Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony Bravia KDL-47W805 - pasywne 3D, matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

test w pierwszym poście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to lipa jednym slowem, tv ktory dawal mi nadzieje ze przesiade sie z plazmy, a tak.. nie ma na co? Zero postepu w tym roku jak czytam recenzje. Testerze co myslisz o tym tv vs hx750? Czysto w liczbach i po testach mam wrazenie ze to gorszy tv pomijajac katy widzenia. O_o Tylko dostac 46'' HXa ponizej 4k, bo wiecej nie jest wart, to dzisiaj niezly wyczyn bedzie. :(

Testy fajne nawet, brakuje ci moze jeszcze czegos jak na digitalversus, do mierzenia smuzenia, imo bardzo wazna rzecz dla kazdego, a takie wierzenie na slowo ze 'nie smuzy' albo 'smuzy malo' to nie jest zbyt pomocne. :) A jak mierzysz input laga, to daj porownanie bez game mode, bo z oczywistych wzgledow mozna chciec uzywac czegos normalnego. Keep it up ogolnie, jest dobrze.

Edytowane przez uQuad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa jednym slowem, tv ktory dawal mi nadzieje ze przesiade sie z plazmy, a tak.. nie ma na co? Zero postepu w tym roku jak czytam recenzje. Testerze co myslisz o tym tv vs hx750? Czysto w liczbach i po testach mam wrazenie ze to gorszy tv pomijajac katy widzenia. O_o Tylko dostac 46'' HXa ponizej 4k, bo wiecej nie jest wart, to dzisiaj niezly wyczyn bedzie. :(

Testy fajne nawet, brakuje ci moze jeszcze czegos jak na digitalversus, do mierzenia smuzenia, imo bardzo wazna rzecz dla kazdego, a takie wierzenie na slowo ze 'nie smuzy' albo 'smuzy malo' to nie jest zbyt pomocne. :) A jak mierzysz input laga, to daj porownanie bez game mode, bo z oczywistych wzgledow mozna chciec uzywac czegos normalnego. Keep it up ogolnie, jest dobrze.

HX750 = słabsze kąty

W805 = słabszy kontrast i ruch

Zdecyduj sam :)

Lag w innym trybie niż gra wynosi 102 msec, ale nie wiem po co ten pomiar czytelnikowi?

Smużenie wynika m.in. z czasu reakcji matrycy i ma bezpośrednie przełożenie na rozdzielczość obrazu w ruchu. To jest mierzone w tym teście, wyniki masz podane w jednostkach linii (TVL). Nie ma lepszego testu na smużenie jak to, ale wymagane jest też uzupełnienie słowne, bo np. Tryb wyraźny i w góre daje wiekszą rozdzielczość, ale tak rozdwaja obraz że się specjalnie nie nadaje do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy możemy się spodziewać modelu 55 cali? (może ktoś wie) Co według was lepiej wybrać HX850 czy nowy model? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kil: pamiętaj, że w tym roku nastąpiła zmiana numeracji i model W805 nie jest następcą HX855, a odpowiada raczej HX755. Jeśli więc pytasz co lepsze, W805 czy HX855 to odpowiedź jest oczywista, że ten drugi. Natomiast jeśli chcesz poczekać na tegoroczny odpowiednik HX855 to W905 będzie właściwym modelem :)

Dzięki za test Maćku. Jak zwykle bardzo przyjemnie się czyta i przeprowadzony dokładnie i rzetelnie. Tak jak się spodziewałem, W805 nie dla mnie, ale dla mniej wymagających użytkowników fajny telewizorek.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoon: dzięki za oświecenie, nie wiem jak mi to umknęło :) Mam jeszcze jedno bardzo istotne z mojego punktu widzenia pytanie, czy ten LCD ma szybę tak jak 850, niestety ale TV będzie stał w bardzo nasłonecznionym miejscu i mam obawy, że będzie służył głównie jako lustro - tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem poprzedniego modelu czyli 850, którą de facto mam zarezerwowaną do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej rozumiem, a mozesz powiedziec jaki to program/palety, bo chyba nie jest to jakies urzadzenie jak do lagu bodnara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

uQuad, w 01 Maj 2013 - 13:53, powiedział:

Maciej rozumiem, a mozesz powiedziec jaki to program/palety, bo chyba nie jest to jakies urzadzenie jak do lagu bodnara?

Plansze do pomiaru rozdzielczości są generowane dynamicznie z urządzenia AccuPel DVG-5000.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX750 = słabsze kąty

W805 = słabszy kontrast i ruch

czyli mowiac "na chlopski rozum" siedzac i ogladajac oba tv "na wprost" bez dwoch zdan lepiej brac model zeszloroczny tj HX750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX750 = słabsze kąty

W805 = słabszy kontrast i ruch

czyli mowiac "na chlopski rozum" siedzac i ogladajac oba tv "na wprost" bez dwoch zdan lepiej brac model zeszloroczny tj HX750?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten ekran to niezły odprysk. W sumie ciężko zestawić tą serię z czymkolwiek skoro sony nigdy nie robiło ekranów na ipsie... Więc trudno mówić, że seria w805 cokolwiek zastępuje. Bo nie ma czego zastępować. Można ją jedynie porównać do panasonica czy lg.

Też bez wahania brałbym hx750. Pasywne jest do kitu..

W dodatku to mocno średnia półka. Czekam na w905 i triluminos oraz serie X.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wiem co mam kupowac. Zeszloroczny HX750 to jakos 3 z kolei najwyzszych modeli Sony. Tutaj mamy sredniaka za 2 tys zl* wiecej od zeszlorocznego. Strach pomyslec ile bedzie kosztowal porownywalny model z tego roku. A rewolucji raczej nie bedzie, co najwyzej ewolucja. A za to dac wiecej mija sie z celem

* porownanie ceny 55HX750 do 55W805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plansze do pomiaru rozdzielczości są generowane dynamicznie z urządzenia AccuPel DVG-5000.

Przepraszam, że trochę nie na temat.

Czy w teście ST60 będzie można porównać rozdzielczość dla sygnału 24/50/60fps.

Proszę :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę nie na temat.

Czy w teście ST60 będzie można porównać rozdzielczość dla sygnału 24/50/60fps.

Proszę :wub:

Sygnał 24 fps jest zbyt mało płynny by oceniać ostrość obrazu w ten sposób. Przy 24 klatkach szczegóły w ruchu zabija judder, a nie smużenie. Przy 50Hz bez IFC obraz jest rozdwojony, bo ST60 rysuje każdą klatkę obrazu dwa razy, więc ciężko to w ogóle zinterpretować. Przy 50Hz z włączonym IFC (ale nie na wariant maksymalny, bo wtedy wracamy do 60Hz) wyniki są podobne jak w 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej ale nie dostałem odpowiedzi w kwestii aktualizacji. Czy u was występował problem z ponownie wyskakujaca aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Przy 50Hz z włączonym IFC (ale nie na wariant maksymalny, bo wtedy wracamy do 60Hz) wyniki są podobne jak w 60Hz.

Czyli lepiej niż w ST50?

Czy może ruch testowy jest za wolny i dlatego "wyniki są podobne jak w 60Hz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przedziale cenowym nadal faworytem zostaje zeszłoroczny 850, matryca ips w 805 ( prawdopodobnie od lg) moze byc porownywalna z panasem lub lg.

Przebywalem z 805tka w ciagu dnia przez pare godzin i robil raczej dobre wrazenie choc Maciek rozwiał moje wszystkie watpliwosci co do ogladanie w zaciemnionym pomieszczeniu.

Ciekaw jestem jak wypatnie ten W900 z triluminos, bo jak nie bedzie efektu wow to nadal zostaje zeszłoroczny 850 o pare tysi tanszy :) ktory starczy w zupelnosci na pare lat a potem juz oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za zdjecia porównujące obraz skalibrowany i "fabryczny". W końcu można zobaczyc "namiastke" tego jaka jest różnica. A już na zdjęciach widać że zabawa suwakami może trwać tysiac lat i nie da sie ustawić prawidłowych odcieni bieli (znowu albo za żółto albo za niebiesko) nawet w trybie kinowym. I bez profesjonalnej kalibracji się nie obejdzie. Swoja drogą lata (serie i modele) lecą i zastanawiam się czy dożyjemy czasów żeby po wyciagnięciu z pudła tv za 5 tysiaków miał obraz jak należy...ale coś wątpie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega różnica płynności obrazu w szybkich scenach między W805 a ET60 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Czyli lepiej niż w ST50?

Czy może ruch testowy jest za wolny i dlatego "wyniki są podobne jak w 60Hz".

Nie mierzyłem rozdzielczości w ruchu na ST50 w ten sposób. Co do 50Hz/60Hz to myślę, że ruch jest wystarczająco szybki, ale ocena pozostaje subiektywna. Kontury są porozdwajane, ale linie można rozróżnić, także ruch w 60Hz nie jest ostrzejszy w stricte znaczeniu. Po prostu nie irytuje podwojonymi obiektami i ma znacznie mniejsze problemy z falsecontouringiem, który w 50Hz przybiera szczególną formę "błędu 50Hz'

Na czym polega różnica płynności obrazu w szybkich scenach między W805 a ET60 ?

Odwzorowanie ruchu bardziej podoba mi się w W805 w trybie motionflow "standardowe". ET60 ma tendencję do powodowania efektu teatru przy wyższych ustawieniach IFC, a przy niższych nie osiąga lepszej ostrości niż Sony. Na Sonym obraz smuży przy szybkim ruchu, a na ET60 wygląda bardziej jak porozszczepiane kontury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za precyzyjne wyjaśnienie.

także ruch w 60Hz nie jest ostrzejszy w stricte znaczeniu. Po prostu nie irytuje podwojonymi obiektami

Ostatnie pytanie. Czy IFC max nadaje się do sportu? W ST50 IFC max powodował rozsypywanie się linii prostych, "drżenie" drobnych detali i okresowe przycinanie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić o wyjaśnienie

"

W naszym nowym teście na crosstalk, problem nakładających się półobrazów występował dopiero przy 13% progu jasności. To świetny wynik!

"

co to za test?

czy można prosić o jego udostępnienie by móc np. zobaczyć jak sprawa wygląda na własnym tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do logo mocowanego pod ekranem i nie na ramce czy to nie zastanawiajace , a moze producentem jest jakas Chinska fabryka moze Tajwanska , a logo przyczepiamy jak pakujemy tv w jednostkowe kartony do detalu. , by producent nie wiedział na jaki rynek produkuje tv produkuje je bez logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić o wyjaśnienie

"

W naszym nowym teście na crosstalk, problem nakładających się półobrazów występował dopiero przy 13% progu jasności. To świetny wynik!

"

co to za test?

czy można prosić o jego udostępnienie by móc np. zobaczyć jak sprawa wygląda na własnym tv?

To jest test generowany dynamicznie z AccuPel'a DVG-5000, więc niestety udostępnić się go nie da. Pozwala na obiektywny "procentowy" pomiar ilości crosstalku. Ponadto żeby go przeprowadzić i żeby był miarodajny trzeba mieć skalibrowaną gammę w trybie 3D. Zobaczymy jak inne TV sobie będą radziły w tym roku ;)

Dziękuje za precyzyjne wyjaśnienie.

Ostatnie pytanie. Czy IFC max nadaje się do sportu? W ST50 IFC max powodował rozsypywanie się linii prostych, "drżenie" drobnych detali i okresowe przycinanie obrazu.

Jeśli chodzi o ilość artefaktów w ST60 przy IFC na max to jest ona podobna do tego co było w ubiegłym roku także raczej do sportu takie ustawienie się nie nadaje. Lepiej ustawić pośrednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mi zaproponowali ten model W805 (matryca LG?!) na wymianę, bo padła matryca w KDL W46 5740 a gwarancja jeszcze jest. HX850 wolałbym ale twierdzą że nie ma na magazynach i nie mam pola manewru. będę pisał jescze oficjalnie do SONY pl. Jak nie da rady to wezmę W805. Generalnie to wydaje mi się że przecież będzie lepszy niż mój W46 5740?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...