieg okoliczności, że ciągle trafiam na uszkodzone egzemplarze. Zresztą z wiadomych względów nie mam możliwości przetestowania kilku egzemplarzy.

A jeszcze taką ciekawostkę dodam, że na ES6710 gdy ustawiłem odświeżanie 23.976Hz (23p w opcjach Intela) to obraz skakał jak żaba, co sekundę. Trzeba było ustawić 24Hz bo inaczej nie było szans na oglądanie. I znowu, test polegał na przepinaniu kabla pomiędzy ES6710, a B650, gdzie B650 nie miał przy 23.976Hz żadnych problemów:)


To też starałem się sprawdzić. Odtwarzałem z laptopa z kartą GeForce GT330. Kodeki kawaii Codec Pack 0.5.4.0 (z madVR 0.86.11). Reclock 1.8.8.0.
Przy wyłączonym Motion Plus nic nie skakało na wstawionych przez Ciebie filmach, ani nie było artefaktów. Puszczałem każdy dwa razy. Testowałem zarówno przy ustawieniu karty 1080p24 jak i 1080p23,976. Bez i z ReClockiem, więc wyszło sporo scenariuszy testowych. Na żadnym z nich telewizor nie wyłożył się. Oczywiście bez ReClocka i z niedopasowanym odświeżaniem odtwarzacz zwiastował upuszczenie klatki co kilka minut, ale to jasne. Później puściłem film przez jakieś 3 minuty z ReClockiem i odświeżaniem 24Hz. Nie zauważyłem przycięć.

Czy ktoś jeszcze opisywał problemy o których tu wspomniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj ten telewizor w 55 calach i jestem pod ogromnym wrażeniem, jako wielki fan plazm przyznam, że to jest pierwsze LCD, które mi zaimponowało. Czytałem wcześniej o tej technologii 3'luminus ale zazwyczaj takie rozwiazania mające za zadanie dać lepsze kolory w LCD traktuje z przymrożeniem oka, bo choćiażby technologia quatron w sharpach miała przynieść rewolucje a robi z obrazu kolorowankę w dodatku o dziwnych odcieniach. Ale w przypadku tego soniaka nie byłem w stanie oderwać oczu od właśnie tych kolorów. Nie było tego wrażenia jak w sharpach, tzn nienaturalnych i ewidentnie sztucznie dodanych odcieni czy też przekolorowania. Kolory przypominały mi najblizej stare dobre kineskopy, czyli kolor był bardzo intensywny a przy tym jego światło nie sprawiało wrazenia "żarówki", jak to zazwyczaj w LCD obserwuje. Same odcienie wyglądały genialnie tak na twarzach czy to w przyrodzie. Czyli kolorystyka normalnie jak w palzmach, a przy tym obraz nie traci na słabej jaskrawości czy bieli :)

Czemu o tym pisze ? Ano ten oto tutaj test sugeruje, że ten telewizor to jedna wielka pomyłka jeśli o kolorystykę chodzi. Zapytałem więc siebie, czy abym aż tak się pomylił w swoich wrażeniach ?

Z ciekawości spojrzałem więc na inne recki tego telewizora, np AVForums, flatpanelshd, trustedreviews czy hdtvcouk i wiele innych, a tu się nagle okazuje, że ten uzyskuje statusy referencyjne własnie za kolory, czyli coś co i mi bardzo zaimponowało, w żadnej recenzji nikt nie narzekał na te kolory

http://www.avforums.com/reviews/Sony-W90-KDL-40W905A-46W905A-55W905A-3D-LED-LCD-TV-Review_542/Test_Results.html

Można sobie nawet zobaczyć pomiary z wykresów Rec.709, jak widać kolor mieści się idealnie w tym wykresie i nie rozszerza go, i jest to coś co zdaje się potwierdzać opinia recenzenta poniżej,

However, where the 40W905 really delivered the goods was in terms of its picture. The out-of-the-box accuracy was exceptional and, after tweaking the greyscale, the 40W905 delivered a reference level of colour accuracy

Także z punktu widzenia Kowalskiego, trudno rozsądnie ocenić tą sprawe. Mamy tu skrajne opinie i nie wiem którym recenzentom wierzyć ? Aż nie dowiary bo czyżby ci wszyscy testerzy pochlebnie piszący o tym tv byli kupieni przez sony ? Wydaje mi się, ze jak to we wszystkim w życiu, trzeba tu umieć ocenić sprawę po swoim guscie, a ten każe mi ocenić ten tv sony na naprawdę udany telewizorek, dla mnie te kolory są genialne. Widzę że technologia LCD ma jeszcze potencjał, choć teraz i tak nie zamierzam kupować nowego tv, to jednak przy takim obrocie sprawy kto wie, może moim nastepnym tv bedzie LCD, a nie plazma czy oled :).

BTW Gmeru napisał,

Technologia Triluminos robi wrażenie ale trzeba przyznać, że najbardziej przy pokazach i filmach demo. W normalnych warunkach może się okazać, że będą osoby, którym tak nasycone barwy mogą najzwyczajniej w świecie nie odpowiadać. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten efekt wyłączyć

Tyle że jak wyłączysz tą technologie, skoro jest to rozwiazanie hardware na trwałe wbudowane w panel tv a nie rozwiazanie software ? Także przy "live color" nawet na off, tv korzysta z tego bajeru a większe wartości jak "low" jedynie mogą powiększać ten efekt kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu o tym pisze ? Ano ten oto tutaj test sugeruje, że ten telewizor to jedna wielka pomyłka jeśli o kolorystykę chodzi. Zapytałem więc siebie, czy abym aż tak się pomylił w swoich wrażeniach ?

Z ciekawości spojrzałem więc na inne recki tego telewizora, np AVForums, flatpanelshd, trustedreviews czy hdtvcouk i wiele innych, a tu się nagle okazuje, że ten uzyskuje statusy referencyjne własnie za kolory, czyli coś co i mi bardzo zaimponowało, w żadnej recenzji nikt nie narzekał na te kolory

Także z punktu widzenia Kowalskiego, trudno rozsądnie ocenić tą sprawe. Mamy tu skrajne opinie i nie wiem którym recenzentom wierzyć ?

Żarty, czy trolowanie? Czytam z własnej recenzji:

Na szczęście, na prawdę nie są tak poważne i nie rzucają się w oczy, o ile nie mamy punktu odniesienia.

Można by powiedzieć, że skalibrowany Sony W905 wyświetla obraz poprawnie, z niewielkimi przekłamaniami, których wiele osób nie zauważy pewnie wcale. Paleta odcieni skóry reprodukowana jest poprawnie, podczas gdy obraz jest żywy i atrakcyjny wizualnie. Niedosyt odczuwam tylko dlatego, że model HX850 radził sobie jeszcze lepiej. Przejście na kwantowe kropki nie przyniosło bezpośrednich korzyści w tej chwili.

Skąd, wobec powyższego, wziąłeś tą "całkowitą pomyłkę"? Czy rozmawiamy o tej samej recenzji?

Napisałem kilka złych słów o zieleni i niebieskich, bo takie mankamenty powstały właśnie przez podświetlenie Triluminos, a w zeszłym roku ich nie było, ale to są strasznie małe subtelności, które jako tester musiałem wypisać...

Z recenzjami zagranicznymi widzisz sprzeczności? Czytam na hdtvtest: "With [Live Colour] disabled, green did look a touch pale, but most viewers probably won’t be able to tell outside of a side-by-side comparison with a reference display."

Wszedłem na AVForums i oglądam diagramy przestrzeni barwowej. Zieleń tak samo zjeżdża z linii jak u nas. Nie wiem nadal co Ci się nie zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty, czy trolowanie?

Co żarty, co trolowanie. Napisałem z mojej perspektywy jak sprawe się odbiera a tu już zaraz takie aluzje, że robię sobie żarty. .

Dla mnie oceny za "kolorystykę" sugerują. że na tle konkurencji jest jednak poważniejszy problem z kolorami, a w samej recenzji napisano wiele zarzutów co do tej kwestii i mam absolutnie podstawy do swojej opinii.

No niby jest jedno zdanie, że te Pańskie zarzuty to nie są tak poważne i nie rzucają się w oczy dla osoby bez włąściwego odniesienia. Jednak gdy właściwie cała zawartości strony odnoszącej się do oceny kolotów, to już właściwie same wypunktowywanie wad, to trudno zapomnieć o tych wszystkich wadach i skupić uwagę na jednym zdaniu. A czy ten tv ma właściwie jakieś zalety w kwestii kolorów ? No te zalety raczej trudno dostrzec w tej recenzji i nie piszę tego po złości, ja po prostu tak to odebrałem, że najwyraźniej to ich nie ma.

Wszedłem na AVForums i oglądam diagramy przestrzeni barwowej. Zieleń tak samo zjeżdża z linii jak u nas. Nie wiem nadal co Ci się nie zgadza..

No nie zgadza się to, że tam autor recenzji zapomniał napisać o wadach kolorów a pisze o samych zaletach. Porównując recenzje Pańską i tamtą z AVF rysuje się zupełnie inne zdanie o tym telewizorze.

Na AVF można przeczytać :

...red, green and blue are all tracking at our target of 100, resulting in DeltaEs (errors) of less than one. This is below the tolerance level of three, which is the point at which the human eye can no longer distinguish the differences, so we would class this as a reference performance.

...The luminance measurements are hitting their targets precisely and so are all of the hue and most of the saturation measurements with the exception of some very slight over-saturation in blue. Overall this is a reference colour performance from the 40W905

...This excellent colour accuracy extends to different saturation levels as well, as can be seen on the graph above. All the tests we have conducted so far were done at 100% saturation but you will rarely look at a fully saturated image, so how a TV performs at lower saturation levels is just as important. As the graph above shows, the 40W905 delivered a superb performance at different saturation levels with all of them at - or very close to - their targets

...However, where the 40W905 really delivered the goods was in terms of its picture. The out-of-the-box accuracy was exceptional and, after tweaking the greyscale, the 40W905 delivered a reference level of colour accuracy

i na podstawie powyższych zachwytów człowiek wnioskuje, ze autor recenzji z AVF uznał ten TV za referencje, ocenę taką przyznał też w tabeli. Tu zaś u was ocena za kolory w żadnym razie nie sugeruje nawet czegoś dobrego, jest wręcz przeciwnie, no chyba że ocena będąca odpowiednikiem 3 z plusem może być uznana za super wynik. Nie mnie oceniać kto tu ma większą racje, Pan czy recenzent AVforum, jednak w świetle powyższego ja jedyne co muszę zapomnieć o obydwu recenzjach i polegać już na własnym zdaniu przy ocenie tego TV.

Swoją drogą zwróciło moją uwage te zdjęcie mające zilustrować (d)efekt przekolorowania obrazu w palecie rec 709. Można przeczytać zaraz pod nim, że jest to przesycenie kolorów, jakie obserwowaliście. Jednak rysunek przedstawia skupienie się raczej na sztucznej sytuacji, tzn po włączeniu "wspomagaczy", po ich wyłączeniu telewizor zdaje się nie mieć takich problemów z "opalonymi twarzami". Wniosek z tego fragmentu miałem jednak taki, że włączenie powiększenia spektrum kolorów nie przynosi żadnych dobrych korzyści, jak też, że same "kolorowe kropeczki" w panelu nic nie usprawniły a wręcz pogorszyły przy standardowej palecie.

Trudno mi to jednak zrozumieć w sytuacji, gdy np inny recenzent pisze

the impact of the Triluminos system is immediately obvious. The Sky News logo, for instance, radiates with an intensity of red we just haven’t seen on a TV before. Similarly the rich blues of the Sky News studio look sensationally intense, as well as containing a few more subtle tonal differences than we’re accustomed to seeing.It’s the same deal with the green trees and parks on show during outdoor broadcasts; the blues and yellows of UK police car livery; the shirts of players and hues of the pitch and advertising hoardings during a Premiership football match... anything with any even slightly bold colours looks clearly more vibrant and more nuanced than it does on a ‘normal’ TV.

i kolejny

Color accuracy: The W900A had the most saturated colors of the collected LCDs -- especially blue-- and this is likely due to the work of the Triluminous crystals. The W900's color looked very close to that of the Panasonic ST60, particularly in its portrayals of Dr. Manhattan in "Watchmen." The character has brilliant blue skin and he casts a purple-blue light on others around him, and the only TVs that could convey this without resorting to banding or missing subtle variations in color were the W900A and the ST60. Given this excellent performance, perhaps there is some merit to Sony's claims of Quantum Dots' efficacy.

Switching to the languid "The Tree of Life" and its kaleidoscopic palette, the Sony W900A was able to convey just as much information as the ST60 with a well saturated image. At the beginning of Chapter 5 (37:18) Mother is lounging on the grass and the W900A is able to capture the scene well with well-saturated greens. The cyan of her clothing doesn't stray into blue territory as it does on the HX850, and her fair skin tone is portrayed naturally without too much ruddiness.

cine4home.de/tests/TVs/Sony_W905/Test_Sony_W905.htm

Z kolei w recenzji cine4home.de, można przeczytać bardzo obszerne i szczegółowe wrażenia z tej technologii 3'luminous. Nigdzie nie czytałem bardziej drobiazgowej oceny plusów i minusów tej technologii. Stwierdzają tam, że nawet ustawienie live color na low ma swoje zalety, a to że kolor sztucznie wykracza wtedy poza standard rec 709 nie jest takim problemem, gdyż z obserwacji i testów wynika, że tv robi to w extremalnie efektywny i cwany sposób, przez co większości osób coś takiego się po prostu spodoba

Translator The fact is, where we have seen the TRILUMINOS technology on all events and trade shows, was not a person who felt the extended color space or poorly as grossly distorting, quite the opposite.

Oryginalne tłumaczenie Fakt ist, bei allen Veranstaltungen und Messen auf denen wir die Triluminos Technologie gesehen haben, war noch nicht eine Person, die den erweiterten Farbraum schlecht oder als grob verfälschend empfand, ganz im Gegenteil.

Ponizej wnioski do których doszli (tekst po użyciu translatora z Niemieckiego na Ang)

  • "Off" disables the extended color space and provides a conventional view according to video standard. All "standard video purists" this mode is recommended.
  • "Low" leads to a significantly expanded color space are mapped stronger and more appealing to the natural motives. At the same paler shades (eg. skin colors) are shown in great detail, so that it is not too strong. According to our analysis, this is the most effective and smartest configuration.
  • "Medium" produces a wide color gamut, but are already slightly over-emphasized in the face colors.
  • "High" finally produced an impressively large color space, but generally results in conventional HD feed to oversaturated colors. But for animation films and video games, it leads to a fantastic color brilliance. It is also available with the appropriate photo and video material (AdobeRGB and xvYCC)

The Sony KDL-color can technically conventional plasma or LCD TVs behind and can even record the upcoming OLED technology.

wnioski do których doszli panowie z tego NIemieckiego serwisu są podobne do moich własnych, tzn zwykłego "Kowalskiego" :)

Może ja zbyt przywiązuje uwagę do pewnych rzeczy, przez co mogę nadinterpretować wasze zamiary, wydaje mi się jednak, że miałem absolutną podstawę co do tego, by napisać mój pierwszy post tutaj, wciąz uważam, ta recenzja naprawdę przedstawia ten tv w wyjątkowo gorszym świetle, niż testy na zachodnich portalach. Może to wy macie racje, może to oni.. ja jednak nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Swoją drogą poświęciłem dużo czasu obrone tego TV LCD a jestem zagorzałym fanem plazm. Po prostu nie sądziłem, że kiedykolwiek wyjdzie tv w technologii LCD< który zrobi na mnie pozytywne wrażenie. Widząc w jakim kierunku idzie sony mam takie wrażenie, że za rok czy dwa, gdy będę kupował nastepny tv, to wybiorę już LCD a nie PDP (na oled to już nawet nie czekam, ceny z kosmosu). Niech jeszcze tylko poprawili by troche te kąty boczne, oraz może jeszcze trochę tą czerń w zaciemnonym pokoju a będzie już dla mnie oczywisty wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno to forum wspiera tylko SONY. Aż sobie zapiszę te posty dla potomnych krzykaczy.

Zawsze opinia testera będzie jego subiektywną opinią. I nic tego nie zmieni. Mnie też podoba się dużo bardziej W905 (ba dla mnie to najlepszy LCD na rynku ale EISA to chyba potwierdziła) ale to też moja opinia. Maciek jest fanem obrazu i najwięcej wyciąga na plazmach. Więc nie ma co się dziwić, że ma takie a nie inne stanowisko. Porównuje wszystko co jest na rynku. Nie patrząc na technologię.

Jestem pewny, że W905 dla wieluuuuu będzie lepszym rozwiązaniem niż plazma. Dlatego, że jak poczyta się forum, popyta to wyciągnie się wnioski jaki typ tv będzie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co żarty, co trolowanie. Napisałem z mojej perspektywy jak sprawe się odbiera a tu już zaraz takie aluzje, że robię sobie żarty. .

Dla mnie oceny za "kolorystykę" sugerują. że na tle konkurencji jest jednak poważniejszy problem z kolorami, a w samej recenzji napisano wiele zarzutów co do tej kwestii i mam absolutnie podstawy do swojej opinii.

No niby jest jedno zdanie, że te Pańskie zarzuty to nie są tak poważne i nie rzucają się w oczy dla osoby bez włąściwego odniesienia. Jednak gdy właściwie cała zawartości strony odnoszącej się do oceny kolotów, to już właściwie same wypunktowywanie wad, to trudno zapomnieć o tych wszystkich wadach i skupić uwagę na jednym zdaniu. A czy ten tv ma właściwie jakieś zalety w kwestii kolorów ? No te zalety raczej trudno dostrzec w tej recenzji i nie piszę tego po złości, ja po prostu tak to odebrałem, że najwyraźniej to ich nie ma.

No nie zgadza się to, że tam autor recenzji zapomniał napisać o wadach kolorów a pisze o samych zaletach. Porównując recenzje Pańską i tamtą z AVF rysuje się zupełnie inne zdanie o tym telewizorze.

Na AVF można przeczytać :

i na podstawie powyższych zachwytów człowiek wnioskuje, ze autor recenzji z AVF uznał ten TV za referencje, ocenę taką przyznał też w tabeli. Tu zaś u was ocena za kolory w żadnym razie nie sugeruje nawet czegoś dobrego, jest wręcz przeciwnie, no chyba że ocena będąca odpowiednikiem 3 z plusem może być uznana za super wynik. Nie mnie oceniać kto tu ma większą racje, Pan czy recenzent AVforum, jednak w świetle powyższego ja jedyne co muszę zapomnieć o obydwu recenzjach i polegać już na własnym zdaniu przy ocenie tego TV.

Swoją drogą zwróciło moją uwage te zdjęcie mające zilustrować (d)efekt przekolorowania obrazu w palecie rec 709. Można przeczytać zaraz pod nim, że jest to przesycenie kolorów, jakie obserwowaliście. Jednak rysunek przedstawia skupienie się raczej na sztucznej sytuacji, tzn po włączeniu "wspomagaczy", po ich wyłączeniu telewizor zdaje się nie mieć takich problemów z "opalonymi twarzami". Wniosek z tego fragmentu miałem jednak taki, że włączenie powiększenia spektrum kolorów nie przynosi żadnych dobrych korzyści, jak też, że same "kolorowe kropeczki" w panelu nic nie usprawniły a wręcz pogorszyły przy standardowej palecie.

Trudno mi to jednak zrozumieć w sytuacji, gdy np inny recenzent pisze

i kolejny

cine4home.de/tests/TVs/Sony_W905/Test_Sony_W905.htm

Z kolei w recenzji cine4home.de, można przeczytać bardzo obszerne i szczegółowe wrażenia z tej technologii 3'luminous. Nigdzie nie czytałem bardziej drobiazgowej oceny plusów i minusów tej technologii. Stwierdzają tam, że nawet ustawienie live color na low ma swoje zalety, a to że kolor sztucznie wykracza wtedy poza standard rec 709 nie jest takim problemem, gdyż z obserwacji i testów wynika, że tv robi to w extremalnie efektywny i cwany sposób, przez co większości osób coś takiego się po prostu spodoba

Ponizej wnioski do których doszli (tekst po użyciu translatora z Niemieckiego na Ang)

wnioski do których doszli panowie z tego NIemieckiego serwisu są podobne do moich własnych, tzn zwykłego "Kowalskiego" :)

Może ja zbyt przywiązuje uwagę do pewnych rzeczy, przez co mogę nadinterpretować wasze zamiary, wydaje mi się jednak, że miałem absolutną podstawę co do tego, by napisać mój pierwszy post tutaj, wciąz uważam, ta recenzja naprawdę przedstawia ten tv w wyjątkowo gorszym świetle, niż testy na zachodnich portalach. Może to wy macie racje, może to oni.. ja jednak nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Swoją drogą poświęciłem dużo czasu obrone tego TV LCD a jestem zagorzałym fanem plazm. Po prostu nie sądziłem, że kiedykolwiek wyjdzie tv w technologii LCD< który zrobi na mnie pozytywne wrażenie. Widząc w jakim kierunku idzie sony mam takie wrażenie, że za rok czy dwa, gdy będę kupował nastepny tv, to wybiorę już LCD a nie PDP (na oled to już nawet nie czekam, ceny z kosmosu). Niech jeszcze tylko poprawili by troche te kąty boczne, oraz może jeszcze trochę tą czerń w zaciemnonym pokoju a będzie już dla mnie oczywisty wybór.

Style recenzji (np. mojej i avforums) są faktycznie odmienne, ale konkluzja jest taka sama, dlatego irytuje mnie jak ktoś pisze, że testy są sprzeczne. Oni opisują zalety, ja skupiam się na wadach. Jeśli poczytać więcej moich testów to zawsze uwypuklam niedoskonałości, bo wszystkie TV są teraz dosyć podobne. Tym bardziej w takiej klasie cenowej. Tu nie powinno być wad i sony W905 faktycznie prawie ich nie posiada. Jedynie problem zieleni rzuca się w oczy i nie wiem czemu akurat tego na AVForums nie zauważyli lub przemilczeli. HDTVTest też wspomniał o tym problemie i podobnie nasz rodzimy tester z tvtestu.

Może mogłem upiększyć ten test kilkoma akapitami, bo W905 świeci dobrze, ale równie dobry był HX850, zapewniam Cię, że gdybyś zobaczył go na miejscu W905 to też byś się przekonał do "elcedeków". Soniaki na prawdę robią wrażenie swoim kontrastem, który osiągają dzięki wygaszaniu strefowemu.

W odniesieniu do opinii innych testerów o triluminos: Oczywiste jest to, że TV o szerszym spektrum barw robi większe WOW na takich rzeczach jak "Sky News logo", "Sky News studio", "UK police car livery". Podobny efekt pokazaliśmy na zdjęciach z rybkami w teście itd. Problem w tym, że rzeczy które mają wyglądać naturalnie przestają i już nie jest tak fajnie. Chciałem odczarować ten zachwyt szerszą paletą barw. Może zrobiłem to zbyt drastycznie? Z wnioskami cine4home w ogóle się nie zgadzam. Nasycone błękity? W porównaniu z F8000 stojącym obok widać było lekkie wybrakowania tych kolorów niebieskich o największym nasyceniu. Rzadko rzucające się w oczy, bo w filmach mało jest barw o maksymalnym nasyceniu, ale jednak. W zdaniu typu "TVs that could convey this without resorting to banding or missing subtle variations" w ogóle nie mam pojęcia o co chodzi. Jeśli coś ma paskować, lub subtelnie gubić przejścia tonalne to właśnie plazma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie TRYBU GRA - ekran smuży "lekko" ?? czy nie ma tej wady...

Chodzi o Sony W905A

Ps.Input lag był mierzony w trybie "GRA"?? czy zmienionej nazwie wejścia HDMI/DVi na PC ?? bo z tego co czytałem ( i zauważyłem na swym nieszczęsnym ES8000) zmniejsza to input lag...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smuży lekko, jak każdy LCD bez systemu poprawiania ruchu, aczkolwiek w Sony możesz użyć trybu Impuls w trybie gra. To trochę wydłuża Laga, ale nie ma to znaczenia, bo w W905 jest on niezwykle krótki. Sony jest pod tym względem trochę unikatowy. Żaden inny TV, poza plazmą, nie da Ci takiej ostrości przy grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie TRYBU GRA - ekran smuży "lekko" ?? czy nie ma tej wady...

Chodzi o Sony W905A

Ps.Input lag był mierzony w trybie "GRA"?? czy zmienionej nazwie wejścia HDMI/DVi na PC ?? bo z tego co czytałem ( i zauważyłem na swym nieszczęsnym ES8000) zmniejsza to input lag...

Input lag był mierzony w trybie GRA na w905 ten sam wynik jest na AVSforums http://www.avsforum.com/t/1458698/official-sony-kdl-55w900a-owners-thread/930

Też miałem ES8000 i wg mnie w trybie PC gry na ps3 wyglądały strasznie brak ostrości i wypłukanie detali czyli podziękowałem od razu trybowi PC na es8000 a co do input lag wcale nie był jakiś lepszy od trybu GRY. Jeżeli chodzi o smużenie w905 mniej smuży od es8000 jedynie co mnie boli w w905 to troche słabe podświetlenie bo ja w trybie gra mam na max (eco sensor wyłączony oczywiście). Moj pokoj jest bardzo nasłoneczniony i np. granie w dead space było trochę uciązliwe. Gdyby w905 miał podswietlenie z es8000 to bym był zadowolony na 100% z tego tv. Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według poniższego artykułu i podanych testów, (wszystkie modele ? ...a jeśli nie to które) Samsungi mają problem z oddaniem odcieni kolorów i szczegółowości w porównaniu z telewizorami Sony:

http://community.sony.com/t5/Born-a-Bloggin-Man/TV-Comparison-Sony-vs-Samsung/ba-p/188053

Czy to prawda, a jak tak to czy tyczy się to tylko wyświeltania fotek podanych z zewnątrz czy też ogólnie dotyczy to obrazu z jakiegokolwiek źródła ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z poprawnym wyświetleniem tych plansz na Samsungu. To jest test na ustawieniach fabrycznych, nawet prowadzący powiedział na początku, że testuje telewizory na ustawieniach domyślnych, bo "większość osób tak ma". Nie interesowała go żadna kalibracja, nawet amatorska na darmowych planszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Interesowałoby by mnie jeszcze nieporuszone w artykule zagadnienie porównania jakości skalowania obrazu SD, tj chodzi mi ogólnie o porównanie modeli Sony z X-Reality Pro vs Samsungi poczynając od serii 6. W wielu testach piszą że skalowanie SD Sony jest znacząco lepsze niż to w Samsungach, ja w sumie (porównywałem w saturnie na tv naziemnej) to jakiejś specjalnej różnicy np Sony W8/W6 50 w wersji 3D do Samsunga F-6640 na średniej jakości sygnału nie zauważyłem, czy jest to kwestia dokładniejszych ustawień skalera Sony czy też może nie mam może jeszcze wprawy (albo akurat materiał był niezbyt nadający się) by zauważyć znaczącą różnicę w jakości skalerów Samsunga vs Sony na korzyść Sony ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w jakości skalerów trzeba oglądać pod lupą.

Różnice widzialne robią się dopiero jak załadujesz jakiegoś poprawiania krawędzi, ostrości, uwydatniania szczegółów itp. te rzeczy faktycznie lepiej robi Sony. Jeśli jesteś fanem bądź co bądź sztucznego wyostrzania (nie twierdzę, że nie wygląda to atrakcyjnie) to lepiej pasuje Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, całokształt wiedzy jest teraz zdecydowanie bardziej pełny. Jednak jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jest prawdą to co twierdzą w niektórych testach że modele Sony (w materiałach HD) co najmniej od modelu W8, wyraźnie szczegółowiej odtwarzają faktury i tekstury od modeli Samsunga F6500 6640 ?.

Następna kwestia, to to że w bezpośrednim porównaniu Soniaków z Samsungami można zauważyć pewne zabarwienie czerni w Samsungach względem modeli Sony, czy to na szybko w ustawieniach można zniwelować ? .

Jeszcze nurtuje mnie taka kwestia że na konkurencyjnym forum twierdzą że Panas ET60 lepiej skaluje obraz SD niż Sony W8 (i inne ?) a także ma znacząco lepszą płynność ruchu (tj ogólnie lepszy upłynniacz). Jednak twierdzą że pozostała jakosć jest lepsza w Sony.

Podaję linka do tej dyskusji (w regulaminie nie widziałem przeciwskazań) :

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/105362-panasonic-tx-l47et60e-vs-sony-kdl-47w805a.html

No i jeszcze jest kwestia wyświetlania fotek w Samsungach, ponoć coś z tym tematem nie jest w pełni dopracowane w Samsungach w odniesieniu do pozostałych marek.

No i na razie ostatnie pytanie, tj czy uplynniacze w Samsungach poczynając od modeli 6500 można ustawić tak aby nic nie odstawały jakością działania od systemu motionflow Sonego (no może poza W9 z 200HZ matrycą), czy też może jakość działania upłynniacza Sonego jest całkowicie poza zasięgiem upłynniaczy Samsunga bez względu na jego ustawienia ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, całokształt wiedzy jest teraz zdecydowanie bardziej pełny. Jednak jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jest prawdą to co twierdzą w niektórych testach że modele Sony (w materiałach HD) co najmniej od modelu W8, wyraźnie szczegółowiej odtwarzają faktury i tekstury od modeli Samsunga F6500 6640 ?.

Następna kwestia, to to że w bezpośrednim porównaniu Soniaków z Samsungami można zauważyć pewne zabarwienie czerni w Samsungach względem modeli Sony, czy to na szybko w ustawieniach można zniwelować ? .

Jeszcze nurtuje mnie taka kwestia że na konkurencyjnym forum twierdzą że Panas ET60 lepiej skaluje obraz SD niż Sony W8 (i inne ?) a także ma znacząco lepszą płynność ruchu (tj ogólnie lepszy upłynniacz). Jednak twierdzą że pozostała jakosć jest lepsza w Sony.

No i jeszcze jest kwestia wyświetlania fotek w Samsungach, ponoć coś z tym tematem nie jest w pełni dopracowane w Samsungach w odniesieniu do pozostałych marek.

No i na razie ostatnie pytanie, tj czy uplynniacze w Samsungach poczynając od modeli 6500 można ustawić tak aby nic nie odstawały jakością działania od systemu motionflow Sonego (no może poza W9 z 200HZ matrycą), czy też może jakość działania upłynniacza Sonego jest całkowicie poza zasięgiem upłynniaczy Samsunga bez względu na jego ustawienia ?.

1. Nie to nie prawda. Tekstury wyglądają tak samo na F6500 co na W8. Śmiem twierdzić, że nawet lepiej wyglądają na Samsungu z uwagi na wyższy kontrast, który przekłada się na ostrość. Oczywiście pod warunkiem, że ustawienia ostrości i innych dopalaczy są "zneutralizowane". Jeśli chcemy coś podostrzać to inteligentniej robi to Sony.

2. Zarówno Sony jak i Samsung mają pewien zafarb na czerni, który staje się jeszcze gorszy pod kątem. Taka to natura LCD ;)

3. Gadanie o wybitnym skalowaniu w jakiejś marce to bujda na kółkach, którą w dodatku ciężko obalić, więc każdy może sobie uprawiać wolną amerykankę. Prawda jest taka, że dobre (technicznie) skalowanie mają Samsungi. Prawdą też jest to, że mało kogo skalowanie dotyczy, bo w przypadku gdy posiadamy zewnętrzny tuner telewizji to przecież on przeskalowuje każdy kanał do 1080i. TV może co najwyżej upiększyć. Myślę, że na konkurencyjnym forum gdzie poziom merytoryczny jest dyskusyjny właśnie chodzi im o sytuację, gdy pracuję wszystkie dopalacze (a może nawet tryb dynamiczny) :)

4. Nie wiem jak z fotkami, kiedyś chyba seria ES8000 nie ładowała w pełnej rozdzielczości, ale za to bardzo szybko.

5. Da radę ustawić całkiem dobrze. Artefaktów jest trochę więcej niż w Sony, ale i dużo więcej opcji konfiguracji, więc może nawet lepiej. BTW. 200Hz w Sony W9 na prawdę niedużo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze co do skalerów ,to nie wiem na ile jest w tym prawdy, ale na Chorwackim portalu testowym, to o ile jakość skalerów Sonego oceniają na bardzo dobry to już skalery LG oceniane są jako doskonałe , tj że wyjątkowo ostry obraz dają te jego skalery.

A tak jeszcze odnośnie jakości działania upłynniaczy to możnaby się postarać je jakoś uszeregować w kolejności/zależności, poczynając od tych najlepszych jakościowo a kończąc na tych dających najmniej naturalny obraz ? np takich firm jak Sony, Samsung, LG, Panasonic, Philips itp ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że taka ocena jest słuszna. Nawet jeśli to różnice są bardzo małe, a dla lwiej części użytkowników wcale nieistotne, bo mają zewnętrzny tuner.

Co do upłynniaczy to:

1. Sony

2. Samsung/LG

3. Panasonic

4. Toshiba/Sharp

5. Philips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wspominasz cały czas o zewnętrznych tunerach pomijając wewnętrzne, prawdę mówiąc trochę mnie to niepokoi, czy w takim razie istnieją jakieś problemy we współdziałaniu (w sensie jakości,skalowania czy czegoś tam jeszcze) tunerów wewnętrznych w którejś z wyżej wymienionych marek ?.

EDIT:

Jeszcze przyszło mi do głowy takie pytanie, czy X-reality ma również możliwość wyciśnięcia (sztucznie) jeszcze większej szczegółowości z materiałów HD, a jeśli tak to czy ma to sens ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wspominasz cały czas o zewnętrznych tunerach pomijając wewnętrzne, prawdę mówiąc trochę mnie to niepokoi, czy w takim razie istnieją jakieś problemy we współdziałaniu (w sensie jakości,skalowania czy czegoś tam jeszcze) tunerów wewnętrznych w którejś z wyżej wymienionych marek ?.

EDIT:

Jeszcze przyszło mi do głowy takie pytanie, czy X-reality ma również możliwość wyciśnięcia (sztucznie) jeszcze większej szczegółowości z materiałów HD, a jeśli tak to czy ma to sens ?.

Nie, nie ma żadnych problemów, po prostu zaznaczam, że niewielu osób w ogóle dotyczy zagadnienie skalowania obrazu. Co do wyciskania szczegółów to coś takiego nie jest możliwe. Szczegółów Ci żaden procesor nie dorysuje. Może co najwyżej uwypuklić pewne rzeczy i dać wrażenie lepszego, czystszego obrazu. Tak działają właśnie suwaki ostrości i zaawansowane funkcje typu x-reality pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się jeszcze dokładniej przyjrzeć działaniu tego systemu X-reality w praktyce, bo przynajmniej narazie moje wrażenia są niejednoznaczne, np bawiłem się tą funkcją na Sony W6 tym 50hz 42'' na dosyć kiepskiej jakości stacji naziemniej Polsat sport news, i w sumie praktycznie różnicy nie było widać przy załączaniu reality creation z trybu auto na off, w tym załączania i wyłączania poprawiania naturalności koloru skóry, być może trzeba było suwaki dać na maksa zamiast ustawić na automat, może wtedy różnica byłaby bardziej widoczna. A przy porównaniu Sony W6 50'' 3D z X reality w trybie automatycznym z Samsungiem 46'' F6640 (wszystkie redukcje szumów itp wyłączyłem) na kanałach HD i SD przyzwoitej jakości, i nie zauważyłem lepszej szczegółowości na Sony np na zmarszczkach twarzy, być może gdyby Sony obsługiwał flasha z poziomu przeglądarki to mógłbym wtedy spróbować potestować tą funkcję np na jakichś stronkach z transmisjami kanałów telewizyjnych z dużą kompresją.

Inne ciekawe spostrzeżenie było takie że na demie w W6 w auchanie (nie ma tam pilotów obok tv), w którym szedł jakiś program telewizyjny, ekran tv był podzielony na część z załączonym X-reality i bez załączonego tego trybu, no i oczywiście ta część ekranu z załączonym X-reality była nieco szczegółowsza od części bez tego całego poprawiania, ale co ciekawe obok stał jakiś Samsung i na nim obraz był podobnie szczegółowy jak na tej części z załączonym X-reality, a ta część bez załączenia tej funkcji była nieco bardziej przymulona niż na Samsungu he he, ale być może to była kwestia ustawień bo kiedy indziej było widać nieco lepszą szczegółowość niż na tv stojących obok.

W każdym bądź razie spróbuje jeszcze potestować tą funkcję bo być może coś źle robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam pytanie odnośnie matryc stosowanych w modelu W9 są to:

  • DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) (Samsung panel)
  • YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel)

Która z tych technologii jest lepsza i jaka matryca była w teście porównawczym Sony W905 vs Samsung F8000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w W9 jak i F8000, które testowaliśmy, struktura pikseli przypominała matrycę PSA, jak w artykule: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/artykuly/rodzaje-matryc-sub-pixele-o-co-chodzi-jaka-r489

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panie Macieju za odpowiedź.

Telewizor posiadam od wczoraj. Matryca w moim telewizorze to DQ3Y550LN0101 więc chyba dobrze trafiłem. Zastanawiałem się jeszcze nad modelem KDL-55W955B, z niecierpliwością czekam więc na testy, aby utwierdzić się w przekonaniu, że zakup modelu W9 był trafnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ;) A jak wyglądają u Ciebie subpiksele pod lupą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...