Skocz do zawartości
Gmeru

mediaBOX+ - nowy dekoder nc+

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat o nowym sprzęcie. Przeklejam też kawałek testu. Wiem, że były pytania o pobór prądu ale aktualnie nie mam miernika : /

Film z działania nowego boxa:

Przełączanie kanałów:



Technologia nc+


Jak już wspomnieliśmy technologia nc+ to dobrze znane dekodery platformy n oraz najnowocześniejszy na rynku (z dedykowanych) dekoder satelitarny mediaBOX+ na którym dzisiaj skupimy się najmocniej.

Znawcy popularnej nki na pewno rozpoznają oficjalne dekodery dostępne w sprzedaży jak BOX+, PVR BOX+ czy turboBOX+. Są to dekodery produkcji znanej w branży polskiej firmy ADB. Szybkie, sprawdzone, nowoczesne. Wśród oficjalnie oferowanych boxów przez operatorów telewizji na rynku polskim nie mają sobie równych. Przykładowo Cyfrowemu polsatowi nc+ odskoczyło pod tym względem naprawdę mocno. Dekodery chodzą nieporównywalnie lepiej pod każdym względem. BOX+ to dekoder PVR Ready co oznacza, że dysk twardy podłączymy po złączu usb. Jego wielkość może wynosić do 2TB. PVR BOX+ to dekoder z wbudowanym dyskiem 250GB a turboBOX+ posiada dysk 500GB. Oczywiście funkcja PVR to tylko jedna z wielu charakterystycznych cech nowych dekoderów.

Dekodery możemy podłączyć do sieci dzięki czemu będziemy mogli korzystać z bardzo bogatej ilości kolekcji w usłudze netVOD+ (coś w stylu Smart tv ale 90% tych rzeczy nie zobaczycie na żadnym tv) czy chociażby serwisu YouTube.

Dla użytkownika stworzono także Portal+ z serwisami onetu (wiadomości, pogoda, sport itp) oraz Radio+ czyli bardzo wygodny dostęp z poziomu dekodera do ponad 400 najróżniejszych stacji internetowych w tym także polskich.

Oczywiście wisienką na torcie okazuje się specjalnie przygotowany na start nowej platformy dekoder o nazwie mediaBOX+.
80277757.jpg


img1209xo.jpg


img1210gc.jpg


img1211ii.jpg


Jest lekki, zgrabny i elegancki. Nie jest także zbyt duży. Tym razem zrezygnowano z karty pod klapką ale umieszczono ją z boku dekodera. Także tam znajdziemy jedno z dwóch złącz usb 2.0. Jak widać dekoder nie posiada także żadnego klawisza. Wszystkim sterujemy nowym pilotem, który posiada także funckję programowania. Dzięki temu możemy sterować np. telewizor jednym pilotem. Fajna i przydatna sprawa. Wracając do dekodera posiada on od frontu aż 16 segmentowy wyświetlacz VFD. Jest jasny (biały) i bardzo wyraźny. Litery i cyfry są naprawdę duże. W menu dekodera możemy regulować jego jasność.
Po odpaleniu, dekoder od razu zapyta o aktualizację aby pobrać nowe oprogramowanie związane z platformą nc+. Po dość długim update'cie naszym oczom ukazuje się nowe menu, które do złudzenia przypomina to co do tej pory oglądali nkowicze. Jedyna różnica to nowe barwy platformy nc+.

Od razu trzeba przyznać, że dekoder jest jeszcze szybszy od dotychczasowych dekoderów. Widać to chociażby po EPG w formie gazety, które teraz chodzi jak po maśle. Rzeczywiście nowy mediaBOX+ posiada szybszy procesor oraz więcej pamięci RAM. Kodowanie pozostawiono nkowe czyli Conax.

Jedną z najważniejszych informacji jest możliwość pracy urządzenia w rozdzielczości 1080p! To super wiadomość potwierdzająca, że np. usługa VOD być może będzie mogła być nadawana właśnie w 1080p.
img5222q.jpg


img5223gl.jpg


img5224o.jpg


W środku znajduje się także 2,5 calowy dysk twardy o pojemności 500GB. Dzięki temu dekoder jest praktycznie bezgłośny.

Z tyłu znajdziemy wszystkie najważniejsze złącza. Zgodnie z tym co zaproponował BOX+ usunięto także i tutaj złącze component.

Dekoder posiada także wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Samo użytkowanie boxa jest praktycznie identyczne jak dotychczasowego turboBOXa+. Szybkie EPG, łatwe programowanie nagrań, które w porównaniu do konkurencji jest po prostu mega przyjemne czy inne dodatki jak przeszukiwanie pozycji po słowie kluczowym w EPG. To naprawdę może się podobać i powrót do archaizmów widzianych u konkurencji może być naprawdę bolesne.

mediaBOX+:

img5177b.jpg

img5178jf.jpg

img5179mt.jpg

img5181fc.jpg

img5182ju.jpg

img5183z.jpg

img5184n.jpg



pilot:

img5202t.jpg

img5205l.jpg


img5206s.jpg

img5207z.jpg

img5208a.jpg



Porównanie z konkurencją - sprzęt:

img5186ag.jpg

img5187my.jpg

img5188hl.jpg



Film oraz zrzuty z menu dekodera mediaBOX+:


12268163.jpg

33139976.jpg

94839750.jpg

diagnostyka.png

img1216y.jpg

img1217x.jpg

img1218yt.jpg

img1219p.jpg

grylista.png

listaulubionychkanawmen.png

musicwimpekran.png

przewijaniedoprzodu.png

ustawieniax.png

vodapplogo.png

youtubelista.png

youtubeodtwarzanie.png

50309510.jpg

Pobór prądu:

Jest lepiej niż w Turbo. Ale nadal dekoder pobiera tyle samo energii włączony i wyłączony.



mediaon.jpg

mediastand.jpg

turboon.jpg

turbostand.jpg

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś o co chodzi z tym 1080p? To znaczy, że można włączyć kanały w rozdzielczości 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru wiesz z jakich klockow jest zbudowany ten dekoder?

Instrukcja wydana w pdf'ie na stronie nc+ to jak do chinskiej zabawki - tam nic nie ma!

@pedro29, na dzien dzisiejszy 1080p nic nie znaczy w tym dekoderze - nie ma zadnych tresci do ogladania w tej rozdzialce.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek Broadcom'a jakiś nowszy i szybszy od turbola. Bodajże 1GB Ramu. 2,5 cala dysk. W sumie tak ogólnie bo w szczegóły się nie zagłębiałem. Jak sam zauważyłeś mało jest info. Trzeba by poszperać po ADB w google.

Widać, że jest szybszy ale nie tyle przy przełączaniu kanałów (jak dla mnie tak samo jak w turbo) ale w uruchamianiu czegokolwiek. Chodzi jak burza np. przewijanie kolumnowego epg czy netVOD+ chodzi mega szybko. Widać na filmie przy TVN Playerze. W turbo sporo dłużej się wgrywają okna itp. To dosyć fajne udogodnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest skalowanie obrazu do 1080p czy tylko obsługa tego formatu?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko component zabrali:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze względu bezpieczeństwa i przymusu ze stron wytwórni hollywoodzkich.. Zwykłemu użytkownikowi component jest na nic w dzisiejszych czasach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, mozesz powiedziec cos o jakosci obrazu, tak samo jak w turbo? Moze byc w ogole jakas roznica na+/-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze względu bezpieczeństwa i przymusu ze stron wytwórni hollywoodzkich.. Zwykłemu użytkownikowi component jest na nic w dzisiejszych czasach..

Fakt ale mi akurat jest potrzebny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalować to coś tam musi ale powiem szczerze, że różnic nie widzę większych. Chyba muszę foto jakieś zrobić ; ) Ciężko jest mi też to dostrzec bo Kuraka mam a on wiadomo co robi z SD/HD.... jest po prostu mega dobrze... Już chyba łatwiej by mi było na jakimś LCD.

1080p to póki co pewnie jakieś tam przygotowanie na przyszłość chociaż dla mnie wow byłoby gdyby wspierał 4K a tak... szkoda trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli w zasadzie za jakość obrazu z satki 1080i odpowiedzialny jest procesing telewizora? Własnie te techniczne sprawy mnie interesują chociaż ich nie rozumiem. Innymi słowy, każdy tuner satelitarny będzie pokazywał taką samą jakość obrazu? Jak to jest? Co siedzi w środku tunera odpowiedzialne za jakość obrazu, tylko procesor oprócz głowicy?

P.S czy można to jakoś przetestować?

Edytowane przez HDTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Czy Redakcja HDTVPolska może potwierdzić informację czy ów dekoder ma możliwość układania listy kanałów, wg. własnego pomysłu wraz z ew. ich przesuwaniem na dowolnie wybrane pozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest identycznie jak na innych boxach ADB czyli możemy ułożyć kanały po swojemu ale numeracja pozostaje taka jak na listach.... Czyli nie będzie 1,2,3,4 tylko 1,5,78,95 i kanały idą jeden po drugim jak przełączamy je na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak myślicie, warto zastąpić Turbodekoder tym Mediaboxem? W sieci pojawiają się opinie ludzi, którzy wynegocjowali go za 100 złotych - czy różnica w obsłudze jest tyle warta? I druga rzecz - do czego można wykorzystać porty USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB do niczego póki co. To jest Turbol ale szybciej chodzi menu i netowe sprawy :) Zresztą nie będę się powtarzał bo opis zmian jest wyżej. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak mam MonsterBoxa z 1 TB pamięci na twardym, to mi się nie opłaca wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1TB to raczej nie ma sensu wymieniac chyba, ze korzystasz duzo z serwisow internetowych to ma sens - Gmeru pisal, ze przyspieszenie w tym temacie jest widoczne.

Dla mnie cenniejsza jest ilosc pamieci na dysku niz uslugi internetowe ale to tylko ze wzgledu na fakt, ze w tym "internecie" by n/nc+ jakosc jest do doopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ilość pamięci jest kluczowa, bo nie korzystam z innych możliwości dekodera :)

Pamiętać trzeba, że w dekoderze Turbo z 500 GB do wykorzystania jest ok. 320 GB, zaś w MonsterBoxie jest 320 + 500 czyli ok. 820 GB na nagrania.

Jest zatem tej pamięci w Monsterze nie 2 razy więcej, tylko prawie 3 razy więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pamiec wszedzie jest kluczowa sprawa. Dziwie sie, ze mediaBox nie jest z dyskiem 1TB moze bedzie inna wersja "kolekcjonerska" 2TB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mialem dekoder N-ki bez nagrywarki i mam zwykly talerz z
jednym konwerterem (chyba tak sie to nazywa) i jedn kabel antenowy
podlaczony do dekodera, w przyszlosci planuje to zmienic ale nie teraz.
Moje pytanie jest takie - czy bedzie dzialal ten nowy dekodej na jednym
kablu antenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dzialac,ale nie bedziesz mogl nagrywac np tvp1 i w tym samym czasie ogladac tvp2. Bedziesz mogl nagrywac tylko to co aktualnie ogladasz.

Wysyane z mojego GT-I9100 za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez marwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz a mam jeszcze jedno pytanie czym roznia sie te dekodery turbo i media - czy warto doplacac>?

dziekuje jeszcze raz

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam turbo i jak dla mnie jest wystarczajacy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy Mediaboxa+ mógłby zmierzyć ile toto
żre prądu, bo mój monsterbox czy włączony, czy wyłączony (stand by)
pobiera ok 38 W, co miesięcznie daje rachunek za prąd +20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...