Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nikt nie odpisał......trudno......

Zamówiłem jednak 47W805 Sony i......mam nadzieję, że nie zrobiłem błędu wybierając właśnie jego.

:)

Będzie dobry. Daj znać na forum czy spełnia oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem ten telewizor. Już wcześniej miałem odtwarzacz 3D BR Sony BDP-S490. Chciałem pierwszy raz odtworzyć film 3D, ale pojawia się komunikat, że odtwarzacz lub wyświetlacz nie obsługuje 3D. Ktoś wie o co chodzi? W SEN są filmy 3D i chodzą bez problemu.

Pozdrawiam

Gregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie łączy się poprzez NFC mój Smsung S3.

Mój też się nie łączy:(((( im dłużej mam sonego tym więcej minusów widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam czegoś dla siebie w formacie 46 - 47 cali właśnie... Półka cenowa tego 805 jak najbardziej akceptowalna - model 905 już za drogi... Co ewentualnie innego możecie polecić?

pozdrawiam

sz

Edytowane przez Smooke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie możemy polecić Ci właśnie ten ekran. I jest to dobry telewizor, który spełnia różne oczekiwania. Twoich raczej nie znamy oprócz kasowych. Test masz na forum: http://hdtvpolska.com/topic/30079-mega-test-sony-bravia-kdl-47w805-pasywne-3d-matryca-ips/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Może mnie ktoś oświecić w temacie filmów 3D? Albo odesłać do jakiś poradników. Po pierwsze, tak jak pisałem wyżej, nie działa mi 3D z BR. Kupię dzisiaj jakiś lepszy kabel, może to pomoże. Ale mam inny problem. Czy są róże rodzaje 3D? Takie które wyświetlają dwa obrazy koło siebie (z lewej i prawej, albo góra, dół), albo takie, które bez okularów wyświetlają lekko rozmazany obraz? Te z "rozmazanym" obrazem, w okularach widzę dobrze. Oglądałem kilka filmów w SEN.

Kolega pożyczył mi na dysku film w 3D i wyświetla się jako dwa obrazy - góra i dół. Czy to jest format 3D na inne telewizory? Poradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie szybciej jest zajrzeć do instrukcji?

Mając dwa obrazy obok siebie trzeba wcisnąć przycisk 3D na pilocie i wybrać format side-by-side.

Dlaczego nie działa 3D z odtwarzacza nie mam akurat pomysłu. Kabel HDMi Ci nic nie pomoże więc oszczędź sobie wydatków. Zadzwoń na wsparcie techniczne producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagladałem do instrukcji. Zmiana formatu nic nie pomaga. I dlatego pytałem, czy są różne formaty 3D. Bo, jak jest side-by-side, to u mnie 3D nie dział. Działa tylko, jak obraz jest lekko zniekształcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMi Ci nic nie pomoże więc oszczędź sobie wydatków. Zadzwoń na wsparcie techniczne producenta.

Pierwsze, co kazali zrobić na infolinii SONY, to wymienić kabel na HDMI High Speed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz film na BD w 3D? Ogólnie wszystko powinno się "samo zrobić". W Setup odtwarzacza (video) masz ustawienie na 3D? Z tego co pamiętam coś tam trzeba było przestawić ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "Alicję w Krainie czarów" film w 3D. informacja, po włożeniu płyty brzmi mniej więcej tak - twój odtwarzacz lub monitor nie obsługuje 3D.

Kupię dzisiaj kablel i zobaczę czy coś się zmieni. Ten który mam ma jakieś 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w setupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w setupie?

Wydaje mi się, że w ustawieniach, nie jestem w stanie zmienić nic węcej, niż przyciskiem 3D na pilocie. Poza tym, jak włącze film 3D w SEN, to od razu pojawia się komunikat, że wykryto sygnał 3D i wszystko gra ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jesteś...

Wejdź w nastawienia video i tam ustaw nastawienie wyjścia na 3d oraz rozmiar ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy dobry wyborem jest Sony 47w805. Wcześniej rodzicom kupiłęm 40EX500, a sygnał to NC+.

Zmienili zamieszkanie, pokój jest sporo większy, więc i telewizor trzeba zmienić. Budżet to max 4 000zł. Odległość ok 3-3.2m do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy dobry wyborem jest Sony 47w805. Wcześniej rodzicom kupiłęm 40EX500, a sygnał to NC+.

Zmienili zamieszkanie, pokój jest sporo większy, więc i telewizor trzeba zmienić. Budżet to max 4 000zł. Odległość ok 3-3.2m do ekranu.

Według mnie telewizor jest godny polecenia. Jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli zaś chodzi o wielkość, to przesiadka z 40 na 47 cali uważam, że będzie symboliczna.

Ja wcześniej miałem 32 cale i żeby nie przesadzać, chciałem zmienić na 42 cale (telewizor stał w meblach, a po remoncie wisi na ścianie). Człowiek w sklepie namówił mnie na 47 cali. Teraz jak TV wisi na "gołej" ścianie, to chwilami żałuję, że nie kupiłem 55 cali. Ale możliwe, że to by było za dużo. Też mam N.

Edytowane przez Giskra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W805 jest naprawdę dobrym telewizorem więc mogę Ci go polecić. Kwestia wielkości, no cóż powiedz z jakiej odległości będzie oglądana telewizja ? Ma to spore znaczenie w doborze przekątnej. Szkoda tylko że 55 calowy W8 kosztuje znacznie więcej niż 4 tysiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie, wszystko opisane w tym temacie więc może lepiej przeczytać, mi się nie podoba ramka i kolor czarny.

Dobry to może być W905. Dobry W805 w cenie około 5tyś za 55 cali to tak, ale nic więcej.

W905 Dobry

W805 średni

W905 średni cenowo

W805 dobry cenowo

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam W805 55' i byłoby wszystko pięknie gdyby nie zauważalny efekt mory, który został ładnie opisany w teście HX750 -> link

Nie chce mi się wierzyć, że procesor nie wyrabia, bo z tego co wiem to ma podwójny rdzeń a więc powinien spokojnie sobie z tym poradzić.

Próbowałem różnych ustawień obrazu i nic, dalej to samo. W/w efekt występuje tylko przy krawędziach, tak jakby były poszarpane.

Czy można ten błąd jakoś wyeliminować ?

W teście W805 nie ma wzmianki nic na ten temat a więc domniemam, że trafił mi się taki egzemplarz ?

Pomóżcie dobrzy ludzie, bo trochę to deprymuje.

ps.

Wygląda to mniej więcej podobnie jak w teście HX750 :

Efekt z morą:

9lz3.jpg

Efekt bez mory:

gduv.jpg

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś wie dlaczego przestała działać ramka cyfrowa po aktualizacji oprogramowania? Miałem ostatnio dwie aktualizacje i po tej pierwszej ramka nie działa.

Idzie ją jakoś reinstalować?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam foty z efektem mory z programu Kawa na ławę. Przyjżyjcie się na pomarańczowe krawędzie jak są poszarpane i postrzępione, ale też na książki:

sojj.jpg

fjo7.jpg

Czy to normalne? Czy to zależy od nadawanego programu?

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie potrzebuje Waszej w miare szybkiej odpowiedzi..(biorac cene tych tv jako taka samą..ok 5000 zl)

Otoż mam zamiar kupić tv..wybór padł na 2 modele na IPS..:

Panasonic L55DT50 (zeszloroczny model 2012) ips alpha 200hz

i

Sony 55W805 (2013) ips lg 100hz

Ktory wybrac:)??

Juz ktos tu próbował sie o te dwa modele spytac ale widze bylo male zainteresowanie..:)

Na dniach jade po Tv wiec wszystkie odpwoedzi mile widziane..

Oto moje spostrzeżenia:

DT50 lepie wykonany od Sony..

DT50 3d aktywne (brak okularow zestawie podchodza od samsunga..ogolnie bajer)

w805 3d pasywne i chyba jak w lg patrzac pod katem efekt 3d sie konczy..:)

nie wiem jak to jest w DT50 nie mialem mozliwosci sprawdzic..

DT50 ma natywne 240hz wiec lepiej od Sony..ale nie widzialem ich obok siebie..jak z plynnoscia..sony wiadomo..slunie z niej..:)??

(W samsungu..np.F6640..super smart..wysoki kontrast i czern dobra..ale ten teatr..i slaba paleta barw..jak dla mnie...i odpadl..mimo ze juz bylem na niego nastawiony..zonie sie smart podobal..:))

Jedzmy dalej..czern w nocy ktory..DT50 czy W805 bo w sklepie tego nie ma jak sprawdzic..:)?

zdaje sobie sparawe z tym ze to rodzaj matrycy i kontrast ok 1000x1...

Jak u nich ekran radzi sobie ze swiatlem z okien..? jak entyrefleksyjna powloka..podobnie czy ktorys lepiej..??

Zawsze mialem tv sony..ale przyznam ze ten panasonic mnie ujął..:)

w DT50 brak aplikacji vod.tv.pl..ale jakos to zona musi przezyc..cos sie podlaczy innego i bedzie..

Z gory dzieki za odpowiedzi

Bede czekal na Wasza opinie wiec prosze o jakies sugestie..:)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze teraz ma Sony 46EX700 z matryca od sharpa..zreszta bardzo dobry tv..zauwazalny clouding ..chmurki..ale mi to jakos szczegolnie nie przeszkadza..wieczorem widac ze ekran nie jest czarny w ciemnych scenach..ale to tez idzie przezyc..za to ladnie maluje i dlatego teraz chce isc na ips..bo VA w samsungu mnie odrzucila..moze wyzsze modele z ekranem blyszczacym by robily inne wrazenie..ale teatr mnie odrzucil..po wylaczeniu ulepszaczy znowu rwal..a po wlaczeniu teatrzyk..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...