Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie z kolei interesuje temat regulacji poziomu na wyjściach audio ! Czy wygodne i w ilu krokach ?

...wygodnie w 100 krokach co 1...ale to już było u poprzednika :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meridian robi to od przesło 15 lat.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO 103 w domciu, czeka na test.

Na razie kot "go pilnuje".

Pozdro

Witam

kiedy jest szansa na jakieś wyniki testu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam motywacji.

testera trzeba dopieszczać a mnie się [beeep].

To ja też zacząłem o.........ć się sam.

Ale kot go dalej pilnuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz ;p ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ Twardym trza być nie mię.: ) Fajnie jakbyś coś wrzucił. Wielu to ciekawi a oni nie będę prosić i pisać ;p Ciekawe jak z tym ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako BR i DVD mam PS3. Zastanawia mnie, czy taki BR jak ten oppo poprawił by faktycznie obraz DVD względem mojej ps3, czy będą jakaś warte odnotowania różnice w jakości filmów DVD z ps3 a tym OPPO 103 ? A co do jakości obrazu BR to ogólnie jest jeszcze możliwa poprawa tak dobrze zapisanego obrazu ? tzn czy różnej marki bluraye wogóle wykazują różnice w jakości obrazu na płytkach BR jak np ostrość ?

Ten BR OPPO wziął bym z miejsca ale jak doczytałem o tej Cinavii chce jeszcze kupno odwlec, rozważyć plusy i minusy. Kupno oryginałów nie jest dla mnie problemem, jednak często BR nie mają lektora a czasem nawe napisów, później trzeba więc przerobić płytkę. Więc tak czy inaczej odtwarzanie swoich customów było by dużą zaletą. Tu jednak okazuje się ze może być z tym problem przez cinaviie. Myślicie że jest jakaś szansa ze wyjdzie jakiś custom firmware który zdejmie cinaviie ?

Wcześniej myślałem też nad HD dune max z uwagii na szereg odtwarzanych formatów, ale jak doczytałem jak użytkownicy narzekają na jakość obrazu to jakoś już tak bardziej zainteresował mnie ten oppo (co prawda już niedługo bedzie dostępny HD dune max 2 (z 3d) ale kto wie czy doczeka się popraw w obrazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...myślałem nad HD dune max , ale jak doczytałem jak użytkownicy narzekają na jakość obrazu to ...bardziej zainteresował mnie ten oppo.

Wrzucisz jakieś linki, bo sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka niepokojących opinii znalazłem odnośnie DUNE HD MAX, przedstawie je poniżej, min dlatego interesuje mnie ten oppo.

http://cybertek-uk.c...-hd-max-review/

The picture quality could be described as noisy with a lack of sharpness and clarity over the image. We feel the HD Max would benefit from better fine detail in close up scenes and a degree more contrast in low lit scenes.

http://hometheaterre...eviewed/?page=2

the Dune HD Max's image on the DVD edition of The Matrix Revolutions (Warner Bros.) looked slightly softer in comparison;

When it comes to DVD playback, the Dune HD Max's internal scalar isn't quite as good as some, though it's far from the worst.

http://www.whathifi....w/dune-hd-max-0

As a Blu-ray player, it’s average at best. Pictures are slightly soft and a little noisy, and while the HD Max deals with motion confidently and draws from an expansive colour palette, it’s spooked by complex patterns and is short of fine detail.

This same flatness is apparent in the Dune’s across-the-board performance. It may stream high-def audio, but you won’t automatically recognise it as such, and online it’s slow and clunky.

Ogólnie trochę się zdzwiłem gdy czytałem te narzekania na obraz HD DUNE MAX przy ANG stronach bo w PL jak czytałem ludzie chwalili obraz. Także jest pewien kontrast. Nie było by z ty problemu gdyby jeszcze odtwarzacz można sobie zobaczyć gdzieś blisko w sklepie, by ocenić wszystko samemu, a tak to pozostaje kupno HD dune max w cięmno. A jak już w ciemno kupować to już bym wolał chyba kupić tego OPPO.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Bedąc posiadaczem Ausua bds700 cos mnie trafiło i postanowiłem zmienić na OPPO 103. Z ciekawostek poza wiedzą o swietnej wizji i doskonałej fonii:

1. Czyta polskie litery txt (trzeba wpisać w menu kod)

2. Zadnych problemów z MKV napisy wew i zew - toleruje każdą ilość klatek

3. Rozpoznaje HUB USB

4. Istnieje w sieci DLNA więc komendą "odtwarzaj do" OPPO gramy filmy i muzę z laptopa bez dodatkowych programów

5. Czyta DTS audio.

6. Czyta pliki HD nagrane z tunera DTV (zmieniłem rozszerzenie na m2ts)

Między asusem i sony 790 ogromna przepaść w jakości wykonania i funkcjach jeśli chodzi o wizję jest bardziej naturalna bez mory. Audio to inna bajka. Sony 790 nie gra wcale a asus bds700 gra jak ze słoika. Oppo we spółpracy z Sony str-da 6400es to potęga basu i lekko wycofana wysoka średnica , sama góra pasma aksamitna. Poprostu bajka.

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy OPPO 105 będzie dobrze współpracował z Denonem 2313 i projektorem JVC DLA X30 wszystkie połączenia po HDMI,czyli odtwarzacz}amplituner}projektor.

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba u nas w kraju nie zamawiałeś? Bo u nas cena nawet do tej w UK:http://www.kenthomecinema.co.uk/OPPO-BDP-105EU.htm sporo przesadzona, nie wspominając o amerykańskiej 1199$...

Zakup 105-tki w UK wydaje się najbardziej optymalny.

A jeżeli chodzi o model 103, to dzisiaj czytałem test w naszym Audio-Video i w stosunku do droższego Denona 3313 wypadł i dźwiękowo i obrazowo gorzej. Natomiast oppo 103 vs oppo 93 w dźwięku różnic nie zauważono...

Sama jakość wykonania Denona, dużo,dużo lepsza od Oppo.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem. Bedąc posiadaczem Ausua bds700 cos mnie trafiło i postanowiłem zmienić na OPPO 103. Z ciekawostek poza wiedzą o swietnej wizji i doskonałej fonii:

1. Czyta polskie litery txt (trzeba wpisać w menu kod)

2. Zadnych problemów z MKV napisy wew i zew - toleruje każdą ilość klatek

3. Rozpoznaje HUB USB

4. Istnieje w sieci DLNA więc komendą "odtwarzaj do" OPPO gramy filmy i muzę z laptopa bez dodatkowych programów

5. Czyta DTS audio.

6. Czyta pliki HD nagrane z tunera DTV (zmieniłem rozszerzenie na m2ts)

Między asusem i sony 790 ogromna przepaść w jakości wykonania i funkcjach jeśli chodzi o wizję jest bardziej naturalna bez mory. Audio to inna bajka. Sony 790 nie gra wcale a asus bds700 gra jak ze słoika. Oppo we spółpracy z Sony str-da 6400es to potęga basu i lekko wycofana wysoka średnica , sama góra pasma aksamitna. Poprostu bajka.

A próbowałeś odtworzyć jakiś film skopiowany na BD, bo podobno zabezpieczenie cinavia wyłącza go po 20-stu minutach....

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem tylko pliki m2ts i śmigają, ale filmy są z 2011r i na płycie może nie być tego badziewia. Jeszcz jedna ciekawostaka Oppo odtwarza stare VCD. Po tej kilkudniowej eksploatacji muszę przyznać że procesor robi cuda na płytach DVD. Nawet "krecik" z youtuba wygląda jak HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według OPPO i dystrybutora testowana w Audio-Video wersja 103EU miała błedy dla systemu PAL, stąd wypadł gorzej w ocenie Video niż powinien. Dopiero najnowsza beta z 22 listopada usunęła te błędy "v37-1114B firmware resolves the PAL DVD deinterlacing issues". Więc sytuacja by wyglądała inaczej pewnie gdyby była najnowsza wersja softu... Z OPPO tak jest ze aktualizacje sa stosunkowo czesto i pewnie wiele nowych ulepszen sie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to pmcompowi to chyba kot zjadł to oppo...............................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest robienie aktualizacji oprogramowania systemowego w odtwarzaczach BD,amplitunerach itp. ja rozumiem np. w konsoli PS3 to sie przydaje ale w BD jest taka możliwosć aby w ogóle oglądnać jakiś najnowszy film to trzeba wgrać soft czy można sobie to odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że trzeba zrobić update by oglądać najnowszy film na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tyczy się tylko odtwarzaczy czy w amplitunerach też trzeba, i jeżeli załóżmy taką opcję że mam BD z przed 5 lat a film kupiłem dziś to jest szansa że go odtworzę czy jest ona mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzaczy. Ale ampli też warto. Onkyo miał np. kiedyś problem DTS HD (trzaski i możliwość uszkodzenia przy głośnym filmie). Tylko soft pomógł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ale jak ktoś nie chcę albo nie umie wgrywać softu to nie musi producent tego nie wymaga, czy jest w instrukcji Onkyo ,Oppo napisane np. jak przeprowadzić aktualizacje oprogramowania.Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja softu w odtwarzaczach BD jest prosta jak cep. Natomiast upgrade, o którym wspominał Gmeru w Onkyo 905 wymagał zawiezienia klamora do serwisu, a ulepszenie DTS-u wgrania oprogramowania przez łacze optyczne ze zwykłego CD. Ale była jazda.

BTW 103-ke już dawno mi zabrano. Kot jeść nie chciał.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie rady instrukcję aktualizacji oprogramowania w OPPO znalazłem na stronie cinematic a więc robi się to podobnie jak z PS3 via USB, a co do amplitunerów Onkyo mam nadzieje że najnowsze modele tej firmy nie mają takich przykrych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,105 EU już w domu,sie wygrzewa,jak na razie nie wiele sprawdziłem,jedynie mam porównanie z Sony bdp-s760(gdyż takową posiadam)obraz jest nieco lepszy od soniaka ale natomiast dźwięk to inna bajka.Obraz i dźwięk mam puszczony osobno kabelkami HDMI do TV i ampli.Bardzo fajna funkcja to zoom ,można pozbyć się pasków na dole i u góry na niektórych płytach blu i dvd( w sony nie ma takiej możliwości). Z gadżetów sprawdziłem youtube,działa.Na razie to tyle,testuję dalej. :hura:

Aha nie ma polskiego menu,może późniejszy firmware pomoże.

Edytowane przez rychu61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...