Skocz do zawartości
josep23

TEST: DUNE HD TV-303D

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już będziesz opisywał to moim zdaniem warto pokusić się o porównanie tych 3 playerów 3D /MED + Popcorn + Dune/. Najlepiej w formie tabelarycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to MED i Dune dają baaaaaardzo podobnie radę. Ale nadal wolę MEDa. Ale to już szczegóły. Opiszę. np. menu napisów podczas filmu (Dune trzeba zagłębiać się w dodatkowe menu) > MED i A400 pod ręką od razu na ekranie. Itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawdzone po sieci (SMB). BD ISO 3D + napisy = tnie. Mocno tnie. Czyli jak wszędzie... 2D chodzi płynnie i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co byś wybrał z tych trzech udanych odtwarzaczy które ostatnio testowałeś?

Mede8er ?

bo w sumie ma najwięcej plusów (niby najszybszy, 5 lat gwar., najlepszy pilot, jedyny z MVC 3D/napisami txt/i wkrótce z wbudowanym movie scrapperem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie niby ;) tylko MED i Dune są tak samo szybkie. Nawet tutaj moim zdaniem jeszcze płynniej chodzi Dune. Szczególnie jak używasz smartfona. Powiem szczerze, że bardzo ciężki wybór. Rozchodzi się o to na czym Ci zależy. Mnie na dysku 4TB wewnątrz więc wybrałem MEDa. Także dostęp do menu napisów wolę z MED bo jest od razu pod ręką. Ale w innym wypadku chyba wybrałbym jednak tego Dune. Dwa bardzo dobre odtwarzacze w bardzo dobre cenie. A400 moim zdaniem odpada przy nich także ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a z jakiego NASa korzystałeś?

Ja mam Synology DS411j i równolegle odtwarzałem 2 filmy Bluray:

- jeden na Dune Hd base 3.0

- drugi na PC.

Filmy wiadomo 2D, ale dwa na raz, więc może po prostu wina sieci/wydajności urządzenia/karty LAN w Dune?

P.S. w mieszkaniu mam sieć 1000 Mbps.

-------

EDIT:

Właśnie doczytałem że ten Dune ma 1000 Mbps (pewnie bez testów), bo w moim staruszku gorzej działa eksperymentalne 1000 Mbps niż stabilne 100 Mbps.

Czyli wina na linii NAS --> Dune

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz? Że u Ciebie na 303D zarywa po sieci? Ogólnie sprawdziłem po prostu po sieci udostępniając ISO na PC oraz mam mini Nas z jednym dyskiem na stałe (http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2006/11/buffalo-itunes-nas.jpg). Taki dysk sieciowy. Wszystko po SMB. Sprecyzuj pytanie bo nie śledziłem całego wątku. Pisałeś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chaotycznie napisałem...

Tzn chodzi mi o Twoje stwierdzenie że tnie 3D iso po sieci czytając z NASa.

Ja mam co prawda Dune HD Base 3.0, ale zmierzam do tego, że odtwarzałem z NASa (Synology DS411j) równolegle 2 filmy Bluray:

- na moim Dune

- na PC

I nie było ścinek, więc taki wniosek wysnułem, że jednak NAS powinien spokojnie wydajnościowo dać radę.

Tak samo ten nowy Dune, który przecież ma kartę 1000 Mbps (no chyba że również w wersji testowej jak mój).

Także zastanawiam, się w czym tkwi wina przy 3D?

W NASie? W nowym Dune? W sofcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ale przy 2D nie ma problemu. Tak samo np. na MED po sieci 3D bez .srt nie tnie. Na Dune trochę tnie. Ale mam wrażenie, że tutaj mieszają te napisy, które muszą być w locie muxowane do filmu. I się nie wyrabia...

Póki co na każdym playerze co ma 3D po sieci tnie z .srt. Nie tylko na Dune. No bo mamy albo Sigmę ale Realteka

Aha i zauważmy, że z dysku i po USB idzie ok. Czyli sprzęt się wyrabia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to mam wrażenie że najlepsze odtwarzacze ma DUNE HD, Zappiti, Mede8er i Xtreamer. Reszta chyba niewarta zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, występuje u Was taki objaw(?): odtwarzam flac - ok, hula, puszczam następny z katalogu i słychać krótkie "pyknięcie z poprzedniego utworu" i dopiero poprawnie odtwarzany jest następny, występuje to gdy daję się "nxt" z pilota... niby mocno nie przeszkadza ale ewidentnie bug oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru- w specyfikacji dopisz, że odtwarzacz WOGÓLE nie czyta plików MVC z kamer (w moim wypadku SONY) Wiem, że taką informację zawarłeś w teście ale warto uściślić że dotyczy to nie tylko samych plików m2ts ale również całej struktury AVCHD

Przy próbie odtworzenia jest czarny ekran i odtwarzacz "wisi" - zarówno w wypadku m2ts jak i struktury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru- w specyfikacji dopisz, że odtwarzacz WOGÓLE nie czyta plików MVC z kamer (w moim wypadku SONY)  Wiem, że taką informację zawarłeś w teście ale warto uściślić że dotyczy to nie tylko samych plików m2ts ale również całej struktury AVCHD

Przy próbie odtworzenia jest czarny ekran i odtwarzacz "wisi" - zarówno w wypadku m2ts jak i struktury

Jeżeli czyta blu ray to znaczy ze kodek m2ts jest a zatem jest zablokowany zmien rozszerzenie pkiku na np mkv i powinno czytac ja na swoim bd e6100 tez tqk mam. Nie czyta mi m2ts zmieniam rozszerzenie w kompie wpinam dysk do blu i po kłopocie

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegów którzy mają MED'a (600x lub 800x) Początkowo chciałem kupić właśnie MEDa jednak z tego co wyczytałem na necie po aktualizacji softu nie można odtwarzać divxow? Wiem ze juz generalnie się divixow nie używa aczkolwiek mam sporo bajek własnie w divxie (tych starszych typu brygada RR czy też kacze opowieści) które chciałbym też dziecku puszczać i wtedy lipa. Po tej informacji zacząłem się zastanawiać nad HiMedia 910B aczkolwiek sporo osób narzeka. Teraz "wyłowiłem' Dune 303d i zacząłem mocno się nad nim zastanawiać. Który z tych playerów byście mi bardziej polecili?

  • TV 3d póki co nie mam
  • nowy player będę chciał połączyć po sieci z innym playerem (asus o!play) którego używałem do tej pory a który docelowo wyląduje w sypialni :) )
  • po sieci nie będę odtwarzał wielkich plików typu 1:1 jedynie "zwykłe mkv 720p i 1080p (głownie seriale)
  • fajny byłby dostęp do neta (chociażby YT - wyczytałem ze w himedia YT jest zablokowane)
  • Do sprzętu będę podłączał 2 dyski zewn z własnym zasilaniem 2TB i jeden zasilany po usb 1TB (z czasem planuje dokupić dysk do zamontowania wewnatrz playera)
  • a do tego jakies FLACi czasami zdjęcia :)

Z góry dziekuje za pomoc :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE ! Fakowcy tak zabezpieczyli firmware, że działa tylko z drogimi napędami BD od DUNE ! Sprawdzone na 3 napędach.

Piszesz konkretnie o tym modelu?

Bo w innych wersjach Dune nie ma z tym problemu i jakoś nie zabezpieczali firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegów którzy mają MED'a (600x lub 800x) Początkowo chciałem kupić właśnie MEDa jednak z tego co wyczytałem na necie po aktualizacji softu nie można odtwarzać divxow? Wiem ze juz generalnie się divixow nie używa aczkolwiek mam sporo bajek własnie w divxie (tych starszych typu brygada RR czy też kacze opowieści) które chciałbym też dziecku puszczać i wtedy lipa. Po tej informacji zacząłem się zastanawiać nad HiMedia 910B aczkolwiek sporo osób narzeka. Teraz "wyłowiłem' Dune 303d i zacząłem mocno się nad nim zastanawiać. Który z tych playerów byście mi bardziej polecili?

  • TV 3d póki co nie mam
  • nowy player będę chciał połączyć po sieci z innym playerem (asus o!play) którego używałem do tej pory a który docelowo wyląduje w sypialni :) )
  • po sieci nie będę odtwarzał wielkich plików typu 1:1 jedynie "zwykłe mkv 720p i 1080p (głownie seriale)
  • fajny byłby dostęp do neta (chociażby YT - wyczytałem ze w himedia YT jest zablokowane)
  • Do sprzętu będę podłączał 2 dyski zewn z własnym zasilaniem 2TB i jeden zasilany po usb 1TB (z czasem planuje dokupić dysk do zamontowania wewnatrz playera)
  • a do tego jakies FLACi czasami zdjęcia :)

Z góry dziekuje za pomoc :)

pozdrawiam

Z tymi Divxami to na ten moment nie sprawdzę. Ale Dune także spełni twoje oczekiwania z nawiązką. Czy to 303 czy Base 3D. Test 303 pewnie czytałeś. Base jest w sumie taki sam: http://hdtvpolska.com/topic/31380-test-odtwarzacz-sieciowy-dune-hd-base-3d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK i mam juz DuneHD 303d :)
i mam pytane które jest zapewne banalne ale jakoś nie mogę sobie poradzić z tym.
"Zamontowałem" dysk wewnątrz playera ale za choinkę mi go nie widzi. Myślałem ze może wcześniej był jakoś nie teges sformatowany i podpiąłem go do kompa usunąłem partycje utworzyłem na nowo i format na NTFS. Wkladam dysk do playera i cisza. Czuje po delikatnych drganiach playera ze dysk wewnatrz chodzi ale nigdzie go "nie widac". Czy gdzies softowo trzeba go zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne. Powinien być widoczny bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem jeszcze jednej opcji a mianowicie partycje dyskowa przekształcilem z logical na primary ale tez nie pomogło. Nadal widzę jedynie 2 dyski zewn (2 x flash usb) i nic wiecej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można edytować posta i dlatego jeden pod drugim zamieszczam.
Przeformatowałem dysk na EXT 2 i dune nadal go nie widzi. Puki co nie mam możliwości podłączenia innego dysku. Aczkolwiek miałem wcześniej taki motyw ze jak podłączyłem dune do kompa kablem usb 3.0 to ten dysk mi wykryło tzn pokazała się informacja o zainstalowaniu sterowników dla tego dysku(jak jeszcze był sformatowany jako ntfs) ale nigdzie nie mogłem go znaleźć (nawet w "zarządzaniu dyskami" nie był widoczny) Czy ktokolwiek ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Support for Human Media.

Niech się poczują do odpowiedzialności. Nie tylko sprzedaż ale i pomoc.

Pozdrawiam,

Andrzejs&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku wymienionych mejlach z Panem ze wsparcia technicznego doszliśmy do wniosku ze jest to najprawdopodobniej usterka techniczna. Zgłoszenie reklamacyjne już złożone. Szkoda bo nie zdążyłem się w pełni nacieszyć sprzętem a już będę go pozbawiony, mam tylko nadzieje ze wszystko pójdzie w miarę sprawnie i szybko :) Duży plus dla wsparcia human media za szybką odpowiedź na mój e-mail :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych wysokich notowań odtwarzaczy Dune. Na forum jest sporo postów ludzi mających problemy z Dune. Sam posiadam od kilku miesięcy Dune HD Base 3D i też mogę coś dołożyć. Potrafi się zawiesić. Nie często ale jednak i to w dziwnych miejscach, np. na widgecie pogody. Po zakupie cały dzień walczyłem aby zobaczył udostępnione zasoby na PC. Pilot koszmarny, najważniejsze przyciski są najmniejsze a wszystkie mają ciężki klik. Pilotem trzeba dokładnie celować w odtwarzacz. Kilka dni temu pojawił się kolejny problem. Nie jestem zwolennikiem 3D ale kupiłem taki projektor i postanowiłem sprawdzić jak się Dune sprawuje. No i kicha. Pliki 3D SBS bez problemu a pełna kopia 3D iso ... brak obrazu i dźwięku przy idącym liczniku filmu. Po niezliczonych kombinacjach z kablami, ustawieniami już miałem się poddać gdy przypadkowo w projektorze przełączyłem HDMI na puste. Pojawił się dźwięk a po powrotnym przełączeniu HDMI również obraz. I tak jest na każdym pliku 3D iso. Trzeba wyjść z HDMI i powrócić aby działało. I jeszcze ten interfejs użytkownika. Największa wada to oczywiście brak jukeboxa ale są i inne. Przeglądarka zdjęć nie ma podglądu miniaturek - kuriozum zupełne. Odtwarzacz muzyki - co to w ogóle jest? Jakaś fiszka lata w te i wewte po ekranie. Do tego brak USB 3.9. Kupiłem ten odtwarzacz dla wyglądu i kieszeni ale drugi raz bym tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...