Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

Jest światełko w tunelu,będzie język polski w odtwarzaczach,dziś wypuszczono wersję beta.

Najważniejsze zmiany w tej wersji oprogramowania, w porównaniu do oficjalnego firmware BDP10XEU-75-0515 to:

1. Dodano polską wersje językową oprogramowania.

2. Rozwiązano problem z paletą barw na wyjściu HDMI 1 w odtwarzaczach OPPO BDP-103D/105D. Użytkownicy zgłaszali, że przy ustawieniu rozdzielczości „Resolution” na - według źródła „Source Direct” oraz palety kolorów „Color Space” na RGB - poziom wideo „RGB Video Level”, paleta kolorów była wysyłana jako RGB – poziom pc „RGB PC Level”. Problem został rozwiązany w tej wersji oprogramowania.

3. Rozwiązano problem z ustawieniami obrazu występującymi w oprogramowaniu 75-0515. Użytkownicy informowali, że po zmianie parametrów obrazu „Picture Adjustment” na wyjściu HDMI 1, wartość funkcji wzmocnienia kontrastu „Contrast Enhancement” automatycznie wracała na poziom 0. Problem został rozwiązany w tej wersji oprogramowania.

4. Rozwiązano problem z odtwarzaniem standardowych płyt DVD, na odtwarzaczach z oprogramowaniem 75-0515. Użytkownicy informowali, że przy włączonej konwersji 24p, dla filmów DVD „DVD 24p Conversion” wciśnięcie przycisku przewijania w tył na pilocie powodowało natychmiastowe zawieszenie się odtwarzacza. Problem został rozwiązany w tej wersji oprogramowania.

5. Rozwiązano problem z dźwiękiem na wyjściach HDMI, podczas odtwarzania niektórych koncertowych płyt Blu-ray wytwórni 2L. Użytkownicy informowali, że na obu wyjściach HDMI znikał dźwięk po ustawieniu synchronizacji dźwięku z obrazem „AV Sync” na 90ms i wyżej.

6. Zmodyfikowano protokoły sterowania odtwarzaczem, za pomocą portu szeregowego RS-232. Wyeliminowano problem z niedziałającą instrukcją „#SZM”, która odpowiada za zmianę proporcji obrazu „Aspect Ratio”.

7. Rozwinięto możliwości odtwarzania Gapless (odtwarzanie bez przerw). Rozwiązano problem z brakiem dostępu do funkcji Gapless, dla niektórych plików WAV 96 kHz/24-bit.

8. Ulepszono wsparcie dla plików CUE, szczególnie dla plików CUE, które odnosiły się do wielu plików WAV.

9. Ogólna poprawa kompatybilności z nowymi oraz nadchodzącymi płytami Blu-ray, a także z płytami podesłanymi przez użytkowników.

Wszystkie ulepszenia z poprzedniego oprogramowania zostały uwzględnione również w tej wersji firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyszukuje nowej aktualizacji. Zassałeś ją ręcznie i upgradowałeś przez usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyszukuje nowej aktualizacji. Zassałeś ją ręcznie i upgradowałeś przez usb?

To jest beta musisz sam pobrać i wgrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft nie aktualizuje się przez sieć. Przez usb bez problemu.

No to ciekawe ja zaktualizowałem poprzez sieć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednią betę i przy aktualizacji przez net pisał że mam najnowszą dostępną wersje. Tak jak pisałem poprzez usb upgradowałem bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy sensownym rozwiązaniem będzie zakup OPPO103 do amplitunera Yamahy ? Wszedłby on w miejsce PS3, którą posiłkuję sie z braku odtwarzacza.

Bardzo ważna jest dla mnie jakość dźwięku !

Ofc oglądam tez często filmy, ale przedewszystkim KONCERTY BR

Dlatego pytam o jakość audio w OPPO

Wiem że BR nie zastąpi dobrego CD w tej kwestii ale z wiadomych przyczyn muszę iść na kompromis (wywalam PS3 czyli i audio i Video :) )

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok jakościowy pomiędzy PS3 a OPPO odczuwalny będzie bezpardonowo. Dla twoich zastosowań rozwiązanie napewno się sprawdzi i zawiedzony nie będziesz. Jakość dźwięku z 103 była na forum poruszana wielokrotnie i jest całkiem spoko więc kupuj śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy oppo czyta Wam napisy srt po dlna? Bo mi niestety nie udało się, pomimo że np tv lg po dlna odtwarza napisy bez problemu.

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przed chwilą sprawdzałem. Choć najczęściej używam po usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie jestem w temacie miałem kiedyś oppo 93EU z softem który czytał iso BD i po strukturze ... później to zablokowali ... jak to teraz wygląda w nowych modelach .. da rade odpalić iso BD i po strukturze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem teraz nie ma możliwości odtwarzania ani iso ani struktury. Ale może mi ktoś wyjaśnić dlaczego u kolegi po dlna czyta napisy srt a u mnie ich nie widzi?

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś się orientuje do ilu TB oppo obsługuję dysk zewnętrzny 3,5 cala po USB ? (mam na myśli oppo 105)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OppO 105 mam stację raid 5 Sharkoon/a, a w niej pięć dysków 4TB.

Edit:

Oppo 103,105 widzi powyżej 100 TB.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OppO 105 mam stację raid 5 Sharkoon/a, a w niej pięć dysków 4TB.

Edit:

Oppo 103,105 widzi powyżej 100 TB.

Ok, Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czy w dalszym ciągu Oppo 105 ma problemy z odczytaniem polskich napisów z dołączonego (do filmu mkv) pliku?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy masz na myśli? Napisy srt chodzą bez problemu, natomiast txt pojawiają ale wyświetlają się cały czas aż pojawi się nowy napis, zamiast zniknąć po około trzech sekundach. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem.

Wysłane z mojego LG-D605 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...