Skocz do zawartości
Gmeru

mediaBOX+ - nowy dekoder nc+

Rekomendowane odpowiedzi

Na marginesie. Jak chcesz dowiedzieć się więcej to polecam forum SAT Kurier.

Tematów na temat dekoderów, anten, platform itp jest w brud.

Sorry za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zrobić pauzę.

W opcji ....Multiroom Premium ., na czarnym ( głównym ) dekoderze można robić pauzę , natomiast na srebrnym-białym ( drugim ) dekoderze --- już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę,bo chyba wrócę do NC+ (teraz mam INEA full pakiet z int i tel za 43,25 ;-) ale niestety trza się będzie rozstać :D )

Jak Wam użytkownikom tego dekodera owo urządzenie się spisuje.Tzn nie wiesza się itp.czy nie ma problemów z dźwiękiem tudzież z nagrywaniem?Wcześniej  miałem turboboxa  i śmigał za[beeep]iście a teraz już chyba nie jest dostępny.

Dzięki.

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie dalej najlepszy dekoder w ofercie nc+.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turboboxa (czarnego) nie dostaniesz. Ja przesiadłem się z niego na biało-czarnego z hdd i nie widzę różnicy.

No może trochę dysk słychać, bo jest na wierzchu.

Za to (podobno) wariant dekodera bez dysku to straszny złom - jakiś Sagem czy cóś. Podobnie wygląda do tego z dyskiem ale bebechy zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Mam porównanie z dekoderem Horizon od UPC i zdecydowanie pod każdym względem NC+ wypada lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raffal napisał:

Używam od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Mam porównanie z dekoderem Horizon od UPC i zdecydowanie pod każdym względem NC+ wypada lepiej. 

Potwierdzić mogę - NC + daje a) lepszy dekoder b ) lepsza jakość obrazu od UPC c) stabilność sprzętu i dzidowskiego pilota radiowego w horizon to istny dramat d) horizon ma bardzo mocny algorytm odszumiania przez co słabe kanały SD wyglądają ciut lepiej ale te w dobrym HD wyglądają zdecydowanie mniej detalicznie/ostro niż od NC+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super tyle że nie szanują starych dobrych klientów. Lepiej zrezygnować zr starej umowy i wziąść nową na lepszych warunkach.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NC+, a wcześniej w C+, zawsze tak bylo. W momencie kiedy wprowadzano dekodery HD, aby kupić na wlasność taki dekoder musialem rozwiązać umowę (po 9 latach) i zawrzeć nową. Mają po prosu ,,w głębokim powazaniu,, długoletnich klientów. Natomiast po piśmie z wypowiedzeniem umowy dopiero zaczynają się podchody. A największe w ostatnim tygodniu. Aby bylo śmieszniej to już po rozwiazaniu umowy też dzwonią i proponują wznowienie na baaardzo atrakcyjnych warunkach. Zrezygnowalem ze współpracy z nimi po 16 latach bo warunki jakie mi zaproponowali były gorsze niż proponują nowym klientom. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca umowy mam jeszcze 2 miesiące, a już mnie atakują. Do stycznia zablokowałem ich numer, bo dzwonią w piątek, świątek i niedzielę :) Ale chyba i tak sobie odpuszczę i przerzucę się na Netflix + KODI + Eleven Sport. Wyjdzie taniej, a będę oglądał to co chcę i kiedy chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się przyznać że w tym roku mnie mile zaskoczyli - bez żadnego wypowiadania umowy dostałem - na tani pakiet zniżkę 50% na całą umowę, plus hbo na bodaj 5mcy bez opłat, plus parę jakiś kanałów dodatkowych za free, więc naprawdę całkiem sympatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na nowy decoder 4k w nc+. Podobno w przyszłym roku ma być dostępny.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ewaldus napisał:

A ja czekam na nowy decoder 4k w nc+. Podobno w przyszłym roku ma być dostępny.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Orange też zapowiedziało swoje Dekodery 4K, ciekawe czy UPC coś rozkminia w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo ... i bedzie jeden materiał na tydzień. Podobnie jak było z 3D.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ewaldus napisał:

A ja czekam na nowy decoder 4k w nc+. Podobno w przyszłym roku ma być dostępny.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

To możesz sobie dosyć długo poczekać.
To co zapowiadali ostatnio to miał być dekoder OTT czyli taki który treści 4K bierze z sieci nie z SAT, teraz mówią coś o dekoderze 4K w połowie 2017 roku ale jak zwykle wypowiedzi są enigmatyczne więc tak naprawdę dopóki sprzętu nie będzie na rynku to nie ma co się podniecać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Xisiek napisał:

.... UPC ...horizon ma bardzo mocny algorytm odszumiania przez co słabe kanały SD wyglądają ciut lepiej ale te w dobrym HD wyglądają zdecydowanie mniej detalicznie/ostro niż od NC+...

Potwierdzam stosowanie zbyt silnego algorytmu odszumiania przez UPC na dekoderze Horizon, można to sprawdzić w prosty sposób, jak wiadomo w kablu idzie też analogowy sygnał tv naziemnej,  dlatego wystarczy wstawić trójnik i podłączyć dodatkowy kabel do złącza antenowego telewizora i zaprogramować te naziemne stacje. W bezpośrednim porównaniu przy szybkim przełączaniu widać że np bardzo drobne wzorki na krawatach (przy nieco dalszym oddaleniu kamery) są niezbyt nieczytelne na kanałach HD na horizonie, a na wersjach SD tych samych kanałów po analogu, wzorki mają czytelną gradację. Takie porównanie najlepiej jest robić jak są programy w których siedzi dwóch gości przy stole i długo rozmawiają.

Wniosek jest taki że załączony na stałe (bez możliwości odłączenia z poziomu softu) filtr potrafi zrobić tak że kanał SD na sprzęcie bez włączonego filtra będzie bardziej szczegółowy od kanału HD na sprzęcie z agresywnym filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dekoder MediaBOX mam podłączony do tv (Samsung H6400) kablem hdmi, z tv do amlitunera(stara Yamaha bez wejść hdmi, tylko otyczne i cyfrowe) mam wyprowadzony dźwięk poprzez wyjście optyczne passthrough. W żaden sposób nie mogę dostać w ten sposób sygnału Dolby Digital 5.1 ew DTS. Działa jedynie bezpośrednie połączenie optykiem ale brakuje mi już wolnych gniazd więc nie stosuje tego połączenia. Czy komuś się udało uzyskać dźwięk DD przez passthrough?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem Turbo na mediabox (opłata 2zł/mc)i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony trybem 1080p. Obraz wyświetlam z projektora (Epson TW5300) na ekranie 120 cali.W Turbo 1080i i mediabox 1080i obraz dużo gorszy ,w szczególności bardzo irytujący, widoczny przeplot,natomiast po ustawieniu 1080p w mediabox obraz jest idealny,zero przeplotu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...