Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

koperc.jpgTestuje Maciej Koper

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-47W805

braviaw805vonsony019577.jpg

Wstęp

Firma Sony co roku zaskakuje różnymi nowościami z zakresu technologii. Często jako pierwsza lub jedna z pierwszych wdraża na rynek konsumencki pionierskie rozwiązania dostępne dla klienta. Ten rok także stoi pod znakiem różnych nowości związanych m.in. z technologią 4K w mniejszych ekranach, które już w wakacje pojawią się w sprzedaży.

W tym roku firma po raz pierwszy wchodzi także na rynek z matrycami IPS (o co dokładnie chodzi znajdziesz tutaj) a co za tym idzie technologią pasywną 3D. Dzisiaj przetestujemy właśnie taki model dostępny od ponad tygodnia w regularnej sprzedaży. Mowa o 47" wersji KDL-47W805.

SPIS TREŚCI:

1. Wstęp, Budowa, Złącza, Wyposażenie dodatkowe

2. Nowe menu telewizora, Usługi sieciowe, Telewizja satelitarna

3. Multimedia, Sterowanie smartfonem lub tabletem

4. Oddanie barw i kalibracja, Pomiary przed i po kalibracji

5. Kontrast i czernie, Pomiary kontrastu i równomierności podświetlenia, Odwzorowanie ruchu, Kąty widzenia, Technologia 3D

6. Zastosowanie do gier i jako monitor, Dźwięk, Zużycie energii, Podsumowanie i punktacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada troche plasticowo, i te logo zbytnio wyroznione sony, to chyba jakas nowa moda, samsung tez chyba logo wyodrebnia z dolnej ramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo tak jak i wyższym modelu, a pasywne 3D, no cóż zobaczymy jak to się będzie prezentować. Mam nadzieję że Sony nie zarzuci aktywnego 3D które bardziej do mnie przemawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne jak to pasywne. Największy sens w 4k.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to zacnie. Ciekawe jak IPS sprawi się w kwestii kontrastu i czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory pasywne wjechały do sklepów. Arkadia Wawa:

W805 w 42" i 47", ceny odpowiednio 3799,- i 5399,-

Podobno obraz jaśniejszy niż na LG. Będziemy wkrótce weryfikować w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena optymalna jak na początek. Nie ukrywam, że najbardziej czekam na W900 ale i o tym modelu chętnie dowiem się czegoś więcej, więc czekam na Wasz test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś te ekran? Podobno już się pojawiły. Zastanawiam się nad zmianą.... chociaż technologia pasywna zdeka mnie odrzuca... Ale 3D jest mało. A telewizor ładny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasywne jak to pasywne. Największy sens w 4k.

Nie najwiekszy tylko jedyny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś te ekran? Podobno już się pojawiły. Zastanawiam się nad zmianą.... chociaż technologia pasywna zdeka mnie odrzuca... Ale 3D jest mało. A telewizor ładny!

Ja odebrałem go z media m dziś w wersji 47. Opuścili mi na 5250 zł z 5399. Ceny w sony centre 5400 w solpolu w lodzi 5400 w saturnie również twardo 5400 (3 pozostałe sklepy nie dopuściły do żadnych negocjacji cenowych).

Jestem b. zadowolony, to jest bardzo dobry TV.

Największe pozytywne zaskoczenie - bardzo wysoka jakość obrazu nie tylko na fhd które jest kryształowe, ale także na sd oraz dvb-t. Naprawdę jest to dobry sprzęt. Minusik oczywiście za dźwięk ale jeszcze nie bawiłem się za dużo ustawieniami. Podsumowując warty swojej ceny sprzęt i jeśli nie wiesz co kupić, żeby nie wtopić - bierz ten tv i będzie OK.

Zaskoczeniem dla mnie było także że po podłączeniu blu ray samsunga, nie potrzebuje już pilota samsunga (urządzenia sie skumały i blu ray obsługuję pilotem sony). Troszkę bolą mnie na razie oczy od niego ale to chyba z uwagi na zmianę rozmiaru (mieliśmy 40 poprzednio)

pozdrawiam,

Maciek

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj stalem sie posiadaczem ww modelu (kupiony w SC za 5699 z 5 letnia gwarancja) i poki co jestem zauroczony. Narazie nie za duzo moge napisac bo nie mam jeszcze w nowym mieszkanku internetu ani sygnalu telewizyjnego, ale po zabawach z menu, hobbitem w 3D HD jest bardzo dobrze. Nierownomiernego podswietlenia nie zaobserwowalem. Jakosc obrazu na ustawieniach standardowych bardzo dobra. 3D pasywne na podobnym poziomie co w LG. Jest IMHO troche takie jakby "plytsze" niz w aktywnych matrycach, ale i tak robi wrazenie, no a ostatecznie 3D to i tak tylko dodatek. Na plus 4 pary okularow, jakosciowo naprawde o 2 klasy wyzej niz w LG oraz pelna 5 letnia gwarancja. Co ciekawe moj ma na tabliczce znamionowej jako data produkcji napisane 04/2013, takze jest to swiezynka prawie prosto z tasmy produkcyjnej. Jutro ide podpisywac umowe na internet i telewizje wiec za pare dni napisze cos wiecej.

Co do kwestii wygladu to na poczatku te nowe serie mi sie nie podobaly, ostatecznie jednak kupilem i powiem tylko ze po ustawieniu w domu robi naprawde wrazenie.

Na minus dla Sony niemoznosc zarejestrowania produktu. Utworzylem konto, potwiedzilem, wpisuje dane i mam komunikt "produktu nie mozna zarejestrowac".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście z laptopem w MM wersji 42" zauważyłem, że troszku słabiej chodzi poprawna płynności w stosunku do zeszłorocznych modeli HX75, które według mnie są pod tym względem najlepsze na rynku. A czerń, hmm... jak ktoś ogląda filmy z włączonym światłem to spoko, a po ciemku... czarnego nie ma :P

Zaleta ekranów na IPS ;) Więc jak dla mnie, odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten tv. Mam dwa pytania czy też tak macie:

- telewizor na standardowych ustawieniach ma bardzo ciemny obraz

- gdy pierwszy raz wszedłem w aplikacje to wyskoczyła mi aktualizacja, po ściągnięciu danych tv się zrestartował, ale po wejściu w aplikacje znowu wyskakuje okienko z aktualizacją, gdy daje żeby się ściągnęła niestety postęp stoi na 0% i nic się nie ściąga.

Sprawdzi ktoś czy też tak ma? Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez czapa86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek dorwał się do Sony W805. Ma już pierwszą kalibrację za sobą. Oznacza to jedno: wkrótce W KOŃCU test :) Jutro będziemy go męczyć więc będzie można odpowiedzieć na wszystkie pytania. Chwila cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy na weekend będzie co poczytać, chociaż jak dla mnie bardziej jako ciekawostka.. matryca IPS nie dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników W805: ile mieliście w zestawie par okularów 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 pary.

Jak testy? Ja ponownie swoje dwa pytania o ciemny ekran na standardowych ustawieniach (dom + stolik) oraz problem z aktualizacją. Może ktoś to sprawdzić? Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój egzemplarz jeszcze czekam. Padła matryca w moim 46W5500. Był na pięcioletniej gwarancji. Sony zaproponowało wymianę na 47W805 :) . Wielki plus dla Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chcemy iść na skróty.... żeby potem nie było. Więc cierpliwości.

Też mam ten tv. Mam dwa pytania czy też tak macie:

- telewizor na standardowych ustawieniach ma bardzo ciemny obraz

- gdy pierwszy raz wszedłem w aplikacje to wyskoczyła mi aktualizacja, po ściągnięciu danych tv się zrestartował, ale po wejściu w aplikacje znowu wyskakuje okienko z aktualizacją, gdy daje żeby się ściągnęła niestety postęp stoi na 0% i nic się nie ściąga.

Sprawdzi ktoś czy też tak ma? Dzięki za pomoc :)

1. eeeeee a może masz włączony czujnik światła? I zwiększ sobie podświetlenie...

2. Damy znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chcemy iść na skróty.... żeby potem nie było. Więc cierpliwości.

1. eeeeee a może masz włączony czujnik światła? I zwiększ sobie podświetlenie...

2. Damy znać.

1. wyłączenie czujnika światła pomogło. Dzięki za pomoc :)

2. dajcie znać

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...