Skocz do zawartości
Gmeru

mediaBOX+ - nowy dekoder nc+

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje za odpowiedz a mam jeszcze jedno pytanie czym roznia sie te dekodery turbo i media - czy warto doplacac>?

dziekuje jeszcze raz

Romek

To może przeczytaj pierwszy post? : ) Różnice są nie tak duże (dysk 2,5 cala, wyświetlacz 16 segmentów bardzo duży i wyraźny, regulacja jasności wyświetlacza, dużo szybsze działanie netVOD+, Youtube a ogólnie box jest po prostu przygotowany na przyszłość czyt. ma większą moc. Może się rozwijać tak jak to zazwyczaj bywa w przypadku boxów ADB na przełomie kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah dzieki, a czy ma poślizg przy przełączaniu kanałów pilotem?

Edytowane przez rumek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma taki sam jak w Turbo. Wrzucam film (jeszcze się przetwarza):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie:

Czy mediaBOX+ (poza koniecznymi aktualizacjami, netVoD, itp.) musi być na stale podłączony do sieci internetowej (żeby np. serwer nadawcy widział, czy odbiornik ma polskie IP)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to głupie pytanie ; )

Nie musi być. Podłączenie to tylko dodatkowe benefity. W Multiroom Standard albo Premium boxy muszą być spięte ze sobą Ethernetem. Ale też nie muszą być podłączone do sieci. Chodzi tylko o sieć domową. Uprawnienia są sprawdzane przez satelitę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info

jest to dla mnie istotne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Mediaboxa+ mógłby zmierzyć ile toto

żre prądu, bo mój monsterbox czy włączony, czy wyłączony (stand by)

pobiera ok 38 W, co miesięcznie daje rachunek za prąd +20 zł.

Podbijam. To ważne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by pobieral mniej mocy - przeciez jest wiekszy i jasniejszy wyswietlacz! :D :D :D;)

A szczegolowej specyfikacji technicznej urzadzenie nigdzie nie ma (tzn. ja nie znalazlem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej niż Turbo. Czy włączony czy nie - tyle samo...

mediaon.jpg


mediastand.jpg


turboon.jpg


turbostand.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 5 zł miesięcznie różnicy w zużyciu energii (licząc że chodzi 24h/dobę).

Edytowane przez Fantom
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14W * 24h = 336Wh
336Wh * 30dni = 10080Wh
Więc przez miesiąc mediaBox+ pociągnie 10,08 kWh (kilowatogodzin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 5 zł miesięcznie różnicy w zużyciu energii (licząc że chodzi 24h/dobę).

skoro wlaczony czy standby bierze tyle samo, to tak jakby chodzil/nie chodzil 24/24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wlaczony czy standby bierze tyle samo, to tak jakby chodzil/nie chodzil 24/24

Zdaje się, że Koledze wcześniej chodziło o kalkulację oszczędności, przy założeniu że nie wyłączamy sprzętu z listwy, a co wbrew pozorom niektórzy jednak robią.

A fakt, że dekoder praktycznie tyle samo bierze w standby co podczas normalnej pracy, to wiele w tym dziwnego nie ma. Głowice i dysk są aktywne i w standby, bo zbierają content offlinowy do kolekcji VOD.

Każda więc oszczędność w obu trybach pracy jest mile widziana. Szczególnie w cyklu pracy 24/24 z którym tak naprawdę mamy do czynienia w przypadku tego typu dekoderów i usług.

W takim przypadku, nowy dekoder, można traktować jak stary, który wyłączalibyśmy na 12 godzin. A to już coś :). Poza tym, skoro mniej bierze prądu, to niechybnie oznacza też, że się mniej grzeje. A jeśli się mniej grzeje, to jest szansa że będzie, raz, mniej awaryjny, dwa, po prostu cichszy. 14W to zasadniczo mniej niż dwugłowicowy Dreambox z dyskiem. A to już świadczy o klasie technicznej sprzętu.

Zawirowania z ofertą NC+ pewnie kiedyś się skończą, ale nowoczesny dekoder zostanie. Więc jest jakiś drobny plusik w całym tym zamieszaniu.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o różnicę w cenie za prąd porównując dwa dekodery. To jest tylko/aż 5 zł/miesiąc.

Co do nowego dekodera .... należy pamiętać że my go tylko dzierżawimy. Więc zysk (w wypadku gdybyśmy chcieli zmienić operatora po okresie umowy) żaden. Trzeba oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Niestety ale dla tych platform liczy się tyko kasa



klient jest na końcu



i płaci za takie nonsensy i stracony czas



- Dlaczego nie można skasować fragmentu nagrań np. reklam - tylko muszę
trzymac całą głupią paczkę lub skasować całe nagranie - to kpina i lekceważenie
klienta ( żadne reklamacje i prepozycje z obsługą klienta nie dają rezultatu - chociaż
sami przyznają ze to paranoja) !!!!



- Dlaczego nie ma opcji nagrywania bez reklam (to także pod adresem
kretyńskiego pakietu TVN - nie podaje sygnału rozpoczęcia i zakończenia reklam,
oraz mimo ustawy nadal reklamy nadaje znacznie głośniej niż program) - politycy
siedzą cicho bo nie chcą podpaść TVN-owi - to też zle o nich świadczy !!!



- te sprawy to warto sygnalizować UOKIK - może jakaś kara ich zmusi do
taktowania klienta poważnie .... - piszcie o tym bo w grupie siła.



Taka nowoczesna skrzynka a klient ma płacić za brak podstawowych opcji
(skasowanie czego pragnie, lub za brak automatycznej regulacji wzmocnienia aby
uciszyć te reklamy, .)



Edwardo



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego deka a mianowicie w jednym z forum pojawiła się taka notka jako minus a mianowicie przy dłuższym czasowo włączonym deku daje się wyczuć jak to określił "zapach nowości"związany z obudową plastykową.Dla mnie jest to ważne z tego względu ,że żona jest uczulona alergicznie na tego rodzaje zapachów i wtedy wymiana mojego Pace-a na mediaBoxa staje się niemożliwa.Proszę o wypowiedź w tej nietypowej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Animal.- moja odpowiedź jest < przeterminowana > , ponieważ dopiero w ubiegłą sobotę założyłem satelitę i mam dekoder MediumBox , ale może przyda się innym. Zapach jest wyczuwalny nawet przy wyłączonym dekoderze, co prawda ja czuję dopiero "wkładając nos w dekoder" , ale alergik ma lepszy węch ( na dokładkę jestem palaczem ,a więc psa w czułości węchu nie dogonię ).

Mam prośbę do użytkowników tego cuda....mój ( podłączenie Multiroom Premium ) dostał jakiegoś udaru od upału .., ciągle się aktualizuje i sprawdza nowe aplikacje.., ponieważ żona ogląda na białym ( Box + ) ciągle ma przerwy w oglądaniu..., a co już jest dziwne - po sprawdzaniu i pobieraniu ( nie widać żadnych zmian i nic nie przybywa ) program ustawia się automatycznie na kanał TVP 1..a nie na TVN. Do tej pory nie wiedziałem że TVN czuje się sługą TVP 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Animal.- moja odpowiedź jest < przeterminowana > , ponieważ dopiero w ubiegłą sobotę założyłem satelitę i mam dekoder MediumBox , ale może przyda się innym. Zapach jest wyczuwalny nawet przy wyłączonym dekoderze, co prawda ja czuję dopiero "wkładając nos w dekoder" , ale alergik ma lepszy węch ( na dokładkę jestem palaczem ,a więc psa w czułości węchu nie dogonię ).

Mam prośbę do użytkowników tego cuda....mój ( podłączenie Multiroom Premium ) dostał jakiegoś udaru od upału .., ciągle się aktualizuje i sprawdza nowe aplikacje.., ponieważ żona ogląda na białym ( Box + ) ciągle ma przerwy w oglądaniu..., a co już jest dziwne - po sprawdzaniu i pobieraniu ( nie widać żadnych zmian i nic nie przybywa ) program ustawia się automatycznie na kanał TVP 1..a nie na TVN. Do tej pory nie wiedziałem że TVN czuje się sługą TVP 1.

Sam sobie odpowiem na aktualizacje - gdyż już znam odpowiedź , a być może się komuś przyda.....całe podłączenie od A do Z załatwiał mi monter...ale okazało się że numery IP itd. ( w MultiRoom ) są zmienione....także niby chodziło ale ciągle szczekał o dalszą aktualizację.... z pomocą pani z info TVN bezboleśnie zmieniłem na właściwe numery i jedynie zagadką pozostało pytanie że kanał TVP1 jest kanałem wzorcowym dla TVN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anatol1410@ dzięki za odpowiedź.Sprawa jest obecnie nieaktualna gdyż od 1.08.migrowałem do nc+pozostając przy swoim Pace-ie.Przeważyły różnego rodzaje opinii z różnych for/obraz,zapach ,duża czułość anteny a Ja muszę ciągnąć sygnał od sąsiada z 4 piętra do parteru/taki układ bloku/a z moim Pace-em od 3 lat nie miałem problemu ,ładny obraz,cicho ,chodzi równocześnie podaje sygnał zarówno po Euro jak HDMI no i szkoda sporej kolekcji nagrań.Dzielnie przeszedł wszelkie aktualizacje a po ostatniej nawet szybciej chodzą kanały.Co prawda brak mu możliwości odbioru kilku kanałów/np Polsat HD/i usług internetowych ale tak internet mam podpięty do TV.Jeszcze raz dzięki a tak jaka jest twoja opinia o tym deku jak można spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jak na razie u mnie bez zarzutu., ale z tego co czytałem jednak część osób ma z nim problemy. Tak czytając o tych różnych pierepałkach, zastanawiałem się czy jest tylko "jeden" producent MediaBox+ , albowiem przy identycznej sytuacji jeden ma ekstra, a drugi do bani. Natomiast ten srebrny { biały } jest trochę narowisty ITI 2851S i jeszcze nie potrafię określić czy powinienem próbować go wymienić , czy - ten typ tak ma -. Irytuje mnie w nim również brak możliwości zatrzymywania lecącego programu , w czarnym korzystam z tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PACE miał przynajmniej dwóch.Ja mam made in Węgry ale i są produkcji ukraińskiej.W tym przypadku może być podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMERU ADB zaprezentował następce Carbona całkowicie nowy system do platform kablowych i sat. Czy coś wiesz na temat potencjalnej implementacji w mediaboxach??? System podobny jest trochę do mediapalyerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś źródło? Screeny? Ja mam wrażenie, że boxy nc+ mocno spowolniły :( Im więcej update'ów tym gorzej to wszystko chodzi. Chyba czas najwyższy na nową wersję systemu. Kiedyś nka co rusz zaskakiwała czymś nowym a teraz? Nudyyyyyyyyyyyyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wiem ;) Ale byłoby miło. Postaram się coś wywiedzieć.Też bym chciał już czegoś nowego... nie da się ukryć, że zastój jest. Kiedyś działo się dużo więcej w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...