Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co jeszcze wyczytalem to to ze aktualizacja oprogramowania przynosi dokładne kolory..ale czy tez poprawili nieco czern i kontrast..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystkich jestem tu świeży wiec nie wiem czy dobrze się podpinam pod temat ale jest on związany z Sony.

Mam pytanie do pana Macieja. Przeczytałem testy LG860 i Sony W805, zastanawiam się nad kupnem jednego z nich i

właśnie tu zaczyna się problem, który?

Może bardziej sprecyzuje chodzi o czerń i ostrość,czy czerń na Sony jest podobna do tej na lg (gorsza ,lepsza) i jak sprawa z ostrością obrazu?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, plusy i minusy.

Aa i jeszcze jedno "głupie" pytanie czy warto myśleć o Samsungu 6500/6670 przy tej dwójce?

..Potem to już chyba tylko W9 ,Samsung F8000 no i panas WT60.

Dzieki,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morelli odpowiem Ci na wszystkie pytania jeśli dostanę odpowiedź na moje nurtujące pyt. :P Powiem tylko tyle, ten efekt mory o którym piszę jest wkurzający. Dziwne, że nikt nie chce odp., nawet sam admin, który testował W805 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie bym Ci pomogl ale niestety nie mam jeszcze tego tv i nie jestem w stanie tego sprawdzic.

Swoja droga to ciekaw jestem czy to pojedynczy przypadek czy wszystkie tak maja wtedy prawdopodobnie wybralbym cos innego.

Zauwazylem podobne zjawisko na Panasonicu seri DT60 na pojedynczej linii w ruchu takie wlasnie zalamania, nie wiem czy to nie swiadczy o slabej plynnosci skosnej czy cos w ten desen. Co ciekawe tu i tu matryca IPS ale nie zauwazylem tego na LG860.

Musze jednak zaznaczyc ze nie jestem profesjonalista i nie stosuje zadnych testow ,tabel czy liczb, po prostu sobie ogladam tak na moje oko:).

Natomiast spedzilem dzisiaj 4 godziny w "duzym sklepie" i bawilem sie kilkoma modelami - SonyW905, W805, Samsung f8000, 6670, Panasonic WT60, LG860. Niestety w warunkach sklepowych (shop mode/home mode) to nie to ale no coz,,

Sprobuje podzielic sie krotkimi spostrzezeniami.

3 peny do kieszeni z kilkoma filmami do "testow" - Sanctum, Predators, Resident Evil Retribution, Parker i trailery After Earth, Hobbit, Dark Knight Rises +.

No wiec Panasonic WT60 stal obok Sony W805 i W905 .

Samsunga F8000 nie moglem za bardzo sprawdzic poniewaz "wywalal" sie po podpieciu pena w usb nie wiedzac dlaczego pokazal -odlaczono usb. Na innych tv nie bylo tego problemu?!

Pierwsze co zauwazylem to ostrosc obrazu na W805 zdecydowanie najlepsza ze wszystkich, przy niej o dziwo WT60 wygladal na rozmyty.

Czern ciezko oceniac w warunkach sklepowych ale mimo wszystko musialem ja ustawic na medium or max zeby jakos to wygladalo ,mowa o W805. WT60 wyglada ciekawie cos w tej matrycy jest, nie "rozjezdza" sie jak inne patrzac z kazdej strony ,gory, dolu ,boku. Jadyny taki tv, niestety trzeba wlaczyc wszystkie ulepszacze na medium zeby bylo ok ,niemniej jednak brak ostrosci ktora zobaczylem na Sony zdecydowala ze "zapominam" o Panasonicu. Tak czy inaczej Panasonic nie ma zlej czerni jak wszedzie pisza nawet seria DT(ale trzeba wlaczyc ulepszacze jak w wiekszosci tv).

Zaskakujaco dobre wrazenie wywarl Samsung 6xxx czern, ostrosc jak za ta cene to wydaje sie bdb.

LG sam nie wiem, wydaje sie bardzo solidny,z ulepszaczami calkiem dobra czern z ruchem tez nie widze problemu do tego czyta wszystko ale to wszystko z usb. Swietny w obsludze, przegladarka dobrze sobie radzila filmy z youtube hd nie ciely co w przypadku Panasonica DT60 mnie rozczarowalo ,kazdy film hd cial co 10 sec.Tu sony tez bylo bdb - W905, W805 nie sprawdzilem pod tym katem,poprostu zapomnialem. Duzo za duzo jak na jeden dzien.

Niestety LG ma jakis problem chyba z tunerem HD bo przycina czasem na programach Hd ze zwyklej anteny czego nie bylo na filmach hd z usb.

W905 ma nieco mniejsza ostros od W805 ale i tak na najwyzszym poziomie natomiast ma duzo lepsza glebie i ten ruch jak zywe-pieknie. W obu ustawilem identycznie wszystkie parametry i ten sam sygnal hd.

Niestety nie mialem jak porownac Sony W905 z Samsungiem F8000 :(

Niestety wszystkie LED maja wady i trzeba isc na kompromis, swiecenie i czern to najwieksze bolaczki.

W Sony W905 te katy niby nie jest zle a jednak zle, nawet biel ogladana z odchylenia wpada w rozowawy cieply kolor ,nie ma tego na Samsungu F7000/F8000. Jednak pod katem i w tych tracimy czern i kolor jednak jakby troszke "wolniej".

Musze dodac ze Sony W805 bez max ulepszaczy wypada blado a nie czarno.

Dodam jeszcze ze Panasonic mial najwieksze klopoty z czytaniem niektorych formatow z usb(nie znaczy ze jest totalnie zle,czytal sporo) tu najlepiej radzil sobie LG . Sonym zaskoczyl mnie bo "czytal" wszystkie ktore mu dalem - W805. Natomiast W905 zawiesil sie na jednym mkv(ktory "szedl" na W805 bez problemu?! Najsmiesniejsze jest to ze nie mozna go bylo zrestartowac wylaczajac pilotem, musialem wyciagnac wtyczke z gniazdka, poza tym czytal wszystko co mialem.

To tak w skrocie. :)

Najwazniejsze to nie przejmowac sie isc do sklepu i pstrykac ile sie da a na koniec kupic i sie cieszyc nie szukajac wad bo nie po to przeciez sie kupuje zeby to ciagle sprawdzac tylko uzywac i cieszyc sie.

Mimo tego sam jeszcze nie zdecydowalem co kupic jesli wyklucze LG to bede wybieral raczej pomiedzy W805 vs W905.

Sorry za dlugi text, bardzo uproszczony, wciaz czekam tez na pomoc w moim wyboze,co z ta czernia w W805 i ruchem?!Czy wifi w W805 dziala stabilnie jak w W905?

Dziekuje i jak zawsze pozdrawiam.

Edytowane przez Morelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam foty z efektem mory z programu Kawa na ławę. Przyjżyjcie się na pomarańczowe krawędzie jak są poszarpane i postrzępione, ale też na książki:

sojj.jpg

Czy to normalne? Czy to zależy od nadawanego programu?

To nie kwestia, że nie wyrabia procesor ;) To zwykłe artefakty przeplotu. Wstawiasz zdjęcia z programu, który jest nagrywany w 1080i50. Problemem jest tutaj to "i". Każda klatka ma pół rozdzielczości pionowej. Telewizor musi to złożyć do kupy licząc nowe informacje dla brakujących linii i wychodzi to raz gorzej raz lepiej. W przypadku tych książek jest to bardzo trudne, bo masz tam linie skośnie i tworzy się aliasing. Inny telewizor mógłby sobie poradzić trochę lepiej, ale na żadnym nie będzie to wyglądać tak jakbyś chciał. W ustawieniach TV masz takie coś jak "konwersja IP", upewnij się, że jest wybrane "jakość".

Witam

Sony 55W805 (2013) ips lg 100hz

Ktory wybrac:)??

Juz ktos tu próbował sie o te dwa modele spytac ale widze bylo male zainteresowanie.. :)

Na dniach jade po Tv wiec wszystkie odpwoedzi mile widziane..

Oto moje spostrzeżenia:

DT50 lepie wykonany od Sony..

DT50 3d aktywne (brak okularow zestawie podchodza od samsunga..ogolnie bajer)

w805 3d pasywne i chyba jak w lg patrzac pod katem efekt 3d sie konczy.. :)

nie wiem jak to jest w DT50 nie mialem mozliwosci sprawdzic..

DT50 ma natywne 240hz wiec lepiej od Sony..ale nie widzialem ich obok siebie..jak z plynnoscia..sony wiadomo..slunie z niej.. :)??

(W samsungu..np.F6640..super smart..wysoki kontrast i czern dobra..ale ten teatr..i slaba paleta barw..jak dla mnie...i odpadl..mimo ze juz bylem na niego nastawiony..zonie sie smart podobal.. :))

Jedzmy dalej..czern w nocy ktory..DT50 czy W805 bo w sklepie tego nie ma jak sprawdzic.. :)?

zdaje sobie sparawe z tym ze to rodzaj matrycy i kontrast ok 1000x1...

Nie widzę szans, żeby w DT50 była matryca 240Hz. Skąd taka informacja? Matryce IPS z reguły nie osiągają nawet 120Hz, niemniej Sony W805 dostarcza nie najgorszą ostrość ruchomego obrazu i bardzo dobrą płynność. DT50 pod tym względem wypada gorzej, jego upłynniacz działa nachalnie lub wcale. Pod względem kontrastu będzie prawie tak samo +/- 10% i niestety jest on niski w obu modelach, więc w nocy raczej frajdy Ci nie dadzą w/w telewizory. Jeśli chcesz telewizor z matrycą IPS (czyt. dobrymi kątami) to lepiej kup LG LA740. Eldżik posiada prawdziwe lokalne wygaszanie, które robi dobrą robotę by nadgonić braki kontrastu.

jest czarny w ciemnych scenach..ale to tez idzie przezyc..za to ladnie maluje i dlatego teraz chce isc na ips..bo VA w samsungu mnie odrzucila..moze wyzsze modele z ekranem blyszczacym by robily inne wrazenie..ale teatr mnie odrzucil..po wylaczeniu ulepszaczy znowu rwal..a po wlaczeniu teatrzyk.. :)

Odrzucać może różnymi rzeczami, ale akurat nie płynnością. Z jakich trybów upłynniacza korzystałeś? W tegorocznych Samsungach działanie tej funkcji reguluje się bardzo dobrze.

z tego co jeszcze wyczytalem to to ze aktualizacja oprogramowania przynosi dokładne kolory..ale czy tez poprawili nieco czern i kontrast..

To bzdura powielona na jednych z forów po narzekaniach posiadaczy tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czeka mnie niezla zagrycha..moze jakies ogoreczki..sam juz nie wiem..

wielkie dzieki za odpowiedz..co do matrycy to jest od panasonica..i wiekszosc recenzji podaje 200hv...240hz..50x4x8..dlatego myslalem tez ze plynn

rac osc bedzie lepsza..porownywalna z w805

F6640 przegladalem..ale z zona..;) bylo ciezko ona chciala kupowac..:)..ogolnie cos mnie od niego odpychalo..

w kazdym razie ciagle gdzies wracam do tego panasonica..

ps. nie wiem na ine sposrowane sa pewne testy..ale na drugim forum kolega robil test 47dt50..wypadl ok..

ja moge tylko swierdzic ze wszsytiego nie da sie sprawdzic..nie w warunkach sklepowych...

moze jalepiej brac philipsa 6008..a moze tego lg740..ale on jak panasinic wpadal w mleko..

trzeba bylo sie decydowac w swieta..philips dawal tv 33 cale do tego 55pfl6008..albo Lg 55la740 z tabletem..za ok 1000 zl..kwestie finasowe nie przemawiaja za kupnem tv teraz..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samsungu sprawdzalem motion plus..i przy wylaczonym nieco rwalo..a przy zalaczonym poprostu byl efekt teatru..zwyczanie mi nie odpowiadalo..w tym sony co teraz mam jest to znacznie przyjemniejsze..naturalne..ale to tez czlowiek przyzwyczaja sie do pewnego rodzaju wyswietlania..wczesniej mialem W4000 super tv..swietne kolory...panel 10 bit...plynnosc kiepska..50hz..(zostal po 3 latach wymieniony na gwarancji) i jak przesiadlem sie na ex700 to bylem niezadowolony..nie te kolory..ale przynnosc fajna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju wierze ze sie znasz i wiesz co piszesz..ale czasem odczucia subiektywne biora gore..:)i dlatego DT50 mi sie podoba (panel ma 200Hz z tym że włącza i wyłącza w jednostce czasowej osiem razy co razem daje = 1600 Hz)..120hz jest teraz w DT60..

A i wierze ze zostaly poprawione kolory..w niektorych zagranicznych testach pierwsza ocena tego aspektu gamma byla kiepska..po aktualizacji poprawilo sie do 3..i zostalo to poprawiana w recenzjach..

True Cinema, choć wynik nie jest jeszcze doskonały. Kolory, w szczególności, nadal nie są odtwarzane prawidłowo, a średnia mierzona w Delta E 5.2 (nie zapomnij, niższy tym lepiej), podczas gdy większość telewizorów udało się popchnąć do lat 3.

UPDATE 10.02.2012: po aktualizacji firmware, wierność odwzorowania kolorów w DT50 znacznie się poprawiła. Przeciętny Delta E została wycięta z de 5,2 do 3,1. To jest doskonały!

Nie faworyzuje panasonica..bo lubie sony...ale brak dobrej ceny na niego..gdyby byl w cenie tego dt50..(4300zl) to bym pewnie kupil w805..ale jest po 5200zl..

Jedyne czego sie boje to tego czarnego w nocy..ale nie jest tez taki wymagajacy..cos za cos..lepsze kolory albo czern..

dzis jade jeszcze raz ogladnac dt50..i w805 sie blizej przygladne..Maciej jak mozesz to napisz do mnie swoj numer tel. na mojego maila..marcind_80@o2.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis tv jest w domu..dt50 za 4000 zl..powystawowy..jest niezle..ale musze sie przestawic z sonego..:)

albo zmienic dt50 na sonego..w905..:)

musze sie pobawic z kalibracja..w sumie ma 2 dni na zmiane decyzji wiec zobaczymy..w sumie..to nie zycie..to tv..:)

wyglad i wykonanie ma swietne..obraz tez daje rade..troche chmur przy przalanczaniu programow..ale tak jest ok..inaczej sie podswietlenie ulozylo po powieszeniu na suficie..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia, że nie wyrabia procesor ;) To zwykłe artefakty przeplotu. Wstawiasz zdjęcia z programu, który jest nagrywany w 1080i50. Problemem jest tutaj to "i". Każda klatka ma pół rozdzielczości pionowej. Telewizor musi to złożyć do kupy licząc nowe informacje dla brakujących linii i wychodzi to raz gorzej raz lepiej. W przypadku tych książek jest to bardzo trudne, bo masz tam linie skośnie i tworzy się aliasing. Inny telewizor mógłby sobie poradzić trochę lepiej, ale na żadnym nie będzie to wyglądać tak jakbyś chciał. W ustawieniach TV masz takie coś jak "konwersja IP", upewnij się, że jest wybrane "jakość".

@Macieju kurczę szukam i szukam tej opcji "konwersja IP" i nie mogę znaleźć. Gdzie to dokładnie jest ?

Tak w ogóle wielkie dzięki za odp.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis tv jest w domu..dt50 za 4000 zl..powystawowy..jest niezle..ale musze sie przestawic z sonego.. :)

albo zmienic dt50 na sonego..w905.. :)

musze sie pobawic z kalibracja..w sumie ma 2 dni na zmiane decyzji wiec zobaczymy..w sumie..to nie zycie..to tv.. :)

wyglad i wykonanie ma swietne..obraz tez daje rade..troche chmur przy przalanczaniu programow..ale tak jest ok..inaczej sie podswietlenie ulozylo po powieszeniu na suficie.. :)

No to już widzę, że nie mam co odpisywać na poprzednie posty. Po co mam Ci psuć przyjemność z nabytku skoro jesteś zadowolony ;)

@Macieju kurczę szukam i szukam tej opcji "konwersja IP" i nie mogę znaleźć. Gdzie to dokładnie jest ?

Tak w ogóle wielkie dzięki za odp.!

Zerknij w instrukcję. Na pewno jest w trybie gra i grafika jeśli podasz sygnał z przeplotem. Jeśli nie ma w innych trybach to jest ustawione na stałe na "jakość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)..sa lepsze..nie ma co..nastepny bedzie znowu sony..:)..a tak po krotce..to czern przecietna..jest tez.clouding (boczny)..no coz w sklepie wszystkiego nie zobaczy..czy z w805 bylbym bardziej zadowolony..moze i tak..ale za ta cene..to jest ok..wykonany swietnie..:)..w sumie jeszcze sie waham czy nie zmienic..mam czas do jutra;)..Macieju masz jakis pomysl..?? F6770.(dokladka 1000zl).dac mu druga szanse.?...czy dolozyc 1500 do w805..ogolnie nie jest zle...poprostu startowalem z dosc dobrego tv..i mniejszego..i mysle ze oko przyzwyczaja sie do pewnego rodzaju obrobki obrau..kolorow...

Wracajac do DT50..plynnosc jest ok..tu nie moge mu nic zarzucic..kolory tez ladne..w filmikach dobrej jakosci swietnie sobie radzi..z nc+ tez ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w W805 ale pamiętaj, że to nie zagwarantuje Ci, że będzie perfect. Perfect to jest w W905 bo tam trudno dopatrzeć się jakiś wad z podświetleniem itd. Do doskonały model. Tutaj masz także IPSa, pasywne 3D itd. W sumie test masz na forum więc mniej więcej wiesz czego możesz się spodziewać. O inne TV pytaj w temacie o kupnie telewizora. To jest temat o modelu W805.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem Ci co bym wybrał z IPSów - LG LA740, 860. Mają lokalne wygaszanie, więc dużo lepszą czerń na której nie widać tak plam

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w W805 ale pamiętaj, że to nie zagwarantuje Ci, że będzie perfect. Perfect to jest w W905 bo tam trudno dopatrzeć się jakiś wad z podświetleniem itd. Do doskonały model. Tutaj masz także IPSa, pasywne 3D itd. W sumie test masz na forum więc mniej więcej wiesz czego możesz się spodziewać. O inne TV pytaj w temacie o kupnie telewizora. To jest temat o modelu W805.

Masz racje..W905..to jest cel..trzeba dozbierac kasy..ale zerkne jeszcze na tego lg..

now lasnie..tez widzialem ten test tego lg..i tez wpada ostro w mleko..szczegolnie pod katem..to samo widzialem w sklepie..

troche tez zaluje ze nie skorzystalem z propozycji znajomego..od ktorego bralem pare tv..mial VT60..ale byl nieco zaszeroki do moich warunkwo..130 cm..123..ledy..

ale gdyby nie to pewnie bym go bral..cena byla naprawde dobra...

ale teraz skupie sie na W905..ew..w805..gdyby dt50 nie mial tego cloudingu to bym sie nie zastanawial..:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz kilku postów pod sobą! Robisz bałagan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 740-ki, to w poniższym linku gość ocenił ten TV jako okropny pod względem ogólnej jakości, ma to w ogóle jakieś odniesienie do rzeczywistości ? :

http://www.spidersweb.pl/2013/06/lg-la740s-tv-55-cali-recenzja.html

Szkoda tylko, że jest to jego subiektywna opinia nie poparta niczym. Więc nie sądzę by był to jakikolwiek wyznacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale w tym lg jest swiecaca czern..cos jak w dt50..:) ehh..clauding i swiecaca czert to co tygrysy lubia najbardziej..no szkoda ze nie mialem mozliwosci ogladniecia tv bez swiatel..ale zonie sie bardzo podoba..Gmeru sory za balagan..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisz Maciek..a najlepiej jak mozesz podaj na maila numer tel. to zadzwonie jutro.. :)

marcind_80@o2.pl

Numer do mnie jest na stronie.

Odnośnie 740-ki, to w poniższym linku gość ocenił ten TV jako okropny pod względem ogólnej jakości, ma to w ogóle jakieś odniesienie do rzeczywistości ? :

http://www.spidersweb.pl/2013/06/lg-la740s-tv-55-cali-recenzja.html

Jeśli chodzi o kolory to nie jest źle na fabrycznym trybie ISF-Noc. Obraz był trochę różowy, w egzemplarzu, z którym miałem do czynienia. Niewykluczone, że tamtemu testerowi trafił się model z żółtawym obrazem, ale ciężko powiedzieć. Poza tym testował w trybie Kino, a to już błąd. Powinien był wybrać ISF-dzień/noc :)

Czepianie się czerni na telewizorze z matrycą IPS jest nie tyle niepoprawne co nieprofesjonalne, bo każdy taki TV ma kiepską czerń w ciemności, a LG jest akurat w tym jeszcze najlepszy, przy odpowiednio ustawionym systemowi wygaszania.

now lasnie..tez widzialem ten test tego lg..i tez wpada ostro w mleko..szczegolnie pod katem..to samo widzialem w sklepie..

Ale W805 ma dokładnie taki sam typ matrycy co LA740, więc jeśli jeden według Ciebie leciał w mleko a drugi nie to sam widzisz, że odniosłeś złe wrażenie, spowodowane innymi warunkami oglądania i/lub ustawieniami.

kurcze ale w tym lg jest swiecaca czern..cos jak w dt50.. :) ehh..clauding i swiecaca czert to co tygrysy lubia najbardziej..no szkoda ze nie mialem mozliwosci ogladniecia tv bez swiatel..ale zonie sie bardzo podoba..Gmeru sory za balagan..

W LG powinno być dużo lepiej z czernią niż w DT50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic to raczej tylko z tego roku i to od seri FT. Zastanow sie nad Sony W805 lub LG ,porownaj oba, pobaw sie na sklepie bez pospiechu a zobaczysz ze wnioski same przyjda. Wszystkie Tv maja jakies wady wiec musisz isc na kompromis, ips bez ulepszaczy jest blady ale po ich wlaczeniu to juz calkiem inny tv.

Sprawdz jak z gwarancja moze to ci pomoze z wyborem np 1rok vs 5 ?! Masz zamiar kozystac z smart tv i internetu ? Jak ci sie obsluguje dany tv to tez moze byc denerwujace czasem.

Dziekuje za moj "goscinny wystep TU" w moim domu zagoscil od 2 dni 55W905.

Powodzenia i jak zawsze pozdrawiam.

Edytowane przez Morelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę jeszcze dodać, aby uważać przy oglądaniu w sklepie ( a dokładniej w dużych sieciówkach), ze względu na oświetlenie, które ciężko porównać do warunków domowych. Ale przyznam rację, że możliwość wzięcia pilota i zabawy z ustawieniami może bardzo pomóc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...