Skocz do zawartości
mjasinsk

NOWE MODELE OPPO - BDP-103/105 !

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim upewnij się, co wypuszcza OPPO na wyjściu SPDIF - któreś firmware mocno ogranicza zdolność

transmisji strumienia i wszystko downsampluje do 48kHz. Mocny DAC poprawi dużo, ale taki wynikający z różnicy

w cenach szału nie wniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od jakiego Daca zacząc odsłuchy, jaki Dac zagra jasno,ostro do 2 tys ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A od jakiego Daca zacząc odsłuchy, jaki Dac zagra jasno,ostro do 2 tys ?

Już za ok. 3000 zł możesz kupić w praktycznie idealnym stanie Oppo 95. Zagra to zdecydowanie lepiej niż taki DAC za 2 tys w połączeniu z 103.

103 nawet nie ma co porównywać do 95 czy do 83SE.

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za ok. 3000 zł możesz kupić w praktycznie idealnym stanie Oppo 95. Zagra to zdecydowanie lepiej niż taki DAC za 2 tys w połączeniu z 103.

103 nawet nie ma co porównywać do 95 czy do 83SE.

Właśnie oto mi chodziło czy jest sens kupić zew Dac. W takim razie zaczynam szukać 95, ale nie w Polsce bo tu używki trudno trafić, a jak coś jest to cena kosmiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna uwaga: aby zripować dysk SACD na PS3 potrzebna jest konsola z FW3.55 lub niższym, oczywiście jeden z pierwszych modeli z czytnikiem SACD i do tego wgrany odpowiedni soft. Wtedy na takiej konsoli można zgrać pytę SACD do obrazu ISO.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto mi chodziło czy jest sens kupić zew Dac. W takim razie zaczynam szukać 95, ale nie w Polsce bo tu używki trudno trafić, a jak coś jest to cena kosmiczna

Miałem podobny dylemat, czy model 105, czy 103 plus DAC, miałem DACa Advance Acoustic MDX 600 , jednak sprzedałem DACa i zakupiłem 105kę(500 pln utargowane w Polsce), i to gra w stereo extra, a dot ego OPPO przejeło funkcje DACa, satelita, laptop itd.

polecam taki zestaw. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, jest jakaś różnica w stero między 95 a 105 ?

Jest. Choć najlepiej powinni wypowiedzieć się Ci którzy posiadali/posiadają dwa modele.

Na podstawie recenzji: 105 to praktycznie klasa A ; 95 -to klasa B

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są też takie opinie ... :)

"Mam Oppo BD-93. Stereo z niego marne, jako transport do DAC-a - tak samo. Filmów nie oglądam. Stoi i obrasta kurzem już jakieś dwa lata."

http://www.audiostereo.pl/oppo-czy-jednak-cd_110232.html/page__view__findpost__p__3103377

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też takie opinie ... :)

"Mam Oppo BD-93. Stereo z niego marne, jako transport do DAC-a - tak samo. Filmów nie oglądam. Stoi i obrasta kurzem już jakieś dwa lata."

http://www.audiostereo.pl/oppo-czy-jednak-cd_110232.html/page__view__findpost__p__3103377

93 jak i 103 to inna półka.

To nie jest sprzęt mający jakiekolwiek cechy audiofilskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też takie opinie ... :)

"Mam Oppo BD-93. Stereo z niego marne, jako transport do DAC-a - tak samo. Filmów nie oglądam. Stoi i obrasta kurzem już jakieś dwa lata."

http://www.audiostereo.pl/oppo-czy-jednak-cd_110232.html/page__view__findpost__p__3103377

Dziwne są takie wypowiedzi. Kto wydaje 3 tys.i jak się nie podoba to chowa do szafy? A na propozycje zakupu nie reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orientuje się ktoś jak to jest z używaną elektronika z USA. Mogę kupić używane oppo 105 w dobrej cenie, wysyłke zrobiłaby mi ciotka i tu pytanie jakie koszta mi dochodzą oprócz wysyłki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dojść cło i vat. Trzeba spakować w karton ze satrymi szmatami i napisać gift wartość 30$ i jest szansa......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dojść cło i vat. Trzeba spakować w karton ze satrymi szmatami i napisać gift wartość 30$ i jest szansa....Ag

A gdyby jednak doszło do zapłacenia vatu to od jakiej kwoty sobie naliczją jest to używany sprzęt nie ma faktury ani paragonu !?. Jaką firmą kurierską najkepiej wysłać to z USA do Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja przesyłka zginie (bo niekiedy giną ) to dostaniesz odszkodowanie w wysokości zadeklarowanej wartości.

Niedawno jeden z pracowników w mojej firmie utopił w ten sposób ponad 5000 za obiektyw do aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że vat naliczją od kwoty zadeklarowanej w liście przewozowym np 500 usd plus 22% vatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Poniżej jest mój post z audiostereo.pl. Mam nadzieję, że komuś się przyda porównanie Oppo 105D z porządnym DAC.

W ramach modernizacji toru video zakupiłem Oppo BDP-105D. Może trochę przesadziłem bo wystarczyłby 103D ale połakomiłem się na siedzący w środku DAC. Strasznie chciałem go wypróbować.
Oppo 105D to niesamowita maszynka. Pod każdym względem.

Oczywiście od razu porównałem jego brzmienie z M2TECH Young + Palmer.
I powiem wam Panowie, że szczeka mi opadła. Oppo naprawdę gra !
Brzmienie Oppo w porównaniu z Youngiem+ Palmer jest mniej dociążone i bas nie schodzi tak nisko. Niższa średnica jest trochę odchudzona.
W zależności od repertutaru słychać to mniej lub bardziej. Jeśli chodzi o wokale to Oppo prezentuje bardzo wysoki poziom. Dynamika porównywalna z Youngiem.
Oppo gra porównywalnie do Younga bez Palmera. Szok ! Na pewno gra lepiej niż CA SM6.

Śmiem twierdzić, że Oppo gra lepiej niż większosć CD/DAC w cenie do 5k. zł. Koniec świata ! Żeby BR bił CD ...

Podsumowywując:
M2TECH Young+Palmer gra bezsprzecznie lepiej niż Oppo BDP-105D. Jednak różnica w brzmieniu nie jest warta 3,5k zł różnicy w cenie (Cena Oppo w GB wynosi 1099Ł). Oppo to player BD, odtwarzacz strumieniowy, DAC DSD, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz ... Young + Palmer to tylko DAC, który brzmi lepiej ...
Wnioski wyciągnijcie sami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie kupil a tylko pozyczyl i posluchal to recze, ze opinia bylaby mnie entuzjastyczna. Tak to dziala.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ...

Oczywiście masz po części rację - "Każda pliszka swój ogonek chwali ... "

Jednakże nie kupiłem 105D dla jego wartości sonicznej. Do stereo mam osobny DAC i nie zamierzam go zmieniać. Jednakże różnica jest naprawdę zaskakująco mała.

Jeśli chodzi o video to ... brak słów. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć.

Technologia Darbee to magia. To największa innowacja "jakościowa" jaką widziałem od lat.

To co Darbee wyciąga z obrazu jest niesamowite.

Podłączyłem sobie telewizję UPC przez wejście HDMI w Oppo. Włączyłem Darbee i doznałem szoku. Wydawało mi się, że kanały HD są w dobrej jakości. Po włączeniu Darbee skok jakościowy był jak pomiędzy DVD a BD. No prawie ;-) W każdym razie po wyłączeniu Darbee kanały HD zaczęły wyglądać jak zwykłe SD/DVD.

Dodam, że oglądam na projektorze.

Dzięki Darbee zadowolenie z oglądania bardzo wzrasta. :-) Widać szczegóły, które bez Darbee są zupełnie niewidoczne.

Oczywiście to wszystko nie jest to zasługa Oppo a technologii Darbee. Ale póki co nikt inny jej nie zaimplementował w swoich urządzeniach.

Dlatego prawdziwy miłośnik dobrego jakościowo kina MUSI mieć Oppo 103D lub 105D. Ewentualnie sam procesor za 1200 zł.

Uważam, że sprzęt bez Darbee jest zupełnie bezwartościowy. Tylko jeszcze świat o tym nie wie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością Darbee to dobry procesor ale... patrząc na Twój projektor to nie dziwię się, że zaobserwowałeś skok jakościowy.

Optoma HD-67N to bardzo niska półka. Ten projektor nie mógł dawać Ci dobrego obrazu.

Darbee daje poprawę ale nie aż taką o jakiej piszesz. Podłącz 105D np. do Pioneera Kuro 5090 lub do projektora Epsona TW5500 lub JVC a gwarantuję Ci, że różnice będę niewielkie lub z pewnością nie aż tak duże.

Edytowane przez Grendel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie całkiem tak jak piszesz ... skoro moja Optoma daje kiepski obraz to ten obraz powinien być kiepski nawet po włączeniu Darbee ... Czyli różnica powinna być właśnie niewielka z racji kiepskiej jakości wyświetlania. A ja mam do czynienia ze znacznym skokiem jakościowym. To Darbee wyciąga z obrazu szczegóły, które są normalnie ukryte.

A swoją drogą myślę o zmienia projektora. Czy Optoma HD33 lub HD25LV będą znaczącym krokiem do przodu w stosunku do HD-67N ? Albo co innego polecasz w granicach 4k zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie całkiem tak jak piszesz ... skoro moja Optoma daje kiepski obraz to ten obraz powinien być kiepski nawet po włączeniu Darbee ... Czyli różnica powinna być właśnie niewielka z racji kiepskiej jakości wyświetlania. A ja mam do czynienia ze znacznym skokiem jakościowym. To Darbee wyciąga z obrazu szczegóły, które są normalnie ukryte.

A swoją drogą myślę o zmienia projektora. Czy Optoma HD33 lub HD25LV będą znaczącym krokiem do przodu w stosunku do HD-67N ? Albo co innego polecasz w granicach 4k zł ?

Nie wiem, jakie źródło obrazu miałeś wcześniej (przed 105D). Skok jakościowy polega również na tym, że zdecydowanie lepsze źródło zawsze da lepszy efekt nawet na słabszym projektorze.

Nie mam dużego doświadczenia w temacie projektorów. Wydaje mi się, że do 4 tys nic dobrego jakościowo nie kupisz.

Sam mam Epsona TW5000 i jest to bardzo dobry projektor. Dobre projektory zaczynają się od 8000zł w górę.

Polecam rankingi i recenzje np. z audio video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ...

Porównywałem obraz: Darbee on, Darbee off ;-)

Myślę, że za jakiś czas wszystkie topowe urządzenia video będą miały Darbee. To jest ingerencja w obraz, która nic nie psuje i ma same zalety. Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie ale tak jest ... nie zyskuje tylko wysokiej jakości obraz HD i stare analogowe nagrania.

Do czasu upowszechnienia 4K Darbee będzie rządzić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś z Was ma i może wrzucić instrukcje obsługi do oppo 105 w języku Polskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...