Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też po tym jak padła matryca w 46W5500 zaproponowali ten model. Jest to chyba propozycja nie do odrzucenia. Modeli z 2012 roku podobno nie mają, a dopłata do w905 chyba też odpada. Myślę, że szkoda czasu na pisma, ale możesz próbować.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wziąłeś W805? Jesli tak to podziel sie wrazeniami jak on ma sie do twojego 5500.

Lepszy, gorszy, taki sam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.04 zgodziłem sie na ten model i nadal czekam. Chyba trzeba do nich zadzwonić żeby przyspieszyć sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie można pisać różne rzeczy ale mimo wszystko te modele dzieli już przepaść pod względem wykonania, wyglądu, funkcjonalności, dodatków itd.

Fakt, że ja też jestem fanem W5500 a głównie chodzi o zwykłą matrycę a nie LED ale jednak ja tam bym się raczej cieszył z nowych funkcjonalności. Chciałbym mieć np. NFC, obsługę MKV, super neta itd. A telewizor po kalibracji mnie się bardzo podobał. Więc patrząc na zamianę z W5500 na W805 to jak dla mnie mimo wszystko dobry ruch (Zaznaczam uwielbienie dla W5500 ;p ). Ale patrzę też ogólnie a nie tylko na jeden aspekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wykonanie obudowa i podstawa w 5740 jest baardzo solidna i swietnie wygląda, pilot jest super, w W805 wygląda kiepsko. Mkv czy inne funkcje ok...ale u mnie na pierwszym miejscu obraz. Generalnie to mnie troche uspokoiłeś i chyba wezme W805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyczepię się obsługi platform satelitarnych. Bo widzę nie wierząc własnym oczom że w końcu SONY dostrzegło że oprócz n i CYFRY+ które teraz stanowią jedną platformę jest jeszcze Cyfrowy Polsat. Tylko czekać aż w końcu pojawi się soft do ubiegłorocznych TV z obsługą CP bo pomimo że juz przyzwyczaiłem się do sporadycznych wybryków TV z modułem CP jednak jest to czasami "upierdliwe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam decyzję SONY, niestety musiałem dzwonić do nich pytać co z moją sprawą bo na odpowiedż email'ową nie mogłem się doczekać. odpowiedzi udzielił mi konsultant, jak poprosiłem o odpowiedż na email to dopiero odpisali. nie ma możliwości wymiany na inny model niż W805 (chciałem HX850). trzeba się decydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX850 już po prostu nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pewnie tak, tylko chodzi o podejście SONY....generalnie nie ma co narzekać chyba dadzą nowy model i już. muszę tylko dopytać jak dalej z gwarancją i brać to co dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A mnie zaproponowano ten tv w związku z padnięciem 46z4500 ... :-(

Przed przeczytaniem tego testu byłem zadowolony ( po przeczytaniu opisu modelu ze strony sony )

Natomiast wyniki testu na czerń mnie mocno zaniepokoiły :-(

I tu pytanie czy seira Z4500 to odpowiednik w805 ? czy może bardziej w905 ?

Czy mogę nie zgodzić sie na w805 i bardziej stawiać na 905 ? Jeśli dobrze zrozumiałem typ matrycy czyli nie ips w 905 jest taki sam jak w z4500 ?

Z gory dziekuje za odpowiedz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno w ogóle tutaj zestawiać Z4500 z nowymi LEDami. Tam było podświetlenie CCFL. Oczywiście lepiej by było dostać W905 ale wątpię gdyż Z4500 to właśnie poziom W805 (chodzi mi o drabinkę a nie jakość). Jakbyś miał Z5500 to pewnie byłaby szansa na W905... ale walcz. W805 to i tak przepaść jeżeli chodzi o wyposażenie itp. a po kalibracji świecił naprawdę dobrze. Wady i zalety znasz z testu na tym forum więc wiesz czego się spodziewać... Jak nie będzie W905 to myślę, że z 805 też będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was zapytać, czy cena 6500PLN za W805 w 55" to cena do przyjęcia czy poczekać jeszcze na obniżkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z promocji.

Kupując model W8 w 55" otrzymasz Xperię L za około 900,- PLN.

Szczegóły promocji "Idealna para" odnajdziesz choćby na stronie sony.pl lub na ich forum:

https://www.sony.pl/discussions/message/1326534

Regulamin:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/42/1237490796942.pdf

Info ze strony producenta:

http://www.sony.pl/hub/promocja-bravia

Także od 6500 zł możesz urwać koło 900,- gdy zdecydujesz się na sprzedaż telefonu. Teraz inaczej można spojrzeć na cenę :)

Zaznaczę, że procedura jest bardzo podobna jak podczas ostatniej promocji. Kupon oraz dowód zakupu przesyła się poleconym do Francji gdzie weryfikują wszystko a następnie odsyłają urządzenie do Ciebie.

P.S. przy modelu W9 w 46" lub 55" dodawana jest Xperia Z za około 2000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak w tym temacie, ale gdybyście mieli kupować tv to na który zdecydowalibyście się : Sony W805 czy Panasonic DT50 w wersji 55" ?

@eM! chciałbym go sprzedać ale żadnej pewności, że ktoś go kupi. Chyba, że zleciałbym z ceny do 700pln, ale 200 pozytywnych komentarzy bez żadnego nega ani neutrala nie jestem pewny czy by zachęciło. Także to nic pewnego. Tak w ogóle to ten tv imho powinien kosztować maks 5500zł.

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływu na cenę nie mamy więc pozostaje cieszyć się taką jaka jest lub czekać - pytanie czy później dużo spadnie cena tego modelu.

A zmieniając trochę temat z zakupowego na techniczny, to w modelu W8 pojawiła się ostatnio aktualizacja.

Na stronie producenta nie ma jeszcze informacji na ten temat: AKTUALIZACJA

Obecna ma numer PKG3.211EUA

Z moich obserwacji jakie przeprowadziłem wynika, że system działa ciut sprawniej oraz serwisy internetowe ładują się płynniej.

Póki co aplikacja YouTube działa bez zarzutu.

Zauważyliście jakieś inne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eM! słuchaj bo teraz jest promocja w Media Markt za 55" W805 jest za 6500PLN ale tylko w sklepie stacjonarnym i tu chciałem się Ciebie zapytać i rzeszę innych userów z tego forum czy nie lepiej byłoby kupić przez internet, gdzie przede wszystkim jest możliwość oddania bez żadnej przyczyny dany model w przeciągu 10 dni ?

Drugi raz się powtórzę, czy model Panasa dt50 nie byłby lepszym rozwiązaniem od w/w w805 ?

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę się zgubiłem

Odpowiednikiem SONY 55HX850 jest:

- SONY KDL-55W905
- SONY KDL-55W805

powiem że W905 jest stanowczo za drogi jak dla mnie, lepiej HX850 czy 55W805, ten ostatnio łatwo kupić wiadomo, ale HX850 są gdzieś jeszcze, ale to już ryzyko jakiś niedobitków z magazynów z wystawy itd.

Co do postu wyżej, jak sobie wyobrażasz kupisz TV przez Internet obejrzysz meczyk w niedzielę i oddasz, czy popatrzysz na pudełko, sklep Ci nie przyjmie rzeczy używanej.

Przypomniało mi się, dobra metoda kupić kamerę przez Internet przed komunią nagrać i oddać, kurcze jaki fajny patent :)

Już nie przesadzajmy z tym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiednikiem HX850 jest W905.

Jeśli chodzi o wybór między HX850 a W805 to tak:

W805
- matryca IPS i pasywne 3D

- lepiej zoptymalizowane oprogramowanie dzięki czemu menu i aplikacje działają trochę szybciej ( + menu jest w rozdzielczości HD, coś małego ale cieszy :) )

HX850

- aktywne 3D

- lepsza czerń

- podstawa z głośnikiem

Osobiście mimo że jestem zwolennikiem aktywnego 3D wybrałbym W805, gdyż tak jak napisałeś, może być ciężko już dostać całkiem nowy HX850.

PS.

Choć w sumie najlepiej byłoby wybrać W905 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem hx805 jest w905.

Co do zakupu sprzętu przez internet:


Art. 7.
[Prawo odstąpienia od umowy]

1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Nikt się nie będzie wygłupiał, ale są nieraz przypadki kiedy sprzęt ma jakiś ukryty bądź nieukryty feler i wtedy można odstąpić od umowy i oddać towar, o to tylko mi chodzi :)

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu 805 czy 905 zdecydujcie się.

905 ma ten minus że jest sporo droższy od 855 jeśli to jego odpowiednik.

Sorki, ale panel 55 cali powinien kosztował około 6tyś nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena W905 jest naprawdę wysoka w przypadku 55 cali ( moim zdaniem może i za wysoka), ale tak jest, że za bardzo dobry LCD o tej przekątnej trzeba sporo zapłacić. Moim zdaniem ( mam W905 w 46 calach ) warto dołożyć do tego modelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sporo zapłacić, skoro 850 to to samo co 905 a kosztował 6-7tyś różnica między nimi to około 4tyś.

Dla mnie to Sony popłyneło mocno z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to samo? 905 jest moim zdaniem bardziej dopracowany pod wieloma względami. A najważniejszy to idealne podświetlenie nocą. Zero jakiś niespodzianek w postaci narożnika itd. A tam w zależności od modelu potrafiło się to zdarzyć... no i kolory. I normalna podstawa ;D I dla mnie cienka ramka sporo fajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena blisko 11tyś nie jest zachęcająca na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...