Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

New or Enhanced BDP-103/105 Shared Features:

  • Latest generation QDEO which supports 4K upscaling
  • 2x2 HDMI. Two HDMI inputs; Two HDMI outputs.
  • The Front HDMI input supports MHL (Mobile High-Definition Link) which allows some of the newer smartphones to be connected direct to the player and transmits the phones screen to the television. This also allows for ROKU Stick support.
  • Newest Netflix interface which supports 1080p video, multi-channel audio, subtitle and alternative language selection, and Family Interface
  • Gracenote for looking up media information such as album art, artist, album, and track information for your CD, SACD, and user generated media
  • Backlit Eject buttons. No more thumbing around in the dark.
  • No more analog video. There is a "DIAG" port, but this is to only see the OPPO UI when there is no media playback. So for those of you who use a small monitor for media playback, you will need to upgrade to a DVI/HDMI capable display.

New BDP-105 Only Features:

  • Fanless (unlike the BDP-95)
  • Headphone Amplifier
  • Asynchronous USB DAC
  • Optical and Digital Coaxial Inputs
  • Properly oriented XLR outputs

Pricing and Release Dates are unknown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na co będzie pozwalał firmware. Jesli tylko na to co najnowszy do OPPO 93/95 to bardzo niedobrze.

Z punktu widzenia hardware'u bardzo podobnie. Wywalenie toru analogowego video to świetny pomysł, cały czas mnie zastanawia po kiego czorta dzisiaj producenci amlitunerów robią tyle wejść analogowych video.

Upscaling do 4k ... super ... tylko dzisiaj po co?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2X2 HDMI

Wejścia do DAC-a

Prawdziwy kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji w tym forum zaszyty jest link do stronki bazowej z bardzo ciekawą relacją z CEDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzując 2 wejścia HDMI (na DAC) i 2 wyjścia HDMI.

Oprócz tego wejscie USB na DAC, ciekawe czy ograniczone do 16/44,1 czy w gęstych formatach też no i do tego optyczne i coaxialne oczywiście, te juz pełne 24/192.

Chłopaki podniecaja sie w 105-ce podświetlonym klawiszem EJECT i wbudowanym wzmakiem słuchawkowym. Pierwszego nie komentuję, co do drugiego nie znam dobrego wbudowanego wzmaka słuchawkowego w sprzęcie oferowanym tak 10 lat do tyłu w tej klasie cenowej. Posłuchamy, zobaczymy. Dla nektórych to będzie wygoda.

Widze, że zrezygnowano z wejścia eSATA, na korzyść dodatkowego wejścia USB.

Tutaj dokłądniejsze fotki tylnego panela:

oppo1052.jpg

oppo1051.jpg

Fajny pilot, w 95-ce jest za ciężki i niewygodny.

Powtórzę, kluczem do sukcesu (lub porażki) będzie firmware, na co pozwoli. Mam nadzieję, że na dużo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już CINAVI nie pomminą :) Lekiem może być jedynie modowane firmware ( taki lekki wyciek od programistów OPPO :) )

103 ma ten sam DAC co 93 - Cirrus-Logic

105 także pozostaje na tym co było w 95 - ESS Saber32 lecz z poprawioną sekcją analogową i lepszym zasilaczem.

Wzmak słuchawkowy ma być "wybitny" - śmiało konkurujący z samodzielnymi urządzeniami. bla,bla,bla ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upscaling do 4k ... super ... tylko dzisiaj po co?

Pozdro

Za wcześnie źle... jak nie ma też źle ; ) Przecież to za[beeep]ista opcja. Dają Ci coś co będzie w przyszłości. Nie musisz potem się bawić w wymianę. Niech dają wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa, trzy lata, kiedy ekrany 4K się upowszechnią, zejdą pod strzechy, będą lepsze playery 4K lub z upscalingiem 4K. Dzisiaj upscaling 4K jest na plaster. Takie jest moje zdanie. To jest kolejna próba wyciagania klientom kasy z kieszeni. Jak na razie jedyny ekran z matrycą 4K to SONY 84" za cenę ponad 100 tys zł. Kogoś stać??? I na dodatek lepiej na nim widać full HD 3D niż full HD upsacal do 4K !!! Jakieś pytania ???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało na IFA widziałeś stoisko Sony. Już Ci mówiłem - skalowanie 3D to była tylko jednak dziesiąta tego co można było zobaczyć > grunt to była Warszawa w 4K itd. ; ) Ale spoko niedługo stanie w Warszawie w Arkadii to będzie można długoooo posiedzieć i powzdychać nad 4K :)))))) Już nic więcej się nie wymyśli > musi być coś nowego w nowym modelu ; ) Na wiosnę ampli 4K, playery itd. Z ekranami się okaże jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o tym nikt nie pisał - już jest znana cena PL na bdp-103eu - 2999zł. Nawet mozna zamawiac na stronie polskiej oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz amplituner z 4k przygarnąłem. teraz mozna spokojnie czekać na panel i jakieś źródełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar po 6 pln. - dobry kurs ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar po 6 pln. - dobry kurs ... :)

Ten dolar po 6 złotych to już chyba norma.

Nowy Kindle w stanach 139 dolarów u nas Vobis chce sprzedawać po 699 złotych.

Iriver Story HD w Stanach można dostać za 100 dolarów u nas Empik chce 600 złotych

Panasonic BDT-500 w Stanach oficjalna cena 349 dolarów u nas 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz amplituner z 4k przygarnąłem. teraz mozna spokojnie czekać na panel i jakieś źródełko

A po co Ci amplituner z 4K?

nawet gdybys miał dzisiaj to źródło podepniesz bezpośrednio pod TV.

Jak się 4K upowszechni to Twój amplituner trafi na smietnik albo na strych.

Nie ma jak marketingowcy, juz nam wmówili że co roku nowy modele potrzebne:

- auta

- iPhone/iPad/

- komputer (ten to nawet co pół roku)

- amplituner

- TV

- ... (dopisz co chesz)

Masakra !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci amplituner z 4K?

Bo nie da się kupić dobrego ampli bez 4K? Po prostu jest ta funkcjonalność i już ; ) Jak ktoś na ten moment pójdzie kupić coś z wysokiej półki to 4K będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMCOMP

Potrzebowałem ampa z 3D i dubeltowym HDMI-out'em a skoro robiłem zakupy nie na najbliższy rok to warto było pomysleć o tym by sprzet - bez względu na to co sobie myślisz - za szybko się nie zestarzał

I właśnie po to jest te 4K. Zawsze lepiej mieć te 4k passthrough niż nie mieć...

Przy ewentualnej odsprzedaży też na pewno zaprocentuje

Gmeru - no właśnie z tą najwyższą półką nie jest tak jak myślisz. Np dzielony system Marantza bazuje nadal na starych rozwiązaniach tzn bez 4K

Pewnie z czasem coś i tu się zmieni ale na razie jest tak jak napisałem

PS

Nie wiem do kogo pijesz w kontekscie marketingowców i wymiany sprzetu co roku ale mój dotychczasowy amp już swoje odsłużył (4 lata)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze przeczytac wywiad,

http://www.audioholics.com/reviews/transports/high-definition-dvd-players-hd-dvd-blu-ray/oppo-blu-ray-q-a

Idę o zakład, że nowe OPPO pod wzgledem audio nie bedszie lepsze od poprzednika.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Jesli tak, to nie ma tragedii, wszak bedzie wyprzedaz starch modeli.

Przy okazji zapytam czy ktos opanowal metode cofania side do "star ego" FW?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że nowe OPPO pod wzgledem audio nie bedszie lepsze od poprzednika.

Czemu tak sadzisz? Ja to zupelnie odwrotnie zrozumialem...

Przeciez jest napisane, ze przy tworzeniu BDP-103 skorzystali z doswiadczen modyfikatorow bdp-93 i dzieki temu dzwiek w nowej 103 jest cieplejszy, bardziej otwarty / przestrzeny i zywszy niz w 93.

Chyba ze to jakos inaczej mozna przedlumaczyc?

"For the BDP-103, we hired the designer of one of the popular BDP-93 aftermarket modifications to help us improve its analog audio. The new design has a warmer, more open and lively sound comparing to the BDP-93. This is achieved by a novel configuration of the DAC chip and a new analog buffer and filter stage following the DAC output. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O marketingu było ogólnie do ... marketingowców.

Półką na miłość Boską.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyganiał kocioł garnkowi ..... a sam sprzedaje kodtwarzacz !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam ... to są błędy czeskie wynikające niestety z tego że się człowiek starzeje. Kiedyś tak nie miałem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...