Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

Walka z drganiami w sprzęcie ma sens jeżeli weźmiemy się od razu za te które pochodzą z zewnątrz czyli generalnie z podłogi i mebla na którym stoi nasze oppo oraz wewnątrz sprzętu. Z tymi pierwszymi robimy porządek kładąc na nasz mebel lub podłogę płytę granitową - im więcej waży tym lepiej ale wystarczy grubości 2-3cm i wymiarach ok.40 na 30cm. Bardzo ważne jest żeby była idealnie prosta na całej długości względem oppo i półki/podłogi. Może być po bokach poszczerbiona i nierówna ale góra i dół musi być prosty! Sprawdzamy to prostownicą albo po prostu linijką. Po taki granit proponuję przejść się do kamieniarza u którego zawsze leżą jakieś niepotrzebne kawałki które może dać lub tanio sprzedać. Tak było w moim przypadku:)

Drgania z wewnątrz sprzętu eliminujemy kładąc na ten granit i bezpośrednio pod oppo płytę z mdf-u 1,8cm i najlepiej taką pokrytą akrylem -akryl to jeden z najlepszych materiałów pochłaniających drgania. Ja taką płytę kupiłem za 40zł u stolarza. Płyta mdf bez akrylu to koszt ok.15zł.oczywiście o wymiarach oppo czyli ok.42 na 30cm.

Efekt: o wiele wiele lepszy obraz i dźwięk.

Duże znaczenie ma materiał płyty - jeżeli zamiast mdf-u użyjemy np. sklejkę to w przypadku dźwięku będzie bardziej rozdzielczy i dokładny ale też o wiele bardziej rozjaśniony i pozbawiony mocnego i głębokiego basu. Kto co lubi ale jak dla mnie mdf z akrylem rządzi:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę oppo wynieść do garażu sąsiada, co by drgań się pozbyć szczególnie z 7 JBL-i i suba. Można zawsze zamienić 120kg głośników na 100g słuchawek. Dodtkowo zapodam sobie cudowny AMR GOLD FUSE (20A) przed hałupą, to oprócz lepszego audio i video mój piekarnik nie będzie serwował zakalców. Jak przeczytałem opis na stronie sprzedawcy co to potrafi to cudo normalnie "odpadłem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z drganiami w sprzęcie ma sens jeżeli weźmiemy się od razu za te które pochodzą z zewnątrz czyli generalnie z podłogi i mebla na którym stoi nasze oppo oraz wewnątrz sprzętu. Z tymi pierwszymi robimy porządek kładąc na nasz mebel lub podłogę płytę granitową - im więcej waży tym lepiej ale wystarczy grubości 2-3cm i wymiarach ok.40 na 30cm. Bardzo ważne jest żeby była idealnie prosta na całej długości względem oppo i półki/podłogi. Może być po bokach poszczerbiona i nierówna ale góra i dół musi być prosty! Sprawdzamy to prostownicą albo po prostu linijką. Po taki granit proponuję przejść się do kamieniarza u którego zawsze leżą jakieś niepotrzebne kawałki które może dać lub tanio sprzedać. Tak było w moim przypadku:)

Drgania z wewnątrz sprzętu eliminujemy kładąc na ten granit i bezpośrednio pod oppo płytę z mdf-u 1,8cm i najlepiej taką pokrytą akrylem -akryl to jeden z najlepszych materiałów pochłaniających drgania. Ja taką płytę kupiłem za 40zł u stolarza. Płyta mdf bez akrylu to koszt ok.15zł.oczywiście o wymiarach oppo czyli ok.42 na 30cm.

Efekt: o wiele wiele lepszy obraz i dźwięk.

Duże znaczenie ma materiał płyty - jeżeli zamiast mdf-u użyjemy np. sklejkę to w przypadku dźwięku będzie bardziej rozdzielczy i dokładny ale też o wiele bardziej rozjaśniony i pozbawiony mocnego i głębokiego basu. Kto co lubi ale jak dla mnie mdf z akrylem rządzi:)

Pozdrawiam

Widzę że kolega podatny na marketing.

Niestety trochę Ci się czasy i technologię pomyliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym był podatny na marketing to pewnie bym zbierał kasę na jakąś platformę antywibracyjną które często bywają droższe od samego sprzętu.

Wypróbowałem to co opisałem i gdybym nie miał pewności na 100% że się sprawdza to bym się z tym nie wychylał. Jeszcze z rok temu też bym się z tego śmiał.

Ja nikogo nie chcę przekonywać na siłę -kto chce niech spróbuję, wymaga to trochę pracy ale się po prostu opłaca.

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanta123 nie chcę podważać Twoich obserwacji, ale jeśli dobrze zrozumiałem to słuchając czy oglądając film dosyć cicho żeby nie było wibracji od dźwięku to powinna być różnica niż słuchając czy oglądając głośno? Bo jakoś nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle zrozumiałeś, tzn. istnieją też oczywiście wibracje z kolumn i są one dosyć znaczne ale z nimi "walczymy" tak samo jak to opisałem czyli podkładając pod kolumny dokładnie to samo. Ja napisałem o wibracjach pochodzących z zewnątrz i wewnątrz oppo i który wytwarza KAŻDY sprzęt -nie na darmo dobre odtwarzacze ważą swoje. oppo np. na transport ma przykręconą dodatkową metalową sztabkę tylko i wyłącznie po to żeby eliminować drgania napędu i w ogóle swoje waży - 8kg to nie jest mało jak na odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czym róźnią się wibracje z głośników z tymi tajemniczymi z zewnątrz i wewnątrz ? Zresztą słabo jestem podatny na takie czarodziejskie wynalazki. Bo niby co nam ma dać ten "złoty" bezpiecznik na długości 2 cm, jak do mojej chaty płynąca energia dynda się liniami przesyłowymi przez wiele kilometrów, a najszachetniejszym materiałem jest obrąbany przez ptaszki stop aluminium AAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to za bardzo się nie różnią bo jedne i drugie źle wpływają na odtwarzacz.

napisałeś że czytałeś o tym bezpieczniku na stronie sprzedawcy to co ja szary konsument mogę Ci dopowiedzieć? chyba tylko to że mam dwa takie w domu i ze wzmakiem działają super i zgadzam się w 100% co tam napisali. Do swojego oppo raczej nie będę go jeszcze zamieniał bo dzwoniłem do cinematika i skutecznie mnie zniechęcili ale jak minie mi gwarancja to zrobię to z dziką przyjemnością bo są świetne.

Co do jakości prądu w naszym pięknym kraju to jest on bardzo kiepski i wszelkie czarodziejskie wynalazki jak Ty to nazywasz sprawdzają się jak najbardziej -mam na myśli np. porządne listwy sieciowe, kable sieciowe jak również bezpieczniki. Na dobrym sprzęcie a za taki uważam oppo są jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zastanawiam się czy wgrywać najnowsze oprogramowanie aktualnie posiadam starą wersję (BDP10XEU-38-1220). Tzn, ta nowa wersja nie odtwarza już mkv 3d? Kopii BD też? Na kopiach bardzo mi nie zależy mam parę ale i tak głównie oglądam kupione na oryginałach koncerty. Na wspomnianym przeze mnie sofcie na 1/4 materiałów mkv 2d działa tylko przewijanie do przodu z prędkością max 2x, nie da się przeskakiwać (rozpoznaje że materiał trwa np kilkanaście sekund), ciekawe na kompie pliki te odtwarzane w vlc też miały problemy do momento aktualizacji programu. Czy ten nowy soft do oppo to poprawi? i Co z tym mkv/3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak wygląda odtwarzanie plików flac w trybie gapless po strumieniu?

jak to wygląda w odniesieniu do flac 24/192?

czy są jakieś problemy? Ostatni firmware miał to poprawić?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dziś przyjeżdża do mnie Oppo 105D - czy muszę o czymś specjalnym pamiętać podłączając go do TV i pozostałego sprzętu?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesiadłem się z OPPO 105eu, na 105d, i mam ogrommne wrażenie że przy nagraniach audio słyszę na rozbiegu i pomiędzy "statyczne szumy", czy ktoś z was ma podobne wrażenia odsłuchowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja softu beta, naprawili już ponoć odtwarzanie 24hz przy wszystkich rozdzielczościach, na temat szumów chyba też coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się że pliki audio DSD 128 nie jest już obsługiwany przez OPPO, jedynie przez USB-DAC.

Możesz rozwinąć ? SACD przestał czytać, czy co ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witamy użytkowników forum HDTVPolska.com


Odnosząc się do pytania Pana BoDeX odnośnie obsługi plików DSD128:


Odtwarzacze OPPO z serii BDP-103 EU/D oraz BDP-105EU/D bezproblemowo odtworzą każdą płytę SACD.

Wypowiedź Pana titanic1912 odnosi się zapewne do wcześniejszych wersji oprogramowania OPPO, które miały zaaplikowaną obsługę plików DSD 128 z nośników pamięci USB, jednak działanie tej funkcjonalności nie było poprawne. Funkcję tą wycofano wyłącznie ze względu na jej nieprawidłowe działanie i potrzebę jej dopracowania. W najnowszym oficjalnym firmware BDP10XEU-67-1204 dla odtwarzaczy OPPO BDP-105EU/D dodano w pełni dopracowaną obsługę plików DSD 128 oraz DSD 2xx dla asynchronicznego wejścia USB DAC. Standardowe pliki DSD 64 są obsługiwane z każdego dostępnego medium czyli: zewnętrznych nośników pamięci USB, dysków NAS, serwerów DLNA lub wejścia USB DAC.


Pozdrawiamy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest juz potrzebny Lumin za 25 tysiów.

Bardzo dobra wiadomosc.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję zespołowu OPPO-blueray.pl za rzeczową odpowiedź.

Byłem bliski zakupowi pliku stereo DSD128 ze strony https://shop.klicktrack.com/2l/416853 , ale przed zakupem ściągnełem kilka testowych plików ze strony http://www.2l.no/ i właśnie wtedy okazało się, że DSD128 nie są obsługiwane z zewnętrznych nośników pamięci USB, dysków NAS, serwerów DLNA, (próbowałem wszystko).

Myslę że to ważna wiadomość dla audiofli.

PS

Oczywiście nie miałem na myśli CD SACD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale (zawsze jest jakieś ale...) i tu pytanie do zespołu OPPO-bulwary.pl dlaczego tak mało aplikacji działa w naszym kraju. Praktycznie tylko YouTube i Picassa ?? W dobie wszędobylskiego netu blokady regionowe praktycznie do płatnych usług trochę trącą myszką.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO-blueray.pl

Skoro jesteśmy na poważnym forum,to zwracajmy uwagę na drobne szczegóły.Nie ma takiego tworu "blueray",jest bluray!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, "blueray" to i tak pikuś przy kreatywności jaką wykazał się Ramlesa :D

OPPO-bulwary.pl

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojczyzna polszczyzna. Mój błąd. Przepraszam. Piszę z fona i czasami takie kwiatki, że wstyd :(

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się też mój błąd BLURAY, a nie BLUE RAY, swoją drogą dlaczego taka nazwa? Skoro to niebieski(blue) promień(ray)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...