Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

bo są dwie sprzeczne opinie co do hx850: 3d lepsze niż w st50 i że nie lepsze.

poziom widzenia crosstalku chyba nie zależy od lubienia danej marki/technologii lub nie.

o przewadze jasności nie ma co dyskutować - w lcd jest dużo lepiej niż w plaźmie - zeszłoroczne sony miało pod tym względem super jasność ale ich crosstalk był tak wielki że pod względem 3d był to najgorszy producent wg mnie. ale w tym roku to raczej samsung jest najgorszy w kwestii crosstalku.

O jakim modelu Sony zeszłorocznym mówisz ? bo co innego taki podstawowy EX720 gdzie miał faktycznie słabe 3D i duzy crosstalk a co innego taki HX920.

Ja moge tylko napisać ze crosstalku nie dopatrzyłem sie w ogóle w HX850 chyba ze się przechyli głowę, oglądałem właśnie przed chwilą Żółwika Sammy 3D, ktoś tu kiedyś pisał ze na scenie z wężem widział spory crosstalk na jakimś zeszłorocznym Sony, ja scene oglądałem dzis specjalnie kilka razy i nie dopatrzyłem sie najmniejszego crosstalku zarówno w tej scenie jak i na calym filmie jak i wszystkich jakie oglądałem do tej pory.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o hx920 i 820 - mega crosstalk był.

ja krótko oglądałem hx750 lub 850 i rzeczywiście - crosstalku nie widziałem - jeśli tak jest - a sugeruje to także Gmeru i MaciejKoper to jest to niesamowity przełom w 3d na lcd.

Można też dać kilka przykładów na sytuację odwrtotną, kiedy wypuszcza się produkt nie do końca sprawdzony i dopiero później te problematyczne drobiazgi zostają usunięte. To tylko nasze domysły. Słyszałem też lansowane bardzo ostro teorie o "postarzaniu produktów". Czyli telewizory, które kupujemy w sklepie są w stanie już kilkuletnich. Dla mnie to jednak trochę "teorie spisku", których nie jesteśmy w stanie zweryfikować - dlatego szkoda czasu na takie dywagacje. Dziś w ogóle w temacie jakość wszyscy bez wyjątku spuścili trochę z tonu.

ale najczęściej takie niedoróbki szybko tanieją i marnie kończą.

w tv jest zbyt duża konkurenja by robić takie numery.

a co do teorii spiskowej to jakbyś był działem marketingu i miał wysłać do 5 testerów 5 telewizorów to podjechałbyś pod MM i kupił pięć pierwszych lepszych i je rozesłał - czy może kazał jednak sprawdzić czy te egzemplarze działają bezproblemowo i czy są raczej z tych lepszych w serii czy gorszych (choćby pod względem cloudingu). w przypadku samsunga wybrał byś egzemplarz z producentem matrycy najgorszym czy z najlepszym?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbyś był działem marketingu i miał wysłać do 5 testerów 5 telewizorów to podjechałbyś pod MM i kupił pięć pierwszych lepszych i je rozesłał - czy może kazał jednak sprawdzić czy te egzemplarze działają bezproblemowo i czy są raczej z tych lepszych w serii czy gorszych (choćby pod względem cloudingu). w przypadku samsunga wybrał byś egzemplarz z producentem matrycy najgorszym czy z najlepszym?

klaus ale tą wypowiedzią jednoznacznie sugerujesz istnienie "lepszych i gorszych serii" itd., ja tak daleko nie idę. Nie zakładam, że w jednej części zakładów montują gorsze a w innej lepsze egzemplarze tv. Nie mam takiej wiedzy. To, że trafiają się lepsze i gorsze nie znaczy, że jest to działanie celowej, z premedytacją! Natomiast wybór dobrego egzemplarza do testów to zupelnie inna sprawa - wiadomo, że sprawdza się podstawowe rzeczy, żeby nie było głupiej wpadki (choć i tak bywają). Natomiast nie sądzę, że pochodzą one z jakiś specjalnych serii a nawet zakładając, że tak jest to przeciez robią tak wszyscy i sytuacja się przez to wyrównuje. To jednak tylko czysta teoria. W moim telewizorze, który pochodzi ze "zwykłej serii" i nie jest także selectem nie dopatrzyłem się żadnych wad i dlatego wcześniej napisałem o zgodności ze zdaniem wypowiedzianym przez Maćka.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi bardziej chodzi o to że producenci mogą na początku produkcji robić jakąś pilotażową partię która będzie o podwyższonej jakości.

właśnie na cele pierwszej sprzedaży i udostępniania do testów.

po wielkim hura marketingowym jaki to zaj.... tv został stworzony, nastąpi etap optymalizacji(czyli potanienia) produkcji w wyniku którego kolejne partie już nie będą tak dobre (chyba wpadki panasa w zeszłym roku np. z zielonym glutem na środku ekranu mogłyby być takim przykładem - coś zoptymalizowali kosztowo i skoczył poziom felernych egzemplarzy).

może poziom się wyrównuje w teście jeśli wszystkie egzemplarze były takimi "lepszymi" ale klient za pół roku kupuje tv po prostu gorszy.

poza tym często słyszy się opinie że dany model robiony np. na rynek japoński czy niemiecki jest jakby lepszy.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "zielona plama" Panasonica z ubiegłego roku wynikała z "potanienia" produkcji, to raczej przyniosła straty (zarówno wizerunkowe jak i przy wymianie paneli). Opinie o "lepszych" modelach na rynek japoński czy niemiecki wynikają chyba raczej z wyposażenia, bo patrząc na zachodnie fora nie mają oni mniej problemów np. od nas:-) Przykładem odwrotnym mogą byc słynne "latarki w rogach" w HX920. Na początku były a później od pewnej partii produktu problem zaczął zanikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o hx920 i 820 - mega crosstalk był.

ja krótko oglądałem hx750 lub 850 i rzeczywiście - crosstalku nie widziałem - jeśli tak jest - a sugeruje to także Gmeru i MaciejKoper to jest to niesamowity przełom w 3d na lcd.

Właśnie zastanawia mnie ta rozbieżność opinii. HX920 miał bardzo duży crosstalk - tu są wszyscy zgodni. Natomiast co do tegorocznego modelu HX850 to, po pochwałach na forach z dużą nadzieją udałem się do EURO, aby samemu sprawdzić jak jest z tym 3D w HX850 na własne oczy. W sklepie dość długo oglądałem materiały reklamowe z Bluray 3D Sony, więc był to materiał najwyższej jakości. Na każdym z klipów reklamowych widziałem łatwo zauważalny crosstalk - także przy idealnie pionowym ustawieniu głowy;-) Być może była to kwestia trybu obrazu ustawionego w sklepie. Postaram się jeszcze przyjrzeć się temu modelowi w innym sklepie, aby wykluczyć problem z konkretną instalacją.

Od razu mówię, że porównywałem ten crosstalk względem tego, którego doświadczyłem na VT50. Moje odczucia były takie, że na HX850 crosstalk był bardziej zauważalny - np. w trailerze do MIB3 (skok z wieżowca), niż na VT50. Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć 3D na ST50, więc się na ten temat nie wypowiadam. Z moich obserwacji tegorocznych modeli TV, które oglądałem najmniejszy crosstalk miały Samsungi LED serii E. Są to moje subiektywne odczucia i z chęcią poznam opinie innych osób, bo dla mnie jakość trybu 3D ma znaczenie.

Podobne odczucia mają recenzenci z CNET:

http://reviews.cnet....35123235-2.html

Crosstalk w ST50/GT50 mniejszy niż w HX850. Lepsze od tych telewizorów pod tym względem są plazmy Samsunga.

Myślę, że duże znaczenie przy pozytywnej ocenie 3D na HX850 przez niektóre osoby w porównaniu do plazm ma znacznie większa jasność.

Edytowane przez rawojc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna się szukanie "dziury w całym". W Polakach chyba zakodowało się na dobre, że "co zachodnie to lepsze" i jak nasi recenzenci piszą, że praktycznie crosstalk nie występuje i 3D na HX850 jest najwyższej próby a na VT50 3D jest ciemne jak d.... a to zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze "a na cnet, flatpanels, hdguru (niepotrzebne skreślić) napisali, że jest odwrotnie". Oczywiście, że ustawienia, scena itd. mają wpływ. W sklepie nigdy nie ocenisz tego obiektywnie i miarodajnie. Gdyby tak było Gmeru i Maciej biegali by po EuroAGD czy Media Markt a nie sprowadzali tv do siebie. No ale to tylko takie moje przemyślenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że duże znaczenie przy pozytywnej ocenie 3D na HX850 przez niektóre osoby w porównaniu do plazm ma znacznie większa jasność.

Nie kolego. Opinie wyrobiliśmy sobie na podstawie bezpośredniej konfrontacji tych TV i piszemy Ci czyste fakty. Puszczaliśmy różne materiały (Legends of Flight, Harry Potter, kilka bajek których tytułów już nie pamiętam) i za każdym razem było to samo - brak crosstalku, albo crosstalk równomierny na każdym z TV co uznaję za wadę materiału źródłowego (jak już wcześniej napisałem). Ciekawe, czy na CNET też mieli okazję w ten sposób porównywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek, mieli okazję mieli. David pisze o tym bardzo dużo ale nawet tu ktoś wrzucił zdjęcia. Identycznie avforums, porównują kilka tv obok siebie, to samo źródło i podają wyniki, wystarczy poczytać posty pod testami. Jeśli chodzi 3D to tylko przyczepili się do SBS, 50hz w Sony no i do starych okularków.

W/g hdportal nowa plazma E8000 Samsunga w trybie film daje światła 170 cd/m2 i generuje czerń na poziomie 0,02.

http://hdportal.hr/recenzije/

P.S Będziecie testować te plazmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie ta rozbieżność opinii. HX920 miał bardzo duży crosstalk - tu są wszyscy zgodni. Natomiast co do tegorocznego modelu HX850 to, po pochwałach na forach z dużą nadzieją udałem się do EURO, aby samemu sprawdzić jak jest z tym 3D w HX850 na własne oczy. W sklepie dość długo oglądałem materiały reklamowe z Bluray 3D Sony, więc był to materiał najwyższej jakości. Na każdym z klipów reklamowych widziałem łatwo zauważalny crosstalk - także przy idealnie pionowym ustawieniu głowy;-) Być może była to kwestia trybu obrazu ustawionego w sklepie. Postaram się jeszcze przyjrzeć się temu modelowi w innym sklepie, aby wykluczyć problem z konkretną instalacją.

Od razu mówię, że porównywałem ten crosstalk względem tego, którego doświadczyłem na VT50. Moje odczucia były takie, że na HX850 crosstalk był bardziej zauważalny - np. w trailerze do MIB3 (skok z wieżowca), niż na VT50. Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć 3D na ST50, więc się na ten temat nie wypowiadam. Z moich obserwacji tegorocznych modeli TV, które oglądałem najmniejszy crosstalk miały Samsungi LED serii E. Są to moje subiektywne odczucia i z chęcią poznam opinie innych osób, bo dla mnie jakość trybu 3D ma znaczenie.

Podobne odczucia mają recenzenci z CNET:

http://reviews.cnet....35123235-2.html

Crosstalk w ST50/GT50 mniejszy niż w HX850. Lepsze od tych telewizorów pod tym względem są plazmy Samsunga.

Myślę, że duże znaczenie przy pozytywnej ocenie 3D na HX850 przez niektóre osoby w porównaniu do plazm ma znacznie większa jasność.

Nie wiem co Ty oglądałeś na sklepie ale tak się składa ze mam większość płyt Blu-Ray demówek "Sony Demonstration Disc 3D" i nie występuje nigdzie żaden widoczny crosstalk, nie po to sie Sony chwali swoim x4 High Speed 3D Panel aby było widać łatwo dostrzegalny w swoim flagowym obecnie modelu crosstalk tym bardziej na własnych demach, byłby to strzał we własną stopę, po za tym wcale te demówki nie są takie najwyższej jakości bardzo duża ich cześć jest tylko w 720p.

Trailery SBS 3D tez nie są najlepszym wyznacznikiem oceniania 3D danego TV, tylko i wyłącznie Blu-Ray 3D 1080p.

Trzeba tez pamiętać o odpowiednich ustawieniach tego TV pod tryb 3D, gdyz domyślnie jak pamiętam to nie był włączony MotionFlow bez którego widać migotanie, po jego włączeniu obraz jest idealnie stabilny jak normalny 2D. Ide jeszcze raz pocieszyc miche Żółwikiem Sammy :P

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że 95% ludzi będzie oglądać 3d jako SBS bo tak się nadaje z satelity.

więc np. dla mnie jak najbardziej ważna jest ocena jakości SBS.

BD w 24fps to już dawno powinno być bez crosstalku.

sztuką jest zrobić tv by materiał w 50 lub 60fps (komp) był bez crosstalku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna się szukanie "dziury w całym". W Polakach chyba zakodowało się na dobre, że "co zachodnie to lepsze" i jak nasi recenzenci piszą, że praktycznie crosstalk nie występuje i 3D na HX850 jest najwyższej próby a na VT50 3D jest ciemne jak d.... a to zawsze znajdzie się ktoś, kto napisze "a na cnet, flatpanels, hdguru (niepotrzebne skreślić) napisali, że jest odwrotnie". Oczywiście, że ustawienia, scena itd. mają wpływ. W sklepie nigdy nie ocenisz tego obiektywnie i miarodajnie. Gdyby tak było Gmeru i Maciej biegali by po EuroAGD czy Media Markt a nie sprowadzali tv do siebie. No ale to tylko takie moje przemyślenie.

Zwróć proszę uwagę, że opisywałem głównie moje własne wrażenia, a o CNET wspomniałem tylko dlatego, że mieli podobne. Spodziewałem się znacznie lepszych wrażeń, ale crosstalk na HX850 był ewidentny. W związku z pozytywnymi opiniami ludzi z tego forum dochodzę jednak do wniosku, że musiało być coś nie tak z ustawieniami tego TV w sklepie i postaram się w najbliższym czasie zweryfikować to na innym egzemplarzu. Ponadto, jeżeli chodzi o wybór TV to jednak ufam głównie swoim oczom i uważam, że nie ma to jak na własne oczy przekonać się, który TV gra lepiej. Opinie w internecie traktuję tylko do wstępnej selekcji modeli, które warto w ogóle brać pod uwagę.

Nie kolego. Opinie wyrobiliśmy sobie na podstawie bezpośredniej konfrontacji tych TV i piszemy Ci czyste fakty. Puszczaliśmy różne materiały (Legends of Flight, Harry Potter, kilka bajek których tytułów już nie pamiętam) i za każdym razem było to samo - brak crosstalku, albo crosstalk równomierny na każdym z TV co uznaję za wadę materiału źródłowego (jak już wcześniej napisałem). Ciekawe, czy na CNET też mieli okazję w ten sposób porównywać?

Hmm, ten brak crosstalku bardzo mnie ciekawi, bo szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem TV, na którym crosstalk byłby niedostrzegalny na mocno kontrastujących scenach, np. białe napisy na czarnym tle lub ciemna postać na jasnym. A TV 3D zupełnie pozbawiony crosstalku jest moim marzeniem;-)

Moim zdaniem nie jest to wina materiału źródłowego, ale po prostu wciąż technologia 3D w TV jest niedoskonała. Jeżeli mamy materiał SBS, w każdej klatce są zapisane obrazy przeznaczone dla prawego i lewego oka. Jeżeli oba obrazy są ze sobą zsynchronizowane, to nie powinno być żadnego crosstalku. A jeżeli już pojawiłby się to musiałby być widoczny w takim samym stopniu niezależnie od wyświetlanej treści. Tymczasem jest on zwykle widoczny na obrazach zawierających elementy o mocnym kontraście jasności. Dzieje się tak dlatego, że obecne TV nie są zdolne odpowiednio szybko włączać i wyłączać podświetlania pikseli, np. w czasie 1/60 s należy wyświetlić obrazy dla lewego i prawego oka. To jest po prostu ograniczenie technologii aktywnej. Warto obejrzeć ten klip: http:// www.youtube.com/watch?v=ZbHSj0SPS6I

Dlatego, jeżeli mamy ciemny element na jasnym tle, to zwykle na tym ciemnym elemencie po prawej i lewej stronie widać jaśniejszą obwódkę, która wynika z tego, że nie udało się odpowiednio szybko wygasić jasnoświecących pikseli przeznaczonych dla drugiego oka. Czasami jest też tak, że na jasnym tle pojawiają się ciemniejsza obwódka ciemnego obiektu. Wtedy piksele prawdopodobnie są włączane minimalnie za późno lub wyłączane zbyt wcześnie. Przy obrazach bez mocnych kontrastów crosstalku nie widać tak bardzo, ponieważ różnice w jasności danego piksela między obrazem dla prawego i lewego oka nie jest duża, przez co nie widać niedoskonałości 'bezwładności' pikseli.

Co do zależności crosstalku od materiału, to wg mnie kluczem jest ilość klatek/s oraz ustawienia TV związane z trybami dodającymi klatki dodatkowe, ponieważ od nich zależy jaki jest czas na wyświetlenie obu obrazów dla prawego i lewego oka. Dany model TV może sobie różnie radzić z różnymi częstotliwościami. Wpływ może też mieć to czy oglądamy materiał 1080p czy 1080i.

Edytowane przez rawojc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie dałoby się w procedurze testowej 3D wykonać zdjęć ekranu, przy zatrzymanym obrazie, dobrą lustrzanką przez okulary 3D. Wówczas porównanie takich zdjęć dla różnych TV pozwoliłoby obiektywnie porównać ich osiągi w tym zasadniczym aspekcie obrazu 3D, którym jest crosstalk. W sieci jeszcze nie udało mi się znaleźć tego typu porównań.

Można też pokusić się o nagranie krótkich klipów video, tak jak tutaj np. http:// www.youtube.com/watch?v=Hmom-ZDZelA

Edytowane przez rawojc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuką jest zrobić tv by materiał w 50 lub 60fps (komp) był bez crosstalku.

No nie wiem czy tylko od TV

Panie i Panowie: nawet na 100% głębi obraz nie posiada nawet grama crosstalku. I teraz powiedzcie mi czemu filmy na BD, które mają sporo mniejsze przesunięcia dwóch obrazów mają taki efekt widoczny raz mocniej raz mniej. Skoro na poniższych obrazkach w okularach jest MEGA WIELKA głębia oraz wychodzenie z ekranu różnych przedmiotów. Takich efektów do tej pory nie miałem okazji jeszcze podziwiać. A to wszystko w takich detalach, że mamy wrażenie jakbyśmy już teraz przeskoczyli na nową generację konsol. Różnica jest po prostu GIGANTYCZNA i jestem w szoku, że dzisiaj można grać w 3D w takich detalach i z taką jakością na przekątnych po 120".

http://hdtvpolska.co...x3/#entry274738

Hmm, ten brak crosstalku bardzo mnie ciekawi, bo szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem TV, na którym crosstalk byłby niedostrzegalny na mocno kontrastujących scenach, np. białe napisy na czarnym tle lub ciemna postać na jasnym. A TV 3D zupełnie pozbawiony crosstalku jest moim marzeniem;-)

No jak Ty nie oglądasz filmu tylko wpatrujesz sie w poszukiwaniu crosstalku to zawsze sie coś znajdzie minimalnie w końcu jak sam powiedziałeś taki TV nie istnieje i raczej nie będzie istnieć, sporo tez zalezy jak dany film został zrobiony pod tym kątem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć proszę uwagę, że opisywałem głównie moje własne wrażenia, a o CNET wspomniałem tylko dlatego, że mieli podobne. Spodziewałem się znacznie lepszych wrażeń, ale crosstalk na HX850 był ewidentny.

może ten super tryb w sony "x4 High Speed 3D" trzeba jakoś włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AVForums jest recenzja HX850, w kwesti crosstalku dostał ptaszka "Excellent" także nie wiem co niektórzy chcą tu udowodnić.

http://www.avforums....306/Review.html

Gmeru i Maciej mają ten telewizor z konfrontacji z innymi mają podobne zdanie, ale do innych to trochę nie dociera nie wierzą nie wiem ?, to idą patrzeć do RTV Euro gdzie leci materiał pewnie 2D z konwersja do 3D a sam TV ustawiony jest w tryb Żywy i świeci jak choinka.

Panasonic ST50 dostał w kwestii crosstalku "Reference" czyli możliwe ze jest go odrobinę mniej gdzieś tam gdzie byłby widoczny na sile, ale to pewnie zasługa ciemniejszego obrazu.

Także tyle w temacie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PeterMac

Masz racje zólwik Sammy wyglada zdecydowanie lepiej na 850 w porównaniu z modelami zeszlego roku.

Ale zauważyłem ,iż żółwik sammy jest dość wolny oglądałes może jakiś szybki mecz w 3d lub film?

P.s zachwalasz ten tv strasznie pamietaj ,że wyrabiasz opinie osob którzy się mniej znają jak będzie słabo świecił to Cię znajdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narc - ja wychwalam ten tv strasznie ? przeciez są fachowe recenzje na sieci zarówno tu jak i zagraniczne jedną taką masz post powyżej i opinie innych userów, na tę chwilę to chyba oczywiste ze to jeden z lepszych jak nie najlepszych TV LED na rynku, jak widzisz na cnet znalazł sie jako pierwszy pod plazmami Panasonic'a, mówię po prostu obiektywnie jak jest.

Co do meczu w 3D to nie miałem jeszcze okazji oglądać, czekam na finał Euro będzie nadawany w TVP HD w 3D.

Szybki film w 3D czyli jaki :) ? wszystko jest w 24p.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiłkując się AVForums, 3D w plazmach o wiele tańszych jak ST50 prezentuje się lepiej, niż w kosztownym HX850:

f3ed012d070117efmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni ptaszek w 3D dotyczy starych okularów BR250 choc nie wiem co oni od nich tak naprawdę chcą ja bym je ocenił na Average, z nowymi BR750 przypuszczam Reference, co do opłacalności to żadna nowość ze plazma tańsza i zeby mieć podobną jakość w LCD trzeba drożej zapłacić.

Trochę szkoda ze nie ma ptaszków za jasność w 3D, migotanie 50Hz w 2D, płynność ruchu, pobór energii itd. ale ktoś zaraz powie ze zachwalam albo szkoda ze nie ma z kątami patrzenia bo tu plazma wygrywa i tak można w kółko.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi okulary BR250 bardziej pasują, zwłaszcza za dnia bo zasłaniają z lewej i prawej strony oczy. Zresztą AVForums nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości TV, kilka pozytywnych recenzji z różnych źródeł może mnie jedynie utwierdzić w wyborze, a nie o nim decydować - a bo tam napisali, że 3D jest lepsze. Bez przesady w obecnych technologiach zwłaszcza w topowych modelach różnice są tak minimalne, że powoli potrzeba maniaka, audiofila, wideofila w jednym żeby mógł wskazać różnice...Dla przeciętniaka i bardziej wymagającego użytkownika, każdy TV z wyższej półki będzie spełnieniem marzeń.... Nie ma TV bez wad, trzeba tylko wybrać taki model który nam osobiście najbardziej pasuje i spełnia wymagania, a jego wady nie kolą w oczy. HX850 to świetny TV z najwyższej półki, podobnie plazma ST50 i VT50.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę śmiało napisać, że dzisiaj w końcu pojawi się test. Kończymy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wrzucamy :)

3

2

1.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w pierwszym poście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...