Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

Do rychu61 z czym ci to oppo wspólpracuje tv,ampli i kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,105 EU już w domu,sie wygrzewa,jak na razie nie wiele sprawdziłem,jedynie mam porównanie z Sony bdp-s760(gdyż takową posiadam)obraz jest nieco lepszy od soniaka ale natomiast dźwięk to inna bajka.Obraz i dźwięk mam puszczony osobno kabelkami HDMI do TV i ampli.Bardzo fajna funkcja to zoom ,można pozbyć się pasków na dole i u góry na niektórych płytach blu i dvd( w sony nie ma takiej możliwości). Z gadżetów sprawdziłem youtube,działa.Na razie to tyle,testuję dalej. :hura:

Aha nie ma polskiego menu,może późniejszy firmware pomoże.

No i gdzie 105-kę zamawiałeś i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 zamawiałem w "Audio świecie" z Warszawy,udało się wynegocjować za 6200 zeta +ekstra kabel HDMI Profigold 1.4 3D za free.Bardzo szybka przesyłka,profesjonalna obsługa,jestem z nich zadowolony.Sprzęt z jakim pracuje OPPO to plasma Pioneer PDP 435 XDE(HD-Ready bez 3D w końcu jest z 2005 roku)podpięte do ampli onkyo 5007+zestaw 9.1 Wharfedale Diamond 9.5.Sub to Velodyne EQ-Max 12.Wiem,że jak na taki zestaw to nie wykorzystam jego możliwości.W planie miałem panasonica 65 vt 50,ale na razie się wstrzymam i jeszcze poczekam,może wreszcie wejdą oledy.Pozdrawiam z zaśnieżonego południa.

Edytowane przez rychu61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Pozdrawiam z pólnocnej strony. :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co dołożyli kabel HDMI tym bardziej że OPPO jako producent dorzuca kabel HDMI do pudełka z odtwarzaczem,ja bym tam wolał kupić ten odtwarzacz za 5900 zł ale bez kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz kupić za 5200? W UK kosztuje 999 funciaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z gwarancją +instrukcja obslugi bez polskiego jezyka a nie znam angielskiego.Wiem że OPPO doklada HDMI i jego zakup jest zbędny tak samo jak kabel zasilający.

Rychu61 a nie myślałeś o projektorze JVC 3D mam i polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak na wejściu hdmi do oppo 103 podłączy się tuner sat wyprowadzający sygnał 1080i50 to skorzysta się z tych wynalazków opisanych jako "technologia Qdeo" (czyli oppo zadziała jako deinterlacer i w pewnym sensie procesor wideo poprawiający jakość polskiego satelitarnego prawie hd) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście w Audio-Video napisali, że ta funkcja w modelu 103 działa dosyć mizernie... I nie tego się spodziewali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu61 pobaw się ostrością w menu oppo. Od nowości ustawiony jest na bardzo łagodny obraz. U mnie po przesunięciu ostrości na +1 gały wywalają na posadzkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu61 pobaw się ostrością w menu oppo. Od nowości ustawiony jest na bardzo łagodny obraz. U mnie po przesunięciu ostrości na +1 gały wywalają na posadzkę.

Dzięki za podpowiedź,spróbuję się pobawić.Oczywiście dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu61 pobaw się ostrością w menu oppo. Od nowości ustawiony jest na bardzo łagodny obraz. U mnie po przesunięciu ostrości na +1 gały wywalają na posadzkę.

Dzięki za podpowiedź,spróbuję się pobawić i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu61 pobaw się ostrością w menu oppo. Od nowości ustawiony jest na bardzo łagodny obraz. U mnie po przesunięciu ostrości na +1 gały wywalają na posadzkę.

Dzięki za podpowiedź na pewno spróbuje i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście w Audio-Video napisali, że ta funkcja w modelu 103 działa dosyć mizernie... I nie tego się spodziewali...

Wspominalem ze nowy firmware naprawia problem PAL. 1080i50 to typowy przyklad PAL, wiec to zostalo poprawione i powinno byc OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać ,że wszystkie inne gadżety nie działają w Polsce.Jedynie zaskoczyło u mnie You Tube.Aha ,miałem połączenie z internetem poprzez wifi ale zrezygnowałem z takiego rozwiązania na rzecz połączenia ethernet (zrywało mi sygnał).Jak na razie to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem soft beta. Wydaje mi się ze w scenach gdzie był ogrom szczegółow jest lepiej. Wcześniej były jak by takie olśnienia - przycinki. Mogła to być wina TV. Należy pamiętać że firmware ciągniemy z europejskiej strony, te z US się nie wgrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy konieczne jest aktualizacja oprogramowania aby oglądać film, podaje przyklad kupilem odtwarzacz i przez 6 lat nie wgrywam softu jaka jest szansa że film który będzie miał premiere za 6 lat się odtworzy.

To jest jakaś paranoja nie dość że odtwarzacz kosztuje kupe kasy to film za który muszę zaplacić 100zł się nie odtworzy heh...

Chyba pójdę w ślady dosć mocnej konkurencji Cambridge Audio lub Marantz te firmy przynajmniej nie wymagają aktualizacji oprogramowania tak częstego jak OPPO a chyba w ogóle nie wymagają softu ponieważ nic na ich stronach nie znalazłem.

Jeszcze 10-12 lat temu w heigh-endowych odtwarzaczach DVD za cenę w którym kupimy dziś 3 odtwarzacze OPPO takiej sytuacji nie było nikt nie wiedział o oprogramowaniu czy softach i nikt sobie tym glowy nie zawracał płacił i miał spokój a teraz płacisz i jeszcze nie jesteś pewien czy to będzie działało ahh ten świat pomału się kończy.

Edytowane przez fgf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fgf jeszcze 10 -12 lat temu większość odwarzaczy była sprzętowa - poprostu nie było softu i procesorów dlatego po trzech latach aby odegrać kolejny format np dts musieliśmy zrobić upgrade tzn sprzedać starego kloca i kupić nowego. Przełam się. Teraz nawet w piekarnikach zmienia się soft. Co będzie za sześć lat .... to raczej pytanie do wróżki. Co do braku upgrade jak podałeś Marantz oznacza że będziesz musiał zrobić upgrade sprzętowe - znaczy kupić nowy model

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wgrywanie softu jest śmieszne placisz i jeszcze nie dostajesz tego co chcesz,nie że nie umiem wgrywać właśnie znajomy pokazywal mi jak robić to w oppo,ale chodzi mi po prostu o czystą zasadę.

Co do Marantza miałeś na myśli amplituner czy Blu-ray tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wgrywaj - po prostu używaj - przecież oppo z obecnym softem też działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię tylko nie wiem czy jeżeli za parę lat kupię film BD jako nowość a on się nie odtworzy to chyba do producenta ze skargą ale nie martwmy sie na zapas będzie co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bedzie za kilka lat lepiej niż w czasach "sprzętowych".

wgrasz sobie nowszy soft (którego teraz nie chcesz wgrać) a może tak jak w przypadku telefonów/tunerów sat i playerów będą softy alternatywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wgraniu nowego FW,dołożyli parę nowych widgetów ale jak zwykle my ciągle jesteśmy traktowani po macoszemu.NI jak nie można z nich skorzystać.Dali też kilka języków ale o polskim to możemy sobie jeszcze pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...